Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Orion hosting - Server down

[es] :: Hosting :: Orion hosting - Server down

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 60534 | Odgovora: 276 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down25.09.2011. u 18:25 - pre 153 meseci
Ma i da su crkli svi serveri odjednom, to je opet njihova krivica. Ne može u normalno organizovanom sistemu da crknu svi serveri, i tačka! Lanac je slab koliko i najslabija karika u njemu, a oni su očigledno ostavili neku vrlo jadnu kariku u tom svom "lancu" servera. Ko je tu kriv? Pa oni, niko drugi.

Serveri se bre drže na najmanje 2 lokacije, po mogućnosti u različitim gradovima, i povezani su preko UPS-ova (i rezervnog agregata), preko prenaponskih osigurača i zaštite od grmljavine... A ovo ovako kako su oni napravili, pa ja to mogu u svom stanu da napravim i reklamiram hosting. Neozbiljno.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down25.09.2011. u 19:03 - pre 153 meseci
Eto, nije proslo ni 48h a pocele su i gluposti da se pisu...
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
*.ptt.rs.

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down25.09.2011. u 19:32 - pre 153 meseci
Pa i treba sve da se pise sto ti padne na pamet kad su glupavi i nemogu da sastave nekoliko recenica sa objasnjenjem sta se realno desava.A iova tema ce im ostati kao spomenik u svim pretragama na googlu.

Ja sam imao jedan downtime od 4 dana sa svojim serverima pre 2 - 3 godine ali lepo sam svima poslao obavestenje pa cak i ovde na es-u da ne bi ljudi pisali sta im padne na pamet.Tada je taj problem sa nad provajderom resen i vise nema ni teoretske sanse da se ponovi.



Izvinjavam se sto mozda smaram ljude koji citaju ovu temu ali mnogo sam kivan na orion i zelim da isteram pravdu za moj problem posto oni mene kuliraju i ne odgovaraju dva meseca na pitanja i misle tako da me izbegnu e pa zeznuli su se ima da osnujem grupu HATE ORION TELEKOM
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down25.09.2011. u 19:37 - pre 153 meseci
Tvoj jedini interes u ovome i slicnim temama je reklama svog hostinga...
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down25.09.2011. u 19:39 - pre 153 meseci
najmanji je problem da se ode od njih, a sta ja da radim zbog ovog downtime-a? meni eshop radi i vikendom i vikendom prodajem artikle, sutra ujutru imam klijenta koji radi od 8 i koji moze komotno da zatvori kancelariju ako mu mailovi ne rade. Kako ja tamo da se opravdam? i apsolutno mi je nemoguce da ne mogu za 3 dana da rese je*eni problem!
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down25.09.2011. u 20:22 - pre 153 meseci
Ljudi pukne i gmail.... Ej kakav je to gigant... Jel to znaci da su nesposobni?
Mislim ne branim ja njih, ja imam amaterski sajt ali mi ipak nanosi stetu jer ova dva dana niko nije mogao da skine igru koju imam a to znaci manje igraca i manje para. Ali bez obzira na to, ne postoji firma u bilo kojoj sferi poslovanja koja pre ili kasnije nema neki problem ili propust.
Kao sto znamo oni NE RADE nedeljom. I ja ocekujem da ce se to u ponedeljak srediti. Zivi bili pa videli.
Nije tesko biti fin i kulturan, da ne kazem civilizovan. Sacekajmo ponedeljak.

A sto se tice ovih hostera divljaka, kod njih smo verovatno svi poceli, pa smo videli kako rade bas ti sto najvise pljuju i pobegli od njih glavom bez obzira. Orion nije amaterska firma i ne ocekujem da ce se amaterski poneti prema ovom problemu. Cekamo prvi radni dan, pa cemo videti.

 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down25.09.2011. u 23:47 - pre 153 meseci
Očigledno je da jeste amaterska firma. Pa ja lično sebi ne bih dozvolio da moji serveri (nisu za hosting) ne budu dostupni preko celog vikenda, pri tome imam servere na 2 lokacije , što je osnovna stvar.

