Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

da ne otvaram novu temu,evo par slika...

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: da ne otvaram novu temu,evo par slika...

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 205829 | Odgovora: 1004 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...08.10.2011. u 10:19 - pre 153 meseci
Iskreno, nisam primjetio ali sam izgleda naslutio.

A ovaj Viktor,da mu je svako od nas dao po dinar za svaku primjećenu stvar koja nam je spasila po tranzistor i živac... Ja baš jesam gledao kako je dobra slika koju je postavio i natpise na tranzistorima ali kako nisam imao dodira sa takvima samo sam "odzumirao" pretpostavljajući da je d.veljko pripazio. Trenutak nepažnje,tako sam i ja okrenuo ic na riaa predpojačalu i još se pitao zbog čega je onako bučno izgorjelo(kao vatromet što ga Viktor spomenu) a nova godina prošla,rođendan mi daleko... sto puta pregledao i da mi stari babo to nije primjetio ko zna kad bi ja to uvidjeo. Dešava se...Milunka...to je slučano...
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...08.10.2011. u 19:54 - pre 152 meseci
Ispravljeni previdi. Bilo problema sa ureznicom, trazio od 12 do 5 popodne!
Evo neka slicka, mozda proba kasnije a mozda sutra, zavisi od raspolozenja i energije.




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...08.10.2011. u 21:17 - pre 152 meseci
Napreduješ li,hoće li biti prvog uključenja na one 7700-ice? he he he he...
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...09.10.2011. u 00:37 - pre 152 meseci
Citat:
44250: Napreduješ li,hoće li biti prvog uključenja na one 7700-ice? he he he he... :)


Imao sam dve problematicne lemne tacke, vodovi su bili slabi i pre busenja na tim mestima da bi posle ostalo veoma malo bakra. Moralo je da se intervenise i prelemi zicom. Sada je u redu, mirna struja 125mA, DC svega par mV.
Sutra idemo dalje.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...09.10.2011. u 04:34 - pre 152 meseci
Da,pločice studija imaju nekoliko tanjih vodova i ako nagrizanje ne prođe kako treba dešava se baš ovako nešto,da su u pitanju bile pločice symasym-a bilo bi još gore. Jbg. baš mi je žao što sam se nečem novom naučio baš na "tvojim leđima",nadam se da zbog toga nisu gorjele komponente... Dva su momenta bila presudna što nisam ponovo radio,a drugi je teže riješiv;finansijski i moja brzopletost,nestrpljenje. Sve hoću odmah i olako prelazim preko ne baš dobro odrađenog posla. Dobra je stvar što ti stvarno nisi takav i što znaš da staneš da bi sabrao misli i odmorio a zatim ponovo krenuo,zato ti ove pločice (barem sa gornje strane ) i izgledaju tako dobro,uredno i baš-baš reprezentativno. Neću pretjerati kad kažem ODMOR ZA OČI! Pretpostavljam da je bilo kasno za neke zvučne probe,mada toga sigurno danas neće faliti! Jedva čekam drug!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...09.10.2011. u 09:07 - pre 152 meseci
Citat:
44250: Da,pločice studija imaju nekoliko tanjih vodova i ako nagrizanje ne prođe kako treba dešava se baš ovako nešto,da su u pitanju bile pločice symasym-a bilo bi još gore. Jbg. baš mi je žao što sam se nečem novom naučio baš na "tvojim leđima",nadam se da zbog toga nisu gorjele komponente... Dva su momenta bila presudna što nisam ponovo radio,a drugi je teže riješiv;finansijski i moja brzopletost,nestrpljenje. Sve hoću odmah i olako prelazim preko ne baš dobro odrađenog posla. Dobra je stvar što ti stvarno nisi takav i što znaš da staneš da bi sabrao misli i odmorio a zatim ponovo krenuo,zato ti ove pločice (barem sa gornje strane :) ) i izgledaju tako dobro,uredno i baš-baš reprezentativno. Neću pretjerati kad kažem ODMOR ZA OČI! :) Pretpostavljam da je bilo kasno za neke zvučne probe,mada toga sigurno danas neće faliti! :) Jedva čekam drug!


