Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odlazak za Kanadu?

elitemadzone.org :: MadZone :: Odlazak za Kanadu?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 25751 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.apatinonline.net.



+37 Profil

icon Odlazak za Kanadu?25.11.2005. u 16:58 - pre 223 meseci
Poz 2 all
Imam devojku u Kanadi... Ona ce da dodje u Srbiju negde izmedju 4 i 7 meseca po mene. E sada mene zanima kako cu ja zbog papira... Nemam vojsku zavrsenu 86 sam godiste.
Znaci zanima me kakve su sanse da odem tamo i da dobijem papire kanade?
P.S
Ona je drzavljanin Kanade.

Ako moze opsinriji odgovor bilo bi lepo.

Unapred zahvalan Danilo.
 
Odgovor na temu

kobrejabre
Bgd

Član broj: 1793
Poruke: 269
163.117.147.*

Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?25.11.2005. u 17:09 - pre 223 meseci
Koliko ja znam, ako je ozenis onda dobijas bez problema, jer to mu dodje spajanje porodice.
Ako ti je samo devojka onda ne verujem da ima mnogo uticaja...
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.apatinonline.net.



+37 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?25.11.2005. u 17:12 - pre 223 meseci
Volimo se...
Ona je planirala da se ovde "uzmemo" pred bogom naravno. Znaci imam sanse da odem preko bez problema?
 
Odgovor na temu

despotbg

Član broj: 63968
Poruke: 431
213.244.208.*



+15 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?25.11.2005. u 17:35 - pre 223 meseci
Pred bogom se neće mnogo da važi u ambasadi. Samo brak zaključen u opštini.
Iako te ne znam preklinjem te da se ne ženiš. Čoveče pa tek ti je 19 sačekaj. Takvi brakovi se brzo raspadaju. Razmisli dobro, koliko još žena treba sresti da bi znao koja je prava, i koliko vremena treba da prođe da bi nekoga upoznao, ali sve je to offtopic

Jedna pozitivna stvar može da bude kanadsko državljanstvo.
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.apatinonline.net.



+37 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?25.11.2005. u 17:41 - pre 223 meseci
Hehe
Dobro vencacemo se u opstini :)
Pitanje je "Da li cu opet imati sansu da odem na zapad?"
E ovu sansu necu da propustim jer ja ovde buducnosti nemam. Volim devojku i mislim da nece biti problema. Kanada je velika drzava i devojaka ima....
Da ne idemo u offtopic... Mene samo zanima sansa za vizu nista vise :)
 
Odgovor na temu

IvankKojic

Član broj: 47130
Poruke: 7
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?25.11.2005. u 17:58 - pre 223 meseci
treba prvo da dobijes imigrantsku vizu... treba ce vam telefonski racuni, kopije pisama, e-majlova, zajednicke fotke, da nisi osudjivan, lekarski pregled kog ovlascenjog lekara..i ostali dokazi da ovo nije samo brak zbog papira... i sve ce to na zalost morati da ide preko kanadske ambasade u becu
 
Odgovor na temu

despotbg

Član broj: 63968
Poruke: 431
213.244.208.*



+15 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?25.11.2005. u 17:59 - pre 223 meseci
Ukoliko je venčaš u opštini, treba ti još samo kinta za kartu. Imaš moje pozdrave.
Mislim da sam te shvatio, sa takvim mišljenjem ćeš da imaš lep život. Nemoj mnogo da se misliš uradi ono što si naumio. Sada ti prosto zavidim!
A da i moraš da istraješ min 2god.
Javi nam se kad odletiš!!!!!
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.apatinonline.net.



