Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vanzemaljci i Buducnost Zemlje

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 232323 | Odgovora: 1682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje04.08.2011. u 21:49 - pre 156 meseci
Citat:
Galactic Federation: Pa za neke stvari su smesni u svakom slucaju :)
A ovo je vazna vest sad, samo kad saznate sve ostalo od njih bice veselo.


Aha! Znaci kako ti odgovara. Pa meni je to neozbiljno, u najmanju ruku. Kad ti ne odgovara onda se rugas, kad ti odgovara... :) Decja posla... Izvinjavam se na recniku!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje04.08.2011. u 22:12 - pre 156 meseci
Nema sta da mi odgovara ili ne, ja gledam objektivno, ali ako naucnik kaze da je vakum nista, onda moram da se smejem njegovoj plitkosti.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje04.08.2011. u 22:21 - pre 156 meseci
Citat:
Galactic Federation: Nema sta da mi odgovara ili ne, ja gledam objektivno, ali ako naucnik kaze da je vakum nista, onda moram da se smejem njegovoj plitkosti.


E to je potpuno nesto drugo! Ako to kaze naucnik onda je smesan do j*j*. Ali to je pojedinac koji je to rekao iz ko zna kog razloga, pa cak i tada je , priznajem, smesno. Ali generalizovati, kao sto ti radis... Smesno? Pa u svakom slucaju zabavno... :) Samo komentarisem tvoje komentare, ne pricam o tebi, kao coveku, ili o tvojim tvrdnjama. O razmisljanjima isto nemam nista, nikakav komentar. Ali tvoje tvrdnje. Nece da moze, ali neka. Zabava za mlade... :)

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+1

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje04.08.2011. u 22:45 - pre 156 meseci
Pa sta generalizujem? Naucnici znaju dosta i to cenim ali jos vise neznaju. Ni jedan nezna sve. Imas podele u nauci i ja podrzavam jedne a protivim se drugim tvrdnjama.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje04.08.2011. u 23:03 - pre 156 meseci
Citat:
Galactic Federation: Pa sta generalizujem? Naucnici znaju dosta i to cenim ali jos vise neznaju. Ni jedan nezna sve. Imas podele u nauci i ja podrzavam jedne a protivim se drugim tvrdnjama.


Vise ne znaju nego sto znaju? Ni jedan ne zna sve? :) Ma ok, lako je tebi. Samo tako, i meni ce biti interesantnije... Necu vise, keve mi, dosadi mi ovo, narocito sto sam po prirodi lepo vaspitan... Idem da kuntam... Zanimljivije je...

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+1

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje04.08.2011. u 23:57 - pre 156 meseci
Neki naucnici su placeni da propagiraju odredjene mitove, svesno ili nesvesno. Jer da se u skoli ucilo u zadnjih 100 godina da vakum nije prazan onda bi se doslo do toga da u njemu ima energija i da se moze iskoristiti.
A da li besplatna energija za svakog odgovara kontrolorima sveta?
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje05.08.2011. u 00:34 - pre 156 meseci
^Zasto besplatna energija?
Sta bi ti npr. radio sa besplatnom energijom i zasto mislis da je dobro da svaka budaletina raspolaze sa neogranicenim kolicinama energije?
To bi odvelo svijet u propast brze nego ista drugo.

Evo npr. budalastine i gluposti su neogranicene u kolicinama, a jos i besplatne, pa sta imamo od toga?
Imamo da smo zatrpani istima na svakom cosku. Nema covjek gdje vise da uperi pogled, a da ne ugleda neku budalastinu.

Posto kolicina budaletina na Zemlji visestruko nadmasuje broj normalnih i razumnih ljudi iz toga jednostavnom implikacijom sleduje da bi se najveci dio te energije trosio na budalastine koje bi nanijele samo jos vise stete ovoj planeti.

