Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Racunarski fakultet

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Racunarski fakultet

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 155157 | Odgovora: 484 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igor_cz
Menadžer Računarskog fakulteta
BGD

Član broj: 178221
Poruke: 74
*.raf.edu.yu.

Sajt: www.raf.edu.rs


Profil

icon Re: Racunarski fakultet24.04.2008. u 14:59 - pre 194 meseci
LJudi ono sto vi pricate prvo nema smisla, a drugo ipak sam malo vise upucen... Ajde sad zovite bilo koji fakultet pa pitajte da li mozete da upisete master studije posle strukovnih, tj. posle vise skole. Kontaktirajte slobodno i ozbiljne fakultete u svetu pa vidite sta se kod njih desava.

Ako ste u pravu onda svima savetujem da se ne muce preterano sa fakultetitma, nek upisuju vise skole, a fakultetima u zemlji i inostranstvu porucujem da se odmah ugase, jer nema svrhe da nastave sa radom.

Mislim da ipak gresite, ali forumi i sluze za razmenu misljenja...

Probacu posle praznika da nabavim zakon o visokomk obrazovanju pa cu neke delove ovde da citiram.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7173 Profil

icon Re: Racunarski fakultet24.04.2008. u 15:11 - pre 194 meseci
Zakon o visokom obrazovanju:

http://www.parlament.sr.gov.yu...kta_detalji.asp?Id=271&t=Z

Clan 25:

Citat:

Član 25.
Delatnost visokog obrazovanja ostvaruje se kroz akademske i strukovne studije na osnovu odobrenih, odnosno akreditovanih studijskih programa za sticanje visokog obrazovanja.
Na akademskim studijama izvodi se akademski studijski program, koji osposobljava studente za razvoj i primenu naučnih, stručnih i umetničkih dostignuća.
Na strukovnim studijama izvodi se strukovni studijski program, koji osposobljava studente za primenu znanja i veština potrebnih za uključivanje u radni proces.
Studije prvog stepena su:
1) osnovne akademske studije;
2) osnovne strukovne studije .
Studije drugog stepena su:
1) diplomske akademske studije - master;
2) specijalističke strukovne studije;
3) specijalističke akademske studije.
Studije trećeg stepena su doktorske akademske studije.


Clan 95:

Citat:

Lice koje završi osnovne akademske studije stiče stručni naziv sa naznakom zvanja prvoga stepena akademskih studija iz odgovarajuće oblasti.
Lice koje završi osnovne strukovne studije stiče stručni naziv sa naznakom zvanja prvoga stepena strukovnih studija iz odgovarajuće oblasti.
Lice koje završi specijalističke akademske studije stiče stručni naziv specijalista sa naznakom zvanja drugog stepena akademskih studija iz odgovarajuće oblasti.
Lice koje završi specijalističke strukovne studije stiče stručni naziv specijalista sa naznakom zvanja drugog stepena strukovnih studija iz odgovarajuće oblasti.
Lice koje završi diplomske akademske studije stiče akademski naziv diplomirani, sa naznakom zvanja drugog stepena diplomskih akademskih studija iz odgovarajuće oblasti - master.
Lice koje završi doktorske, odnosno akademske studije trećeg stepena, stiče naučni naziv doktor nauka, odnosno doktor umetnosti, sa naznakom oblasti.
Listu zvanja iz odgovarajućih oblasti i skraćenice stručnih, akademskih i naučnih naziva utvrđuje Nacionalni savet, na predlog Konferencije univerziteta, odnosno Konferencije akademija strukovnih studija.
Skraćenica stručnog naziva se stavlja iza imena i prezimena, a skraćenica akademskog naziva se stavlja ispred imena i prezimena.

