Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Biznis planovi, početak, finansiranje itd.

[es] :: E-Poslovanje :: Biznis planovi, početak, finansiranje itd.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9087 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sandra Jakovljevic
Sandra Jakovljevic
Kragujevac

Član broj: 20374
Poruke: 30
77.46.254.*

Sajt: www.sandrajakovljevic.com


Profil

icon Biznis planovi, početak, finansiranje itd.25.08.2007. u 20:26 - pre 202 meseci
Evo pre 5 minuta sam na devprotalk forumu postavila istu temu.
Želim to učiniti i ovde.
A razlog toga je!!
Tokom proteklih par meseci, aktivno sam u priči vezanoj za biznis planove.
Kako sam u svakodnevnoj komunikaciji sa dosta ljudi koje ova tematika zanima
a malo je pravih, kvalitetnih informacija od kompetentnih ljudi, otvaram ovu temu
pod ovim nazivom u želji da razmenimo iskustva koja se odnose na biznis planove
tradicionalnog poslovanja kao i elektronskog poslovanja za tekuću godinu.
Na ovu temu sam napisala seriju tekstova koje možete pročitati na mom blogu.
http://blog.sandrajakovljevic.com - malo blogovanja o E-poslovanju, E-marketingu, SMS Marketingu, Berzanskom poslovanju

http://www.sandrajakovljevic.com/eblog - E-business, E-marketing and SMS Marketing
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.225.*



+52 Profil

icon Re: Biznis planovi, početak, finansiranje itd.25.08.2007. u 20:35 - pre 202 meseci
http://www.elitesecurity.org/t...nis-plan-sablon-za-izradu-cena

Obavezno pogledati i http://www.elitesecurity.org/o/pravilnik/korisnici (član 15). Ako nešto ima prolaz na DPT, ne mora da znači da ima i ovde (i obrnuto).
 
Odgovor na temu

gorancir
Goran Ćirković
Beograd

Član broj: 20647
Poruke: 252
*.beogrid.net.

Sajt: www.internetsolutions.co...


+1 Profil

icon Re: Biznis planovi, početak, finansiranje itd.25.08.2007. u 22:07 - pre 202 meseci
Drago mi je da se ima ovakvih blogova, mada, treba pristupiti još malo profesionalnije a više realnije.

1. Pre bilo kakvog biznis plana morate znati kojim kapitalom raspolažete!
2. Poslovanje u realnost se ne poklapa baš uvek sa biznis planom, nekada je bolje, nekada totalno pogrešno i negativno u odnosu na ono što piše u biznis planu. Bio sam više puta na FONu, slušaju studente kako izlažu svoje biznis planove... Gađanja ciframa bez ikakvog osnova...
3. Procena prelomne tačke kao i vreme dostizanja iste bi trebalo da se radi pre završnih finansijksih izveštaja, pre početka (sastvavni deo plana) a ne na kraju, jer morate znati optimalnu količinu NAPLAĆENE prodaje (robe ili usluga) i predvideti fiksne i % varijabolnih troškova.

Primer: jedan moj komšija je hteo da otvori fast food, objasnio sam mu prelomnu tačku način da on to razume:
F. Troškovi: kirija 200 eur, firma sa računima 200 eur, 2 radnice 500 eur, ostali fiksni troškovi 100 eur = 1000 eur.
Pljeskavica njega košta 50 din (direktni troškovi sirovina) a prodajna cena je 100 din. Znači da on ima 50 din od 1 prodate pljeskavice prihoda. 1000 eur = 80.000 dinara troškova. 80.000/50=1600 pljeskavica da bi bio na nuli poslovanja, što je oko 64 dnevno (25 radnih dana), tj. 4 na sat, tj. 1 na 15 minuta. I tako mesec dana da bi bio na nuli...

Zato se treba posvetiti Internetu, ili bar smanjiti fiksne troškove i povećati produktivnost... Ekonomija je nauka ali nije baš tako u realnom poslovanju, posebno ne u Srbiji...

PS. Samo napred, super ti je blog! Javi se na PM, možemo da razmenimo iskustva što se konkretnog problema tiče!
 
