Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NEO DVD-PDX77 divx player

[es] :: Multimedijalni uređaji :: NEO DVD-PDX77 divx player
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 541066 | Odgovora: 1268 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gjagji
PR

Član broj: 11818
Poruke: 288
*.dardanet.net.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player15.02.2005. u 08:30 - pre 232 meseci
@DelTroter
U seriji 10 je Zoran vadis, bilo je slika na ovom postu. Verujem da je na svim od 9 do 11 ista stvar.

@Gaggi
Manualno ucitavanje nije tako lako uraditi, to spada u sam 'operativni sistem' plejera. Za MTK postoji mnogo alata i ljudi koji se bave modifikacijom FW-a. Ni za njega, kako sam ja ukapirao stvari, nisu uspeli da odrade tu funkciju. Za ZORAN je to jos manje verovatno.
A titl se sigurno ucitava ako je u root-u CD-a sa filmom, istog imena (razlicita ekstenzija) i ako je u mikroDVD formatu (ono sa frejmovima i viticastim zagradama). Samo treba pritisnuti 'subtitle' za paljenje/gasenje prikaza. Trebalo bi da radi i sa .srt formatom (vreme prikaza titla i tekst titla jedan red ispod) ali nisam proverio, ja imam seriju 2xx. Ovo su iskustva nekih kolega na poslu.
 
Odgovor na temu

Elite member

Član broj: 40920
Poruke: 30
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player15.02.2005. u 08:56 - pre 232 meseci
Gjagji, u pravu si; buduci da imam seriju 9 za koju vazi isto sto i za serije 10 i 11, podseticu jos jednom na ono sto sam vec ranije pisao na forumu.

Naime, subtitle file bi trebalo da izgleda kao dole (isti subtitle, film "Stalingrad", latinicna verzija, prvih 10 titlova, a zatim repriza istoga, samo cirilicna varijanta). Obe varijante su funkcionalne, osim cinjenice da kod latinicne, u slucaju domacih slovnih karaktera se pojavljuje znak "-" namesto svakoga od tih slova, dok su kod cirilicne opcije stoprocentno podrzana sva. Radi se o MicroDVD formatu *.sub file-a (obratiti paznju da je u funkcionalnim *.sub-ovima pozicija titla izrazena frame-ovima, a ne vremenski, buduci da fajlova sa ovom ekstenzijom ima zapravo u razlicitim formatima, od kojih mislim da je u NEO-u funkcionalan jedino ovaj - MicroDVD *.sub format). Takodje, uverio sam se da i *.srt fajlovi funkcionisu bez problema, pod uslovom da je zadovoljen uslov istoimenosti sa filmom, uz, naravno, odgovarajucu ekstenziju.

(latinicno, prvih deset titlova)

{1035}{1125}S T A L J I N G R A D
{2828}{2976}ITALIJA, PORTO ÈERVO|Avgust 1942.
{3582}{3623}Herc je adut.
{3637}{3727}Herc je adut!|-Da, g. poruènièe.
{3733}{3783}Uvek i svuda.
{3980}{4077}Ovo je mlako. Ima ukus|pišaæke! Izgoreæeš na suncu.
{4078}{4165}Puter za ribe! Smešno,|puter za ribe...
{4170}{4264}To je dovoljno, Lupo. -Sedi.|-Izvinite, poruènièe.
{4317}{4406}Ne, treba ti pik, ne herc.|Igraj pik.
{4412}{4460}Uvek i svuda.

(isto to, cirilicno)

{1035}{1125}Ñ Ò À Š È Í Ã Ð À Ä
{2828}{2976}ÈÒÀËÈ£À, ÏÎÐÒÎ ×ÅÐÂÎ|Àâãóñò 1942.
{3582}{3623}Õåðö ¼å àäóò.
{3637}{3727}Õåðö ¼å àäóò!|-Äà, ã. ïîðó÷íè÷å.
{3733}{3783}Óâåê è ñâóäà.
{3980}{4077}Îâî ¼å ìëàêî. Èìà óêóñ|ïèøàžêå! Èçãîðåžåø íà ñóíöó.
{4078}{4165}Ïóòåð çà ðèáå! Ñìåøíî,|ïóòåð çà ðèáå...
{4170}{4264}Òî ¼å äîâîšíî, Ëóïî. -Ñåäè.|-Èçâèíèòå, ïîðó÷íè÷å.
{4317}{4406}Íå, òðåáà òè ïèê, íå õåðö.|Èãð༠ïèê.
{4412}{4460}Óâåê è ñâóäà.