To je bre amaterizam do koske.

Stvarno mi se javlja misao kako bih trebao da počnem da se bavim i hostingom, pošto znanje imam, nekoliko lokacija imam, pare za opremu i linkove ću nabaviti, a pored ovakvih amaterčina neće da mi fali ni klijenata čim njima iskoči osigurač u petak uveče .

Citat:
Tyler Durden: Eto, nije proslo ni 48h a pocele su i gluposti da se pisu...
Budi precizniji, pa da znamo ko treba da ti replicira.
 
Odgovor na temu

sisamisa
Srdjan Simovic

Član broj: 268830
Poruke: 47
*.adsl.beocity.net.



+26 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 08:16 - pre 152 meseci
Sad sam zvao Eunet hosting. Ako ovog trenutka prebacim e-mail server sa Oriona na Eunet, potrebno je 24 do 48 sati za propagaciju DNS-a i tek tada mogu očekivati da mi e-mail proradi. Pitanje za milion dolara: da li će Orion proraditi za 24 do 48 sati?
 
Odgovor na temu

miodragjokic

Član broj: 151884
Poruke: 23
*.adsl.eunet.rs.

Sajt: www.krediti.rs


Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 08:17 - pre 152 meseci
Orion ima istoriju neobjašnjivih kikseva sa hostingom. Prošlog septembra i mi smo prolazili kroz ovo što sad vi doživljavate. Orion hosting nikom ne bih preporučio ni pod kojim uslovima.

Naš slučaj smo pretočili i u dva posta: http://www.adriatalk.com/orion-telekom-hosting/ i http://www.adriatalk.com/orion-telekom-hosting-update/.

Najgore u celoj priči oko Oriona je njihova tehnička služba, koja se ili ne javlja ili kad se javi, ne može da ti pomogne.


 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 08:22 - pre 152 meseci
u subotu sam odustao posle skoro 3 sata cekanja, jutros sam uspeo da dobijem tehnicku podrsku posle 45 minuta cekanja, javio mi se milutin koji nije mogao da sastavi recenicu koliko je mucao (ko zna koliko njih ga je ispresecalo pre mene). satro je veliki problem, neke servere su vratili i neki sajtovi su vec aktivni a u narednih sat vremena ce jos neki biti online. Tvrdi mi da ce do kraja dana sve biti online. ne znam sta da mislim..do sad nisam imao ovakav problem sa njima, ali sad su objasnili...
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 08:36 - pre 152 meseci
Citat:
miodragjokic: Orion ima istoriju neobjašnjivih kikseva sa hostingom. Prošlog septembra i mi smo prolazili kroz ovo što sad vi doživljavate. Orion hosting nikom ne bih preporučio ni pod kojim uslovima.

Naš slučaj smo pretočili i u dva posta: http://www.adriatalk.com/orion-telekom-hosting/ i http://www.adriatalk.com/orion-telekom-hosting-update/.

Najgore u celoj priči oko Oriona je njihova tehnička služba, koja se ili ne javlja ili kad se javi, ne može da ti pomogne.


Uzmi im kes bre,ovo su sve slucajevi gde treba da se uzme kes!

Nego,downtime 3 dana? Jos sajtovi nisu proradili,ima li neko da nam napise u cemu je stvarno problem? Jer hardware se ne menja 3 dana!
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 08:55 - pre 152 meseci
3 / (356 / 100) = 0.842696629 % downtime. Nema jos ni taj famozni 1%. :) Dajte im sansu :)
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

slobodanz
Slobodan Zunic
Beograd

Član broj: 15092
Poruke: 2
*.dialup.sezampro.rs.

Sajt: www.libertas.rs


Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 09:43 - pre 152 meseci
Nije toliki problem što serveri ne rade. Problem su informacije, podrška. Korisnici imaju pravo da znaju šta se dešava, kada će kvar biti otklonjen i Orion bi morao da se trudi da korisnicima pokaže da im je stalo do njih. Ovako, niko nema pojma šta se desilo, kada će proraditi... Užas. Samo 2 rečenice na sajtu.
 
