Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa zvukom (Toshiba Satellite M40). Polomljen tockic za podesavanje jacine zvuka.

[es] :: Laptopovi :: Problem sa zvukom (Toshiba Satellite M40). Polomljen tockic za podesavanje jacine zvuka.

[ Pregleda: 2341 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

korun85

Član broj: 277826
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Problem sa zvukom (Toshiba Satellite M40). Polomljen tockic za podesavanje jacine zvuka.06.11.2011. u 17:24 - pre 151 meseci
Na mom laptopu (toshiba satellite M40) se sa prednje strane nalazi (u stvari,nalazilo) dugme za odesvanje zvuka(tockic).
Polomljen je,i sada ne znam sta je u pitanju!Odnosno,pitanje glasi,da li je to potenciometar,ili sta vec,i koja mu je vrednost?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Problem sa zvukom (Toshiba Satellite M40). Polomljen tockic za podesavanje jacine zvuka.07.11.2011. u 14:48 - pre 151 meseci
Postoji 4-5 nozica/pinova na ploci u zavisnosti od modela Toshiba laptopa koji drze taj tockic na ploci. Kratkim spajanjem kombinacije nekih od tih pinova moze da se dobije zvuk (tisi ili glasniji) i da se posle kontrolise u Windows-u. Ovo znam jer su tako uglavnom resavani problemi sa ovim laptopovima kad se tockic polomi. Kako nikad licno nisam popravljao taj problem resenje znam samo iz price ljudi koji su to vec radili tako da uzmi ovo kao neproverenu informaciju pa sam eksperimentisi ako hoces.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Problem sa zvukom (Toshiba Satellite M40). Polomljen tockic za podesavanje jacine zvuka.

[ Pregleda: 2341 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.