Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kud dalje, što odabrati

[es] :: Art of Programming :: Kud dalje, što odabrati

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9544 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Oberlan
Student
BiH

Član broj: 290975
Poruke: 68
*.tel.net.ba.



+3 Profil

icon Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 01:05 - pre 151 meseci
Pozdrav!
Kako sam se do sada većinom bavio web-om (većinom HTML/CSS i nešto PHPa za komunikaciju na sajtovima),
odlučio sam se baciti u OOP vode, jer mi se to čini zanimljivije nego štancanje koda U HTMLu.
Osoba sam koja voli učiti, no da vam budem iskren, ne znam odakle početi, sa kojim jezikom krenuti...
Dosta ljudi preporučuje C++, neki C# a neki Javu.Java mi se učinila i najzanimljivijom jer osim desktop i web aplikacija,
može se raditi za Android platformu, no da budem iskren,ne viđam dosta oglasa za posao za Java developere,
pa me zanima dali je to polje još traženo kod nas?
S druge strane, vidim da su dosta traženi C# programeri, Microsoft gura svoju platformu, pa mi se čini da će to uvijek biti
traženo...

Napominjem, volim učiti i nije mi mrsko sjesti za knjigu, no ne znam odakle krenuti.Koji od ovih jezika je najlakši "za pohvatati konce"
i početi nešto ozbiljnije raditi...

Hvala ljudine (ko što sam i sam :) ) i pozdrav
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 08:11 - pre 151 meseci
Ne postoji odgovor na to pitanje, nazalost. Vidi temu o univerzalnom jeziku. Mogu samo da ti kazu sta je trenutno dobro da znas. Vremena se menjaju, Microsoft moze jednog dana da promeni pricu ili da windows prestane biti popularan. Banalan primer ti je ako mobilni telefoni pocnu da se povezuju na monitore. U mobilnoj telefoniji ne vlada windows. A mozda i opstane, ne mozes znati. Ono sto ja vidim je da ukoliko bi neki jezici propadali, C++ bi opstajao, u suprotnom C++ bi bivao sve vise zaboravljan.
Naravno, WEB ce mozda da pokopa sve jezike jer ko zna hoce li se u buducnosti koristiti desktop za rad.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 09:38 - pre 151 meseci
Da, desktop će se i dalje koristiti za rad, bez brige za to.

To što je danas internet bogatiji, znači samo da je internet bogatiji, a ne da je desktop siromašniji. Godinama se priča o bataljivanju bogatog klijenta u korist klauda, ali jednostavno činjenice govore da su klijenti sve jači. Isto važi i za desktop aplikacije.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+171 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 09:44 - pre 151 meseci
Nauci da programiras. To ti je najbitinije. Koji god programski jezik da izaberes uvek ce se svesti na isto - da sto vise povecas entropiju celog programa - sto manje redudancije. Ovo ce te ujedno naterati da uvek razmisljas o sustini problema, tj. o uzrocima a ne da, kao na zalost dosta programera, o samo saniranju posledica.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 10:38 - pre 151 meseci
Citat:
llux: Naravno, WEB ce mozda da pokopa sve jezike jer ko zna hoce li se u buducnosti koristiti desktop za rad.

Ovo ipak nije tacno jer je i za web aplikacije potreban neki programski jezik. Stavise, cesto su to isti jezici koji se koriste i za desktop aplikacije (C#, Java, vb.net, ...).
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 10:49 - pre 151 meseci
Ja sam uvek govorio da ako znas da programiras u jednom jeziku, znas u svima. Naravno, u zavisnosti od primene treba nauciti ovo ili ono ( pa i u okviru istog jezika ), ali sustina ostaje ista. Tako da mislim da je svejedno da li ce se neko opredeliti za Javu ili C# ili nesto trece.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 11:11 - pre 151 meseci
Pazi, vec sada nema potrebe da gomilate muziku na hard. Samo pustite online. Uskoro nece biti potrebe gomilati filmove, a jednog dana nece biti potrebe instalirati igre i programe. Sve preko weba. Dakle web programiranje bi trebalo da pobedi.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 11:46 - pre 151 meseci
Neko svu tu infrastrukturu mora i da plati ;)

http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 11:52 - pre 151 meseci
Citat:
llux: Pazi, vec sada nema potrebe da gomilate muziku na hard. Samo pustite online. Uskoro nece biti potrebe gomilati filmove, a jednog dana nece biti potrebe instalirati igre i programe. Sve preko weba. Dakle web programiranje bi trebalo da pobedi.


