Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Policija stopira „Paradu ponosa“?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Policija stopira „Paradu ponosa“?
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 47425 | Odgovora: 297 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 11:38 - pre 153 meseci
Citat:
mmix: lokalnih homofoba i otvorenih i prikrivenih simpatizera ekstremne desnice.


Dobro....Ja sam mislio da se sada ne govori ( ponovo ) o razlozima za i protiv nego o cisto racionalnim razlozima da li odrzati ili ne.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
+3

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 11:39 - pre 153 meseci
Ne znam, ajde da pitamo predsednika nekog od sindikata koji su setali Beogradom i time blokirali ulice? Da ne budemo bezborazni, pitajmo samo one koji su to radili nedeljom a ne radnim danima, ako ima takvih.

Citat:
3way: Dobro....Ja sam mislio da se sada ne govori ( ponovo ) o razlozima za i protiv nego o cisto racionalnim razlozima da li odrzati ili ne.


Ne mozes imati racionalan razlog kad je pretnja iracionlana.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 11:42 - pre 153 meseci
Citat:
mmix:
Ne mozes imati racionalan razlog kad je pretnja iracionlana.


Kako iracionalna, pretnja je i te kako realna i ostvariva. Razlozi za pretnju su iracionalni, a to se iz glava tih ljudi nece isterati za 2 dana.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
+2

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.alshamil.net.ae.



+702 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 11:42 - pre 153 meseci
Citat:
Marko83: Da li bi mogao tacno da citiras ovaj deo u Ustavu i zakonu koji dozvoljava manjoj grupaciji da blokira CENTAR Beograda?
Da li bi bilo koja manja grupacija mogla da blokira centar Beograda kad god ona pozeli(ili jos bolje na redovnoj osnovi)?
Sta fali Uscu???

Evo ga jos jedan koji bi da ga ja na forumu obrazujem. Raspitaj se ti sam sta je to pravo na mirno okupljanje (hint: upravo to pravo da se centar grada blokira na sat-dva), pa potrazi gde je to u Ustavu, u zakonima, itd. nemam pametnija posla nego da te ucim necemu sto su roditelji i skola trebali da te nauce…

Ah, da - "kad god pozeli", tj. "na redovnoj osnovi" - LOL :D Znaci, ovoliko ti fali da i formalno dodas kako sami pederi unistavaju grad. Njuz.net citaoci-reporteri…
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
+2

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 11:47 - pre 153 meseci
To blokiranje je meni glavni razlog za protiv. Apsolutno mi je nebitno da li su gejevi, malinari, taksisti, marsovci ili klingonci. Ustav koji daje pravo nekom da nekom drugom uskracuje pravo dato tim istim ustavom je kontradiktoran i treba se izmeniti.
 
+5

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.abakusbp.net.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 11:58 - pre 153 meseci
Tacno tako. Evo, ja sam sada planirao nesto da odem do BG za vikend, izmedju ostalog i nedelju,
i sa mojim pravom da se slobodno krecem mogu da se pozdravim. Taj park tamo, i sve te ulice,
da li je to necije privatno vlasnistvo pa da se tako ogradi ili blokira?

Nemam nista protiv, nek paradira ko hoce ulicom, sta me briga, ali brate i ja imam svoj zivot, potrebu
ili zelju da se krecem po gradu i sad se meni moje ustavno pravo da se slobodno krecem uskracuje.
 
+6

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 11:59 - pre 153 meseci
Apropo prvog posta:
Citat:
Da li je ova konfuzna predstava na relaciji Vlada-Policija-Organizatori namerna ili su stvarno vezane vrece? Ili im je mozda cilj da dodje do novih nereda?


Dačić juče reče:

Citat:
"Ne može više ovako - mi nemamo stav ni o čemu, ni o Kosovu, ni o Paradi ponosa", rekao je Dačić.


Ne znam zašto, ali mu verujem.

(link:http://www.b92.net/info/vesti/...category=640&nav_id=545604)
 
+3

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 12:10 - pre 153 meseci
Kao je krenulo sad će svakog ko se izjasni da nije homoseksualac proglastiti za homofoba i klerofašistu....
 
