Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa formama i dodjeljivanjem vrijednosti kontrolama

[es] :: Access :: Problem sa formama i dodjeljivanjem vrijednosti kontrolama

[ Pregleda: 1454 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sule99
student

Član broj: 227708
Poruke: 93
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Problem sa formama i dodjeljivanjem vrijednosti kontrolama25.08.2011. u 10:43 - pre 154 meseci
Pozdrav!

Možda slična tema postoji već na forumu, ali ju nisam uspio pronaći pa se unaprijed ispričavam.

Ukratko ću opisati šta bi želio napraviti. Na glavnoj formi imam jedan combo box koji dohvaća samo brojčane vrijednosti iz šifrarnika, znači šifre (tablica u bazi).
Kraj combo box-a imam dugme "Šifrarnik". Klikom na njega otvara mi se nova forma koja osim šifre prikazuje i opis pojedine stavke i još neke druge kolone tako da korisnik može vidjeti šta ta šifra u combo boxu zapravo predstavlja.

Ja bih sada želio napraviti da kada kliknem na šifru u toj novoj formi koja se otvori klikom na dugme, da se ta šifra upiše u combo box glavne forme.

Problem sam rješio sa subformom tako da ju skrivam odnosno prikazujem po potrebi, ali mi se to baš ne sviđa. želim da imam za taj šifrarnik posebnu formu koja će biti u obliku dialoga i koja će imati okvir, control box (minimiziraj,zatvori tipke), da se može drag-ati po ekranu i sve ostalo što forma može da ima. to sa subformom ne mogu postići.

Znači u cijeloj ovoj priči problem mi je kako prenjeti vrijednost kontrole iz jedne forme u kontrolu koja se nalazi u drugoj formi?



[Ovu poruku je menjao sule99 dana 25.08.2011. u 12:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Problem sa formama i dodjeljivanjem vrijednosti kontrolama25.08.2011. u 11:21 - pre 154 meseci
Evo ovako.Pozdrav
PS>Na dupli klik na sifru iz pomocne forme,birate zeljenu vrednost za combo iz glavne forme.
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sule99
student

Član broj: 227708
Poruke: 93
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Problem sa formama i dodjeljivanjem vrijednosti kontrolama25.08.2011. u 12:29 - pre 154 meseci
Odlično! Taman mi je to trebalo. Hvala na pomoći!
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Problem sa formama i dodjeljivanjem vrijednosti kontrolama

[ Pregleda: 1454 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.