Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Policija stopira „Paradu ponosa“?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Policija stopira „Paradu ponosa“?
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 47399 | Odgovora: 297 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DrFill2Good

Član broj: 288484
*.dynamic.sbb.rs.



+255 Profil

icon Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 04:49 - pre 153 meseci
Citat:
Policija razmišlja o zabranjivanju „Parade ponosa“, kao što je već učinila s drugim skupovima koji su takođe bili najavljivani za nedelju!

Procene bezbednosti za ovu godinu govore da bi u slučaju održavanja „Prajda“ bezbednosni rizik bio uvećan i do 50 odsto u odnosu na prošlu godinu.
...
Posle nekoliko poziva ministra policije Ivice Dačića da se vlada oglasi povodom održavanja „Prajda“, juče je prvi put o tome progovorio i premijer Mirko Cvetković, ali prebacujući odluku o svemu u ruke policije.
...
Goran Miletić iz organizacije „Parade ponosa“ kaže da oni od MUP-a do sada nisu dobili nikakvu informaciju tog tipa, ali da bez obzira na sve ne nameravaju da otkažu skup. Naime, na naše pitanje kako će reagovati ukoliko od policije dobiju preporuku da zbog bezbednosti odlože skup, on je rekao da tu opciju ne razmatraju.
- Nama te podatke do sada niko nije saopštio... Ali, što se nas tiče, otkazivanja „Prajda“ s naše strane neće biti - izričit je Miletić.

Izvor Alo.

Da li je ova konfuzna predstava na relaciji Vlada-Policija-Organizatori namerna ili su stvarno vezane vrece? Ili im je mozda cilj da dodje do novih nereda?
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 05:28 - pre 153 meseci
Suzu ronim... evo dig'o se nivo mora.

Dok se zemlja raspada, ignorishu se rezolucije UN i na jednom njenom kraju pucaju na nenaoruzane gradjane, ekipa u Beogradu organizuje gay paradu i mobilishe 5000 policajaca za tu svrhu... kao da se nista ne dogadja.

Tj. namerno guraju prst u oko celom narodu, koji takvu "manifestaciju" apsolutno ne odobrava, ni podrzava, a pod pritiskom iste one EU/NATO ekipe, toboze zabrinute za "prava i slobode" pedera, ali zato vrlo bezosecajne kad treba da se postuju potpisani sporazumi i puca na gradjane ove zemlje na Kosovu.

...
Vishe se ne radi samo o pederima, mene bi iznenadilo da rizik nije barem 3x veci. Radi se revoltu prema EU, odnosno, o revoltu ka ucenama, duplim standardima, i prisilnom nametanju uslova, koje ta EU smatra "normalnim"... od Kosova, pa do pedera...




[Ovu poruku je menjao a1200 dana 30.09.2011. u 16:19 GMT+1]
 
+11

DrFill2Good

Član broj: 288484
*.dynamic.sbb.rs.



+255 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 06:03 - pre 153 meseci
@a1200

Na stranu sama parada, mene zapanjuje nonsalantno ponasanje politicara - niko se ne izjasnjava konkretno. Paradu ili neka brane ili neka zabrane, ovo dobacivanje vruceg krompira je totalno neozbiljno i opasno.
 
+2

milosmalic
Programer - Team Lead & Competence
Coach, Mogul, Beograd
Beograd

milosmalic
Član broj: 268996
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mogul.com


+143 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 06:31 - pre 153 meseci
Citat:
a1200: Suzu ronim... evo dig'o se nivo mora.

Dok se zemlja raspada, ignorishu se rezolucije UN i na jednom njenom kraju pucaju na nenaoruzane gradjane, ekipa u Beogradu organizuje gay paradu i mobilishe 5000 policajaca za tu svrhu... kao da se nista ne dogadja.

Tj. namerno guraju prst u oko celom narodu, koju takvu "manifestaciju" apsolutno ne odobrava, ni podrzava, a pod pritiskom iste one EU/NATO ekipe, toboze zabrinute za "prava i slobode" pedera, ali zato vrlo bezosecajne kad treba da se postuju potpisani sporazumi i puca na gradjane ove zemlje na Kosovu.

