Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iz Kanade u Australiju

[es] :: Vodič za emigraciju :: Iz Kanade u Australiju

[ Pregleda: 2196 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mdukin
x-ray tech
Toronto, Canada

Član broj: 284647
Poruke: 3
64.40.249.*



Profil

icon Iz Kanade u Australiju10.05.2011. u 20:41 - pre 157 meseci
Drzavljanin sam Kanade vec 10 godina i dosta mi je hladnoce , ocu u Australiju.Radim kao radiographer vec 10 godina. Znate li da li postoje neke olaksice prilikom imigracije iz zemalja komonvelta ili cak mozda poznajete nekog ko je zbrsaobiz Kanade u Au?
Puno hvala
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Iz Kanade u Australiju11.05.2011. u 03:23 - pre 157 meseci
Kada je rec o Australiji formalno jedini koji imaju olaksice su drzavljani i PR Novog Zelanda. Oni mogu neograniceno da borave i rade ovde.
U praksi olaksice za tebe bi bile da bi se manje proveravalo tvoje radno iskustvo i kvalifikacije, da ne bi morao da polazes test engleskog ako ti to nije neophodno da dobijes potreban broj poena za odobrenje vize i konacno tvoja prijava bi verovatno bila brze procesuirana.
Mislim da bi ti najvaznija olaksica bila lakse nalazenje posla posto se ovde (iako se insistira na lokalnom radnom iskustvu) ceni iskustvo iz UK, US i Kanade.

Cini mi se da je tvoja profesija trazena, proveri na http://www.immi.gov.au
Znam nekoliko ljudi koji su iz Kanade dosli ovamo. Ako se stave po strani klima i geografski polozaj, sa aspekta drustvenog uredjenja, privrede i ostalih socijalnih faktora verovatno ne postoji slicnija zemlja Kanadi od Australije.

Preporucujem ti i forum: http://www.pomsinoz.com/forum/migration-issues/

PS Ako ti je najvaznije lepo vreme i visoka temperatura opsta preporuka bi bili Gold Coast ili Brizben.

[Ovu poruku je menjao noskich dana 11.05.2011. u 05:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.abhsia.telus.net.



+4 Profil

icon Re: Iz Kanade u Australiju11.05.2011. u 07:31 - pre 157 meseci
s obzirom da ovde dolazi mnogo australijanaca da radi, nekako je logicno da postoji i reciporcitet...
mada je sve to vrlo cudno, svakog australijanca kojeg sam pitao kaze da vise para zaradi kod kuce, a ipak dolaze u kanadu...
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Iz Kanade u Australiju11.05.2011. u 08:21 - pre 157 meseci
Ne razumem na kakav reciprocitet mislis. Ako hoces da kazes da Australija i Kanada imaju neki sporazum po kome odredjuju kvotu godisnje "razmene radnika" onda nisi u pravu.
Formalno ne postoji bilo kakav program po kome se garantuje radna ili iseljenicka viza bilo kom drzavljaninu druge zemlje sa izuzetkom spomenutog Novog Zelanda. Svi se za vize prijavljuju individualno, a da li ce je dobiti zavisi od imigracionog odeljenja.
Working holiday viza na primer se zasniva na bilateralnom sporazumu zemalja, ali i za nju se ne kvalifikujes samo drzavljanstvom, vec moras da zadovoljis jos neke uslove (npr. da si mladji od 30 godina izmedju ostalog).
Znaci sve se svodi na licnu inicijativu, prijavis se za vizu i cekas ili uspes da dobijes ponudu od firme za sponzorisanu radnu ili iseljenicku vizu bilo direktno od firme u Australiji ili te tamo posalje multinacionalna korporacija koja ima podruznice u obe zemlje. Onda ti firma sredjuje vizu.

Ljudi se sele iz raznih razloga. Nekima dosadi ziveti na jednom mestu pa odu negde drugde na nekoliko godina. Nije sve samo u novcu.
 
Odgovor na temu

mdukin
x-ray tech
Toronto, Canada

Član broj: 284647
Poruke: 3
*.cpe.net.cable.rogers.com.



Profil

icon Re: Iz Kanade u Australiju12.05.2011. u 12:21 - pre 157 meseci
Pa ne bas mnogo toplo,ipak sam se malo navikao na Kanadu... Melbourne?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Iz Kanade u Australiju13.05.2011. u 04:19 - pre 157 meseci
Najbolje dodji na mesec dana, proputuj po zemlji pa vidi gde ce ti se svideti. Ne vredi davati savete `na slepo`.
Naravno, kada je rec o hladnijoj klimi opcije su ti Melburn, Adelejd ili Hobart na Tasmaniji od vecih gradova.
Samo da te upozorim da iako temperatura uglavnom ne pada ispod 5 stepeni zimi nocu, ipak moze biti hladno jer nema centralnog grejanja, duplih prozora i jake izolacije.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Iz Kanade u Australiju13.05.2011. u 08:19 - pre 157 meseci
Postoji i Working Holiday program za drzavljane Kanade (izmedju ostalih). Ako imas manje od 30 godina mozes da ides na godinu dana tamo. Dobro dodje kao neki test da vidis da li ti se svidja i da li mozes da zivis u tom okruzenju...
 
Odgovor na temu

mdukin
x-ray tech
Toronto, Canada

Član broj: 284647
Poruke: 3
*.cpe.net.cable.rogers.com.



Profil

icon Re: Iz Kanade u Australiju13.05.2011. u 13:15 - pre 157 meseci
Video sam tu mogucnost working holiday. Na zalost imam 38 godina :). Prvo cu da kontaktiram moj college da vidim da li ce da mi priznaju license. Ondak cemo videti :)
Hvala na savetima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Iz Kanade u Australiju

[ Pregleda: 2196 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.