Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

O stetnosti emocija po drustvo, jedan prilog tezi da su emocije mana vrste

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: O stetnosti emocija po drustvo, jedan prilog tezi da su emocije mana vrste

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9293 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shomi Li Jones
Student

Član broj: 278521
Poruke: 10
*.static.sbb.rs.



+199 Profil

icon Re: O stetnosti emocija po drustvo, jedan prilog tezi da su emocije mana vrste09.09.2011. u 21:50 - pre 153 meseci
Samo da vam kažem da sam budući inženjer tehnologije vrlo nepopularnog fakulteta, čak nepopularnijeg i od elektroehničkih (kod nas svi prvaci su na budžetu)

Doktori i treba da budu cenjeni kako jesu, samo se treba postarati da to budu ljudi koji to neće zloupotrebljavati, što je malo teško sa obzirom na establišemnt nemorala i vladavinu materijalizma.

Prvo kao što je rečeno na početku, nijedan most nije bitan kao zdravlje najbližeg.

Drugo ako je inženjer nemotivisan za rad 0.1% pad u produktivnosti neće nikog ubiti, ali kod doktora to nije stvar. Život nije ni jednačina ni igrica pa da se lako može uraditi a ni zakoni o lečenju nisu savršeni pa sigurno često njihovo nepoštovanje spašava živote.
Ljudi žele da doktor koji leči najmilije budi motivisan da njihovi najmiliji ne bi bili stradali zbog jednog pada produktivnosti koji baš i nemožeš da osudiš (u izvesnoj meri).

Ako uporediš doktore i trkače na stazi sa preponama, ti možeš da im zameriš ako obore prepone ali ne i ako nisu oborili rekord, a u slučaju bližnjih mi želimo da gospodin obori rekord. Takav odnos prema doktoru je sasvim očekivan.
E sad što je to super biti pa sve pozerčine i keretni hoće da budu važni...
Društvena bolest bezobraštije u tom (i bilo kom) delu društva se leči po sledećem receptu:
1) Imaj 12 dece
2) Vaspitaj ih da ne budu takvi
3) Vaspitaj ih da imaju 12 dece
4) Vaspitaj ih da svoju decu tako vaspitaju.

Da se krenulo '45 sad ne bi imali problema.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: O stetnosti emocija po drustvo, jedan prilog tezi da su emocije mana vrste09.09.2011. u 22:08 - pre 153 meseci
Slazem se sa Leslijem po pitanju lekara, ne po pitanju naslova, objasnio je Isac666.

Posto i mene to zanima, mada nije izrazena pojava "D O K T O R A" ili "L E K A R A" u Beogradu koliko u drugim-manjim mestima u velelepnoj nam Srbiji, zbog kolicine stanovnistva po kvadratu.

Skoro sam razmisljao, npr. zubar.
Cena usluge je ista i domu zdravlja i kod "zlog privatnika". Verovarnoca da se pokupi hepatitis, AIDS, neka druga krvno prenosiva bolest je ogomna kod "krasnog drzavnog zubara" zbog procedura nemenjanja npr. drski masina za busenje. Za razliku od "zlikovaca privatnika", medju kojima ima dosta onih koji se trude da rade kako treba, jer inace nema " 'leba da se je'e ", dok "drzavni" ne pate od te boljke, i ako primaju plate po ucinku.

