Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TBDNavigator i DataSet! Cancel nema efekta :(

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: TBDNavigator i DataSet! Cancel nema efekta :(

[ Pregleda: 2265 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anthylon
anthylon
Bosna i Hercegovina

Član broj: 83876
Poruke: 48
*.dlp360.bih.net.ba.



Profil

icon TBDNavigator i DataSet! Cancel nema efekta :(14.02.2006. u 08:27 - pre 222 meseci
Pozdrav svima...

Evo da pojasnim problem:

Postavim DBGrid; DataSource; AdoCnn; Query i sve to fino uvezem. Naravno, sve funkcionishe. Onda (obzirom da bi u gridu bilo mnogo kolona pa bi bilo nepregledno), fino dodam DBEdit polja; povezem sve to ... funkcinoshe. E, problem je kad pokusavam napraviti neku vrstu provjere podatak. Na primjer, da li je korisnik unijeo vrijednosti u odredjenom rasponu i sl. Ja mogu (naravno) provjeriti koje su to vrijednosti upisane, ali ne mogu nikako prekinuti snimanje (post) podataka jer direktno se upisuju u DataSet. Pokusao sam da ulovim event na klik na TBDNav ali kad sam malo pogledao njegov source ne ide to. Onda, na DataSetu; pa na Query-ju... Moguce da sam neki event "promasio" ali zaista sam pokusao sve Before.. i nije islo...

Ima li neko ideju kako da rijesim problem. Zelim nakon klika na dugme nbPost (post) da provjerim podatke i ako nisu ispravni da prekinem post! Je li to moguce ovim kontrolama? I kako bi islo u tom slucaju?

Hajde, dajte savjet... Radim u Delphi-ju oko mjesec dana...

Hvala

P.S. Pohvala za obucina - jako je bio strpljiv dok mi je na PP pojasnjavao kako da rijesim neke probleme....
 
Odgovor na temu

beshtija

Član broj: 20917
Poruke: 26
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: TBDNavigator i DataSet! Cancel nema efekta :(14.02.2006. u 15:44 - pre 222 meseci
Kazes da ti BeforeAction ne radi posao,al probaj ponovo ovako
Code:
procedure TForm1.DBNavigator1BeforeAction(Sender: TObject;
  Button: TNavigateBtn);
begin 
  if (not Uslov) and (Button = nbPost) then
     SysUtils.Abort;
end;

 
Odgovor na temu

anthylon
anthylon
Bosna i Hercegovina

Član broj: 83876
Poruke: 48
*.dlp71.bih.net.ba.



Profil

icon Re: TBDNavigator i DataSet! Cancel nema efekta :(14.02.2006. u 16:11 - pre 222 meseci
E sad radi... Nisam znao za SysUtil.Abort! Hm, koliko kontam, ovaj SysUtil se postavlja negdje prije eventa ili nesto u tom smislu... Ja sam pokusavao sa naredbama DataSet.Cancel

Probao sam i radi. Medjutim, i dalje pri upisu mogu snimati sa Enter npr. (u DBGrid-u). Dakle, bez da kliknem na nbPost .

Medjutim, postavio sam uslov koji si naveo/la (izvinjavam se zbog ovog ali tesko je odrediti :$) u DataSet UpdateData event. E, sad ni Enter ne moze mijenjati podatke... Tako, umoran sam i idem sada. Sutra cu detaljnije to razraditi...



HVALA
 
Odgovor na temu

Almedin

Član broj: 5895
Poruke: 425
*.dlp470.bih.net.ba.



+27 Profil

icon Re: TBDNavigator i DataSet! Cancel nema efekta :(14.02.2006. u 22:10 - pre 222 meseci
Moze li ovako:

koristi BeforePost

procedure TForm1.MyDataBeforePost(DataSet: TDataSet);
begin
if Uslov then Abort;
end;
 
Odgovor na temu

anthylon
anthylon
Bosna i Hercegovina

Član broj: 83876
Poruke: 48
*.dlp428.bih.net.ba.



Profil

icon Re: TBDNavigator i DataSet! Cancel nema efekta :(16.02.2006. u 11:52 - pre 222 meseci
Radi :).

Hvala momci :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: TBDNavigator i DataSet! Cancel nema efekta :(

[ Pregleda: 2265 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.