+37 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?25.11.2005. u 18:55 - pre 223 meseci
Hvala mnogo.
Bilo bi mi zao da sve propadne mnogo. Iskreno volim devojku a i ona mene. Kuca je kupljena tamo za mog druga i njenu drugaricu.
Znaci dovoljno je samo da je ozenim ovde i da uzmem kartu?
Ako je tako bas super.
Hvala na odgovorima.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Mitrović Srđan
Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?25.11.2005. u 19:00 - pre 223 meseci
Danilo prvo vidi jel to ta :) pa je zeni jel
sudeci po njeim drugaricama ja to nebi zenio :)
ni da mi daju kanadu celu :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 849



+152 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?25.11.2005. u 19:01 - pre 223 meseci
Citat:

Pitanje je "Da li cu opet imati sansu da odem na zapad?"
E ovu sansu necu da propustim jer ja ovde buducnosti nemam.


A mislis da tamo sve pada s neba, i da svi samo tebe cekaju? OK, ako mislis da je tako, sta reci, srecno.
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.apatinonline.net.



+37 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?25.11.2005. u 19:10 - pre 223 meseci
Citat:
aleksandrin: Danilo prvo vidi jel to ta :) pa je zeni jel
sudeci po njeim drugaricama ja to nebi zenio :)
ni da mi daju kanadu celu :)

Siguran sam da je ta. Kakva god ona bila nadam se da je sada dobro. Volim je takvu kakva jeste i mislim da ce biti ok..

Citat:
DrJekyll: A mislis da tamo sve pada s neba, i da svi samo tebe cekaju? OK, ako mislis da je tako, sta reci, srecno.

Znam, ali je sigurno bolje nego ovde. Znam da cu tamo morati da radim kao crnac ali nema veze. Makar cu da znam za sta radim :)
 
Odgovor na temu

talicni_tom
Toronto, Ontario

Član broj: 4401
Poruke: 67
*.cpe.net.cable.rogers.com.



Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?25.11.2005. u 20:44 - pre 223 meseci

Citat:
despotbg: Ukoliko je venčaš u opštini, treba ti još samo kinta za kartu.


Kako da ne haha

http://www.cic.gc.ca/english/sponsor/index.html

Da bi ostao u Kanadi devojcica mora da te sponzorise. Procedura traje dosta dugo a i kosta(pogledaj fees).

Druga varijanta je da dodjes na turisticku vizu i da onda odavde apliciras za permanent residence.
Application for Permanent Residence in Canada — Spouse or Common-law Partner
http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/guides/5289E.PDF

Prouci i promene od February 18, 2005:

"Q6: Given this policy change, what are the advantages of applying for sponsorship overseas?

There is no guarantee that a spouse or a common-law partner application in Canada will be approved. This considered, it is less risky for applicants to apply from overseas as opposed to uprooting themselves, moving to Canada and facing possible removal if they are not approved. Spouses and common-law partners who do not have valid temporary immigration status are unable to apply to work or study in Canada until they receive first-stage approval. Also, overseas spouse and common-law partner applications will continue to benefit from priority processing (see Question 5 for more details on processing times)."

Uopste nije zagarantovano da ce aplikaciju da rese pozitivno i do tog prvog apruvala ne mozes leagalno da radis u Kanadi, sto znaci da jedino mozes da sljakas kao crnac za male pare.

Neka te ova duga procedura ne obeshrabri, sve na kraju bude ok.

Srecno.



 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?26.11.2005. u 11:39 - pre 223 meseci
Koliko sam video, jedino ti se Talicni javio iz inostranstva (i to bash Kanade), ostali su pisali iz juge... Pa reko, evo ti jos jedno misljenje iz inostranstva.

Prvo, koliko je dobro sto odlazis mlad, toliko je i lose.
Dobro je jer se jos izgradjujes i jos (verovatno) nemas toliko urasle stavove i norme, pa ces se stoga lakse prilagoditi potpuno novom zivotu. Takodje, zivci su ti verovatno jos jaki, pa ces moci sve da guras sto te snadje.

Lose je jer bash zato sto si mlad, nemas prakticno nikakvog iskustva, koje ce ti svakako trebati, ali kao sto kazu: ili plivaj ili ...