Odgovor na temu

Sandra Jakovljevic
Sandra Jakovljevic
Kragujevac

Član broj: 20374
Poruke: 30
91.150.110.*

Sajt: www.sandrajakovljevic.com


Profil

icon Re: Biznis planovi, početak, finansiranje itd.26.08.2007. u 10:51 - pre 202 meseci
Citat:
Davor Vlajkovichttp://www.elitesecurity.org/t...nis-plan-sablon-za-izradu-cena

Obavezno pogledati i http://www.elitesecurity.org/o/pravilnik/korisnici (član 15). Ako nešto ima prolaz na DPT, ne mora da znači da ima i ovde (i obrnuto).

moj odgovor na ovo je, procitala sam
Tacku 15. Reklamiranje je zabranjeno
"Forum nije mesto za besplatno reklamiranje Vašeg posla, sajta, firme, ili bilo čega što moderatori ocene kao očiglednu zloupotrebu foruma za besplatno oglašavanje. Za plaćene oglase obratite nam se putem emaila."

ALI ja ne mislim da je ova moja receniva "Na ovu temu sam napisala seriju tekstova koje možete pročitati na mom blogu"
reklama.Naime na vise mesta sam u okviru foruma nalazila sam da ljudi linkuju svoje postove ili da ostavljaju svoje adrese za kontakt, tako da ne vidim u cemu je problem sto sam ja napisala kako jesam, ako je problem jednostavno izbrisi!!


Sto se tice linka http://www.elitesecurity.org/t...nis-plan-sablon-za-izradu-cena, koliko sam preletela preko pricica
rezime je da se prica uglavnom bazira na "softeru" koji pomaze da se napise biznis plan koji nesto kosta a decko je pitao za pomoc tako da cisto sumljam da ima novca da placa to a i price su iz 2004-2005 godine i iskreno nista korisno nisam nasla ni podeljeno ma kakvo iskustvo.


http://blog.sandrajakovljevic.com - malo blogovanja o E-poslovanju, E-marketingu, SMS Marketingu, Berzanskom poslovanju

http://www.sandrajakovljevic.com/eblog - E-business, E-marketing and SMS Marketing
 
Odgovor na temu

Sandra Jakovljevic
Sandra Jakovljevic
Kragujevac

Član broj: 20374
Poruke: 30
91.150.110.*

Sajt: www.sandrajakovljevic.com


Profil

icon Re: Biznis planovi, početak, finansiranje itd.26.08.2007. u 11:05 - pre 202 meseci
Citat:
gorancir: Drago mi je da se ima ovakvih blogova, mada, treba pristupiti još malo profesionalnije a više realnije.!

Pre svega hvala na pohvalama. Potom, slazem se da na blogu jos treba raditi. Dobro dosle su sve kritike.


Citat:
gorancir
1. Pre bilo kakvog biznis plana morate znati kojim kapitalom raspolažete!
2. Poslovanje u realnost se ne poklapa baš uvek sa biznis planom, nekada je bolje, nekada totalno pogrešno i negativno u odnosu na ono što piše u biznis planu. Bio sam više puta na FONu, slušaju studente kako izlažu svoje biznis planove... Gađanja ciframa bez ikakvog osnova...
3. Procena prelomne tačke kao i vreme dostizanja iste bi trebalo da se radi pre završnih finansijksih izveštaja, pre početka (sastvavni deo plana) a ne na kraju, jer morate znati optimalnu količinu NAPLAĆENE prodaje (robe ili usluga) i predvideti fiksne i % varijabolnih troškova.

Sto se tice mojih prica o biznis planovima, moja polazna osnova za pisanje bila je da to citaju ljudi koji zele otpoceti biznis i na jednom mestu da mogu naci sve sto im treba od informacija.
Slazem se da za pocinjanje posla mora se imati
1.IDEJA
2.NOVAC
3.DA BUDE REALAN
4.DA PRODJE KOMPETENTAN BRAINSTORMING itd.

Citat:
gorancir: 3. Procena prelomne tačke kao i vreme dostizanja iste bi trebalo da se radi pre završnih finansijksih izveštaja, pre početka (sastvavni deo plana) a ne na kraju, jer morate znati optimalnu količinu NAPLAĆENE prodaje (robe ili usluga) i predvideti fiksne i % varijabolnih troškova.

Primer: jedan moj komšija je hteo da otvori fast food, objasnio sam mu prelomnu tačku način da on to razume:
F. Troškovi: kirija 200 eur, firma sa računima 200 eur, 2 radnice 500 eur, ostali fiksni troškovi 100 eur = 1000 eur.
Pljeskavica njega košta 50 din (direktni troškovi sirovina) a prodajna cena je 100 din. Znači da on ima 50 din od 1 prodate pljeskavice prihoda. 1000 eur = 80.000 dinara troškova. 80.000/50=1600 pljeskavica da bi bio na nuli poslovanja, što je oko 64 dnevno (25 radnih dana), tj. 4 na sat, tj. 1 na 15 minuta. I tako mesec dana da bi bio na nuli...

