Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

foto voltaža u svojstvu punjača snage 5C

[es] :: Elektronika :: foto voltaža u svojstvu punjača snage 5C

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5354 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gussenica
Pera Žderić
Iridium Advanced Systems

Član broj: 281269
Poruke: 15
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon foto voltaža u svojstvu punjača snage 5C08.03.2011. u 23:02 - pre 159 meseci
Naleteh sa jednim pitanjem na temu projekta na kome sam trenutno a pravi mi neke dijagramske zabune, pa, ako je neko imao kontakta sa solarnim ćelijama i foto voltažom, nadam se da ćete naći malo vremena za neki uput.

Naime, zadatak mi je da ovu rmpaliju od baterije x2 BATERIJA kako znam i umem uspem da u što kraćem vremenskom roku nakon detektovanog pražnjenja, napunim.

Radna površina koju mogu da iskoristim za postavljanje foto ćelija je oko 2.4 - 2.8 m2, ćelije koje razmatram da koristim su recimo ĆELIJA , e sad, ja sam programer, i mikrolektronika mi je ok, ali mi ovaj proces punjenja malo stvara zabune, ono što me interesuje je, da li da se fokusiram na ćelije sa visokom amperažom ne obraćajući pažnju mnogo na volte koje ćelija generiše ili? Videćete da su ćelije po par kvadratnih cm što znači da u kolo mogu da uvedem i do 1750 komada, gde meni nastaje zabuna u sabiranju krajnjeg napona i kako on stoji naspram ove Ogromne baterije.

Suma sumarum, gore u linku navedena baterija x2, koliko je realno da ih solarno punim i koliko punjenje može da traje.

Hvala i pozdrav.
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-4.sezampro.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: foto voltaža u svojstvu punjača snage 5C08.03.2011. u 23:29 - pre 159 meseci
pa imas prilicno veliku povrsinu na raspolaganju, samo sto treba da koristis celije koje su monokristalne ili polikristalne jer za manje para dobijes vecu snagu na manjoj povrsini, sto znaci da je bolje da momentalno odbacis ideju o silikonskim celijama koje si zamislio da koristis.

sto se tice napona, ako koristis regulator punjenja onda neka ti napon bude par volti vishi od napona pune baterije (3-4V) sto znaci da bi ovakvih celija koje si zamislio trebao vezati na red 11-12 komada, pa takve serije celija da vezujes u paralelu dok ne popunis prostor koji ti je na raspolaganju.... (vezivanjem celija na red povecavas napon, a vezivanjem u paralelu povecavas dobijenu struju)

dakle koristi polikristalne ili monokristalne celije kao sto su ove http://www.bonanza.com/booths/..._88_AMPS_EACH_DIY_SOLAR_PANELS

ako ne koristis regulator punjenja onda vezi celija na red tek toliko da ti maksimalni napon kompletnog panela ne predje napon pune baterije...

takodje gledaj da ti maksimalna struja punjenja (panela) ne prelazi 0,5A da ne bi ostetio bateriju

sa raspolozive povrsine sasvim realno mozes brzo i efikasno da napunis bateriju, npr ako imas panel koji daje maks 0,5A pri naponu od maks 40V onda punjenje ne bi trebalo da potraje duze od 10 sati , mozda 12 suncanih sati

naravno moze to i brze da se puni ali treba napraviti punjac koji ce impulsno da daje napon, pa da se malo poveca napon i struja do 1A , ali to opet moze imati razne posledice po bateriju na duge staze, a opet ne mora da znaci... u ovom slucaju bi vreme punjenja smanjio dva puta...

naravno na tolikoj povrsini potrebe mogu da ti zavrse i silikonski paneli koje si zamislio tri komada od po 15W 1A ali opet preskupi su u odnosu na polikristalne, a ako vec raspolazes silikonskim celijama, nemam nista protiv da ih koristis :) kao sto rekoh, 12kom na red pa u paralelu... mozes cak i 13-14 kom na red...
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-4.sezampro.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: foto voltaža u svojstvu punjača snage 5C08.03.2011. u 23:38 - pre 159 meseci
koliko vidim da su predlozene celije preko 100 kvadratnih cm , sto je preveliko za njihovu performansu a i preskupe su za ovu aplikaciju, znaci definitivno bi ti trebalo 48 celija da bi bar priblizno dobio potpuno punjenje u trajanju od 10 suncanih sati a duplo vise za duplo brze punjenje pa sve to puta cifra po komadu 16,5 evra izadje preko 1500 evra sto je katastrofalno jer te tri panela snage 15W isto silikonska, iste povrsine i vece efikasnosti izadju oko 300evra a sve to je opet mnogo za cenu koju bi platio za polikristalne panele ili celije...
 