Odgovor na temu

Darklord
Linux System Administrator
Subotica

Član broj: 30588
Poruke: 559
*.static.isp.telekom.rs.



+46 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 09:55 - pre 152 meseci
Hardware problem mozda jeste ali ne sa serverima, oni imaju desetak servera ne mogu svi da se pokvare. Mozda je mreza problem ili je neko haknuo i obrisao sve sa svih servera sto je opet tesko.
http://www.adiswitch.com/
---------------------------------------
Na društvenim mrežama.
http://www.facebook.com/adiswitchdoo
https://twitter.com/#!/adiswitch
---------------------------------------
 
Odgovor na temu

elinfo
Vlada Stefanovic

Član broj: 9915
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 10761611
Sajt: www.infoelektronika.net


+1 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 10:40 - pre 152 meseci
... vas poziv je 33. po redu....

To mi je dovoljan odgovor da nece skoro....

Nego, ajd' da ih mnogo ne kudimo, ionako svi vec znaju da kad kod njih predjes kao da si sebi spomenik podigo.

Koja je alternativa?
Ima li neko predlog gde preci, za slicnu sumu ili malo vecu?

Pozdrav
ing. Vladislav Stefanovic, urednik
casopis Info Elektronika
e-mail: [email protected]
www.infoelektronika.net
 
Odgovor na temu

mjux

Član broj: 124150
Poruke: 158
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 10:45 - pre 152 meseci
uffffffff... katastrofa se desila

pocaci se vracaju na neke servere, medjuti podaci su iz backupa koji iz prosle nedelje ili one pre nje....
ko god je hostovao neki dinamicki sajt i nema backup... zeznuo je stvar... kao ja npr

 
Odgovor na temu

elinfo
Vlada Stefanovic

Član broj: 9915
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 10761611
Sajt: www.infoelektronika.net


+1 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 10:52 - pre 152 meseci
kako beckup iz prosle nedelje, zar se to ne radi svaki dan?
Jel ti oni rekli da je iz prosle nedelje ili ti mislis?
Ja sto sam mali pa radim svakodnevno kopiju i to drzim na dve razlicite lokacije, ipak mi je neverovatno da to ne rade to svaki dan
Pozdrav
ing. Vladislav Stefanovic, urednik
casopis Info Elektronika
e-mail: [email protected]
www.infoelektronika.net
 
Odgovor na temu

mjux

Član broj: 124150
Poruke: 158
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 10:55 - pre 152 meseci
rekli su mi iz tehnicke podrske
 
Odgovor na temu

elinfo
Vlada Stefanovic

Član broj: 9915
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 10761611
Sajt: www.infoelektronika.net


+1 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 11:00 - pre 152 meseci
citam i ne verujem... nemam komentar
Citat:
mjux: rekli su mi iz tehnicke podrske

Pozdrav
ing. Vladislav Stefanovic, urednik
casopis Info Elektronika
e-mail: [email protected]
www.infoelektronika.net
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down26.09.2011. u 11:30 - pre 152 meseci
Ne vezano za Orion hosting...

U prethodnih godinu dana, sam bar jednom mesecno, njihovim sluzbenicima govorio kako bi bilo lepo da uvedu neki info kanal za brzo i efikasno obavestavanje korisnika.
Neki RSS feed ka vestima, Twitter nalog ...bilo sta. Jer ko to ide svakodnevno na sajt provajdera?
Da bar salju mailove sa obavestenjem.
I napomenuo sam im da racune za adsl salju na mail - zar je to toliko tesko? (postar mi redovno ne ubaci pismo u sanduce pa me iritira)

Svaki put sam dobijao odgovor: "upisao/la sam vase sugestije i bice prosledjene na razmatranje."

Zar su ovo lose sugestije? Ili treba kilo vremena da se one realizuju?

Iako sam Orion korisnik, stvarno bi mogli da se ugledaju na VeratNet. Oni bar imaju sve gore navedeno - Idu u korak sa vremenom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Orion hosting - Server down

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 60534 | Odgovora: 276 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.