I nikoga ne bolji 8ylja za to, to su samo Srbi u pitanju, ima ih u zalihama. Od kako su Srbi skinuli Turke pre 200 godina, na vlasti su "nasi". A ne ide da idemo protiv NASIH
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: O stetnosti emocija po drustvo, jedan prilog tezi da su emocije mana vrste09.09.2011. u 23:26 - pre 153 meseci
Citat:
Shomi Li Jones: Drugo ako je inženjer nemotivisan za rad 0.1% pad u produktivnosti neće nikog ubiti, ali kod doktora to nije stvar.
Pa nije ovde rec o bilo kakvom inzenjeru u nekoj fabrici pa je sad znacajno ako zbog njegovog mamurluka danas fabrika ne proizvede 52000 sijalica nego 51500, nego onako uopsteno, o tome sta je korisnije za drustvo, da li razvijanje tehnologije i samim tim unapredjivanje civilizacije, ili nekakvo odrzavanje zivota bas svakom pripadniku sirokih narodnih masa. Realno gledano, ovo drugo je apsolutno nebitno. Zasto, pa zato sto ako se na primer sad u ovom trenutku desi nesto, sta znam sta, nije vazno, i onda od ovog trenutka bude 1, 3, 5, 500 ili 5000 ljudi na planeti manje, to niko nece ni primetiti i nikoga nije briga, osim eventualno neke od njihovih rodjaka, ali to je nevazno. To sto bi tih 5000 nestali bi u kosmickom smislu bio potpuno beznacajan dogadjaj. A ako se zaustavi tehnoloski razvoj, sve ima da ode do djavola. Evo recimo da uzmemo za primer bilo sta sto ima veze sa tehnoloskim razvojem. Ne mora to da bude elektro struka. Evo pesticidi. Svi kukaju na pesticide, a bez pesticida bi pola ljudi na planeti pomrli od gladi, a ostala polovina bi se pokrljala medjusobno u roku od tri meseca. Uostalom vec sam rekao, ko od pocetka sveta kome kuka da mu pravi dzirlo q-rce palce, inzenjeri ostalima ili ostali inzenjerima? Evo, svi znaju kako je po legendi Arhimed napravio sferna ogledala da zapali rimske brodove koji su napadali Sirakuzu (podrazumeva se da nije on sad sam seo pa u casovima dokolice obukao gace preko pantalona, postao superheroj pa nicim izazvan smisljao ogledala da pali brodove, nego su mu kraljevi i generali trazili da im pomogne i smisli neki gadzet da se odbrane od napadaca) , a ko se seca ako je neki tadasnji lekar pa makar bio i najbolji lekar svog doba izlecio 50 000 nekih tamo najmilijih? Niko, niti je koga za to briga. I zasto je onda inzenjersko zanimanje (u sirem smislu, znaci oni koji se bave nekim tehnoloskim napretkom) manje znacajno od lekarskog? Nije tacno, nego lekarsko zanimanje je u odnosu na ovo prvo potpuno beznacajno. Isto vazi i za vec pomenute bankarske krvopije, i sve slicne, ali ovi nekako najvise bodu oci, jer se najvise urche i najvise pridaju sami sebi na znacaju. Verovatno zato sto ih fukara dize na presto, iz vec pomenutih razloga, e, izlecio mu "najmilijeg" . Sta mene zabole za bilo cijeg najmilijeg? To sto su oni jedni drugima najmiliji je njihova licna stvar, ali kakve to veze ima sa znacajem nekog zanimanja za civilizaciju uopste. I zasto je pa sad taj neki tamo najmiliji tako znacajan, da je sad to nesto mnogo bitno za civilizaciju sto je on izlecen. Nemoj da se igramo ;-) Nego da se to lepo uzme pa da se revidira stav drustva glede ove tematike, a nisu pare tu uopste bitne, niti je ovo trebalo da bude prica o parama. Evo, inzenjeri neka zaradjuju isto kao i do sada a i lekari, ama bitno je da se revidira stav o znacaju jednih i drugih za drustvo u celini a ne tu jedne da mi kuju u zvezde a druge niko da i ne pominje, a da ih se sete samo kad dodje do stani - pani. Nije to lepo tako.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
*.205.62.164.robi.com.mk.



