Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Polomljen drzac monitora na laptopu

[es] :: Laptopovi :: Polomljen drzac monitora na laptopu

[ Pregleda: 4124 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Djordje111

Član broj: 149301
Poruke: 27
*.teol.net.



Profil

icon Polomljen drzac monitora na laptopu17.12.2011. u 15:04 - pre 150 meseci
Ljudi treba mi vasa pomoc. Ispao mi je laptop sa stola i od ona dva drzaca sto drze monitor jedan je pukao. Inace radi se o acer aspire 5715Z laptopu. Evo slika.
Evo slika:





E sad...nisam nikada otvarao lapptopove...uglavnom sam ceprkao po obicnim racunarima. Pa me interesuje da li postoji ikakva sansa da se monitor gore otvori i ovaj metalni polomljeni dio napravi.
Nosio sam u servis i lik mi trazi da mu iskesiram hrpu love da bi on kupio drugo kuciste prazno pa prebacio...to rjesenje ne dolazi u obzir jer nemam novca trenutno.

Dakle postoji li nacin da se ovo popravi ?
 
Odgovor na temu

optimizator

Član broj: 287252
Poruke: 357



+541 Profil

icon Re: Polomljen drzac monitora na laptopu17.12.2011. u 19:54 - pre 150 meseci
Postoji,ali se zove budženje.
,,Lik" je bio u pravu kad je takav predlog dao,jer će tako biti praktično nov,ali...niko ni tebi ne brani da prošetaš malo po nekom buvljaku i možda naiđeš na isti takav ali neispravan,polomljen na drugom mestu a šarke ispravne itd,pa za male parice dobiješ drugo kućište.Posle sledi samo prebacivanje.(i prilika da se malo počisti iznutra).
A u budženje spada pronalaženje sličnih šarkica,(prvo kucanjem u gugl ) zatim neka dvokomponentna masa za lepljenje istih i popunjavanje naprsnuća,auto git za završno gitovanje nakon čega sledi brušenje finim brus papirom i na kraju crni mat sprej za farbanje.Uz malo truda moguće je dobiti neprimetnu zakrpu,a čvrstoća će zavisiti od kvaliteta materijala.
Srećno!

 
Odgovor na temu

Djordje111

Član broj: 149301
Poruke: 27
*.teol.net.



Profil

icon Re: Polomljen drzac monitora na laptopu18.12.2011. u 12:11 - pre 150 meseci
ma nema teorije da dvokomponentna masa zalijepi ta 2 komada zeljeza da toliko dobro drze. Uopsteno to zeljezo ~censored~ ne valja. posle pada sa pola metra visine je puklo...krt materijal do zla boga. Najradije bi pokusao ova komada izvaditi ako se to moze i odnijeti majstoru da zavari autogenim, ili mozda cak tokaru da mi izradi istih dimenzija od obicnog zeljza...

a komplet kuciste da kupujem nemam love jbg :(

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 18.12.2011. u 17:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Polomljen drzac monitora na laptopu18.12.2011. u 16:36 - pre 150 meseci
Ovo sa alatnicarom (tokarom) nije losa ideja. Vidi koliko ce da ti trazi za izradu takve sarkice....
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Polomljen drzac monitora na laptopu

[ Pregleda: 4124 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.