...
Vishe se ne radi samo o pederima, mene bi iznenadilo da rizik nije barem 3x veci. Radi se revoltu preme EU, odnosno, o revoltu ka ucenama, duplim standardima, i prisilnom nametanju uslova, koja ta EU smatra "normalnim"... od Kosova, pa do pedera...


Sličnog sam viđenja situacije. Nečije pravo na ljubav treba da bude neprikosnoveno. Ali šta država u ovakvoj situaciji u kojoj smo radi povodom svega toga je vrlo čudno.
Ruska Borilačka Veština "SISTEMA", klub Hrast, Beograd

Upis na Ruski Sistem
http://www.sistemasrbija.rs/no...mu-u-beogradu-sezona-2012-2013
 
+2

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 06:42 - pre 153 meseci
Sve informacije pozitivnijeg (za narod uopšte) prizvuka koje preko bilo kojih medija slušamo i gledamo ili čitamo o političarima se daju, uvek, pogađajte, neposredno pred izbore. Nema ništa dok narod ovaj pun svakojakih filozofa ne uzme stvar u svoje ruke. Ako ne, onda će se neko i dalje izvinjavati.
about:networking
 
0

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+80 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 06:51 - pre 153 meseci
Citat:
ekipa u Beogradu organizuje gay paradu i mobilishe 5000 policajaca za tu svrhu

Bedna zamena teza.
Hiljade pandura se ne mobilišu zbog parade, nego zbog stoke patriotske koja hoće da linčuje ljude po gradu.

Citat:
takvu "manifestaciju" apsolutno ne odobrava, ni podrzava

Ma šta imaš ti da odobravaš ko će da paradira po gradu, a ko neće ? Nije grad tvoja avlija.
Kome se ne sviđa, nek glasa Todorovića dogodine, i problem rešen.

Citat:
nonsalantno ponasanje politicara

Mislim da nisu nonšalantni, nego pogubljeni. Ne znaju šta će, pa zato ne rade ništa.
it works on my machine
 
+7

DrFill2Good

Član broj: 288484
*.dynamic.sbb.rs.



+255 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 07:24 - pre 153 meseci
Teme nije o samoj paradi niti da li je neko odobrava ili ne, vec ponasanje politicara u situaciji dva dana pred paradu i izbegavanja toga da se neko proglasi nadleznim i odgovornim za donosenja konacne odluke.

Citat:
zmau: Mislim da nisu nonšalantni, nego pogubljeni. Ne znaju šta će, pa zato ne rade ništa.


Meni ne izgleda da su pogubljeni vec da nemaju petlje da se jasno i glasno izraze. Sve nesto pricaju u frazama i citatima i to me strasno nervira. Valjda cekaju da im BoTa kaze sta da rade?
 
0

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 07:30 - pre 153 meseci
Kada naše udruženje organizuje biciklijadu da bismo decu uveli u svet biiklizma i rekreacije u prirodi mi moramo sve sami da organizujem PA I DA PLATIMO POLICIJU DA OBEZBEĐUJE MANIFESTACIJU.

Stoga ako organizatori prajda hoće 5000 policajaca u obezbeđenju, neka ih plate, a ne da ih mi plaćamo. Imamo mi mnogo važnijih stari koje treba da se pokrivaju našim parama.

Dačić stvar može jednostavno da reši: da policiju podigne i angažuje na prostoru prema Kosovu jer je tamo situacija nestabilna i bezbednostna situacija mnogo lošija nego bilo šta što može da izazove parada ponosa.
 
+13

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 07:47 - pre 153 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Dačić stvar može jednostavno da reši: da policiju podigne i angažuje na prostoru prema Kosovu jer je tamo situacija nestabilna i bezbednostna situacija mnogo lošija nego bilo šta što može da izazove parada ponosa.