Zato energija treba da bude sto skuplja i da je ima sto manje.
Pametan covjek moze razumno i korisno da iskoristi i malo energije, a budaletina sa malo energije ne moze da napravi puno stete.
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje05.08.2011. u 01:44 - pre 156 meseci
Naprotiv, besplatna energija bi omogucila drukcije funkcionisanje sveta, ekonomija bi bila drukcija, kupovna moc mnogo veca, putovanja skoro neogranicena, vise tehnologije kod svakog, ne bi bilo gladi, nezadovoljstva bi bilo daleko manje, jer vecina problema u svetu danas dolazi zbog toga sto su ljudima ogranicene mogucnosti i zive u bedi. Kako uopste mozes da tvrdis da treba da ima manje energije? Moze da se zivi, ali ajde da ti neko neda struju i gorivo uopste.
I nije to neograniceno energije, svaki napravljen generator ima kapacitet, jer i ako imas problem sa zloupotrebom to se nista ne razlikuje od sadasnjeg stanja gde svako moze da digne u vazduh sta hoce.
Naravno sa besplatnom energijom ne bi imao kontrolisan svet i ne bi lako pokrenuo rat, a ljudi ne bi imali razloga za nezadovoljstvo i fundamentalizam kao danas jer bi svi ziveli kao milioneri iz malo rada.
A da nepricam o tome da bi svemirska istrazivanja bila dostupna i amaterima, makar kretanje po mesecu i marsu robotima, verzije antigravitacije je jednako lako napraviti ako imas metod funkcionisanja nekih takvih generatora.
 
0

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
62.240.22.*



+373 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje05.08.2011. u 03:18 - pre 156 meseci
Citat:
Galactic Federation: Nema sta da mi odgovara ili ne, ja gledam objektivno, ali ako naucnik kaze da je vakum nista, onda moram da se smejem njegovoj plitkosti.
Naucnik ne kaze da je vakuum nista, nego da nema materije u tom vakuumu, i to su dva pojma koja ne bi trebalo da mesas.
 
0

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.opera-mini.net.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje05.08.2011. u 03:57 - pre 156 meseci
Besplatna energija u tvojim rečima je čudotvorni štapić. Guess what - it just doesn't exist. Ni kad za 30 god ovladamo kontrolisanom fuzijom.

Utopistički snovi mladog snevača. :-)
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje05.08.2011. u 08:27 - pre 156 meseci
@Galactic Federation

Svojim pisanjem posramljujes ove sto su te dosad branili preko svake mjere.
Znam i ja da ponekad bocnem, ali ti ih nacisto urnisa...
 
0

huanitastaff

Član broj: 204281
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+7 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje05.08.2011. u 10:05 - pre 156 meseci
Mozeli li neko da mi odgovori-ko su vladari sveta? Ko su ti vladari iz senke? Sve drugo sam uglavnom razumela, ali ova pojedinost mi rusi sve koncepte. Dakle, ko?
 
0

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje05.08.2011. u 10:36 - pre 156 meseci
Citat:
Odin D.
Zato energija treba da bude sto skuplja i da je ima sto manje.


Ma da nisi ti kojim slučajem radnik elektrodistribucije? :))))
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje05.08.2011. u 11:10 - pre 156 meseci
Citat:
Onaj: Ma da nisi ti kojim slučajem radnik elektrodistribucije? :))))

Jel' ti zaista vjerujes da postoji radnik elektrodistribucije?!
Pa ti si onda sklon vjerovanju u mitove, nije ni cudo sto vjerujes u ove Galactic Federation fantazije....
 
0

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje05.08.2011. u 11:35 - pre 156 meseci
Citat:
Odin D.: Jel' ti zaista vjerujes da postoji radnik elektrodistribucije?!
Pa ti si onda sklon vjerovanju u mitove, nije ni cudo sto vjerujes u ove Galactic Federation fantazije....


Ko kaže da verujem u bilo čije fantazije? Gde sam ja rekao da verujem u njegove fantazije? Mogućnost za to što tvrdi teoretski postoji ali i postoji velika verovatnoća da nije tako, baš zato sam ti i rekao da možemo govoriti o stepenu verovatnoće za tako nešto.

Što se tiče radnika elektrodistribucije, zamisli - oni postoje. U zavisnosti od njihove pozicije razlikuje se i zahtevnost posla koji obavljaju, neki poslovi su prilično dosadni (na primer rad na nekom šalteru), neki su prilično zahtevni i često rizični (na primer popravka trafo stanice) a neki su verovatno prilično nezahtevni pa postoji mit da tamo baš niko ništa ne radi tj. da ne postoji pravi radnik elektrodistribucije a vidim baš ti veruješ upravo u taj mit.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje05.08.2011. u 12:11 - pre 156 meseci
^ Pa postoje polu-radnici (rijetki doduse), cetvrt-radnici (nesto manje rijetki), osmina-radnici (najcesci) itd... a da u elektrodistribuciji postoji citav radnik koji dangubi manje od 87.5% vremena za koje je placen, ne znam, ja ga jos nisam vidio, niti sam upoznao nekog ko ga je vidio...
Kruze neke price da ih ima, ali sem mutnih fotografija na kojima se ne moze raspoznati lice i preko kojih je nemoguce identifikovati doticnog - nema nikakvih drugih cvrstih dokaza...

