Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas

[es] :: Ostali hardver :: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7299 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas12.03.2011. u 20:50 - pre 159 meseci
Znaci evo ti slike laserskog sklopa,unutra je sa strane mali bubanj tj.laser poput onog djecijeg sto baca crvenu svijetlost,a sa njega ide svjetlost na rotirajucu prizmu koja baca svjetlost kroz sociva i ogledala lijevo desno.Ta svjetlost obasjava onaj zeleni-plavi drum valjak na toneru.Moraju ti biti cisti kontakti na koje se oslanja toner jer visoki napon naelektrise drum.Ono sto obasja svijetlost tj.otisak slova ostane na drumu i prah se lijepi na drumu samo na tim mjestima koja su obasjana laserskim svijetlom.Kad naidje papir ispod druma tj.tonera taj prah se prenese na papir i zatim se sprzi kad prodje kroz grijac-fuser (sklop u kojem je tvoj spuzvasti valjak)
http://www.pacificgeek.com/productimages/xl/RG9-1486-000CN.JPG
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas14.03.2011. u 12:47 - pre 159 meseci
Evo bas sam sad naiso na jedan HP printer sa takvom greskom.Ukljucena zelena i jedna zuta sijalica sa usklicnikom na startu.Zaribao je mali motoric unutar laserskog sklopa.Kapljica ulja na osovinu rotora -rijeseno.
 
Odgovor na temu

meki_88
Milos Bojanic
Raska

Član broj: 279693
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas16.03.2011. u 14:59 - pre 159 meseci
ah da bi da dodjem ja do tog rotora, otvoricu pa slikati samo ne znam sve maci ove delove strah me posle ih nemogu sklopiiti :D milion sarafa i zavrzlama :D ako se ne zbunim i ja sam :D samo da ne bude viska delova :D probacu pa ti javljam
 
Odgovor na temu

meki_88
Milos Bojanic
Raska

Član broj: 279693
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas16.03.2011. u 15:39 - pre 159 meseci
evo nadjoh nesto nalik tome mislim da mu to dodje rotor, okrece se on lako prstima u krug... ja mislim da je to rotor jer nigde na ploci ne vidim nesto slicno njemu.. evo slike



 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas16.03.2011. u 22:28 - pre 159 meseci
Ama to je spula-solenoid,vrati na svoje mjesto.
Ispod gornjeg poklopca printera je crna kutija i unutar nje je sklop lasera-skenera.Mali motoric montiran na plocici elektronike (3X6 cm je velika plocica).
http://farm4.static.flickr.com/3018/2734660438_2ea4e15758.jpg
 
Odgovor na temu

meki_88
Milos Bojanic
Raska

Član broj: 279693
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas17.03.2011. u 17:30 - pre 159 meseci
ahh opet ga moram otvarat ja mislio da je to to :D joj muke, ja stv to nigde nisam video da tako izgleda jedino ona plastika preko koje ide toner, gde ima valjak veliki za papir unutra pa mozda tu ako budem mogao da pridjem i viidim to, ne znam gde li su ga sakrili :D minimum sam ga 10puta rasklapao :D moracu opet, i ja mislio da je ono okrenuo ga i sav srecan,upalim a stampac ne mrda :D
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas17.03.2011. u 21:43 - pre 159 meseci
Kad izvadis toner iz printera i gledas u unutrasnjost printera tj.na lim iznad tonera,vidis li procjep u metalu sirine 5 mm i duzine nekih 10 do 12 cm?Kroz tu rupu ti dolazi svjetlost iz laserskog sklopa i obasjava zelenkasti drum na toneru.Znaci iznad tog procjepa ti je laserski sklop.
 
Odgovor na temu

meki_88
Milos Bojanic
Raska

Član broj: 279693
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas17.03.2011. u 21:46 - pre 159 meseci
brate ja to nigde stvarno ne vidim, svaki deo sam rastavio i gde ima kablova pratim nigde nema zivo da je nesto slicno tome :S evo slikao sam stampac sa svih strana, i nista zivo nema, bog zna po koji put ga otvaram i nema vajde :S dal da ga bacam ili izlomim :D

evo slika pa pogledaj reci makar gde bi to moglo da bude mada ga nikako ne vidim nigde...