Šta je to uopšte "prostor prema Kosovu"? 10 km od granice? 100 km od granice? 300 km od granice? A valjda je svima jasno da je angažovanje preko granice završeno pre 12 godina.
 
+4

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 07:59 - pre 153 meseci
Predraže organizator skupa je dužan da obezbedi obezbeđenje među učesnicima svoje manifestacije. Policija je dužna da obezbedi bezbednost od napada sa strane. A ja ti predlažem da se sam mobilišeš i svojim primerom pokažeš kako se brani srpstvo a ne da budeš internet ćiriličar.
 
+1

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 08:21 - pre 153 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Šta je to uopšte "prostor prema Kosovu"? 10 km od granice? 100 km od granice? 300 km od granice? :) A valjda je svima jasno da je angažovanje preko granice završeno pre 12 godina.


Ja sam rekao prema Kosovu. Odlazak na Kosovo i Metohiju nisam pominjao. Odakle ti to ne znam.


Citat:
jnk: Predraže organizator skupa je dužan da obezbedi obezbeđenje među učesnicima svoje manifestacije. Policija je dužna da obezbedi bezbednost od napada sa strane.


Pa da, kad amiorganizujemo manifestaciju mi imamo sopstveno obezbeđenje koje vodi računa o manifestaciji, a spoljno obezbeđenje policije smo dužni da imamo i moramo sami da ga platimo. To je ok ali to treba da važi za sve a ne da nas obične ljude cepa ko hoće a da izabrani i politički moderni dobiju sve za džabe pa da to ide tako daleko da se oslile da angažuju 5000 policijaca. Nek plate pa nek ih angažuju i 100.000.

Citat:

A ja ti predlažem da se sam mobilišeš i svojim primerom pokažeš kako se brani srpstvo a ne da budeš internet ćiriličar.


Ovo je već blago duhovito. Mene nazvati ćiriličarem! :) Više sam ih ja sahranio u disksijama nego što si ih ti uopšte video :)

Al' šta da kažem, nisi jedini koji ne ume da diskutuje nego sve odmah svodiš na omalovažavanej na ličnom planu i podmetanje izmišljotina. U međuvremeni ajd' pokaži gde ja to uopšte pominjem srpstvo i ćirilicu...


 
+4

milosmalic
Programer - Team Lead & Competence
Coach, Mogul, Beograd
Beograd

milosmalic
Član broj: 268996
Poruke: 4
82.117.199.*

Sajt: www.mogul.com


+143 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 08:30 - pre 153 meseci
Usput, zašto bi srpstvo i ćirilica bilo oružje za vređanje nekoga. Ćiriličar? To je kao uvreda? Ne kapiram.
Ruska Borilačka Veština "SISTEMA", klub Hrast, Beograd

Upis na Ruski Sistem
http://www.sistemasrbija.rs/no...mu-u-beogradu-sezona-2012-2013
 
+8

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+80 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 08:32 - pre 153 meseci
Citat:
spoljno obezbeđenje policije smo dužni da imamo i moramo sami da ga platimo

...a spoljno obezbeđenje ti treba jer očekuješ da će tvoji maloletni paraderi da krše (saobraćajne) zakone na zlatiborskoj magistrali pa bi mogli zbog toga da nastradaju. Je l tako ? Da li veruješ da im spoljno obezbeđenje nije potrebno u slučaju da poštuju propise ?

A koje zakone će da krše ovi beogradski paraderi, pa da napraviš analogiju ?

Šta misliš koliko je policijskih resursa potrošeno u poslednjih 10 godina po fudbalskim utakmicama, i ko ih je plaćao ? Nisam video da si se bunio protiv toga, tako da ne verujem da su troškovi policije pravi razlog da se sad buniš.