Odgovor na temu

gussenica
Pera Žderić
Iridium Advanced Systems

Član broj: 281269
Poruke: 15
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: foto voltaža u svojstvu punjača snage 5C08.03.2011. u 23:56 - pre 159 meseci
Hvala puno na brzom i na vrlo preciznom odgovoru shadow88! Pazi ovako:

"monokristalne ili polikristalne" - ovo mi je baš trebalo jer nikako da skontam koje su Apsolutno Najefikasnije i odmah u ovoj prvoj temi želim da istaknem da tražim najefikasnije moguće ćelije i da cena tu nije bitna, ali uopšte. Tako da ako imaš informaciju, koja ćelija (single one) ima najsevršeniju proporciju veličini / koeficijent pretvaranja fotona u struju, jer mi trebaju što manje po komadu.



"sto se tice napona, ako koristis regulator punjenja" - punjenje, punjač i bateriju ću kontrolisati softverski, znači visok stepen preciznosti u svakom slučaju.



"celija koje si zamislio trebao vezati na red 11-12 komada, pa takve serije celija da vezujes u paralelu" - Bravo! I hvala! Ovo mi je bilo vrlo potrebno kao informacija! Još jednom, hvala.
I još bih gledao da taj izlazni napon kroz neku npn/pnp šemu povećam, tako da što više povećam stepen iskorišćenja i po dimovanom osvetljenu, da?



"naravno moze to i brze da se puni ali treba napraviti punjac koji ce impulsno da daje napon, pa da se malo poveca napon i struja do 1A , ali to opet moze imati razne posledice po bateriju na duge staze, a opet ne mora da znaci..."

- Ne znam da li si snimio, ali u opisu baterije piše, može biti podvrgnuta brzim punjenjima i do 5C, a koliko sam ja shvatio da može da se puni prilično visokim strujama.



I na kraju iz ovog drugog posta, o veličini ćelije, u postu sam dao samo banalni primer kojim bih pokazao da mislim na single ćelije, ne neke panele, svi odmah foto paneli truć truć. Još jednom hvala na ovako brzom i kvalitetnom odgovoru!



 
Odgovor na temu

gussenica
Pera Žderić
Iridium Advanced Systems

Član broj: 281269
Poruke: 15
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: foto voltaža u svojstvu punjača snage 5C09.03.2011. u 00:12 - pre 159 meseci
Lipo charge is in two phases; Constant Current (CC) changing to Constant Voltage (CV). Likely total charge times for various rates are:-

1C charge takes about 67minutes for 100% full charge.

3C charge takes about 28 minutes for 96% full charge.

5C charge takes about 20 minutes for 94% full charge.

Only the Constant Current section is divided by the "C" rate, and the charger terminates the charge at slightly less than 100%.


Uf, trebaće mi poprilično više struje, kaže za bateriju tipa 5c najbolje je da se puni na 3c, što koliko ja shvatam znači 15A oO po komadu.

U mom slučaju postoje 5 komada u celom sistemu, dve su uvek aktivne a dve na punjenju, jedna kao rezerva, kada dve rade, druge dve se pune. Što znači da moram da isporučim struje bar za punjenje te dve..

Pa... vrlo bi mi pomoglo ako si u materiji, da mi preporučiš najefikasniju moguću soluciju za izbor ćelija i da li sam se ovim podacima malo odaljio od realnosti? Nadam se ne.

Hvala i pozdrav!
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-4.sezampro.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: foto voltaža u svojstvu punjača snage 5C09.03.2011. u 09:04 - pre 159 meseci
jedna baterija je 1440mah ili ti 1,44Ah , sto znaci da ako je punis sa 1,44A napunices je za 1 sat , ali ne prija bateriji da je punis tolikom strujom, nije to kondenzator, maksimalno je puni sa 0,5-0,6 A konstantno ili impulsno, celije trenutno najefikasnije mozes nabaviti polikristalne, ili da sacekas jos godinu dve da NASA lansira na trziste plazmakristalne celije koje imaju efikasnost od oko 40% , trenutno neces doci do njih osim ako ne poznajes nekog u NASA-i na visokom polozaju :)

polikristalne celije u zavisnosti od kvaliteta imaju efikasnost i do 25% (nemoj da te neko laze da imaju i vecu efikasnost, licno sam testirao dosta modela panela i celija)

takodje japanci imaju neku novu tehnologiju za koju tvrde da je najefikasnija do sad pa cu videti sta mogu da iskopam o tome samo kasnije jer sad zurim...
 