+4

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 12:26 - pre 153 meseci
Gde to pise? Nemoj karikirati, ovo sto vi ovde piskarate na temi je daleko od "neopredeljivanja kao homosekualac", to je otvorena diskriminacija prema jednoj grupaciji ljudi na osnov u njihove seksualne orijentacije. Ponasate se kao da ce setnja grupe homoseksulaca pretvoriti Srbe u homoseksualce i izjedacavate ljude koji se mirnim putem bore za svoja prava sa gomilom neizivljenih bandita i dajete im isti kredibilitet i pravo da pretnjom silom zavode svoj red. Fasizam nikad nije bio pokret sa velikim clanstvom jer nisu ni svi istomisljenici spremni da uprljaju ruke tudjom krvi, ali gde se ispoljio uvek je bio pokret sa popularnom podrskom. Stoga i jeste vazno ko se podrzava i kome se daje za pravo.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+2

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 12:35 - pre 153 meseci
@Srdjan, @Shadowed: U nacelu se slazem sa primedbom, sasvim sigurno ni meni nije prijatno i ceo ovaj dogadjaj definitivno sprecava moj odlazak na ce&ha, ali takav koncept drustva zahteva stabilno samorealizovano drustvo u kome ne postoji potreba za javnim okupljanjima vec postoji drugi mehanizmi za ispravljanje nepravdi a takvih drustava skoro da nema nigde na planeti. Cela poenta JAVNOG okupljanja je JAVNOST tog dogadjaja, kad su dva ustavna prava u sukobu jedno mora da prevagne i imho bolje je da prevagne pravo na mirno okupljanje ako je umereno i svodi se na setnju i mirno protestvovanje koje ima svoj program i pocetak i kraj nasuprot ucenjivackom blokiranju puteva i slicno.

Usotalom, nisu ni sva disruptivna okpljanja proizvod nezadovoljstva. Svake godine u Pancevu se odrzava maskenbal i dva dana po vise sati je blokiran centar grada i meni uskraceno pravo na slobodno kretanje. Da li to znaci da treba ukinuti maskenbal? Ne bih rekao.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+1

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 12:47 - pre 153 meseci
Meni je dovoljno da vidim nesto tipa "to je otvorena diskriminacija prema jednoj grupaciji ljudi na osnov u njihove seksualne orijentacije", n osnovu toga sto se neko ne slaze sa odrzavanjem parade.
To ti je, sinko, isto fasizam.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
+3

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 12:48 - pre 153 meseci
Citat:
mmix: ...Usotalom, nisu ni sva disruptivna okpljanja proizvod nezadovoljstva. Svake godine u Pancevu se odrzava maskenbal i dva dana po vise sati je blokiran centar grada i meni uskraceno pravo na slobodno kretanje. Da li to znaci da treba ukinuti maskenbal? Ne bih rekao.


Velika je to razlika, kako ti to ne vidis, nije mi jasno?! Porediti Maskenbal sa paradom ponosa je neozbiljno! Maskenbal je za sve, svakoga... radost, veselje, zabava...!!! Parada ponosa je savim nesto drugo, nekolicina odluci da nesto pokazuje, dokazuje, na ustrb ostalih gradjana! Nije bitno sta dokazuje, bitno je da nisu svi gradjani ucesnici vec samo odredjena grupa ljudi povezana istom ideologijom, mala grupa koja prkosno dokazuje ogromnoj grupi!!!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+4

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 12:48 - pre 153 meseci
Evo, Dveri su pobedile. Cestitam Srbijo, srecne ti 90e. A vi se polako presabirajte da slucajno ne odstupate od modela pravog Srbina, moze "neko" da vam uzme za zlo jer je Sbija zemlja samo za prave Srbe.

Vlast zabranjuje paradu!
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+7

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.abakusbp.net.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 12:51 - pre 153 meseci
Hm... jel o tome odlucuje ministar policije ili ne?

