Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Orion hosting - Server down

[es] :: Hosting :: Orion hosting - Server down

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 60565 | Odgovora: 276 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 11:48 - pre 153 meseci
i sta sad? kad ce da proradi sve to? jel je dobio neko neku preciznu informaciju? meni su rekli do kraja dana, taj info je vazio i za petak i za subotu pa nije bilo nista od toga.

@danilo
ako imas nacin da naplatimo pare, javi mi se, i delimo na pola!
 
Odgovor na temu

Grof Alexandar
Alexandar Djordjevic
ing.poslovne informatike
Zemlja dembelija :))

Član broj: 250744
Poruke: 78
89.216.77.*

Sajt: www.google.com


+1 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 11:55 - pre 153 meseci
Pozdrav, evo moj sajt prorado konacno. Ali ostaje pitanje sta sad sa nastalom stetom?
 
Odgovor na temu

laki777
BG

Član broj: 42327
Poruke: 60
*.31.24.217.adsl2.beograd.com.



+1 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 11:59 - pre 153 meseci
Tebi je bar proradio ...
C R S
 
Odgovor na temu

laki777
BG

Član broj: 42327
Poruke: 60
*.31.24.217.adsl2.beograd.com.



+1 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 12:06 - pre 153 meseci
23/09/2011 | Saopštenja
Kvar na hardverskoj infrastrukturi hosting sistema
Zbog kvara na hardverskoj infrastrukturi hosting sistema, trenutno su nedostupni shared hosting serveri. Svi raspoloživi resursi rade na rešavanju problema i očekujemo da će problem biti rešen u najkraćem mogućem roku.
Zahvaljujemo se razumevanju.

Nista neozbiljnije nisam video, na sajtu obavestenje staro 3 dana...morate da budete zaista srecni ako dobijete podrsku ... apsolutno ih nije briga za korisnike...
Ne radi hosting, mail server, nista...
Hajde hosting, ali firma mi nije dobila mail 3 dana !!! Pa majku mu...mogu da daju neko obavestenje, saopstenje ... ako ne mogu da rese problem da predjemo kod drugog provajdera ....

Nikad vise, u zivotu, necu ni jedan sajt da postavim tamo...
C R S
 
Odgovor na temu

laki777
BG

Član broj: 42327
Poruke: 60
*.31.24.217.adsl2.beograd.com.



+1 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 12:25 - pre 153 meseci
http://blog.b92.net/text/18739/Hvala-Vam-na-strpljenju/
C R S
 
Odgovor na temu

Pedja IP
MITROVIC IP
Beograd

Član broj: 291052
Poruke: 3
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Sajt: mitrovic-iplaw.com mitro..


Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 12:43 - pre 153 meseci
Prošlo je punih 36 sati

Da je ORION TELEKOM u Americi ili EU, do danas bi izgubili na vrednosti akcija bar 80%, i gotovo sve korisnike. Dakle - PUKLI BI totalno za 4 dana. Ali nismo u ni Americi, a još manje u EU, pa ......

Kada vam se javi automat na telefon korisničkog servisa 4100-100 predstavljaju se kao "Dobrodošli u ORION TELEKOM grupaciju SzazamPro, Neobee.net i Media Works....." Uvidom i Internet sajt Agencije za privredne registre (www.apr.gov.rs) može se utvrditi da su SzazamPro, Neobee.net i Media Works brisani iz registra, a da je Vlasnik Orion Telekoma strana firma Greenhouse Telecommunications Holdings B.V, Hoogoorddeef 9, Amsterdam, Holandija.

E sad nešto interesantno. Naime postoje dva registrovana ORION TELEKOMA i to:

- ORION TELEKOM DOO BEOGRAD, GANDIJEVA 76 A, i
- ORION TELEKOM TIM DOO BEOGRAD, NEHRUOVA 93 A

Vlasnik oba privredna subjekta je Greenhouse Telecommunications Holdings B.V., Hoogoorddeef 9, Amsterdam, Holandija a, nekako mi se čini, da im je isti i direktor.