Odgovor na temu

gussenica
Pera Žderić
Iridium Advanced Systems

Član broj: 281269
Poruke: 15
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: foto voltaža u svojstvu punjača snage 5C09.03.2011. u 11:26 - pre 159 meseci
Pozdrav, samo ispravka na bateriju - "PolyQuest XF series 4400mAh 10-cell/37V lithium-polymer battery" to je specigikacija baterije i jošjedna interesantan podatak koji ne znam jesi video, "Fast charge at 5C/(22 amps) is possible." oO

Hvala za informacije o ćelijama, ne znam da li naše ministarstvo odbrane možda može da dodje do tih Nasinih ćelija, pa ću i tu da prošunjam, ako ne, hajmo na te Japance da nadjemo, ako su i one teško dostupne, prva sledeća varijanta, čekam tvoj odgovor.

Hvala još jednom!
 
Odgovor na temu

gussenica
Pera Žderić
Iridium Advanced Systems

Član broj: 281269
Poruke: 15
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: foto voltaža u svojstvu punjača snage 5C09.03.2011. u 12:07 - pre 159 meseci
Dodao bih i ovo, sad mi pade na pamet kao dodatna pomoć u procesu punjenja. Imaš li dodira sa vetro generatorima, ovde bih mogao dodati 2, do tri komada u sistem, stim što ne bi mogli da budu klasični sa velikim elisama, već neki sistem sa vrlo malom elisom tipa onih sa više pera prečnika do 15, 20 cm, na koju bi mogao da dovedem usmereni vazduh velike brzine (zamisli da bi on stajao u usisniku na koji dolazi vetar velike brzine). Kad budeš imao vremena izloži ideju.


Hvala i pozdrav!
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-4.sezampro.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: foto voltaža u svojstvu punjača snage 5C09.03.2011. u 21:13 - pre 159 meseci
sa tako malim vetrogeneratorima nisam imao dodira, ali mislim da to nije problem improvizovati od nekog DC motora kom je radni napon oko 45-50VDC pa na njega nabaciti elisu a treba da je motor sa sto manje rpm-a kako bi sto lakse postigao obrtaje za odgovarajuci napon, naravno radni napon moze biti i veci od 45-50VDC samo onda treba napraviti neki regulator obrtanja motora tj nesto sto ce mu ograniciti br obrtaja tako da generisani napon ne predje 50ak volti..

ako moze baterija da se puni sa 22A onda mozes solarnih celija naslagati koliko stane na raspolozivu povrsinu i mozes cak povecati napon koliko hoces , mislim da bi nekih 60V bilo dovoljno pa opet ona prica celije u paralelnoj vezi...

 
Odgovor na temu

gussenica
Pera Žderić
Iridium Advanced Systems

Član broj: 281269
Poruke: 15
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: foto voltaža u svojstvu punjača snage 5C09.03.2011. u 21:43 - pre 159 meseci
Odlično, na temu tih generatora sam imao istu ideju, dc motor i samo piči. Reci mi samo koje specifikacije motora da gledam, pored naravno rpm'a, mislim, hmm, kojom formulom računam struju generisanu pokretanjem rotora i koliki su mi obrtaju porebni, jer, bilo bi odlično da pomoću, dva, do tri komada uspem da napravim dovoljno struje da mogu puniti baterije i noću.

Ovo mi je bilo najbitnije, da budem siguran da mogu stvoriti tu struju solarnim ćelijama. Hvala puno na pomoći, spasio si mi tonu izgubljenog vremena!

 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-3.sezampro.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: foto voltaža u svojstvu punjača snage 5C10.03.2011. u 13:50 - pre 159 meseci
pa ne treba ti formula,tj tesko da ces izracunati jer to mozes samo ako imas konstantan protok vazduha na odredjenoj povrsini , pa mozes da konstruises elisu koja ce se vrteti neophodnom brzinom na tom protoku vazduha i na toj povrsini ali to treba da ti uradi neko ko je dobro izucio aerodinamiku , ja se time bas nisam mnogo igrao, a sto se tice samog motora , recimo ako imas DC motor na 50V snage 500W , i npr 3600rpm-a , i trosi 10A na tih 50 volti, to znaci da ces iz takvog DC motora izvuci nesto manje od 500W , tj 50V i 10A ako ga zavrtis brzinom od 3600rpm , naravno posto je vetrogenerator, treba ti motor kojem je sto veci radni napon na sto manjem broju obrtaja, a ako ga zavrtis vecom brzinom od deklarisane, onda ces dobiti veci napon, sto podrazumeva i vecu struju pod opterecenjem, a to ne valja jer je debljina zice predvidjena za struju 10A u ovom slucaju, i ako ga teras na vishe onda ce motor (u ovom slucaju generator) izgoreti...