Sad mi nije jasno - on kaze da se ne on tu ne pita, a sad kao ON zabranjuje.

Jbt, ne zna se ko koga ovde...

Citat:
Ivica Dačić izjavio da će policija zabraniti Paradu ponosa 2. oktobra, ako je organizatori sami ne otkažu. Vrh države razmatra otkazivanja prajda, saznaje B 92.


Kako to VRH drzave razmatra, a ovaj vec izjavio da ce zabraniti?
 
+3

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 12:51 - pre 153 meseci
@mmix Ovo nije definitivno, koliko razumem. Prva rečenica je:

Citat:
Ministar policije je kazao da će odluka o održavanju Parade ponosa biti poznata u toku dana.
 
+2

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.abakusbp.net.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 12:53 - pre 153 meseci
Sta je sa ovim likovima sa B92?

Naslov "zabranjuje" (sto ukazuje na donesenu konacnu odluku),
a dole u tekstu samog clanka "bice poznato u toku dana"... LOL.
 
+4

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 12:58 - pre 153 meseci
Citat:
Sceka: Velika je to razlika, kako ti to ne vidis, nije mi jasno?! Porediti Maskenbal sa paradom ponosa je neozbiljno! Maskenbal je za sve, svakoga... radost, veselje, zabava...!!! Parada ponosa je savim nesto drugo, nekolicina odluci da nesto pokazuje, dokazuje, na ustrb ostalih gradjana! Nije bitno sta dokazuje, bitno je da nisu svi gradjani ucesnici vec samo odredjena grupa ljudi povezana istom ideologijom, mala grupa koja prkosno dokazuje ogromnoj grupi!!!


U pogledu disrupcije dnevnog zivota je apsolutno identicno, ne mozes proci pa ne mozes proci, jel tako? Sad sto tebi smeta sto je u drugom slucaju jedna grupica ljudi resila da te pritera uza zid i da ne natera da se pozabavis samim sobom i svojom predstavom o sebi kao o "tolerantnoj" osobi, to je vec tvoj problem, svako se sa tim nosi na razlicite nacine. Ako iz svega ovoga i izadje neka samospoznaja o sopstvenoj netrpeljivosti prema razlicitom onda je i to veliki uspeh, imho. Ono sto se u stvari desava sada je jos jedna u nizu kapitluacija drzave pred klerofasitima i ako ti mislis da je taj poraz bolja solucija od par sati blokiranih ulica ne znam sta bih ti jos rekao.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+4

Dr.sima

Član broj: 6237
Poruke: 478



+119 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 12:59 - pre 153 meseci
Jos samo Jelena Karleusa da se oglasi i postojace zaokruzena slika pravne drzave na delu :)
 
+4

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 13:03 - pre 153 meseci
Citat:
mmix: Evo, Dveri su pobedile. Cestitam Srbijo, srecne ti 90e. A vi se polako presabirajte da slucajno ne odstupate od modela pravog Srbina, moze "neko" da vam uzme za zlo jer je Sbija zemlja samo za prave Srbe.

Vlast zabranjuje paradu!


To sto ti pricas je nacionalizam i niko se time, ocigledno osim tebe, ne bavi. Zasto mesas Srbe kao pojam i gradjane koji ne zele da ih grupa, bilo koja i iz bilo kojoh razloga, drugih gradjana maltretira blokirajuci grad a nije rec o organizovanom radosnom hepeningu gde su svi pozvani da se opuste zabavljajuci se na razne nacine nego samo ta grupa prkosno dokazuje ostalima nesto, bilo sta to da je!

BTW, u kakvog Srbina ti sebe ubrajas?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+6

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 13:07 - pre 153 meseci
Citat:
Sceka:Zasto mesas Srbe kao pojam i gradjane koji ne zele da ih grupa, bilo koja i iz bilo kojoh razloga,.......


Pa nema tu cile - mile. Ili u potpunosti podrzavas paradu ili si fasista/zaostao/srednji vek/ovo ono...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
+4

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Policija stopira „Paradu ponosa“?
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 47425 | Odgovora: 297 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.