Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jako čudan problem sa web kamerom. Pomoć

[es] :: Ostali hardver :: Jako čudan problem sa web kamerom. Pomoć

[ Pregleda: 1285 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miloš Glogovac
Pančevo

Član broj: 149266
Poruke: 16
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: www.blejanje.com


+2 Profil

icon Jako čudan problem sa web kamerom. Pomoć05.04.2011. u 00:50 - pre 158 meseci
U pitanju je kamera maxell MPCC-8. Kada se uspostavi video call na skajpu na drugoj strani pocinje da zuji i pisti i sagovornik nista ne moze da me cuje (vidi me normalno). Resenje je da odaberem drugi mikrofon u podesavanjima u skajpu (mikrofon od integrisane muzicke) a zatim odma vratim na mikrofon od kamere. Kad se ovo odradi sagovornik me cuje i sve lepo radi. Problem je sto ova besmislena operacija mora da se uradi prilikom svakog novog poziva a nekad pocinje da zuji i u toku razgovora sama od sebe pa se mora i tad odraditi kako bi se nastavio razgovor :( jednom rečiju smaranje

Napominjem da kamera normalno radi na drugom kompjuteru,samo neće da radi na tom na kom treba. U pitanju je AMD athlon 64, msi neo2 mb, ati radeon 9200 xp operativni sistem. Pod garancijom je, tek kupljena ali se ne moze reklamirati i zameniti jer je očigledno ispravna jer radi sa drugim kompom na kom je takodje xp.

Da li ima neko predlog sta bi moglo da bude / da se proba kako bi se resio obaj besmisleni problem
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Jako čudan problem sa web kamerom. Pomoć05.04.2011. u 09:45 - pre 158 meseci
Ja bi stavio stvarno drugi mikrofon na integrisanu muzicku jer mi je to jeftinije nego probat mjenjat windowse i ko zna bi li opet proradilo.Imo sam problema sa ugradjenim mikrofonima u plasticna kucista od interfona npr. i isto tako pocne zujati,neka mikrofonija,jedino sam mogao taj mikrofon malo izvuci van kucista pa onda ne bi povremeno zujalo.Buni me to da na drugom kompu dobro radi-to mirise na windowse,zvucnik ti je sigurno daleko od web kamere odmaknut pretpostavljam.Taj drugi kompjuter je bio spojen tu na istu konekciju istu brzinu interneta?
 
Odgovor na temu

Miloš Glogovac
Pančevo

Član broj: 149266
Poruke: 16
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: www.blejanje.com


+2 Profil

icon Re: Jako čudan problem sa web kamerom. Pomoć05.04.2011. u 15:40 - pre 158 meseci
Probao sam sa 2 mikrofona plastikanera, rade normalno ali su slabi i moras da ih priblizis da bi se cuo i opet nije to to kao taj mic iz kamere.
I da odmaknut je zvucnik, nije u pitanju mikrofonija niti bilo kakva hardverska neispravnost, mislim da je softver, neka nekompatabilnost.
I mene buni sto lepo radi na drugom kompu, da nije tako mogao bi da je zamenim kao neispravnu. Drugi komp je na drugoj sporijoj konekciji

Hvala na odgovoru

 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Jako čudan problem sa web kamerom. Pomoć

[ Pregleda: 1285 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.