tesko da ces moci na tako maloj raspolozivoj povrsini da napravis tri generatora koja ce nesto znatno da postignu, ne znam gde ces ih montirati ali ako mislis da to teras na obican vetar onda zaboravi, treba ti mnogo veci protok vazduha , a ako imas veci protok od negde (kao na primer iz kompresorske boce- ne bukvalno, samo poredim protok vazduha) onda mozes napraviti nesto kao tesla turbinu

http://www.youtube.com/watch?v=e7nFga2BpGU&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=owB7jIvkmrU&feature=related na ova dva linka mozes videti kako to izgleda, nije tesko napraviti, i u ovom slucaju je generator jak BLDC motor sto je bolje jer nema cetkice i lako podnosi visok rpm

a ako ces ipak to da teras na vetar tj na niskom rpm , onda bih ti preporucio da koristis neki step motor velike snage , jer ces na malom broju obrtaja dobiti veci napon i struju samo sto na njega moras dodati ispravljac i moras gledati da dobijes neophodan napon tj da su mu namotaji za neophodan napon... (preporucujem steper jer ces ga lakse naci od DC motora za toliki napon i snagu na malom broju obrtaja, a i nema cetkice koje bi ti mogle stvarati problem)

ako nije tajna, sta napajas sa ovim baterijama ?
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-3.sezampro.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: foto voltaža u svojstvu punjača snage 5C10.03.2011. u 14:06 - pre 159 meseci
kao sto rekoh, mislim da ti je dovoljno staviti samo solarne celije posto na toj povrsini imas velike sanse da izvuces neophodnu struju tako da nemas potrebe da se patis sa vetrogeneratorima jer nije to bas tako lako napraviti a da pouzdano radi, najveci problem kod vetrogeneratora je smrzavanje i vlaga, recimo ja dok sam radio u firmi koja se bavila konstruisanjem generatora i elisa , stubova itd , trn u oku nam je bio obican kondenz vlage jer je umeo da zamrzne samo lezaj i da zaglavi generator pa da nece da krene da se vrti na vetru, dzabe sto je bio hidroizolovan i sto je imao susac vazduha na usisu za hladjenje...

cak i profesionalni vetrogeneratori velikih snaga imaju ovaj problem pored mnogobrojnih ostalih problema , a zamisli sta ce tek biti problem kod malog step motora koji uopste nije predvidjen da stoji negde napolju i da radi na temperaturi od -10 do eventualnih +40 stepeni celzijusa, sto ce biti vishe kad na to dodaz zagrevanje motorica (generatora) dok generise struju pa pri tome imas povecanje otpora namotaja pa usled toga jos vece zagrevanje pa usled toga imas trajno slabljenje permanentnih magneta (u slucaju da koristis motor koji ima permanentne magnete u sebi , a koji bi drugi koristio :) ) i jos mnogobrojne probleme na koje mozes naleteti, zato ti kazem, solarni panel i uzivaj :D
 
Odgovor na temu

gussenica
Pera Žderić
Iridium Advanced Systems

Član broj: 281269
Poruke: 15
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: foto voltaža u svojstvu punjača snage 5C11.03.2011. u 01:33 - pre 159 meseci
"DC motor na 50V snage 500W , i npr 3600rpm-a" - to sam i ja otprilike gadjao stim što mi po komadu treba bar 20A a što se time rpm, mogao bih da idem i malo dalje ako se ne varam sa kalkulacijama.

Šta konkretno pokušavam "napojim" ti nažalost ne mogu reći ovde na javnoj tabli, ali ako te interesuje detalje ću ti rado mogu izneti u personalnoj poruci.

Malo si me preplašio sa iskustvom na temu lošeg podnošenja vremenskih uslova, jer bih ja ove baš mučio po tom pitanju.. visoki pritisak, poprilično niske temperature i vlažnost takodje :> Tako da ću se tu morati malo pomočiti da inprovizujem i što više pokušam da ga zaštitim.