Nazad na temu, izvini DrFill2Good.
Citat:
Meni ne izgleda da su pogubljeni vec da nemaju petlje da se jasno i glasno izraze

Njihova osnovna ideja je da se ne zamere nikom. A to što nemaju petlje da se izraze, znači da nisu smislili ništa čime se neće zameriti nikom. Tako da se tvoja i moja teorija u suštini svode na isto.
it works on my machine
 
0

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 08:42 - pre 153 meseci
Citat:
Predrag Supurovic

Pa da, kad amiorganizujemo manifestaciju mi imamo sopstveno obezbeđenje koje vodi računa o manifestaciji, a spoljno obezbeđenje policije smo dužni da imamo i moramo sami da ga platimo. To je ok ali to treba da važi za sve a ne da nas obične ljude cepa ko hoće a da izabrani i politički moderni dobiju sve za džabe pa da to ide tako daleko da se oslile da angažuju 5000 policijaca. Nek plate pa nek ih angažuju i 100.000.


Pa ne znam iz kog razloga su vama tražili ali mislim da se recimo policijsko obezbeđenje na utakmicama ne plaća. Ako se plaća verovatno i gejevi plaćaju nešto.

Citat:
Predrag Supurovic:
Dačić stvar može jednostavno da reši: da policiju podigne i angažuje na prostoru prema Kosovu jer je tamo situacija nestabilna i bezbednostna situacija mnogo lošija nego bilo šta što može da izazove parada ponosa.


Drugi deo mog odgovora se odnosio na ovu rečenicu gde si predložio da policajci odu na(ok prema) Kosovo(u). Kao kad bi srpska nacionalna manjina na jugu mađarske imala probleme sa lokalnom vlašću i mi sad šaljemo policajce da stoje na našem delu granice, ne vidim koja bi bila poenta osim mogućeg izbijanja rata sa mađarskom(u prvom slučaju sa kosovom).


Citat:
don Đilas:
"Prava jesu svima garantovana zakonom i ja ih nikome ne osporavam, ali moram da podsetim da svako pravo nosi sa sobom i neku odgovornost. Upravo na tu odgovornost se pozivam kada molim organizatore svih okupljanja da od njih odustanu. Ako je za neodržavanje svih najavljenih skupova potreban političar krivac i ako je to cena da nema novih razbijenih glava i podizanja tenzija, pristajem da se taj politički minus pripiše meni", rekao je Đilas.


A ova izjava koja poziva na otkazivanje skupa je ništa drugo do najsuroviji izborni populizam političara koji na najciničniji način pokušava sam sebi da digne rejting.
 
+2

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 09:07 - pre 153 meseci
Citat:
zmau:...a spoljno obezbeđenje ti treba jer očekuješ da će tvoji maloletni paraderi da krše (saobraćajne) zakone na zlatiborskoj magistrali pa bi mogli zbog toga da nastradaju. Je l tako ? Da li veruješ da im spoljno obezbeđenje nije potrebno u slučaju da poštuju propise ?


Uopšte nije bitno šta mi smatramo, nego smo po zakonu obavezni na to. Ako se ne plati policijsko obezbeđenje, skup se zabranjuje.

Citat:
zmau:A koje zakone će da krše ovi beogradski paraderi, pa da napraviš analogiju ?


Nemam pojma, ja nisam ni rekao da oni krše neki zakon. Opet si nešto umislio pa meni pripisuješ izmišljeno.


Citat:
milosmalic: Usput, zašto bi srpstvo i ćirilica bilo oružje za vređanje nekoga. Ćiriličar? To je kao uvreda? Ne kapiram.


Nisam ni rekao da me vređa nego da mi podmeće izmišljotine. Prišiva mi nešto što nit sam rekao niti pomislio, niti tome miljeu pripadam.


Citat:
jnk
Pa ne znam iz kog razloga su vama tražili ali mislim da se recimo policijsko obezbeđenje na utakmicama ne plaća. Ako se plaća verovatno i gejevi plaćaju nešto.


Ne znam za to. Ja pričam o tome kakav tretman ima naše biciklističko udruženje. Ali sam sklon da ti poverujem, jer i ovde kod nas, policija po nalogu lokalne vlasti obezbeđuje huligane kada arlače po gradu i danju i noću. Ne bi me iznenadilo da to ništa ne košta ni navijače ni fudbalski klub. Ako ko to i plati, to je opet iz opštinskog budžeta.


