Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šerovanje paradox baze

[es] :: Baze podataka :: Šerovanje paradox baze

[ Pregleda: 1373 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fikri

Član broj: 269119
Poruke: 27
84.41.106.*



Profil

icon Šerovanje paradox baze03.05.2011. u 16:48 - pre 157 meseci
Pozdrav,
vec dugo vremena se mucim oko jednog problema vezanog za paradox bazu.
Naime, imam dvije aplikacije koje u isto vrijeme koriste istu bazu (paradox).
Jedna aplikacija je u delphiju, druga u foxpro.
Cesto mi izbacuje poruku tipa zauzet direktorij i slicno, tako da moram aplikacije gasiti pa ponovo pokretati.
Nekada po nekoliko sati nemam nikakvih problema..
Probao sam mijenjati postavke u BDE administratoru.
LocalShare sam postavio na TRUE.
Pokusavao sam i sa mijenjanjem podataka o velicini sharinga i sl., ali nisam još uvijek riješio problem.
Nadogradio sam BDE na verziju 5 ali isto se dešava.
Šta bi mogao biti problem?
Hvala
 
Odgovor na temu

rambo
Dejan Petković
Beograd

Član broj: 6095
Poruke: 190
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Šerovanje paradox baze03.05.2011. u 19:11 - pre 157 meseci
Nemam iskustva sa Paradox-om u multi-user okruženju, ali znam da je to odavno prevaziđeno. Ovako na pamet, mogu da ti kažem samo da je možda problem do lokovanja, odnosno da trebaš da promeniš (ako je to uopšte moguće) locking mehanizam na record-level.

Ono što sa sigurnošću mogu da ti kažem je da, ako ikako možeš, pređeš na neki drugi RDBMS. Za Delphi je najbolje da ideš na Firebird, ali mogao bi i na MS SQL Server 2008 Express. Ako ti je aplikacija mala i možeš da je brzo prepraviš da radi sa drugom bazom, onda obavezno to uradi. Nemoj da se mučiš sa Paradoxom. U suprotnom, jedino što možeš da uradiš je da potražiš po netu kakve sve locking mehanizme Paradox podržava. Možda ti je samo problem u načinu na koji pristupaš tabelama jer se ne sećam da sam naišao na nešto slično ovome što ti pominješ.
"There is a theory which states that if ever anybody discovers exactly what the
Universe is for and why it is here, it will instantly disappear and be replaced by
something even more bizarre and inexplicable. There is another theory which states
that this has already happened."
-- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

fikri

Član broj: 269119
Poruke: 27
84.41.106.*



Profil

icon Re: Šerovanje paradox baze03.05.2011. u 20:10 - pre 157 meseci
Hvala na odgovoru.

Problem je što je jedna od tih aplikacija kompajliran program koji nije moj, a ovaj drugi koristi njegovu bazu za export podataka za dalju obradu..
Tako da promjena vrste baze nije moguća, samo je 'moguće' nekakvo prilagođavanje...
Čudno u svoj ovoj prici je to što nekada oba programa rade istovremeno, a nekada ne...
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Šerovanje paradox baze

[ Pregleda: 1373 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.