+228 Profil

icon Re: O stetnosti emocija po drustvo, jedan prilog tezi da su emocije mana vrste10.09.2011. u 03:09 - pre 153 meseci
Mozda je lekarska profesija precenjena u drustvu, medjutim to ima logicno objasnjenje. Postoje nekoliko profesija koje sebi mogu izboriti takav polozaj u drustvu, ja nisam lekar (doktor) da bi pricao sa te pozicije, ali sam dugo godina pripadao takodje privilegovanoj grupi ljudi (takva mi bila profesija) pa mogu pokusati da objasnim i opravdam polozaj lekara u drustvu.
Postoje tri-cetiri profesije koje sebi mogu obezbediti privilegovan polozaj, baveci se nekom od tih profesija, vremenom se razvija jedan kompleks kod coveka. Ja taj kompleks nazivam kompleksom boga. Zasto je to tako i kako do toga dolazi?
Ako vrsis neki posao kojim resavas muku, nevolju, patnju, problem nekome onda ti postajes spasioc i ljudi te dozivljavaju kao nekog ko jedini moze resiti njihove probleme, jer ti dolazis kod njih(ili oni kod tebe) u momentu velike muke. Kad imas takvu profesiju onda ljudi pocinju da se odnose prema tebi sa jednim posebnim odnosom, paze da te ne naljute jer ces im mozda trebati i trude se da ti pruze privilegije da bi sutra imali bolji tretman, da bi postali prijatelji sa tobom.
Pored lekarske profesije, to je advokatura, to su sudije i moja profesija serviser elektronskih uredjaja. Znam neko ce reci, "sta ovaj lupeta", medjutim taj sto to kaze ili je mladji ili nikad nije imao skuplje masine ili opremu pa ne moze da razume o cemu pricam
Radeci svoj posao uvideo sam sta znaci imati piliku da ljudima resavas probleme i kako se ponasaju prema meni. Tamo negde 1988 poceli su masovnije da se pojavljuju video-rekorderi, u Kumanovu je samo nekoliko ljudi servisiralo te uredaje, jedan video je kostao brdo para, ljudi su uzimali kredite da kupe video. Sad zamisli koja je to tragedija kad crkne, ko da je neko umro u kuci i sad dolazi serviser kao spasioc. Boljeg osecaja nema, svi te znaju, svi bi da budi prijatelji sa tobom, svuda su ti vrata otvorena i svi placaju.
Posle su se pojavili commodore kompjuteri, opet ista prica i tako redom. Vremenom postajes neko bez koga se ne moze i trebas biti idiot da to ne iskoristis.
Isto je i sa lekarima, imas muku, odlazis kod njih, trebaju ti. Vremenom pocinje svako od njih da shvata odakle vetar duva i to pocinje to da koristi.
Rec je bilo o inzenjerskom poslu u odnosu na lekarski.
Da postavimo stvar ovako, grad Nis ima inzinjera koliko hoces, puno njih je radila u Ei Nisu i sta onda, imali su neku svoju platu i niko ih nije primecivao. Ne vrse bitan posao, ne resavaju problem nikome. Ako ne kupim televizor od njihove fabrike, kupicu od neke druge. Nisu mnogo bitni.
Sad uzmimo ovakvu situaciju, grad Nis, imas strasan bol u uvetu, nemas mnogo prilike, ni volje, ni vremena da trazis ko ce da ti resi problem. Imas ta nekoliko lekara i moras da se obratis tamo, nemas priliku mnogo da biras. Zbog toga taj lekar je spasioc za tebe i logicno je da se ocekuje da se ljudi prema njemu odnose na drugaciji nacin.
Isto je i sa advokatom, on ti treba da ti resi muku, da ti resi problem. Buduci da imas problem i da ti treba pomoc, ne mozes isto da se ponasas prema advokatu ili prema nekom inzinjeru u industriji.
Presudno u celoj prici je ko se kako izbori za svoj polozaj. Tacnije, u kom momentu tvoja profesija dolazi do izrazaja.
Sto se tice korupcije u zdravstvu i to je lako objasnjivo, odnosno zasto toga ima vise kod nas, a manje na zapadu.
Jednostavno kod nas je privatno zdravstvo tek u povoju i jos uvek nemas privatnih bolnica i privatnih kapaciteta koje mogu pruziti usluge kao drzavno zdravstvo. Podmicivanjem lekara samo placas uslugu koja ti je pruzena i u sto je moguce kracem roku resavas svoj problem. Kako se bude razvijalo privatno zdravstvo, tako ce korupcije biti sve manje.
Ako ja imam neki zdravstveni problem i treba mi usluga koju ne mogu dobiti u privatnoj ambulanti ili bolnici, moram se obratiti drzavnom lekaru. Ako ja odem tamo i vidim masu ljudi koja ceka na red, a imam neki dinar u dzepu, logicno je da cu te pare dati lekaru da me postedi cekanja i da mi zavrsi posao. Ako ja imam opciju da tu uslugu dobijem u privatnoj praksi, nema logike da ja podmicujem lekara u drzavnoj ustanovi. Takodje ne vidim logiku zasto neko ne bi uzeo pare kad mu se moze. To je izbor pojedinca, da li ce neko podmititi lekara je dobrovoljni cin, nisam cuo za slucaj da je neki lekar uzeo na silu pare od pacijenta.
Po pitanju greske u vrsenju posla mislim da je smesno govoriti. U svakom poslu je moguca greska, tako da je normalno da i lekari pogrese.
 