Inace, mislim da je nebitna pozicija subtitle-ova u folderskoj strukturi na CD-u, jedino mora da bude zadovoljen princip istoimenosti sa filmom i da, naravno, nekim cudom, na takvom CD-u ne egzistiraju dva razlicita subtitle-a identicnog imena kao sto je i film.

I nazalost, informacija da ukoliko su filmovi pisani na DVD medijumu gde ih, naravno, moze stati nekoliko, subtitlovi se nece uopste ispoljiti, buduci da ih player nece "konstatovati". Bilo je nekih postova na forumu u pogledu nacina pisanja DVDa da bi ovo "proradilo", ali ja, licno, nisam imao uspeha u tome.

Srdacan pozdrav!
 
Odgovor na temu

yxcv

Član broj: 24493
Poruke: 1
*.bih.net.ba.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player16.02.2005. u 09:31 - pre 232 meseci
Pozdrav

nedavno sam u svoj neo serije 2xxx ubacio firmware sa bijelim fontovima i našim slovima.. nije ništa lemljeno i pojavljuje se šuštanje.. cini mi se da ukoliko je neo bio ugasen na prekidacu nakon toga se moze odgledati film bez sustanja a u slucaju da je bio u standby modu svakih 10 minuta pocne da krci. primjetio sam jos 2 problema. kod svakog gasenja moram u setup-u da promjenim postavke pod speakers u stereo ili virtual dolby jer nemam 5.1 sistem i onda ne cujem glasove u filmu a drugi jos gori je sto vise ne mogu da gledam originalne dvd-ove :-(.
kada ga preprzim ide.. vjerovatno jer su dekodirani.. sta li?!

eto toliko od mene.


 
Odgovor na temu

Gjagji
PR

Član broj: 11818
Poruke: 288
*.dardanet.net.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player16.02.2005. u 12:03 - pre 232 meseci
Vrlo zanimljivo zapazanje da se prvi film nakon paljenja moze odgledati. Probacu pa cu da javim, jer i mene sustanje odvraca od koriscenja prepravljenog FW.
 
Odgovor na temu

Apo
Dušan Milojević
Kos.Mitrovica

Član broj: 40748
Poruke: 20
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player16.02.2005. u 15:42 - pre 232 meseci
Pozdrav za sve ljude dobre volje.

Imam NEO seriju 09.............. od kraja novembra.Do skoro je sve radilo kako treba.Odgledao sam jedno 20-tak dvix(neki su bili i xvid) i skoro svi su radili,možda samo jedan nije hteo i 4 ili 5 DVD-a iz ovih časopisa sa trafika.

--Međutim od pre nekoliko dana ti isti DVD-ji sad neće da rade i ne znam zbog čega , čak i DVD-mp3(princo) koji je radio sada neće. Konkretno DVD film "Zvezdana kapija" (koji je moj) proradio bi kada bi prvo pustio neki DViX film pa njega izvadim i ovaj se nekako pokrene ali sada neće nikako.
Probao sam i sa diskom za čišćenje lasera ali neće pa neće.

DViX-i rade super i imam prevod.

Da li neko zna šta mu je ?

HVALA UNAPRED.
POZDRAV.
 
Odgovor na temu

Elite member

Član broj: 40920
Poruke: 30
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player17.02.2005. u 08:49 - pre 232 meseci
Citat:
Da li neko zna šta mu je ?


Ja sam kod moje devetke imao slican problem prvih nedelja, medjutim, stvar je upravo bila kontra - DVD-ovi su funkcionisali normalno, dok su se DivX- uglavnom zaglavljivali i "seckali".

Pretpostavljam da si i to pokusao, ali ukoliko nisi, svakako iskljuci player na dugme (ili iz strujnog napajanja), a zatim ga ponovo ukljuci.

Kod mene je to apsolutno resilo problem, i nakon toga, evo vec mesecima se problem nije ponovo ispoljio.

Srdacan pozdrav.
 
Odgovor na temu

Apo
Dušan Milojević
Kos.Mitrovica

Član broj: 40748
Poruke: 20
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player17.02.2005. u 15:19 - pre 232 meseci
Džabe probao sam i to,a ja ga i onako gasim na glavni prekidač. Vadio sam i utikač iz utičnice ali ista priča. Muči se nekoliko minuta i blokira.
 