Sto se tice prelomne tacke (koju ste pomenuli), racio brojevima i generalno finansijskoj analizi o tome nisam nista napisala jer je to usko strucna stvar, nisam zelela da tako duboku ulazim u sve to. Vas primer prelomne tacke je dobar i krajnje pojednostavljen. Koristice ljudima.

Jos jednom Hvala!!
http://blog.sandrajakovljevic.com - malo blogovanja o E-poslovanju, E-marketingu, SMS Marketingu, Berzanskom poslovanju

http://www.sandrajakovljevic.com/eblog - E-business, E-marketing and SMS Marketing
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
77.46.232.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Biznis planovi, početak, finansiranje itd.26.08.2007. u 16:03 - pre 202 meseci
Citat:
DA PRODJE KOMPETENTAN BRAINSTORMING


Sorry, ali meni se cini da ti bas i nemas mnogo realnog iskustva u ovom realnom svetu :)

"Kompetentan brainstorming" je jos jedna stvar koja dolazi iz BS generatora.
 
Odgovor na temu

Sandra Jakovljevic
Sandra Jakovljevic
Kragujevac

Član broj: 20374
Poruke: 30
91.150.110.*

Sajt: www.sandrajakovljevic.com


Profil

icon Re: Biznis planovi, početak, finansiranje itd.26.08.2007. u 16:33 - pre 201 meseci
Citat:
McKracken:
"Kompetentan brainstorming" je jos jedna stvar koja dolazi iz BS generatora.

u svom prethodnom pisanju sam mislila da pre nego sto se krene sa bilo kakvim poslom, pored ideje i novca, moras "svoj projekat" dati ljudima da ga pretresu i da vide sta je lose, sta dobro ali ne da o tome prica bilo ko..
a kada prodje to.. i kazemo "da eto pije vodu ideja" onda cemo uci u pricu ozbiljne izrade biznis plana

http://blog.sandrajakovljevic.com - malo blogovanja o E-poslovanju, E-marketingu, SMS Marketingu, Berzanskom poslovanju

http://www.sandrajakovljevic.com/eblog - E-business, E-marketing and SMS Marketing
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
77.46.232.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Biznis planovi, početak, finansiranje itd.26.08.2007. u 16:50 - pre 201 meseci
Citat:
pored ideje i novca, moras "svoj projekat" dati ljudima da ga pretresu i da vide sta je lose, sta dobro ali ne da o tome prica bilo ko..


Uf.. .Ako imas ideju i novac, onda je poslednja stvar koju zelis da radis je da dajes svoj biznis plan nekome drugome da ga pregleda.

Ako novac NEMAS, onda tvoj biznis plan gledaju oni koji treba da ti daju novac i POTPUNO te ne zanima da li su "kompetenti" i interesuje te da te podrze investicijom.



 
Odgovor na temu

Sandra Jakovljevic
Sandra Jakovljevic
Kragujevac

Član broj: 20374
Poruke: 30
91.150.110.*

Sajt: www.sandrajakovljevic.com


Profil

icon Re: Biznis planovi, početak, finansiranje itd.26.08.2007. u 17:25 - pre 201 meseci
Citat:
McKracken: Uf.. .Ako imas ideju i novac, onda je poslednja stvar koju zelis da radis je da dajes svoj biznis plan nekome drugome da ga pregleda.


Sa ovim se ne slazem. Ja bih napisala koncept projekta sa biznis planom i naravno da bi sa ljudima koji su u sferi tog posla pricala o tome. Ne mozes samo nesto uraditi i to je to. Treba o tome pricati i primati kritike i pohvale, sve da bi nesto uspelo.

Citat:
McKracken
Ako novac NEMAS, onda tvoj biznis plan gledaju oni koji treba da ti daju novac i POTPUNO te ne zanima da li su "kompetenti" i interesuje te da te podrze investicijom.


Slazem se delimicno, ako nemam novac za posao projekat moram predati zainteresovanim kompanijama.DA.
Ali ne slazem se da me ne zanima da li su kompetentni za to. Jer ukoliko nemaju znanja o tome sto ja pisem u nacrtu plana i nemaju pravih informacija da li to moze biti isplativo ili ne oni nece odobriti projekat i dati sredstva. Jer tako? Onda cu imati problem, jer njihovo "neznanje" ce se ticati mog ne dobijanja novca. Tako da me interesuje da je projekat u rukama pravih ljudi.
Mada, da ovo je zemlja Srbija i ovde stvari drugacije funkcionisu.

