Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas

[es] :: Ostali hardver :: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7250 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

meki_88
Milos Bojanic
Raska

Član broj: 279693
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas07.03.2011. u 22:33 - pre 159 meseci
Ovako imam laserski stampac OKI B2400, uzet kao nov u nemackoj na pijaci.. radio extra i izgleda kao nov ali me cudi da posle 200 stranica pali lampice.. odnesem ga u servisu i kazu mi cip za stampanje pa me zanima gde mogu naci taj cip jer oni ne znaju... inace propade stampac :S extra je radio, prah baca super, u toneru ima praha gledao sam ali ne znam gde da nabavim taj cip ili da ga resetujem.. pomazite ljudi
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas08.03.2011. u 06:23 - pre 158 meseci
Daj vidi na netu,skini user manual ili service manual,pogledaj sta znaci kad su upaljene te lampice za pocetak.Ne znam o kojem chipu pricas,jel ima na toneru on chip?
http://www.retrevo.com/search/v2/jsp/mytrevo/myTrevo.jsp?page=man
 
Odgovor na temu

meki_88
Milos Bojanic
Raska

Član broj: 279693
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas09.03.2011. u 12:40 - pre 158 meseci
da ima, ali cudno nov je stampac, i sada to prijavljuje.. upale se ja kada stiskam posle ono dugme on menja.. jednom je na READY i alarm, drugi put stisnem ready alarm i paper se pali, treci put blicaju sve te tri pale se i gase... a primetio sam upalim ga i na komp prijavi online prodju 5 sek pise offline, a okretanje onih valjkova kada se tek pali stampac nema toga vise :S ne znam sta mu je :S
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas09.03.2011. u 13:09 - pre 158 meseci
Nisam imao priliku popravljati takav printer.Uglavnom vidi u user manualu kako se resetuje.Dobro pregledaj printer da nije ostao kakav papiric negdje na putu kojim ide papir sve do izlaska iz printera.Ispusi unutrasnjost printera.Ta ploca na kojoj je prikljucak USB je vjerovatno formater ploca.Napamet iskljuci i ukljuci sve kablove na njoj pa probaj.Ako je problem na toj ploci ostaje ti da je zamijenis,ili da je probas zaprziti u rerni 8 minuta na 180 stepeni.
Napisi nam,kad je printer iskljucen prema kompjuteru tj. kad je istekan USB kabl jel gori normalno sijalica Ready ili prijavljuje i gresku.Probaj poslije staviti i novi USB kabl,mozda krace duzine.
-probaj na drugom kompjuteru instalirat taj printer
 
Odgovor na temu

meki_88
Milos Bojanic
Raska

Član broj: 279693
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas09.03.2011. u 14:52 - pre 158 meseci
okacicu ti snimak da pogledas kako se ponasa... a ovako stampao je sve normalno i sutra dan ga ja palim na dugme i primetim nema onog zujanja kada se tek upali, to zujanje i okretanje onih valjkova koji uvlace papir bi se svaki put okretali oko 3-4sek i stampac bi prijavio lampicu READY, sada toga nema kada upalim stampac, znaci samo se upali lampica POWER a ovo ostalo Ready, alarm, paper ne svetle, posle toga pritiskam dugme OnLine koje bi regulisalo da stisnem kada nestane papira i stisnem ga i uvuce papir, a sada kada ga stiskam pali se ready i alarm , pa sve tri lampice pa posle toga jos jednom stisnem i sve trepere 3 lampice... i tako u krug :S probacu da ga rasklopim ako budem umeo i da otkacim sve kablove i da spojim... a upustvo ne znam gde da nadjem za to :S okacicu snimak da pogledas o cemu je rec.. opet hvala na vremenu, ali ne znam sta da mu radim i da li ima popravke
 