Drugo, moras da shvatis, da pored toga sto zapocinjes potpuno nov zivot u potpuno novoj i nepoznatoj sredini, da pored toga sto ne znas sta ce sa tobom biti sutra, niti gde ces da zavrsis, pored toga sto ces svaki dan imati trzavica -- ti pocinjes i jos nesto novo - zajednicki zivot.

Poceti da zivis sa nekim, koga (ako smem da procenim) jos i ne poznajes tako dobro, cak i u idealnim uslovima je prilicno komplikovana stvar. Koliko god da ljubav medju vama postoji, sto ne osporavam, ima tu jos milion drugih stvari koje ulaze u igru.

Zatim, ako vas tvoj odlazak u Kanadu jos i materijalno iscrpi - vi ste gotovo osudjeni na propast. Gde beda na vrata udje - tu ljubav kroz prozor izlazi. Takodje ne zaboravi, da ti i tvoj celokupan zivot zavisite od te devojke. Ako se sutra, daleko bilo, u njenom zivotu pojavi drugi i ako ona odluci da bude sa njim (pre isteka 2 godine da ste vi zajedno), ti se vracas ili prvim avionom nazad - ili prelazis tamo u ilegalu...

Zasto ti sve ovo ovako negativno pricam!? Ne da bi te odvratio od ideje odlaska (sto mi verujem ne bi uspelo, sve i da hocu) - nego ti pricam samo u nadi, da ces makar pokusati da predvidis sve stvari koje ce te snaci, pa samim tim uspeti i da ih sprecis ili makar da izvuces maximum iz njih. Ja sam licno prolazio kroz sve ove faze i znam kako je.

Sto se mene barem tice, ja evo ni posle 6 godina na zapadu nisam nasao tu neku srecu. Materijalno je sve ok, ali sam samo postao jos gori materijalista. Kada ne mogu da nadjem drustvo, kada sam u depresiji - ja kupujem svasta, ne bi li sebe 'utesio'.

Razmisli dobro opet i opet i opet o svemu iako znam da si do sada provrteo sve moguce i nemoguce scenarije kroz glavu. Slobodno pitaj i 'iskoristi' nas, koji smo prosli sve to vec - da sebi amortizujes odlazak / dolazak i boravak u Kanadi...

Poz i sve najbolje!
Sale

PS. ako nije tajna, koliko godina ima tvoja devojka?
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.apatinonline.net.



+37 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?26.11.2005. u 13:55 - pre 223 meseci
Ovako.
Hvala na opsirnom odgovoru to sam i trazio. Jos nista konrektno nisam izvukao sto se tice mog odlaska i vize.

Imam veliku zelju da odem tamo i da pocnem zivot ispocetka. I tesko da ce me neko ubediti da ne odem tamo. Ovde ja nikakve buducnosti nemam kao sto sam vec rekao.

Sto ovde da radim za npr 300 eura kad tamo na istom poslu mogu da zaradim do 5000 CAD. Novac uopste nije bitan.

Znam da je tesko zapoceti novi zivot u ovakvim godinama. I meni i njoj ce biti veliki potez u zivotu. Ali nekako cemo to da proguramo :)

To sto si rekao da necu znati sta sutra moze da se desi me najvise zabrinjava. Ne daj boze nesto veoma da se losi sa njom ili samnom nebi bilo lepo.

Iskreno nju ne poznajem jako dobro ali vreme ce da pokaze svoje... Verujem da cemo uspeti sve sto smo planirali i da nas niko u tome nece ometati.

Stambeno sam tamo obezbedjen a i materijalno i to ne predstavlja nikakav problem. Imam dosta drugova, prijatelja koje znam licno i koji zive u istom mestu ili blizu mesta u kom cu nadam se da zivim...

Svako vece razmisljam sta i kako... Sta ako ovo, sta ako se desi nesto i sliicno. Ali cvrsto sam odlucio da odem tamo i da pocnem sve iz pocetka pa sta mi bog dan..