Ih bre Aco, kolko me nahvali... :) Ja sam ti bas sve suprotno od onoga sto si napisao, verovatno ko i svi pocetnici. Stim sto mozda me malko popusta u zadnje vreme to nestrpljenje da se sto pre proba. Kako se meni cini sto se vise radi sam rad postaje vece zadovoljstvo i prija pa ne ostaje sve na onom zadnjem trenutku kada sokocelo prosvira (ili progori). Za to treba vreme i rad, postovi ne pomacu i nema tog saveta koji ce zameniti praksu. A meni je praksa falila ufff bas bas mnogo. Ne kazem da je sada nesto drugacije tu, jos uvek je sreca glavni faktor na koji se racuna, ali je malo bolje nego ranije. Kad se setim prvog pokusaja sigme... Nesrecnog li pojacavaca kad zapade u moje ruke ;) Te module drzim tu negde pored da su mi u vidokrugu i da me podsecaju koje su jedine dve stvari na svetu beskrajne , da mogu ocima da vidim primer kako NE treba da se radi. Uf ja se raspisa, ovo uz jutarnju kafu, kafu doduse ne pijem evo pijem mleko :)

Sinoc je bilo kasno za probe a i ja sam bio umoran. Inace drugi kanal ne mogu da probam :( jer mi fali 100p ,mislio da imam dovoljno i nisam porucio a naravno da proveravao nisam.

Mozda 2X56p? To je najblize sto imam...?

[Ovu poruku je menjao d.veljko83 dana 09.10.2011. u 11:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...09.10.2011. u 19:09 - pre 152 meseci
Citat:
nikko: G.Bora daj taj link da se odnah majmuncicu sjetim blize i daljne familije(
Nego da ne bude da ni ja nisam nista radio ovih dana konacno sam zavrsio vaseg "Modusa",nazalost nista od farbanja kutije napolju je jedava koji stepen u plusu.
Ono sto je bio "mutan" u zvuku ide na dusu kondezatorima na napajanju,ne znam bili su F&T4X4700uF63V,do sada su bili dobri izgleda da ovom pojacalu ne odgovarju,mjenjao sam i diode,otpore ali djaba.
Sada rade neki vuligaris kondezatori ))
Hehehe ODLICNO pojacalo,ne znam sta da vam kazem sem da nas nekoliko uveseljavate sa vasim pojacalima.
Koja o samom pojacalu:
2x35Vdc,napajanje,4x1000uF40V,grec 35A(trabo bi biti na hladnjaku ali hajde ima vremena),trafo je onako ali ako bude "habreknuo" ide torus jutros namotan(2x35V 200W)zastita je sa ovog foruma-upc1237 i radi ok,ventilator je morao da bude ubacen, jer je mirna struja oko 150mA,prakticno je bezsuman.Nisam mogao da pronadjem niti jedan hladnjak koji bi mogaop da se ubaci u kuciste.Na koje me pojacalo zvukom podsjeca na dayens/ampino,samo mnogo jace i po meni bolje,ovaj se malo gubi na vecim snagama.Dok je Modus u stanje pogurati i "teze" kutije
Modus je.
brz
prezizan
dinamican
dosta prostora(bilo bi interesantno ovo napraviti sa nekim stab,dva monobloka)
ne umara poslje dugog slusanja
ODLICNO pojacalo koje za ono sta je ulozeno u njega nema boljeg.
Evo i koja slika)

Legla ja i plocica sa natpisom,vise mi dojadilo govoriti cije je koje pojacalo,za par sati i plocice su gotove


Ovom prilikom bi se htio zahvaliti i Miletu-Apex-u.Made me ovo Apex podsjeca na mog zubara koji mi ljeci korijeN zuba-<Apex)
Nx-14 je konacno dobio kutiju,hladnjaci su jedva utrpani u kutiju,opet ventilator,koji se necuje(stari HP kompjuteri) ima sa strane i prekidac sa tri polozaja-brzine.
pojacalo je odlicno,vec mi dosadilo nositi Dogc-H (vec se dobro unistio od nosanja i on ceka farbanjeza maltretiranje kutija na vikendici.
Odlicno pojacalo.



Ono sta je Apex naveo za snagu od 80W na 8 oma ne znam mani se cini vise,mnogo vise.Svejedno nije ispustio duso, ni na 4 oma.
Zilavo pojacalo,ni sdam nisam siguran sta mu se dogodilo kada je Kolega Kan bio kod mene jednostavno se zapusio,moguce zastita ali hajdde bilo proslo.
I OPET HVALA VAM ZA SVE.
G.BORA I MILE))))))

Citat:
nikko: Upsss ovo je otislo na pogresnu temu,trebalo je na ovu:
"da ne otvaram novu temu,evo par slika"ako smeta molim pomjerite je)


Ha ha haa evo je i ovde nikko! Pade mi na pamet kako je iskopirati i evo ga!
Nego ne upitah te,kako si uradio ove natpise? Dopadaju mi se i rado bi ovako nešto i kod sebe uradio.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...19.10.2011. u 13:48 - pre 152 meseci
Ne znam de da metnem ovo a ne otvara mi se nova tema...