Odgovor na temu

DrFill2Good

Član broj: 288484
*.dynamic.sbb.rs.



+255 Profil

icon Re: O stetnosti emocija po drustvo, jedan prilog tezi da su emocije mana vrste10.09.2011. u 10:52 - pre 153 meseci
@Lesli Eldridz @konislav
Jbt, vas dvojica niste normalni, kako vas ne mrzi da kucate toliko obimne gusto pisane postove? To nisu postovi vec citavi referati ...
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: O stetnosti emocija po drustvo, jedan prilog tezi da su emocije mana vrste10.09.2011. u 11:32 - pre 153 meseci
Citat:
da li razvijanje tehnologije i samim tim unapredjivanje civilizacije, ili nekakvo odrzavanje zivota bas svakom pripadniku sirokih narodnih masa. Realno gledano, ovo drugo je apsolutno nebitno

Realno gledano,ti ne mozes da znas da li ces odrzavanjem zivota nekog pojedinca omoguciti tom pojedincu da postigne nesto sto ce unaprediti civilizaciju ili si to radio "dzabe". Ko je taj ko to moze da proceni i donese odluku?

Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: O stetnosti emocija po drustvo, jedan prilog tezi da su emocije mana vrste10.09.2011. u 12:26 - pre 153 meseci
To uopste nije vazno jer niko nece da donosi nikakve odluke o tome. Jel pricao sad neko ovde koje i kakve bi kao trebalo ukloniti ili nesto slicno? Nije. Znaci to nema veze sa cinjenicom da je znacaj lekarske profesije precenjen.

I to sto su neki divljiji kao "drustvo", to je znacaj lekara precenjeniji. Evo npr, ako je o parama rec, kao neki nisu pravilno nagradjeni pa trte mrte, evo, zasto neko od pozverenih ne "daje poklone" djubretarima da mu iznose djubre? Mozda je i njima ljudima mala plata i mozda i oni smatraju da nisu pravilno nagradjeni za svoj rad.
Citat:
DrFill2Good: @Lesli Eldridz @konislav
Jbt, vas dvojica niste normalni, kako vas ne mrzi da kucate toliko obimne gusto pisane postove? To nisu postovi vec citavi referati ...
E pa mi nismo ovde osli na fejsbuk i tviter pa da se dopisujemo onelinerima i da lajkujemo, nego smo dosli iz drugih razloga. Kome se ne svidja da ozbiljno prica o nekoj temi kao sto se pricalo oduvek, neka ide na fejsbuk pa tamo neka pise omelinere o tome ko je sta danas jeo za uzinu i neka lajkuje. Forumi sluze za drugo.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: O stetnosti emocija po drustvo, jedan prilog tezi da su emocije mana vrste10.09.2011. u 13:10 - pre 153 meseci
Citat:
konislav
... Pored lekarske profesije, to je advokatura, to su sudije i moja profesija serviser elektronskih uredjaja. ...