 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas18.03.2011. u 09:49 - pre 159 meseci
Izvini,cini mi se da sam te pogresno naveo da trazis scaner unit a printer ima led head jedinicu.Skini ovih 6 multipart i raspakuj ih.
http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/38308/OKIDATA_B2400.html

Imas sve greske u ovom service manualu.Ocisti lead head

http://www.ehow.com/how_613690...ta-black-toner-cartridge_.html
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas18.03.2011. u 11:57 - pre 159 meseci
vidis na ovim slikama koliko je jednostavnija izvedba sa led head umjesto laserskog skena
http://www.fujixerox.com/eng/company/technology/led_phead/
 
Odgovor na temu

meki_88
Milos Bojanic
Raska

Član broj: 279693
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas18.03.2011. u 17:43 - pre 159 meseci
ocisticu mada je cist ovaj led head... ja stv ne znam sta moze biti... u ovom pdf-u ja nemam pojma da se snadjem sta mu dodju greske stvarno, glave mi je dosao ovaj stampac izgleda ce zavrsiti u kontejneru :D
 
Odgovor na temu

meki_88
Milos Bojanic
Raska

Član broj: 279693
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas20.03.2011. u 18:40 - pre 159 meseci
ne reaguje brate.. ko da je umro :S
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas21.03.2011. u 07:05 - pre 159 meseci
Pa zar nijedna od gresaka u PDF service manualu ne odgovara tvojoj gresci?
 
Odgovor na temu

meki_88
Milos Bojanic
Raska

Član broj: 279693
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas21.03.2011. u 08:36 - pre 159 meseci
ja ne znam koja moze biti jer stv se i ne razumem u ono bas, a prilikom paljenja mi se upali ona power, i ispod nje ona lampica ready, za nju je onaj kao polukrug i ona se upali jednom,pa stoji 1sek tako nesto pa se ugasi, pa se opet upali i sto se drugi put upali za njom se upale sve ostale lampice i iskljuci i tako stoji bez njih...
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas21.03.2011. u 13:49 - pre 159 meseci
Probaj resetovat toner drum
http://www.fixyourownprinter.com/forums/laser/33634
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas21.03.2011. u 13:53 - pre 159 meseci
Imas i ovde na 28 strani reset
http://library2.curtisconsulti...ents/b2200/b2200usersguide.pdf
 
Odgovor na temu

meki_88
Milos Bojanic
Raska

Član broj: 279693
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas22.03.2011. u 10:06 - pre 159 meseci
nece da mi otvori configuration, kliknem ali nista mozda zbog gresaka.. e ovako ovaj program je i dobar sto ima za oki nisam znao, izbaci sam sta je problem, kada ga upalim sa otvorenim poklopcem pise COVER OPEN, e kada ga zatvorim on posle izbaci dole A PAPER JAM OCCURED WHILE PRINTING.

e sada kada ga palim sa zatvorenim poklopcem ispise ready to print adjusting fusing temperature i posle 2 sekunde izbaci Power cord and or printer cable may not be correctly connected, or printer may be turned off.

probao sam i sa drugim kablom ali nista od toga, oni valjci se uopste ne pomeraju kao nekad kad bi se upalio, ne znam do cega moze biti :S

a kada otvorim poklopac pa ga spustim i udjem u meni tada hoce i kliknem da resetujem drum, on izbaci na statusu tamo RECEIVING DATA i ispod ADJUSTING FUSING TEMPERATURE i odatle ne mrda :S

i tako ugasim ga upalim opet ono paper jam... ne znam sta moze biti stvarno, da li do fusera onog za temperaturu, jeste malo samo istopio onu plastiku koja ga drzi okruglog oblika ali malo jer plastike je takodje kao neki metalni prsten prekriven plastikom koja drzi fuser :S
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas22.03.2011. u 12:29 - pre 159 meseci
Paper jam prouzrokuje komadic papira ili puno prasine u senzorima.Znaci kad papir A4 pocne ulaziti unutra naidje na prvu crnu plastikicu koja viri iznutra i gurne tu plastikicu koja zatvori unutra senzor.Senzor je kao slovo U i kad mu dodje po sredini ta plastikica zatvori se snop svjetlosti koji prolazi kroz vrhove tog senzora u obliku cetvrtastog slova U.Slijedeci senzor bi trebao biti negdje ispod tonera i obicno ima jedan senzor na izlazu gdje izlazi papir.Ja to sve pregledam ocima prvo ako se sta moze vidjeti pa onda printer ispusem na kompresoru.Ovako otprilike izgleda jedan senzor dimenzija 15 mm X 15 mm i jos nema na slici crne polugice koja zatvara protok svjetlosti.Ta nije ti valjda neka od tih polugica slomljena...
http://printer-parts.org/Upfiles/proimages/Sensor.jpg
 
Odgovor na temu

meki_88
Milos Bojanic
Raska

Član broj: 279693
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas22.03.2011. u 19:39 - pre 159 meseci
ja vidim dva ispod tonera koje mogu prstima da pomeram, obicna plastika a nije nista slomljeno i ima jedan na ulazu za papir :S al me cudi sto npr iz ONLINE rezima stampac bude OFFLINE :S pogledaj privatnu por
 
Odgovor na temu

coka2

Član broj: 310608
Poruke: 1
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas04.01.2013. u 13:43 - pre 137 meseci
Imam stampac hp p1005 i ne mogu da izvadim toner.... pmoc!




 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Ljudi pomazite oko laserskog stampaca molim vas

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7299 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.