P.S. sve sam pisala u prvom licu jednine jer mi je tako bilo lakse.

http://blog.sandrajakovljevic.com - malo blogovanja o E-poslovanju, E-marketingu, SMS Marketingu, Berzanskom poslovanju

http://www.sandrajakovljevic.com/eblog - E-business, E-marketing and SMS Marketing
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Biznis planovi, početak, finansiranje itd.26.08.2007. u 18:53 - pre 201 meseci
Pozdrav,

Citat:
Sandra Jakovljevic:
Ali ne slazem se da me ne zanima da li su kompetentni za to. Jer ukoliko nemaju znanja o tome sto ja pisem u nacrtu plana i nemaju pravih informacija da li to moze biti isplativo ili ne oni nece odobriti projekat i dati sredstva. Jer tako? Onda cu imati problem, jer njihovo "neznanje" ce se ticati mog ne dobijanja novca. Tako da me interesuje da je projekat u rukama pravih ljudi.


sa vecinom investitora ces imati probleme sa dotokom novca generalno, bez obzira na njihovu kompetenciju, puku indiferentnost ili totalno nepoznavanje materije. Razloga ce biti uvek za prekid, opstrukciju ili makar kasnjenje u dotoku a razloge ces uzalud traziti u kompetentnosti investitora za konkretan projekat/bransu. To tako ide, ne zelim sada u detalje ali Mek je u pravu, osetio covek kao i vecina nas u privatnom poslu, makar nekoliko puta.

To je, nacelno, stvar koju ne moze predvideti nikakvim biznis planom sem alternativa koje brzo i blagovremeno mozes realizovati.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
77.46.232.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Biznis planovi, početak, finansiranje itd.26.08.2007. u 19:54 - pre 201 meseci
Ono sto meni strasno upada u oko je posmatranje biznis plana kao necega sto se napravi i onda je tvoj posao gotov. Odatle, pretpostavljam, i ovakve ideje kao sto su "diskusija sa ljudima iz sfere".U prevodu, pokusaj da skupis finansiranje taj nacin i vrlo brzo sec osetiti pritisak u predelu ledja, ostrim predmetom za obradu hrane, kad se najmanje nadas :)

Citat:
Treba o tome pricati i primati kritike i pohvale, sve da bi nesto uspelo.


Ako imas ideju, plan i novac, treba raditi i odratiti projekat. To je onaj tezi deo.


edit:

Citat:
ako nemam novac za posao projekat moram predati zainteresovanim kompanijama.DA.


Tek sad sam ovo primetio. Ne postoje zainteresovane kompanije, moras da ih NATERAS da postanu zainteresovane. I to tek nakon sto iscrpis F&F (fools/friends and family).

Iskreno, koliko puta si trazila finansiranje za neki svoj business venture?

nije mi cilj da zvucim kao kreten koji bi da bude najpametniji. Ne znam da li uspevam da tako ne zvucim :)



[Ovu poruku je menjao McKracken dana 26.08.2007. u 21:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gorancir
Goran Ćirković
Beograd

Član broj: 20647
Poruke: 252
*.beogrid.net.

Sajt: www.internetsolutions.co...


+1 Profil

icon Re: Biznis planovi, početak, finansiranje itd.26.08.2007. u 21:43 - pre 201 meseci
Upravo tako, neko ko ima kapital i ideju verovatno ima toliko iskustva i znanja da napravi biznis plan i krene sa poslom u realizaciju projekta.

Ti ljudi koji imaju novac (kompanije, iskusni privatnici) sigurno umeju mnogo više od biznis plana na papiru. Ono što sam čitao na tvom blogu je prilično uopšteno a poznato je da teorija služi samo dokonim profesorima od kojih nikada nije bilo niti će biti vajde. Nešto nisam video SWOT analizu i BCG matricu, izradu finansijskih i marketing planova...

Možeš li da odradiš biznis plan u kratkim crtama za konkretan projekat: ja sam lično zainteresovan za otvaranje IT centra (od škole računara preko programiranja do prodaje računara).