Cek, cek.. Konislave, pa zar ti nisi profi "powerpoint developer" i statisticar? Ozbiljan biznis i tome slicno,... a ne neke tamo zanatske usluge... ?

[Ovu poruku je menjao plus_minus dana 10.09.2011. u 14:30 GMT+1]
about:networking
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
95.180.84.*



+726 Profil

icon Re: O stetnosti emocija po drustvo, jedan prilog tezi da su emocije mana vrste10.09.2011. u 13:31 - pre 153 meseci
Problem je sto smo danas dosli do toga da mito moze biti razlika izmedju zivota i smrti.

slucaj 1.
Pre cca godinu dana kuminom ocu pozli. Ali kako ? Covek je 7 dana bio u jednoj bolnici u unutrasnjosti, bez uspostavljanja dijagnoze, ne znaju, nemaju uslove. Drzali ga da umre.
Ajd posto ga je ona locirala, gde je, dovozi ga u bg. U bg je lekari zezaju, svima je jasno da je u pitanju srce, ali kardiolog recimo napise da ima infekciju besike, da bi ga prebacio urologu, urolog pebaci ocnom lekaru itd. jer nece niko da se smara sa njim, tezak slucaj. na kraju preko veze, na samrti ga prosledimo lekaru koji odradi jednostavan zahvat koji mu produzi zivot. U nastavku hospitalizacije, lekar odeljenja na kome je covek lezao, bez blama posalje sms kumi "da li bi mogli da mi pozajmite pare za blabla", ej?!
I tako je to islo...
Bez veza i mita, covek bi bio mrtav prve veceri kada je stigao u bg.


slucaj 2.
Rodjaka oboleva od raka. Hitno treba da se operise. Na istoj klinici na kojoj i sama radi kao lekar. Poznati lekar koji treba da je operise, trazi joj posredno novac.

slucaj 3.
Rodjak oboleva od benignog raka. Rutinski se operativno uklanja. Njegova zena u panicnom strahu i ocaju da ce ga izgubiti, a nemaju dece, gotovo celu ustedjevinu daje profesoru koji treba da ga operise. Covek uzima sve pare da nije trepnuo.

Ako je to sistem zdravstva u srbiji u situacijama kada je pitanje zivota ili smrti,
onda nije ni cudno sto se uloge svode na plemenske:
vraceve, kompleks boga i poziciju gde dajes sve sto imas da ti pomognu...
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: O stetnosti emocija po drustvo, jedan prilog tezi da su emocije mana vrste10.09.2011. u 14:50 - pre 153 meseci
Citat:
Nego da se to lepo uzme pa da se revidira stav drustva glede ove tematike

Imamo dobar start, blizu 800 pregleda ove teme, samo još da sakupimo potpise članova Madzone i prosledimo mejlom sekretaru generalne skupštine UN.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: O stetnosti emocija po drustvo, jedan prilog tezi da su emocije mana vrste10.09.2011. u 16:57 - pre 153 meseci
Eh, pa nije tema zamisljena kao bubuljicarsko pisanje peticija u stilu "drugovi, mi sto sedimo za zelenim astalom uz kiselu vodu, ma mi bre moramo, i mi treba... da menjamo svet, more, i to pisuci saopstenja sve sedeci za pomenutim astalom, pa kud nasa saopstenja prodju tu trava ima da ne nice," ili nesto slicno glupo, nego onako, vise kao "kritika iz ugla cistoga uma" ;-) Precenjeno i gotovo.
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: O stetnosti emocija po drustvo, jedan prilog tezi da su emocije mana vrste10.09.2011. u 18:18 - pre 153 meseci
Ma lepo je to, jedna obzervacija više, ali to "svojstvo" ljudi da se plaše smrti i da ne razmišljaju ono, borgovski, umesto da se brinu o svojoj zadnjici i zadljici svojih bližnjih (uf, nezgodna "figura"), neće da može da se izmeni. Mislim, možda nekad, ali ne u to što predviđaš da bi trebalo.
OK to za doktore, jeste to poprimilo neke nad-razmere, kod nas pogotovo, ali ja se više osvrćem na samu "tezu" dr Leslija Kanta ;) o emocijama i to.
Na šta bi to ličio svet bez emocija? Kao neki Ekvilibrijum, šta li?
Ima psihopatologije na svetu, tačno je to, ali jbt kako bi to izgledala ta Tehnokratija?