Hvala jos jednom na lepom odgovoru :) Nadam se da cu izvuci neku porukicu iz svega ovoga i videti sta je za mene najbolje. Al da cu probati probacu...

Poz...

P.S
Jos samo da saznam tacne informacije zbog mog odlaska tamo i sve je cool
 
Odgovor na temu

pecos
Sinisa Petkovic
Toronto

Član broj: 28449
Poruke: 12
*.dsl.teksavvy.com.



Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?26.11.2005. u 18:06 - pre 223 meseci
Iz licnog iskustva

Od momenta kada ti (buduca) supruga preda papire pa do poziva iz ambasade u Becu da posaljes pasos na viziranje - racunaj 6 meseci.

Obavezno zavrsi medicinski pregled (imas gore navedeni sajt sa svim informacijama) i izvadi potvrdu da nisi kaznjavan. Ima tu jos par papira koje moras ispuniti, fotografije, tel racuni. Pazi samo za slike za vizu. Moraju biti tacno po dimenzijama i treba ti barem 8 njih.

Ja sam poslao papire za suprugu u septembru, trenutno je njen pasos u ambasadi u Becu. Nadam se da ce biti gotov pre Bozicnih praznika.

U svakom slucaju, zelim vam puno srece i probaj da zavrsis neku skolu u Kanadi. U pocetku je gadno, ali posle sve dodje na svoje mesto.
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.tippnet.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?26.11.2005. u 20:45 - pre 223 meseci
Citat:
IvankKojic: ... i sve ce to na zalost morati da ide preko kanadske ambasade u becu


Dali to znaci da predajes dokumente u Beogradu pa ih salju na obradu u Bec.

Kakva su vasa iskustva sto se tice priznavanja nase diplome u Kanadi, konkretno masinski inzenjer, smer termoprocesna tehnika?
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.apatinonline.net.



+37 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?27.11.2005. u 01:18 - pre 223 meseci
Ala sam sada zbunjen :(
Znaci ona dodje u Junu mesecu. I ja ne mogu da idem za Kanadu dok ne prodje 6 meseci i dok se sve to ne isproverava...

ZDrav sam kao dren, nisam kaznjavan....
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?27.11.2005. u 01:35 - pre 223 meseci
Drago mi je da si shvatio moje kritike upravo onako kako su ti bile namerene ;)

Sto se tice odlaska - verovatno da neces moci pre toga. Iz mog iskustva, a ne verujem da je u Kanadi mnogo drugacije - to je cista birokratija i proces koji moras sacekati. A veruj mi - 6 meseci nije nista ;-) Samo je vazno, da ti je cilj jasan (odlazak) i da izdrzis to cekanje ;)

Zelim vam sve najbolje!

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?27.11.2005. u 02:07 - pre 223 meseci
Ja samo da te podrzim...
Pravilno razmisljas. Sta ces ovde koji....
Ja isto planiram da palim, ali me trenutno sprecava to sto studiram.
Hvala bogu pa mi je poslednja godina.
Kad zavrsim, odo i ja preko, jer se ovde necu 'leba najesti.
To da cu da palim je sigurno, ali ne znam na koliko...za pocetak na godinu dana, pa cu da vidim sta dalje i kako.

Samo sto ja na raspolaganju imam malo toplije krajeve (ne volim zimu)

Pozdrav, i sve najbolje!
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.apatinonline.net.



+37 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?27.11.2005. u 11:32 - pre 223 meseci
Thank's guy's :)
Nego moze neko meni da napise sve uslove koji su potrebni da odem preko. Znaci pod 1 . 2 .3 .4 itd... ZNaci uslovi koji su tacni da ja to bolje skontam. Dobio sam dosta dobrih odgovora pa sam se zbunio skroz :)

Hvala jos jednom :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odlazak za Kanadu?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 25751 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.