Odakle da počnem? :)
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Biznis planovi, početak, finansiranje itd.26.08.2007. u 22:52 - pre 201 meseci
Pozdrav,

SWOT analiza jednako kao i BCG matrica zaista najvise primene imaju u teoriji, sve se to neminovno obradjuje u praksi, samo ga je savremeni marketing uoblicio u nesto nalik nauci.

Zivo me zanima, ko je nekada nesto iole ozbiljnije poslovao u privatnom smislu, koliko je realno dodirnih tacaka nasao izmedju sansi i rizika pre zapocinjanja posla, i njihovih objektivnih ekvivalenata kada je poceo da radi (SWOT analiza pociva na ovome za neupucene). Isto tako je manje-vise svejedno da li ces unapred znati da proizvod ima svoj zivotni vek i da li ces "pse" prevoditi u "krave muzare" ili ostale nazive zavisno od autora, u realnom zivotu ces ili imati taj osecaj za tajming kada se proizvod osvezava ili se od njega odustaje, ili ces propasti bas zbog tog loseg tajminga. To ne mozes spreciti unapred nikakvom teorijom.

Najstabilniji doprinos teoretske analize poslovanja je u kreiranju izvesnog straha usled mora teorijskih definicija, pa ce i u praksi onaj ko zapocinje biznis nesto opreznije nastupiti a ne u stilu "ja znam najbolje". Sve ostalo moze ali i ne mora biti uopste u opsegu neke primetne upotrebne vrednosti.
 
Odgovor na temu

Sandra Jakovljevic
Sandra Jakovljevic
Kragujevac

Član broj: 20374
Poruke: 30
77.46.199.*

Sajt: www.sandrajakovljevic.com


Profil

icon Re: Biznis planovi, početak, finansiranje itd.26.08.2007. u 23:23 - pre 201 meseci
pozdrav svima,
svako od vas je rekao po neku istinu o biznis planovima. I ljudi koji zapocinju neki svoj posao, mogu citajuci upravo ove tekstove doci do zakljucka u kakvoj zemlji zivimo. I drago mi je sto je svako od vas ucestvovao u tome.
Citat:
lancia88
sa vecinom investitora ces imati probleme sa dotokom novca generalno, bez obzira na njihovu kompetenciju, puku indiferentnost ili totalno nepoznavanje materije. Razloga ce biti uvek za prekid, opstrukciju ili makar kasnjenje u dotoku a razloge ces uzalud traziti u kompetentnosti investitora za konkretan projekat/bransu.
To je, nacelno, stvar koju ne moze predvideti nikakvim biznis planom sem alternativa koje brzo i blagovremeno mozes realizovati.

LJUDI UKLOPITE SE U REALNE TOKOVE, JEDNOM POSTAVLJENA STVAR NIJE ZAUVEK DATA
Citat:
McKracken: Ono sto meni strasno upada u oko je posmatranje biznis plana kao necega sto se napravi i onda je tvoj posao gotov.
Tek sad sam ovo primetio. Ne postoje zainteresovane kompanije, moras da ih NATERAS da postanu zainteresovane.

NE NAGRADJUJE SE DOBRA VOLA U ZAPOCETOM VEC ISTRAJNOST U ISTOME
AKO NESTO ZELIS, UCINI DA I DRUGI TO ZAZELE.
Citat:
gorancir: Upravo tako, neko ko ima kapital i ideju verovatno ima toliko iskustva i znanja da napravi biznis plan i krene sa poslom u realizaciju projekta.

NJIMA I NIJE NAMENJENA OVA PRICA
hvala svima na doprinosu nadam se da cemo u istom stilu nastaviti

http://blog.sandrajakovljevic.com - malo blogovanja o E-poslovanju, E-marketingu, SMS Marketingu, Berzanskom poslovanju

http://www.sandrajakovljevic.com/eblog - E-business, E-marketing and SMS Marketing
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Biznis planovi, početak, finansiranje itd.26.08.2007. u 23:48 - pre 201 meseci
Pozdrav,

devojko, ne znam u koje mislis realne tokove mene da uklapas ali ja pre koji mesec proslavih i punoletstvo kao privatnik. Najstarija posleratna firma (jer je privatnistvo zapoceta u sadasnjem inostranstvu) mi slavi u decembru 15 godina, ne znam samo kako mislis da sam uopste opstao pa sve da sam na "belom 'lebu" od tog privatnistva ako nisam iole uklopljen u realne tokove. Jedino kad sedis i kuckas biznis-planove po internetu ima prostora da tragas za realnim tokovima, kada zivis od tih istih planova, nema puno sanse za "nisam znao"...ode sve niz vodu, sa sve kuckanim blog-planovima.
 