Svi mi imamo neku ljusku, nećeš da se primaš na sve na prvu loptu, ali održavaš taj neki emo-skelet... Ne terajte me sad da citiram stihove i embedujem youtubeove. ;)
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: O stetnosti emocija po drustvo, jedan prilog tezi da su emocije mana vrste10.09.2011. u 19:21 - pre 153 meseci
Ne znam na sta bi licio zato sto (cak ;-) ) ni ja ne mogu da se oslobodim tog zla, ali da bi bi (ljudski) svet bez toga bio funkcionalniji i bolji, ama to je fakat. Kako pcele i mravi? Njihova drustva su savrsenija i funkcionalnija od ljudskog. Eno, Ivan Dimkovic je pomenuo, kao, sto bi on sad trebalo da veruje nekim tamo inzenjerima na primer. Pitanje je ja mislim bilo u kontekstu upravljanja drustvom, pa sad sto bi neko verovao da ce inzenjeri bolje da vode drustvo od djubretara. Naravno da ne treba niko da veruje nikome, i nije u tome poenta. Sta ce bilo kome vodje? Sto bi bilo ko verovao bilo kome. Veruj sebi i nikome vise. To se trazi. Vodje su otisle na ropotarsnicu povijesti. To sto je on pitao u osnovi ima nekakvu "demokratiju" , pa ce kao sad kao "narod" da na "izborima" "bira" da li ce drustvom da upravljaju inzenjeri ili djubretari. U svetu Leslija Kanta to pitanje uopste ne postoji. Drustvom ima da upravljaju oni koji ce drustvo da cine funkcionalnijim, a to su oni koji problemima pristupaju na inzenjerski nacin. Imas problem - resi ga. I pri tome ne uzimaj u obzir neke tamo emocije grupe A prema grupi B, ako je problem u odnosima grupe A prema grupi B. Ako ovaj nacin resavanja problema drustva ometaju nekakvi izbori na kojima tupani za koje vazi da je razlika izmedju njihovog IQ i IQ majmuna manja nego izmedju njihovog IQ i IQ tih potencijalnih upravljaca, ukini "izbore". To je i tako postala farsa, ne ovde nego svuda. Sto ne znaci "uvedi diktaturu u kojoj vlada neki baja pojedinac imperator" , nego jednostavno ukini izbore zato sto su nefunkcionalni.

Plus, sta pa fali ekvilibrijumu? Ja kad sam gledao taj film uopste mi nije bilo jasno sto se onaj buni i sta njemu onde smeta, pa je naprasno smislio da bude The Mesija, iako to niko od njega nije trazio. Naravno, nisam uzeo u obzir gluposti kao ubijanje kucica i spaljivanje slika, to je neko stavio u film samo radi efekta, isto kao i Velikog Brata u tom filmu ili u '84 isto je to, i to sa osnovnom idejom filma nema veze. Sto se mene tice, a mislim da sam to negde vec pominjao, ono sto sad zovu psihopatija, a oni to sad definisu kao nedostatak bilo kakvih emocija u vezi bilo cega, e to je sledeci stepenik u razvoju vrste. Da li ce to stanje da pocne da se nasledjuje kad ovi smaraci izumru ja to ne znam, ali da li treba - da.