Pa, zašto se to već nije desilo ni u jednom segmentu? Imaš wolfram alpha, ali ljudi kupuju Mathematica-u, imaš onlajn ofise i bespalatan LibreOffice, ali ljudi kupuju MS Office, imaš klaud, ali ljudi kupuju baze, imaš onlajn igrice, ali ljudi kupuju igrice itd.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 11:57 - pre 151 meseci
Internet je skup i spor jos uvek.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 11:59 - pre 151 meseci
Skup i spor za Office?
Jeste, mozda u Paragvaju, preko satelitskog telefona.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 12:34 - pre 151 meseci
ma secam se ja Ilux jos iz cloud price, dzaba se trudite :) Web ce uskoro na slavinu da curi ;) a html an leba da se maze. ;) Jos samo da mu neko objasni i da je HTML deklarativni programski jezik ;)


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 12:40 - pre 151 meseci
Ne, ja nisam ucestvovao u takvim temama jer nisam upucen u to. I mislim da ovo o cemu mi pricamo nema veze sa cloudom. Jednostavno, mnogo je jednostavnije povezati se na net i naci koju god pesmu pozelis i slusas bez da skidas. Vazi i za video sadrzaje a prilicno sam siguran da ce vaziti i za igre.
 
Odgovor na temu

Oberlan
Student
BiH

Član broj: 290975
Poruke: 68
*.tel.net.ba.



+3 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 12:41 - pre 151 meseci
Hvala svima na pomoći, no da budem iskren još sam u nedoumici...
Što se web-a tiče, mislim da tu PHP trži uvjerljivo prvo mjesto, pa da se možda na to orijentiram (kad već imam osnove za početak-html/css)
Koji jezik je sintakstom najsličniji PHPu?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 12:42 - pre 151 meseci
@llux
Ne vidim kako trazenje neke pesme na netu ima veze sa uvodnim postom, al ajde :)
U svakom slucaju, okreni obrni, neko ce sve to morati da isprogramira ( pa makar desktop klijenta ), a pesme jos dugo nece u sebe da imaju integrisane servere...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 12:50 - pre 151 meseci
Probajte na YouTube-u da nađete video spot Kiss od Princa sa zvukom, pa da onda pričamo o tome šta sve ima online.
 
Odgovor na temu

Oberlan
Student
BiH

Član broj: 290975
Poruke: 68
*.tel.net.ba.



+3 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 12:50 - pre 151 meseci
I da još jedna stvar, pa bih volio da, ako možete, malo mi ovo objasnite.
Ovo je moje neko mišljenje (osobe koja nema programerskog iskustva), da je Java nekako star jezik, namjenjen većinom nekim enterprise aplikacijama,
te da više nema neku veću prednust u web programiranju...
Jesam li u pravu?Vjerujem da ne, ali nisam dovoljno upućen
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 13:21 - pre 151 meseci
@3way, poenta je da ce na hardu da ostane samo OS i vazni podaci. Navedite mi razlog zbog kojeg bih ja drzao nesto na hardu, recimo fotosop a ima ga na nekoliko lokacija na internetu i izvrsava se odmah bez skidanja? Danas je to jos neizvodljivo ali ko zna jednog dana
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 13:23 - pre 151 meseci
Nije poenta u tome nego u tome da se taj Photoshop nije sam napisao.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 13:29 - pre 151 meseci
Ali u takvom slucaju bi se koristilo web programiranje, ne bi bio pisan u desktop jeziku.
 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: Kud dalje, što odabrati

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9544 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.