Citat:
jnk:Drugi deo mog odgovora se odnosio na ovu rečenicu gde si predložio da policajci odu na(ok prema) Kosovo(u). Kao kad bi srpska nacionalna manjina na jugu mađarske imala probleme sa lokalnom vlašću i mi sad šaljemo policajce da stoje na našem delu granice, ne vidim koja bi bila poenta osim mogućeg izbijanja rata sa mađarskom(u prvom slučaju sa kosovom).


Već smo videli da ti proizvoljno tumačiš stvari kako ti odgovara samo da bi nekog opljuvao. Ja sam vrlo jasno napisao ono što sam hteo. Da li ti to nećeš ili ne možeš da razumeš je tvoj problem. Ja samo ne dozvoljavam da mi prišivaš nešto što nisam rekao.

A kad već pomenu, kako to da kažeš da policija ne treba da se angažuje povodom tenzija na granici da ne bi isprovocirala nešto, a mora da se angažuje da se zaštiti parada ponosa od reakcija za koje se očekuje da će ta parada da isprovocira? Nisi li malo više nego dvoličan?

Vidiš, zabole mene za paradu ponosa, ali mi itekako smeta što mi država na svakom koraku otima novac a onda ga troši na raznorazne budalaštine umesto da zaista uredi stari tako da svi žive pristojno. Parada ponosa je samo jedna u nizu takvih stvari.

Meni kada razbiju staklo na kolima, policija uradi uviđaj i čak me i ne obavesti, a kada u zlo dobra sam vidim šta se desilo, pa počnem da se sam raspitujem samo slegnu ramenima i je*e im se iako znaju ko je to uradio. Isto se desi i kada mi obiju i opljačkaju kancelariju. Isto se desi i kada mi neko otovreno i javno preti da će da me prebije a kada neko napiše neki bezvezni komentar na račun Tadića njega hapse. E zato se bunim protiv toga da se policija angažuje da obezbeđuje paradu ponosa o mom trošku - time država sve nas proglašava građanima drugog reda - mi nemamo nikakvu zaštitu a neko kome se digne da provocira koga stigne, dobija sve samo zato što to sada politički moderno i potrebno za izbore. U ovoj državi je sve postalo nenormalno pa tako većina ima manje prava od svih tih raznoraznih manjina i interesnih grupa.

[Ovu poruku je menjao Predrag Supurovic dana 30.09.2011. u 10:20 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Predrag Supurovic dana 30.09.2011. u 10:20 GMT+1]
 
+5

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 09:19 - pre 153 meseci
Citat:
Predrag Supurovic:Ja sam rekao prema Kosovu. Odlazak na Kosovo i Metohiju nisam pominjao. Odakle ti to ne znam.


Pa i Beograd je prema Kosovu... ne vidim zašto bi onda išli bilo gde, kad su već tamo
 
0

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 09:21 - pre 153 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Pa i Beograd je prema Kosovu... ne vidim zašto bi onda išli bilo gde, kad su već tamo :)


Da, baš duhovito :) Gde je sad onaj Shadow da ti preti banovanjem što troluješ :)
 
+2

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 09:26 - pre 153 meseci
Ne trolujem, lepo sam te pitao šta ti to znači "prema Kosovu" i ništa nisi odgovorio. Kakva je razlika da li su oni 50 ili 500 km prema Kosovu?
 
+1

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 09:30 - pre 153 meseci
Znači isto kao kada bi Dačić preselio policiju u Rašku oblast jer je i to Beograd, pa da odatle obezbeđuje paradu ponosa :)

 
+2

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 09:37 - pre 153 meseci
Ne znači, jer se parada u Beogradu može obezbediti iz Beograda, a Kosovo se iz Raške može obezbediti otprilike kao i iz Subotice.
 
+1

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Policija stopira „Paradu ponosa“?
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 47399 | Odgovora: 297 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.