Nabavio torx nastavke i otvorio zv kutije da vidim do koje mere ide fuseraj.
Iznenadio sam se neozbiljnoscu i to na vise mesta. Prvo je plasticna korpa na bas driveru. Srednjotonac nisam ni hteo da otvaram, kad nisu nasli za shodno da bas ima metalnu livenu korpu tek je na srednjotoncu necu naci.
Dalje bipolarci na skretnici za srednje i visoke. Mislim mogli su malko da se izpruze s obzirom koliko kosta par novih kutija! Ja sam uzeo de-mode model po de-mode ceni pa mi i nije toliko krivo al ipak... Otpori su oni sto ih ja koristim kao zastitne kad probam amp...

Ici ce ovde neki upgrade, menjam sve otpore i bipolarce definitivno za mid/hi, na basu nista necu dirati pa bi da cujem preporuke koja bi zamena mogla da dodje u obzir kao i savet oko ovih ostalih kondova za mid/hi, jer kad vec menjam zamenio bi i njih.






Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nikko
Sarajevo

Član broj: 139972
Poruke: 795
77.238.220.*



+39 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...19.10.2011. u 14:32 - pre 152 meseci
44250 sam drug,vitroplast malo letovanja po plocici,farbanje,struganje boje i gotovo:()))

Wars Come And Go But My Soldier Stay
 
Odgovor na temu

nikko
Sarajevo

Član broj: 139972
Poruke: 795
77.238.220.*



+39 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...19.10.2011. u 14:34 - pre 152 meseci
Ode dupla poruka:))
d.veljko83 fin ovaj basicak:))
Wars Come And Go But My Soldier Stay
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...19.10.2011. u 14:59 - pre 152 meseci
Citat:
nikko:d.veljko83 fin ovaj basicak:))


Aha, iz Finske :)

Sta bi stavio unutra od kondova?
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...28.10.2011. u 20:48 - pre 152 meseci
Slucajno dodjo u posed

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SStudio

Član broj: 254071
Poruke: 586



+308 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...28.10.2011. u 21:15 - pre 152 meseci
E pa ovako mogu samo da ti kažem da smo mi skromno ljubomorni na tvoj posed

Kada imas cekic sve ti lici na ekser
Simplicity is the ultimate sophistication.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-3.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...28.10.2011. u 21:23 - pre 152 meseci
Lepo Ja napisah "Hrčak".
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...29.10.2011. u 09:27 - pre 152 meseci
Citat:
d.veljko83: Slucajno dodjo u posed
CHILL CITY!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

nikko
Sarajevo

Član broj: 139972
Poruke: 795
77.238.220.*



+39 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...29.10.2011. u 11:42 - pre 152 meseci
Hracak jedan,blago tebe,ja sam bas kratak sa istim:)))))))))
Wars Come And Go But My Soldier Stay
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...29.10.2011. u 13:00 - pre 152 meseci
Izgleda sve moze da se nadje tu i tamo sem trafoa. Od njih se niko tako lako ne rastaje :(
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...29.10.2011. u 16:53 - pre 152 meseci
Ma ima svega,samo treba biti spreman sa novcem i konstantno pratiti oglase. Kod mene su recimo najkriticniji kondenzatori velikog kapaciteta za PSU. Ima ih po oglasima na forumima i ovim internet-oglasima,ali drugi element je trenutno deficitaran. Bice i njih,samo opusteno...
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

ziki2
Domagoj Zirdum
Bookmaker, Tipico

Član broj: 197190
Poruke: 239
*.posluzitelji.net.



+17 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...29.10.2011. u 17:09 - pre 152 meseci
Ja sam u Farnellu našao nove elektrolite od 12000uF/63V za 1€ komad i uzeo 10 komada. To je bio novi proizvod renomiranog proizvođača i cijena nije izgleda bila dobro forimrana. Čak sam nazvao da provjerim da li je cijena ispravna. Uzeo sam 10 komada i platio 10€. Nakon 2 tjedna kolega htio uzeti iste i kad smo pogledali cijena je bila 6€ komad . Bilo mi je žao što nisam uzeo puno više pa da imam za većinu ostalih projekata.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...29.10.2011. u 18:09 - pre 152 meseci
U odnosu na cijene kod nas ni 6 evra nije mnogo! A ovo sa jednim evrom je ufufufufufuf...bagatela!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: da ne otvaram novu temu,evo par slika...

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 205829 | Odgovora: 1004 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.