U međunarodnom prometu i u diplomi na engleskom jeziku, naziv koji je steklo lice iz stava 1. ovog člana je bachelor, naziv koji je steklo lice iz stava 2. ovog člana je bachelor (appl.), naziv koji je steklo lice iz stava 5. ovog člana je master, a naziv koji je steklo lice iz stava 6. ovog člana je Ph. D., odnosno odgovarajući naziv na jeziku na koji se diploma prevodi.


Dakle, po Zakonu o Visokom Obrazovanju zvanje "master" imaju samo studenti akademskih studija.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

igor_cz
Menadžer Računarskog fakulteta
BGD

Član broj: 178221
Poruke: 74
*.raf.edu.yu.

Sajt: www.raf.edu.rs


Profil

icon Re: Racunarski fakultet24.04.2008. u 15:15 - pre 194 meseci
Pa moram priznati da ste me pretekli u citiranju zakona...

Nadam se da je sada svima jasno, ako neko zeli nesto da pita vezano za studiranje po ovom zakonu ili tkz. bolonji, tu smo...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7173 Profil

icon Re: Racunarski fakultet24.04.2008. u 15:28 - pre 194 meseci
A pa nije bas do kraja jasno - posto postoji nedoumica oko samog MBA termina ;-)

http://www.draganvaragic.com/w...cijalistickih-i-master-studija

Citat:

Na primeru IIM/EURO Specijalistickih strukovnih studija iz e-poslovanja koje postoje vise od godinu dana (i upisane tri generacije studenata), moze se videti koji sve profil osoba upisuje ove studije i zasto: Za sada dva Mater-a su upisale ove studije iz razloga da prosire znanje iz oblasti koja ih interesuje. Veci broj osoba koje imaju zavrsene razlicite fakultete upisuje ove studije iz istog razloga, kao i bivsi studenti trogodisnjih akademskih (stepenovanje) i strukovnih (bivse vise skole) studija, kojima odgovara mogucnost direktnog nastavka studiranja (sto ce uskoro ponuditi veliki broj Visokih strucnih skola i fakulteta).

Master studije idu nakon cetvrte godine studija, i u zavisnosti od fakulteta, imaju od 5 do deset predmeta u obicno dva semestra (Spec. studije imaju 5 predmeta + Specijalisticki rad) i Master rad. Sa aspekta vemena studiranja, za studente koji imaju zavrsene cetiri godine studija, nema neke razlike izmedju Master i Spec. studija, ali za studente koji imaju tri godine, razlika je velika, jer treba zavrsiti i neki cetvorogodisnji fakultet (upis na trecu ili na cetvrtu godinu nakon trogodisnjih studija).

Sa aspekta vrednosti diplome, Master je definitivno vise zvanje od Specijaliste, ali prava sa obe diplome nisu slicna - osoba sa zvanjem Specijaliste moze da predaje po visokim strucnim skolama. Specijalisti eventualno mogu da upisu jos jednu godinu i dobiju MBA diplomu (uskoro ce se pokrenuti inicijativa za izmenu aktuelnog Zakona da se formalno prizna MBA kao strukovni Master - dvogodisnje Specijalisticke studije), dok Master moze da upise Doktorske studije (sto je i smisao Master diplome, jer prave studije tek pocinju nakon Master-a).


^^ eto o cemu se radi, pogledati boldovani deo.

Dakle, - specijalisti u Srbiji mogu da dobiju MBA diplomu tako sto zavrse jos jednu godinu akademskih studija + postoji inicijativa da se dvogodisnje specijalisticke, dakle strukovne, studije takodje priznaju kao MBA.