Odgovor na temu

Klio

Član broj: 48390
Poruke: 72
*.dialup.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player18.02.2005. u 16:41 - pre 232 meseci
Isti problem imam i ja sa Neom serije 09....!? Imam gomilu divx-ova koji seckaju (i slika i ton). Posle minut-dva dolazi i do asinhronizacije slike i tona (promasuju se za par sekudi).
Postoji li neki firmware za taj model jer, usput, nemam ni titl na gomili divix-ova? Obradovah se sto nadjoh ovaj forum pa se izvinjavam ako sam promasio da procitam odakle mogu da ga downloadujem.
Hvala mnogo!!!
 
Odgovor na temu

Gox co.
Goran Glavonjic
Beograd

Član broj: 44234
Poruke: 51
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player18.02.2005. u 22:19 - pre 232 meseci
Sva je prilika da imas problem sa laserom i to se mozda moze otkloniti ciscenjem stapicem za usi vrlo nezno (suvim stapicem ,iskljucivo) i to samo socivo.Naravno NEO mora da se otvori prethodno.Na zalost prasina cini svoje!!!Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

Klio

Član broj: 48390
Poruke: 72
*.dialup.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player18.02.2005. u 22:37 - pre 232 meseci
Voleo bih ja da je to, ali nije... To radi od kako je kupljen. DVD diskove cita normalno i 70% divx-a (doduse, retko koji sa prevodom). Meni lici da je stos u nekom codecu. Da li je moguce uploadovati nekako njegovu bazu codeca? Nisam neki strucnjak, pa se izvinjavam strucnjacima ako lupam. Inace, probao sam i da ocistim socivo, ali diskom namenjenim za to (Verbatim DVD lens cleaner). Nista se nije promenilo. Probao sam i gore pomenuti trik sa iskljucivanjem na glavni prekidac, ali nista... Idemo dalje... Mozda neko ima resenje za taj Neo PDX-77 serije 09......
 
Odgovor na temu

tomba
zeljko tomic
podgorica

Član broj: 15704
Poruke: 39
195.66.183.*



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player20.02.2005. u 08:27 - pre 232 meseci
i ja imam isti problem sa neo serije 4,pa molim te ako sto saznas javi mi
pozdrav
zeljko
 
Odgovor na temu

Klio

Član broj: 48390
Poruke: 72
*.dialup.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player20.02.2005. u 20:49 - pre 232 meseci
Za seriju 04 imas odlicne (bar tako kazu) firmware-ove koje je pravio Mara 28. Ja kukam jer za seriju 09 nije jos (a ka` ce ne znamo)!?!
 
Odgovor na temu

pecav
Beograd

Član broj: 49331
Poruke: 68
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player21.02.2005. u 14:59 - pre 232 meseci
Pozdrav svima,

Fleshovao sam svoj NEO, serija 2x, sa jednim od fw-a iz ove velike diskusije i sad uredjaj nece da se upali. Nakon flesha uredjaj je otisao u standby i odatle ni makac. 100% sam ubedjen da je fw bio za bas za njega, da tu nisam pogresio. To je bila ona verzija koja daje malo veca slova bele boje (kod DivXa). Jel mu ima pomoci i ko to radi. Odgovara Beograd i okolina.


Peca
 
Odgovor na temu

spike lee
aerodromski kontrolor letenja
Tuzla, BiH

Član broj: 12122
Poruke: 30
*.europronet.ba.

Sajt: www.kontrola-letenja.cjb...


Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player23.02.2005. u 08:18 - pre 232 meseci
Sjeckanje sa nekim divx filmovima je vezano za frame rate. Ukoliko je film kodiran sa frame ratom 29.97 ili 30 fps onda dolazi do trzanja slike i desinhronizacije tona i slike. Ja imam seriju 9 i to se dogadja. Moze da se otkoloni ako u setupu prebacite video sa pal na ntsc, ali onda se izgubi boja. Kod mene provjereno radi, imam filips tv pal b/g, ne znam da li ce na vasem tv uopste da prikaze ntsc.
 
Odgovor na temu

Klio

Član broj: 48390
Poruke: 72
*.dialup.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player24.02.2005. u 01:17 - pre 232 meseci
Bravo prijatelju! Tacno tako je! Kada prebacim na ntsc nema seckanja, ali se izgubi boja!? Bolje jeste, ali opet nije to - to (crno-belo je, je** ga) i bas bi bilo lepo kada bi neko umeo softverski da resi taj problem.
 
Odgovor na temu

Kvrg

Član broj: 49629
Poruke: 3
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player24.02.2005. u 10:58 - pre 232 meseci
Pozdrav, ja sam nov u ovom forumu. NEO imam oko dve nedelje, serija 11.