Odgovor na temu

meki_88
Milos Bojanic
Raska

Član broj: 279693
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas09.03.2011. u 15:55 - pre 158 meseci
evo snimka

http://www.youtube.com/watch?v=2nzD-i7RPL0
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas09.03.2011. u 20:52 - pre 158 meseci
-kod HP printera ako nece da se upali lampica ready i nema onog pocetnog zvuka valjaka
1.okreni malo printer naopako i ukljuci,ovo mozda malo pomogne ako ti je zaglavljen motor unutar laserskog sklopa
Dovoljno je kapljicu lanenog ulja stavit na rotor tog motora koji okrece metalnu prizmu unutar laserskog sklopa
2.Sve kablove iskljuci i ponovo utakni u svoje leziste na ploci pa ukljuci printer

Printeri se obicno resetuju tako sto drzis na njemu dugme pritisnuto a ukljucis onda u struju i tako drzis nekoliko sekundi.Kod nekih modela se isto tako drzi prednje dugme stisnuto a onda drugom rukom ukljucis glavni prekidac,ali trebaju biti otvorena vrata gdje stoji toner.Zar nema user manual na onom prvom linku sto sam ti prikacio?
 
Odgovor na temu

meki_88
Milos Bojanic
Raska

Član broj: 279693
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas09.03.2011. u 23:50 - pre 158 meseci
uradio tako a prvi put otvaram pa je bilo malo muke... kablove sa plice sam skoro sve raskacio mozda 1 ili 2 nisam mogao da dohvatim.. a okrenuo sam printer i upalio nista se nije desilo, resetovao ga i opet nista.. ne cuje se ono okretanje... sada jedino ostaje ako nije do onog motora sto okrece sve to pa on ne reaguje i odmah greska:S ne znam sta da mu radim...a tesko da se pridje dosta srafova pa nisam isao dublje da ne za****m nesto :D
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas10.03.2011. u 05:57 - pre 158 meseci
Taj glavni motor sto sve okrece mora da ima zadovoljene sve uslove da bi dobio struju da okrene.Znaci mora ti okrenuti motoric unutar laserskog sklopa kojem cesto rotor treba podmazati,zatim ti moraju svi senzori od prolaska papira biti cisti,grijac fusera mora imati svoju omsku vrijednost.Obicno kad ode taj glavni motor na kojeg sumnjas printeri se ponasaju tako da odprintaju jednu stranicu od nekoliko zadatih i onda upale gresku.
 
Odgovor na temu

meki_88
Milos Bojanic
Raska

Član broj: 279693
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas10.03.2011. u 12:29 - pre 158 meseci
pa znaci da je motor u pitanju? da probam znaci njega da otvorim skroz a bas je komplikovano, i da ga podmazem i kod elektricara nekog da proverim da li radi ili je crkao?
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas10.03.2011. u 12:49 - pre 158 meseci
Znaci imas dva motora,glavni koji sve pokrece,dimenzije obicno 5-6 cm sirine.On se ukljuci ako su ti svi senzori cisti i ako mali motoric unutar laserskog sklopa okrece.Mali motoric unutar laserskog sklopa stoji u crnoj kutiji dimenzija oko10 X 15 cm i njega je lako rastaviti.Rotor sa prizmom mu cuva samo mali komadic plastike da ne izleti uvis.Izvadis rotor i stavis kapljicu lanenog ulja na osovinu.
Jel u tebe sve u redu sto se tice gumica koje uvlace papir unutra u printer.Imas i tu neki senzor koji kontrolise ima li papira.
 
Odgovor na temu

meki_88
Milos Bojanic
Raska

Član broj: 279693
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas10.03.2011. u 22:10 - pre 158 meseci
ostavih ga u servis reko im da pogledaju oni oko tog motorceta jer se ne razumem u stampace pa da nesto ne zeznem.. a sto se tice papira sve je cisto, znam da je zadnje stampanje izbacio 2 papira i ugasio ga i sutra dan ga palim ono nece... :S videcemo sta ce mi reci u servisu pa javljam..
 