Mada sve ovo nema veze sa cinjenicom da je zanimanje lekara precenjeno. Svuda, od plemena u slivu Amazona do Svajcarske. I sta sad. To je tako, ali evo ja tvrdim da je to njsr, i sto se mene tice to je to i mogu svi da mi pljunu pod prozor, i oni i njihovi obozavaoci. Je li tako, tako je.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 10.09.2011. u 20:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: O stetnosti emocija po drustvo, jedan prilog tezi da su emocije mana vrste10.09.2011. u 19:26 - pre 153 meseci
A čime će to da se bave ljudi kad mašine budu sve radile, kad nastane "blagostanje" i kad ljudi ne budu imali emocije??
Ili će da ostanu samo oni koji će da pišu drajvere i konstruišu robote? Ne mogu svi to da rade...
Si gledao Wall-E-a?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: O stetnosti emocija po drustvo, jedan prilog tezi da su emocije mana vrste10.09.2011. u 19:36 - pre 153 meseci
Odakle znam. Nek se bave nadgradnjom. Ko ne ume ili nece i tako je visak, smetalo i uzrok svih problema, od kojih je jedan tvrdnja iz ove teme.
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: O stetnosti emocija po drustvo, jedan prilog tezi da su emocije mana vrste10.09.2011. u 19:54 - pre 153 meseci
Citat:
nedostatak bilo kakvih emocija u vezi bilo cega, e to je sledeci stepenik u razvoju vrste

Nisi prvi koji je o tome razmisljao.Alber Kami je tu ideju razradio pre dosta godina.Samo,bez projekcije na celu vrstu,vec kao pojedinacni slucaj i sudbinu takvog karaktera.
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: O stetnosti emocija po drustvo, jedan prilog tezi da su emocije mana vrste10.09.2011. u 19:56 - pre 153 meseci
Emocije su luksuz. Uzivaj Lejzli :)
Citat:

Nisi prvi koji je o tome razmisljao.Alber Kami je tu ideju razradio pre dosta godina.Samo,bez projekcije na celu vrstu,vec kao pojedinacni slucaj i sudbinu takvog karaktera.


Ako mislis na Stranca ne bi se slozio sa ovim gore.
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: O stetnosti emocija po drustvo, jedan prilog tezi da su emocije mana vrste10.09.2011. u 20:18 - pre 153 meseci
Citat:
Nek se bave nadgradnjom.

E pa to - ja mislim da ne mogu da se bave nadgradnjom, ako nemaju emocija.
Šta da nadgrađuju? Umesto haikua, pisaće drajvere.
Takvo društvo bi brzo utonulo u dekadenciju.

To je u stvari poenta - da li je razvijenost društva isključivo vezana za tehnološki razvoj? Sigurno da jeste vezana, ali do koje mere?

Evo sa ovog tehnokrasija odozgore..
Citat:

Technocracy has long established that there are in fact two distinct classes of human motivation. One is the familiar incentive. The other, is initiative. While incentives are outwardly directed, such as fear, punishment, praise or reward, initiative is inwardly based. These motivators come from within the person, that drive them to do what they do largely due to their personality. It is what inspires the artist to paint, or the performer to sing. It is why great visionaries of the past built large monuments and created beautiful buildings.

I šta je ta unutrašnja motivacija, nego strast ka stvaranju, a strast je emocija, ne?
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: O stetnosti emocija po drustvo, jedan prilog tezi da su emocije mana vrste10.09.2011. u 20:22 - pre 153 meseci
Da,Stranac. Tumacenja mogu biti razlicita i to je jedno od dela koje i danas izaziva rasprave i polemike. Svako ga shvata na svoj nacin - verovatno posledica emocija koje kao vrsta imamo.
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: O stetnosti emocija po drustvo, jedan prilog tezi da su emocije mana vrste10.09.2011. u 20:34 - pre 153 meseci
Citat:
morihei ueshiba: Nisi prvi koji je o tome razmisljao.Alber Kami je tu ideju razradio pre dosta godina.Samo,bez projekcije na celu vrstu,vec kao pojedinacni slucaj i sudbinu takvog karaktera.
E sad, sudbinu trte mrte. Treba to preciznije - inzenjerski. Znaci, treba reci "na sudbinu takvog karaktera, kad i ako zivi u zejednici sa karakterima sa kojima nije kompatibilan". To nije ovo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: O stetnosti emocija po drustvo, jedan prilog tezi da su emocije mana vrste

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9293 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.