Kad ih zovem telefonom, ja prosto ne znam s kim sam u kontaktu: sa ORION TELEKOM DOO ili sa ORION TELEKOM TIM DOO.

Probajte da "proguglate" Greenhouse Telecommunications Holdings B.V. na inostranim internet stranicama. Ja baš i nisam nešto pronašao.

U svakom slučaju ove dve "domaće" firme koriste iste Internet sajtove www.oriontelekom.rs i www.oriontelekom.com a po svemu sudeći i telefoni su im isti.

Koliko je to u redu i koliko je poslovno ....
 
Odgovor na temu

laki777
BG

Član broj: 42327
Poruke: 60
*.31.24.217.adsl2.beograd.com.



+1 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 12:46 - pre 153 meseci
Na sajtu imate i online pomoc, koja takodje nije od pomoci, vec pola sata stoji...

Sačekajte slobodnog operatera...

Trenutno ste #1 u redu za čekanje.
C R S
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 12:52 - pre 153 meseci
A zasto njihov sajt nije offline?!?!?!?!?!
 
Odgovor na temu

mjux

Član broj: 124150
Poruke: 158
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 12:53 - pre 153 meseci
verovatno nisu na shared hostingu vec imaju svoj dedicated server
 
Odgovor na temu

laki777
BG

Član broj: 42327
Poruke: 60
*.31.24.217.adsl2.beograd.com.



+1 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 12:54 - pre 153 meseci
Hostuju kod drugih, znaju koliko im je krsh sistem :)
C R S
 
Odgovor na temu

laki777
BG

Član broj: 42327
Poruke: 60
*.31.24.217.adsl2.beograd.com.



+1 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 13:20 - pre 153 meseci
Dobio sam Online podrsku i Milutina Kecojevica ... covek me ladno zajebbava i nece da mi odgovori po 5 min ... Necu da komentarisem prezime koje je napisao...

laki - Zdravo
laki - Online pomoc Vam ne radi iz Opere...
laki - Sto i nije neki problem...
laki - Mail server ne isporucuje postu 3 dana...mogli bi da uradite neki update na sajtu u obavestenjima sta se dogodilo
laki - Naravno ne radi nam ni sajt
milutin - Dobar dan, hvala Vam na napomeni
milutin - iz drugih pretraživača radi
laki - Super
laki - Nemate potrebe da menjate to
laki - A sta je sa mail serverom ?
milutin - ni slučajno, programeni rade na novoj verziji koja neće imati konflikt sa operom
laki - I nekim saopstenjem sta se dogodilo
milutin - koji je domen u pitanju
laki - ----.co.rs
milutin - na ovom serveru još uvek postoje tehnički problemi koji se otklanjaju
laki - Nemoguce
laki - Da li imate nesto sto ja ne znam
laki - Recimo, kada ce to da bude reseno
laki - Sta se dogodilo
laki - Da li ce Orion da postavi neko saopstenje na svom sajtu ?
milutin - postoji informacija o problemima na stranici
laki - Od 23. nismo dobili ni jedan mail
laki - Na kojoj stranici
laki - Saopstenje od 23. ?
laki - Ok, da li mozete da mi kazete kada ce problem biti resen ?
laki - Super
laki - Odlicna Vam je online pomoc
laki - Da li mozete da mi kazete Vase ime i prezime ?
milutin - Milutin Kecojevic
milutin - da li vidite link u desnom delu prozora
laki - vidim
laki - Sta sa njim ?
milutin - tu možete videti informaciju o kvaru na hostingu
laki - 23/09/2011 | Saopštenja Kvar na hardverskoj infrastrukturi hosting sistema Zbog kvara na hardverskoj infrastrukturi hosting sistema, trenutno su nedostupni shared hosting serveri. Svi raspoloživi resursi rade na rešavanju problema i očekujemo da će problem biti rešen u najkraćem mogućem roku. Zahvaljujemo se razumevanju.
laki - ovo ?
milutin - to je informacija o problemu
milutin - na ovom serveru još uvek postoji problem koji se rešava i očekuje se da se sredi u sledećih dan - dva
laki - Hvala, vrlo ste ljubazni i prepuni svezih informacija.
C R S
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.static.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 13:40 - pre 153 meseci
grrr...
 