Odgovor na temu

Sandra Jakovljevic
Sandra Jakovljevic
Kragujevac

Član broj: 20374
Poruke: 30
77.46.253.*

Sajt: www.sandrajakovljevic.com


Profil

icon Re: Biznis planovi, početak, finansiranje itd.27.08.2007. u 07:12 - pre 201 meseci
Citat:
lancia88: Pozdrav,

devojko, ne znam u koje mislis realne tokove mene da uklapas ali ja pre koji mesec proslavih i punoletstvo kao privatnik.


moja recenica
LJUDI UKLOPITE SE U REALNE TOKOVE, JEDNOM POSTAVLJENA STVAR NIJE ZAUVEK DATA
se nije odnosila na vas. Pogresno ste me razumeli!!

http://blog.sandrajakovljevic.com - malo blogovanja o E-poslovanju, E-marketingu, SMS Marketingu, Berzanskom poslovanju

http://www.sandrajakovljevic.com/eblog - E-business, E-marketing and SMS Marketing
 
Odgovor na temu

Sandra Jakovljevic
Sandra Jakovljevic
Kragujevac

Član broj: 20374
Poruke: 30
77.46.253.*

Sajt: www.sandrajakovljevic.com


Profil

icon Re: Biznis planovi, početak, finansiranje itd.27.08.2007. u 07:16 - pre 201 meseci
Citat:
Sandra Jakovljevic: pozdrav svima,
svako od vas je rekao po neku istinu o biznis planovima. I ljudi koji zapocinju neki svoj posao, mogu citajuci upravo ove tekstove doci do zakljucka u kakvoj zemlji zivimo. I drago mi je sto je svako od vas ucestvovao u tome.
hvala svima na doprinosu nadam se da cemo u istom stilu nastaviti


sve sto sam napisala ispod CITATA je samo nastavak na ono sto je svako od vas napisao u pravcu da se slazem, a neko ko pocinje i ovo cita (jer mene samo ti ljudi interesuju) treba da izvedu neke zakljucke
i tu nemam sta da dodam.
http://blog.sandrajakovljevic.com - malo blogovanja o E-poslovanju, E-marketingu, SMS Marketingu, Berzanskom poslovanju

http://www.sandrajakovljevic.com/eblog - E-business, E-marketing and SMS Marketing
 
Odgovor na temu

Sandra Jakovljevic
Sandra Jakovljevic
Kragujevac

Član broj: 20374
Poruke: 30
77.46.253.*

Sajt: www.sandrajakovljevic.com


Profil

icon Re: Biznis planovi, početak, finansiranje itd.27.08.2007. u 07:18 - pre 201 meseci
smrc..moram se odjaviti sa ove teme.. idem na put..tako da kada se vratim..
ako prica i dalje bude u toku rado cu ucestvovati..
pozdrav svima
http://blog.sandrajakovljevic.com - malo blogovanja o E-poslovanju, E-marketingu, SMS Marketingu, Berzanskom poslovanju

http://www.sandrajakovljevic.com/eblog - E-business, E-marketing and SMS Marketing
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Biznis planovi, početak, finansiranje itd.27.08.2007. u 08:04 - pre 201 meseci
Pozdrav,

ne znam, ta recenica je bila potpisana ispod citata dela moje poruke, i dalje tako stoji. Moja, zapravo, reakcija je imala za cilj da ukaze da sam ja privatnik malko duze nego sto je marketinska naucna misao zasla na domace skolovanje u danas prisutnim oblicima i obimima, ali ja ne bezim od toga da je izucim bez obzira na vec stecena poprilicna vlastita iskustva u materiji. Ustvari, nastojim da izucim sve sto mi se ucini dovoljno interesantnim za analizu bez obzira kakav sam stav imao pre toga. Ipak, neke stvari ne funkcionisu u praksi onako kako ih teorija zamislja, svi ovi odgovori ukazuju upravo na te vidove anomalija sa relacije teorija-praksa i to bas na domacem trzistu.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
77.46.232.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Biznis planovi, početak, finansiranje itd.27.08.2007. u 16:48 - pre 201 meseci
Citat:
neko ko pocinje i ovo cita (jer mene samo ti ljudi interesuju) treba da izvedu neke zakljucke


Realnost je drugacija od onoga sto se uic na spec. studijama o online poslovanju :)

 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Biznis planovi, početak, finansiranje itd.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9087 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.