Odgovor na temu

meki_88
Milos Bojanic
Raska

Član broj: 279693
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas11.03.2011. u 16:33 - pre 158 meseci
evo brate nema mu pomoci zvali me i kazu kao neki mehanizam mu otisao, a rezervnih delova nema u srbiji i kaze nista od njega :S
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas12.03.2011. u 06:29 - pre 158 meseci
Haj brate nek ti kazu konkretno kako se zove taj mehanizam.Prvi put cujem da imaju i neki mehanizmi u printeru.
 
Odgovor na temu

meki_88
Milos Bojanic
Raska

Član broj: 279693
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas12.03.2011. u 10:39 - pre 158 meseci
mozda im je i mucno ko zna a ja sam poceo prema tvojim komentarima da sumnjam bas na ovaj glavni motor sto pokrece sve, jer kad se upali ne reaguje sto bi trebalo, skroz sam stampac rastavio na delove otkacio kablove ponovo ih povezao, ocistio sve, mada je i bilo cisto jer je nov, jedino ako nije nesto u glavnom motoru otislo sto nece da ga pokrene.. ne znam da li bi neki elektricar to mogao da popravi

evo slika da vidis kako izgleda iznutra stampac, i taj motor na kojeg sumnjam jer ne pokrece nista











evo tog motora

 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas12.03.2011. u 12:10 - pre 158 meseci
Ma ne znam sta bi ti reko,meni je svaki put taj motor na hp printerima ponaso se da bi odprinto jednu stranicu pa onda stao,upalio zutu sijalicu od greske.Kad si sve vec rastavio podmazi malo motoric unutar laserskog sklopa,ispod gornjeg poklopca ti je crna kutija i unutra motoric.Pogledaj okrece li se kad ga prstom mrdnes ili je zaglavio rotor koji se lako skida.
 
Odgovor na temu

meki_88
Milos Bojanic
Raska

Član broj: 279693
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas12.03.2011. u 14:03 - pre 158 meseci
da nije to nesto okruglo ispod ovoga sto se okrece malo levo desno sa ovim narandzastim, kao neki sundjer sto je tu pa ispod ima okruglo malo mozda 2-3cm precnika, moze li se podmazati to sa nekim uljem od automobila za motor sto se koristi nemam to laneno :S
 
Odgovor na temu

meki_88
Milos Bojanic
Raska

Član broj: 279693
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas12.03.2011. u 14:27 - pre 158 meseci
evo kako izgleda e sada ja ne znam gde mu dodje rotor :) i gde podmazati





i zanima me ova kesica preko ovoga moze li to nesto da smeta da ja to maknem :D nesto kao crno po njoj ima a jedan deo plastike preko one cevi dugacke crne sto stoji da ne ispadne malo se istopila ali nije dosta
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas12.03.2011. u 20:39 - pre 158 meseci
Jao.pa ti rastavljas fuser-grijac koji sprzi prah na papiru prilikom izlaska iz printera.Laserski sklop stoji ispod gornjeg poklopca.Obicno je to crna plasticna kutija dimenzija oko 13 X 8 cm.Skines gornji poklopac od te kutijice i unutra ugledas cetvrstastu ili 6-ugaonu sjajnu plocicu koja je pricvrscena za rotor malog motorica.Lako se taj rotor izdigne van i stavi se mrvica lalneog ulja.Ne smije nikakvo gusto ulje staviti.Nekad je dovoljno i ocistiti osovinu tog rotora i rupicu na statoru gdje se ubode osovina rotora.
pogledaj na ovoj slici unutar crne kutije ima stampana plocica i na njoj vidis desno taj rotor-prizmu koja se mora lako okretati kad je prstom dirnes
http://farm4.static.flickr.com/3018/2734660438_2ea4e15758.jpg
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas12.03.2011. u 20:42 - pre 158 meseci
Skines tu plocicu elektronike,vidis pored glave sarafa desno mali komad crne plastike.Dovoljno ti je njega zakrenuti da se rotor te prizme izvadi prema gore i ocisti.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7250 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.