Odgovor na temu

mluddn

Član broj: 120497
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 14:02 - pre 153 meseci
Verovatno premotavaju namotaje na Large Hadron Collider-u
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 14:11 - pre 153 meseci
Molim vas da se uozbiljite, da ne bi džabe tema završila pod katancem. Razumem vaše negodovanje i vaše probleme, ali suzdržite se.
 
Odgovor na temu

eksrazor

Član broj: 114390
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 14:15 - pre 153 meseci
Moji dinamicki sajtovi na orionu su se upravo vratili online. Staticki su jos offline. Prica o aktivaciji starog backup-a od pre dve nedelje ne stoji (bar u mom slucaju), svi fajlovi su aktuelni, a baze su indenticne sa mojim najsvezijim backup-ima.

Licna napomena: ja do sad nisam imao problema sa orion-om (mada mi se sezam vise svidjao, ali cini mi se da je tim uglavnom isti, ja sam insistirao kad se to desavalo da nemam nikakve veze sa neobee, a obecano mi je da je tim sa sezama zaduzen za hosting), sto se tice podrske, mislim da je najkvalitetnija u srbiji sto se tice hostinga, a verujte imam ogromno negativno iskustvo u tom elementu hostinga. Mogao bih da pricam satima o drugim podrskama, ali to bi bilo skretanje sa teme.

Dosta je bilo i price u aprilu oko potencijalnog upload-a shell-a na orion hosting servere, mislim da je tu u pitanju neznanje autora sajta oko sopstvenih cms sigurnosnih implementacija. Bilo koji penetration testing koji sam uradio je pokazao da je server (bar onaj na kome su moji sajtovi) zasticen. Ja cu ostati na orionu iako je ovo veliki kiks i sramota (3 dana za hardware failure ), samo zato sto znam jako dobro kakvi su drugi (uz duzno postovanje prema izuzetcima, naravno) .. hosting u srbiji je u katastrofalnom stanju, ali nazalost za neke moje klijente, neophodan.

Sretno svima pri povratku online, nadam se da ce biti bezbolno i da nece biti potrebe za backup-ima.
 
Odgovor na temu

Darklord
Linux System Administrator
Subotica

Član broj: 30588
Poruke: 559
*.static.isp.telekom.rs.



+46 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 14:27 - pre 153 meseci
Preterali ste mislim posle 48h je jasno da je neki veci problem u pitanju ( kojeg ne navode ) to sto im vi non stop visite za vratom nece vam pomoci. Napadate ljude koji tamo rade na online podrsci koji nisu krivi ni duzni, mogu vase probleme da prenesu dalje i nema potrebe da im zagorcavate dan vise nego sto jeste.

I stranim provajderima se desavao ovakav problem, ne mogu da se setim koja firma je bila u pitanju ali znam da im je traktor zakacio opticki kabal i bili su offline 2 dana cini mi se.

Dakle strpite se kada vam sajt bude online gledajte sta cete, hocete ostati ili podignuti sidro. Generalno verovatno ce svi tamo koji rade i imaju neke veze sa hostingom dobiti po usima od menadzmenta.
http://www.adiswitch.com/
---------------------------------------
Na društvenim mrežama.
http://www.facebook.com/adiswitchdoo
https://twitter.com/#!/adiswitch
---------------------------------------
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.static.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 14:32 - pre 153 meseci
Svakome moze da se desi havarija / greska. Tada nastupa ozbiljnost, spretnost i structnost firme da sto pre otkloni kvar.

To sto neki pricaju o reduntantim serverima, razlicite geografske lokacije, razlicite mreze i dobavljaci struje i slicno - sve je to lepo - ali ljudi moji, pa to postoji vec decenijama. Cena je doduse jedno 15 do 150 x veca od ove koju placate. Ali ne, vi bi svi po mogustvu i vama da plate a da imate sve neograniceno.