 
+1

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje05.08.2011. u 14:19 - pre 156 meseci
Citat:
Galactic Federation: Naprotiv, besplatna energija bi omogucila drukcije funkcionisanje sveta, ekonomija bi bila drukcija, kupovna moc mnogo veca, putovanja skoro neogranicena, vise tehnologije kod svakog, ne bi bilo gladi, nezadovoljstva bi bilo daleko manje, jer vecina problema u svetu danas dolazi zbog toga sto su ljudima ogranicene mogucnosti i zive u bedi. Kako uopste mozes da tvrdis da treba da ima manje energije? Moze da se zivi, ali ajde da ti neko neda struju i gorivo uopste.
I nije to neograniceno energije, svaki napravljen generator ima kapacitet, jer i ako imas problem sa zloupotrebom to se nista ne razlikuje od sadasnjeg stanja gde svako moze da digne u vazduh sta hoce.
Naravno sa besplatnom energijom ne bi imao kontrolisan svet i ne bi lako pokrenuo rat, a ljudi ne bi imali razloga za nezadovoljstvo i fundamentalizam kao danas jer bi svi ziveli kao milioneri iz malo rada.
A da nepricam o tome da bi svemirska istrazivanja bila dostupna i amaterima, makar kretanje po mesecu i marsu robotima, verzije antigravitacije je jednako lako napraviti ako imas metod funkcionisanja nekih takvih generatora.


Da li se ovo razlikuje od komunisticko - marksisticko - umobolisticke ideje cistog Komunizma? Ne, nikako, sto bi rekla legenda naseg prostora Ruska Jaksic! Cist Komunizam nas ceka u buducnosti, samo da ti objasnis par stvari smesnim naucnicima "i to je to, dobar tek dragi gledatelji". Jedino sto sam u dilemi koliko ti mozes da razlikujes stvarnost od onog sto to nije i navaznija stvar: Mislim da ti nemas osecaj za humor ali u opste a takvi su ljudi opasni?! Iako to sto pises najcesce humoristicno zvuci ali ti to samo nehotivno cinis. Ali fraza da "bi svi ziveli kao milioneri uz malo rada" mi se dopada. Mislim da je to jedna od boljih stvari koju si rekao tokom ove teme. Samo bi voleo da mi pojasnis da li je u pitanju malo rada kao 'moranje' ili ce svako to da odluci po svom nahodjenju. Ja, recimo, ja bih voleo da ne radim uopste a da zivim kao milioner. Ne da radim malo, cak ni minimalno, nego uopste da ne radim a da milioniram do ja*a. Pa kad vec ne radim vol'o bi da putujem gde nikada nisam bio, a obzirom da antigravitacija nije problem i imajuci u vidu minijaturizaciju, stavim antigrav (tako od milja ja zovem antigravitacioni uredjaj) u dzep pored miliona novaca i odo' gde mi dusa iste. Nisam, bre, bio dugo u Novom Sadu, pade mi nesto na pamet, mog'o bi kad se prolepsa vreme da trknem sa zenom do Tvrdjave na kafu. I tako, moj Komunisto...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje05.08.2011. u 14:23 - pre 156 meseci
Eto imamo sunce, ubedljivo najveći izvor besplatni izvor energije u krugu od par svetlosnih godina, pa opet nismo u blagostanju... ne ide to baš tako jednostavno
 
0

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+109 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje05.08.2011. u 14:24 - pre 156 meseci
GF ,Ima li zaista istine u 42 ?
 
0

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje05.08.2011. u 15:12 - pre 156 meseci
Citat:
Odin D.: a da u elektrodistribuciji postoji citav radnik koji dangubi manje od 87.5% vremena za koje je placen, ne znam, ja ga jos nisam vidio, niti sam upoznao nekog ko ga je vidio...


Onda se oni ipak mogu nazvati radnicima u tih preostalih 12.5% vremena kada nešto rade.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 232323 | Odgovora: 1682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.