Interesuje me da li ima ista za ovu seriju (koliko sam primetio, uglavnom se spominje serija 2, 4 i 5).

Inace, plejerom sam zadovoljan, za sada mi samo smeta sto nema RANDOM opcije kod pustanja MP3. Guta sve, otvorio je cak i dva filma koji mi na kompjuteru ne rade, ali njih ne mogu premotavati. Primetio sam da nece da otvori MixMode (CDDA + DATA) diskove, odnosno - pusti CD, a slike jok.

VEEELIKI POZDRAV ZA SVE ENTUZIJASTE SA OVOG FORUMA!!!

P.S. Neko mi je mazno nick: Kvrga. Ne mogu da verujem. Umesto da dodajem, oduzeo sam jedini samoglasnik...
 
Odgovor na temu

bstefano
Branislav Stefanovic
Beograd

Član broj: 37478
Poruke: 2
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player27.02.2005. u 00:53 - pre 232 meseci
Nisam citao sve poruke unazad, ali mislim da nece skoditi da jos jednom potvrdim : U NEO PDX 77 V11xxxxxxx je ZORAN Vadis 776.
A sada moje pitanje. DVD uglavnom koristim za slusanje CD-a na 2 kanala. Kako sam sa Denon plejera presao na ovaj (NEO) razocaran sam padom kvaliteta audio zvuka. Naime, previse basova, mnogo manje visokih, a srednjih i "prostornosti" zvuka kao i da nema. Da li bi nekome pomogla slika PCB-a za eventualno poboljsanje kvaliteta zvucne slike.
bstefano
 
Odgovor na temu

Klio

Član broj: 48390
Poruke: 72
*.dialup.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player27.02.2005. u 01:02 - pre 232 meseci
Nisam neki strucnjak za zvuk, ali mogu da ti kazem da sam na Neo nakacio 5.1 zvucnike Altec Lansing i da to zvuci mnogo dobro.
 
Odgovor na temu

draganbg82
Dragan Tomic
Beograd

Član broj: 9415
Poruke: 294
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player27.02.2005. u 03:08 - pre 232 meseci
E a sada jedno pitanje...

Znaci, resio sam problem sa ucitavanjem subtitla za divX film tako sto sam ga obradio u SubtitleWorkShop-u, tj. snimio ga kako MicroDVD format. (+ sto naziv filma i titla mora biti isti)

Ali sta je problem... to sve funkcionise na CD-ovima ali nikako na DVD mediju pa me zanima u cemu je problem. Probao sam i svaki film sa titlom da stavim u poseban folder, pa i na sam root ali nije mi uspelo.

Znaci KAKO da divx film narezan na DVD medij, pustim uredno sa titlom?


ako neko zna resenje, a da to nije "potrazi novi firmware" , bio bih veoma zahvalan.
Sve sto radis, radi sa silom.
 
Odgovor na temu

zlaja70
Banja Luka

Član broj: 42571
Poruke: 11
*.telekomsrpske.com.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player28.02.2005. u 14:39 - pre 232 meseci
VISE DIVX FILMOVA NA JEDNOM DVD-U UZ PRIKAZIVANJE TITLA:

I ja sam uspio da narezem vise filmova na 1 DVD i to tako da prikazuje titlove. Evo pojasnjenja da bi i drugi mogli isto:

ja koristim Nero Burning ROM v6.3, koristite opciju DVD UDF/ISO i pod tabom UDF OBAVEZNO!!!! chekirajte opciju "Force DVD-video compatibility mode (Required for X-Box)" i dodajte filmove i titlove u kompilaciju (najbolje svaki u poseban folder tako da su film i titl u istom folderu sa istim imenom, npr. FILM.AVI i FILM.SUB ili FILM.SRT).

Nakon rezanja i pustanja na plejeru automatski krece 1. film, sa Next idete na slijedeci, itd. ili stop, pa mozete da birate koji film pustate.

Radi i za DVD+R i DVD-R (takodje i RW diskove).

Sto se tice titlova, pouzdano znam da prepoznaje .SUB (MicroDVD format sa frejmovima: {1234}{3456}...) i .SRT (00:01:02.1234 --> 00:01:07.1234 itd.). Naravno, OBAVEZNO mora titl da ima isto ime kao i film. Ako ipak nece da ucita titl onda je moguce da titl ima gresku (npr. duzi je od filma) sto mozete provjeriti nekim programom, npr. Time Adjuster.

Pozdrav svima,

zlaja70
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: NEO DVD-PDX77 divx player
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 541066 | Odgovora: 1268 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.