Pa zaboga, 70 evra godisnje je najskuplji paket koji imaju... 70 evra mesecno mozda moze da vam obezbedi maaalkice stabilniji sistem. Jedno 250 evra mesecno moze da vam obezbedi relativno miran san. A za 500+ evra mesecno mozete da pajkite kao bebe i da ne razmisljate o hostingu.

Takodje (ovo je univerzalno za ceo svet btw) - nikada nisam razumeo ljude koji _zive_ i zaradjuju od sajta - a nece da odvoje vise od - aj uz dosta muke i znoja - vise od recimo 3 evra mesecno. To bi mu bilo, kao kad bi recimo taksista rekao - necu da dam vise od 5 evra godisnje na odrzavanje kola - a bilo bi jos bolje, ako bi se popravljala sama od sebe i isla na vazduh :)

Za kraj, razumem frustracije koje dozivljavate - ali se nadam da je i vama sada jasno da za 2 evra mesecno ne moze da se ponudi kvalitet. Moze mozda 1-und-1 koji ima 10.000+ servera pa moze u svakom trenutku za 30 minuta da prebaci sve podatke sa jednog na drugi, ali hosting 'kompanije' tipa Orion i ostali nemaju sanse.

Edit: znam u Holandiji gde je u jednom data centru crklo hladjenje. Oko 90% servera koji su se nalazili u njemu su crkli - na ovaj ili onaj nacin (najvise je bilo crknutih hard diskova i po koji CPU); kriv je bio sam racunarski centar jer nisu obezbedili dobro hladjenje - ali su svi hosting provajderi tamo izgubili mnogo. Par provajdera (vecih) je imalo servere u razlicitim racunarskim centrima, pa su prebacivali podatke - ali ni to nije bas islo 'glatko' i trajalo je 2-3 dana (a klijenti kojima se zalomilo da ih 'poslednje' prebace su najduze cekali). Prema tome, dok ne saznamo pouzdano sta se Orionu desilo - nije realno suditi im.
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 14:41 - pre 153 meseci
Citat:
eksrazor:

Dosta je bilo i price u aprilu oko potencijalnog upload-a shell-a na orion hosting servere, mislim da je tu u pitanju neznanje autora sajta oko sopstvenih cms sigurnosnih implementacija. Bilo koji penetration testing koji sam uradio je pokazao da je server (bar onaj na kome su moji sajtovi) zasticen. .


Nisi u pravu...
 
Odgovor na temu

angelos
Predrag Petrovic
Field Support Engineer
Serbia,Belgrade

Član broj: 11840
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+159 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 14:52 - pre 153 meseci
***Nazalost jako losa vest***
Ne pitajte me kako sam saznao, ali ono sto je tacno da je problem sa podacima.
Nemam detalje ali je glavni (ne znam da li je jedini) storage pukao totalno.
Najverovatnije pokusavaju neki rebuild da odrade koji ce najverovatnije potrajati.
Cak i da se stavi novi storage u ovom trenutku, pitanje je koliko vremena treba da se podaci prebace ako su ne osteceni.
Meni nije jasno kako je mogao dual protection niz da pukne ? Jedino sto mi pada na pamet je da su ostisla oba spare diska i da to niko nije video ili da softver nije posalo notifikaciju.
Sta ce biti sa podacima nemam pojma, znam da mailovi ne idu par dana. Ako je zadni bekap od prosle nedelje bice veselo (ako ga rade petkom vece :D)
Mogu da Vam pricaju sta god hoce, svaki deo (sasije, opreme, kartice se promeni na zivo za par minuta, do sat-dva ako se cupa enclosure da se promeni ploca).

 
Odgovor na temu

sisamisa
Srdjan Simovic

Član broj: 268830
Poruke: 47
*.adsl-2.sezampro.rs.



+26 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 14:57 - pre 153 meseci
Citat:
***Nazalost jako losa vest***


ebiga.. da sam jutros prešao na EUnet već bi sutra imao e-mail. Lenja guzica..
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Orion hosting - Server down

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 60565 | Odgovora: 276 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.