Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Čudan problem sa kompom

[es] :: PC Konfiguracije :: Čudan problem sa kompom

[ Pregleda: 1371 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

celawi
Aleksandar Obrenovic
bg

Član broj: 83708
Poruke: 164
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.restoranibeograda.com


+1 Profil

icon Čudan problem sa kompom13.09.2011. u 23:13 - pre 153 meseci
Cao,
Uopšte ne mogu da provalim koji deo ne radi. Priča ide ovako Smile
Kad upalim komp samo je vrteo ventilatore, neprestano je sijala lampica za hard i nije ništa pištalo. Monitor se uopšte nije palio. Posumnjao sam odmah u ploču. Kupio sam polovnu i zamenio je, ali sad je stvar ista samo što pišti prilikom paljenja. Prvi put pišti jednom dugo i tri puta kratko i posle toga pisti četiri puta kratko. Primetio sam da kad isključim CD-rom onda se ovo drugo pištanje (četiri puta kratko) ne čuje.
Promenio sam napajanje, grafiku i zamenio slotove RAM memorije i ništa. Takodje sam proverio i hard i on je ispravan.
Jel imate neki savet šta još da pokušam?

Ploča Asus A8N-E
Procesor AMD Athlon 64
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Čudan problem sa kompom14.09.2011. u 19:36 - pre 153 meseci
Procitaj pazljivo ovu temu. U njoj se verovatno krije resenje tvog problema. BTW za ovakvu vrstu dijagnostike potrebno je imati dosta rezevnih komponenti (pozeljno je imati kompatibilnu rezervu za svaku komponentu u kucistu). Ako ti se opisano u temi cini tesko nosi racunar u neki servis jer u ozbiljnim servisima ljudi svaki dan rade ovo isto opisano u linkovanoj temi i imaju gomilu rezervnih komponenti za testiranje.
 
Odgovor na temu

celawi
Aleksandar Obrenovic
bg

Član broj: 83708
Poruke: 164
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.restoranibeograda.com


+1 Profil

icon Re: Čudan problem sa kompom15.09.2011. u 19:58 - pre 153 meseci
Citat:
Binary Mind: Procitaj pazljivo ovu temu. U njoj se verovatno krije resenje tvog problema. BTW za ovakvu vrstu dijagnostike potrebno je imati dosta rezevnih komponenti (pozeljno je imati kompatibilnu rezervu za svaku komponentu u kucistu). Ako ti se opisano u temi cini tesko nosi racunar u neki servis jer u ozbiljnim servisima ljudi svaki dan rade ovo isto opisano u linkovanoj temi i imaju gomilu rezervnih komponenti za testiranje.


Nekako sam nabavio skoro sve komponente osim procesora...
Danas sam stavio drugu memoriju i drugu graficku karticu i opet nista...onda sam izvadio celu plocu napolje misleci da je problem do nekog kontakta sa kucistem ili necim sl. i nista...
Jedini uspeh koji sam postigao to je da je drugi zvuk (cetiri kratka beepa) nestao kad sam napajanje za CPU cooler prebacio na drugo mesto na ploci...
Jedino mi ostaje jos da zamenim procesor, ali me buni to sto nigde u beep kodovima se ne spominje CPU?!
 
Odgovor na temu

celawi
Aleksandar Obrenovic
bg

Član broj: 83708
Poruke: 164
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.restoranibeograda.com


+1 Profil

icon Re: Čudan problem sa kompom01.11.2011. u 21:43 - pre 151 meseci
Samo da javim da sam popravio komp... Problem je bio u nekom kondezatoru na ploči koji je oslabio.
Hvala svima na savetima!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Čudan problem sa kompom

[ Pregleda: 1371 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.