Kontam da u suštini pločama mogu da pokrijem dnevnu dozu punjenja, ali moram biti u mogućnosti da i noću dajem dovoljno snage da bar jedann par držim na punjenju. I još jedan jezih podatak, na svakih 30 minuta sistem mora da spremi jedan par baterija napunjen, što se ubih da uspem da ispunim. Odobrenje nabavke očekujem do kraja ovog meseca, tako da imam još vremena da smislim šta sve ide na taj spisak ^^

Druže, još jednom, hvala puno na dosadašnjim iskustvima i informacijama! Živeo
 
Odgovor na temu

gussenica
Pera Žderić
Iridium Advanced Systems

Član broj: 281269
Poruke: 15
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: foto voltaža u svojstvu punjača snage 5C11.03.2011. u 10:34 - pre 159 meseci
MOTOR

Pozdrav, šta misiš o njemu, ako imaš bolji, kvalitetniji predlog, pucaj.


Pozdrav
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-3.sezampro.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: foto voltaža u svojstvu punjača snage 5C11.03.2011. u 11:02 - pre 159 meseci
ovaj motor nije los samo je napon visok a mala struja svega 4,7A sto je dovoljno da se pri punom RPM-u motora jedna baterija napuni za sat vremena , a pitanje je da li ces postici nekih 1700 obrtaja po minuti sa vetrom, prilicno je zahtevan projekat u pitanju, pa mozda da proguglas malo za gotovim vetrogeneratorima da vidis sta ti odgovara? tako mali vetrogeneratori ne mogu biti velike snage , pogotovo ne sa tako malom elisom ako nemaju poprilicno velik protok vazduha...

takodje ne znam jesi li razmisljao o mini hidroelektrani, tj ako u blizini imas neki potok koji bi mogao iskoristiti za konstantno generisanje struje, i to bi jos bila najjednostavnija varijanta od svega

steta sto nemas vecu povrsinu na raspolaganju jer bi onda mogao preko dana solarnim celijama obezbediti dovoljno struje i za noc...

 
Odgovor na temu

gussenica
Pera Žderić
Iridium Advanced Systems

Član broj: 281269
Poruke: 15
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: foto voltaža u svojstvu punjača snage 5C11.03.2011. u 11:30 - pre 159 meseci
Uh jeste, ja uopšte nisam snimio podatak o amperaži, Premala... treba mi od 15 do 20 samo kako da nadjem tako mali za toliku struju fuf...

Ne, što se brzine tiče, na njega direktno dovodim vazduh brzine 70km/h i više, pogledaj sliku , zameni na slici turbinski motor sa ovom dc-om i to je okruženje u kome će se generatori nalaziti, stoga mi je bitan dizajn, neka usko, izduženo kućište motora, 15 do 20 cm u prečniku.
 
Odgovor na temu

gussenica
Pera Žderić
Iridium Advanced Systems

Član broj: 281269
Poruke: 15
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: foto voltaža u svojstvu punjača snage 5C11.03.2011. u 11:37 - pre 159 meseci
Uh jeste, ja uopšte nisam snimio podatak o amperaži, Premala... treba mi od 15 do 20 samo kako da nadjem tako mali za toliku struju fuf...

Ne, što se brzine tiče, na njega direktno dovodim vazduh brzine 70km/h i više, pogledaj sliku SLIKA, zameni na slici turbinski motor sa ovom dc-om i to je okruženje u kome će se generatori nalaziti, stoga mi je bitan dizajn, neka usko, izduženo kućište motora, 15 do 20 cm u prečniku.
 
Odgovor na temu

gussenica
Pera Žderić
Iridium Advanced Systems

Član broj: 281269
Poruke: 15
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: foto voltaža u svojstvu punjača snage 5C11.03.2011. u 11:41 - pre 159 meseci
Mislim da sam našao rešenje!
MOTOR


Šta misliš? Pozdrav!
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-3.sezampro.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: foto voltaža u svojstvu punjača snage 5C11.03.2011. u 12:11 - pre 159 meseci
SAVRSENA STVAR :) sa ovim se vec vredi igrati, samo ga treba spakovati u hidroizolovano kuciste, najbolje aluminiumsko zbog hladjenja
 
Odgovor na temu

gussenica
Pera Žderić
Iridium Advanced Systems

Član broj: 281269
Poruke: 15
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: foto voltaža u svojstvu punjača snage 5C11.03.2011. u 12:23 - pre 159 meseci
Jesu, baš odlični, malo su teži i glomazniji, ali skrpiću se nekako. I bravo, ti uvek u temu, izolacija je vrlo bitan faktor, hajde sad da se ne prebukiram informacijama, bijem na hiljadu strana, čim dodjem na temu izolacije, eto me opet! :)

p.s. mada ću se verovatno javiti i mnogo pre toga ^^
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: foto voltaža u svojstvu punjača snage 5C

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5354 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.