MBA izaziva nedoumice zato sto nije bas kompatibilan sa trenutnim zakonom o visokom obrazovanju u Srbiji - naime, MBA, za razliku od ostalih Master studija ima najveci fokus na prakticnim primenama znanja u menadzmentu/finansijama i sl..., pa samim tim po samoj prirodi vise spada u strukovne nego u akademske discipline (sto ce posvedociti svako ko je studirao/studira MBA) - zbog toga ce verovatno doci i do promene zakona kako bi se MBA mogao sticati i tamo gde obicno ljudi ocekuju da ga steknu (strukovne, a ne akademske studije)

Sto je, inace, sasvim kompatibilno sa "Bolonjom" ili EU praksom, kako god hocete - pogledati MBA programe i zahteve evropskih biznis skola.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

JCDenton
JCDenton
Senior SysAdmin
Beograd

Član broj: 125789
Poruke: 49
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Racunarski fakultet06.05.2008. u 01:02 - pre 194 meseci
E ljudi, jes' to meni samo čini, ili su na Računarskom Fakultetu ukinute specijalističke strukovne studije??? (tako mi izgleda s obzirom na to da na njihovom sajtu, u odeljku studije, više ne postoji link ka stranici o spec. struk. studijama, samo osnovnim akademskim i strukovnim, kao i Master studijama).
 
Odgovor na temu

mihpredrag

Član broj: 165918
Poruke: 15
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Racunarski fakultet23.05.2008. u 00:39 - pre 193 meseci
Izgleda da jesu, ja sam pokusavao da direktno od njih saznam uslove za upis na te studije, a oni su me sve nesto vortali u fazonu "...vi mozete da nastavite studije na akademskim studijama tako sto cete upisati trecu ili cetvrtu godinu....", pa onda sve tako nesto u krug, ja opet pitam za spec. strukovne studije, oni se prave ludi, nastavljaju da pricaju o nastavku studija na akademskim studijama, iz cega sam zakljucio da vise ne organizuju te studije.
 
Odgovor na temu

JCDenton
JCDenton
Senior SysAdmin
Beograd

Član broj: 125789
Poruke: 49
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Racunarski fakultet23.05.2008. u 09:21 - pre 193 meseci
Zvao sam ja RAF, i odgovorili su mi konkretno da su studije ukinute i da će ih možda aktivirati ponovo tek za godinu-dve.
 
Odgovor na temu

darecdjo

Član broj: 118877
Poruke: 50
79.101.177.*



+1 Profil

icon Specijalisticke strukovne studije23.05.2008. u 12:17 - pre 193 meseci
Petljaju izgleda na svim i visokim skolama oko specijalistickih strukovnih studija, kazu da treba da pocnu ove godine (posle prethodne akreditacije) a tako su govorili i prosle, po svemu sudeci nece to poceti u skorije vreme.
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Racunarski fakultet24.06.2008. u 17:43 - pre 192 meseci
Pozdrav,

dobio sam stipendiju na ovom fakultetu, pa me zanima jedna stvar, da li imam pravo da koristim studentsku menzu ? Dobio sam informaciju da studenti koje fakultet finansira nemaju pravo na koriscenje studentske menze ?
 
Odgovor na temu

Paxy
Bojović Petar
Računarski fakultet - Asistent -
Administrator mreže
Rusanj, Beograd

Član broj: 7003
Poruke: 355
*.in.rs
Via: [es] mailing liste

Sajt: a.paxy.in.rs


+8 Profil

icon Re: Racunarski fakultet24.06.2008. u 18:34 - pre 192 meseci
>
Verovatno je najbolje da se raspitas u menzi u kojoj si nameravao da se
hranis.
Milsim da nema mnogo veze da li te fakultet stipendira ili ne.
Fight with the best, fall like a rest.
 
Odgovor na temu

miksi

Član broj: 5874
Poruke: 106
93.86.52.*



+24 Profil

icon Re: Racunarski fakultet24.06.2008. u 22:17 - pre 192 meseci
http://www.sc.org.yu/
 
Odgovor na temu

miksi

Član broj: 5874
Poruke: 106
93.86.52.*



+24 Profil

icon Re: Racunarski fakultet24.06.2008. u 22:30 - pre 192 meseci
... 2. Studenti koji upišu Odsek za SI nisu budžetski, pa prema tumačenju Ministarstva prosvete ne mogu koristiti studentski dom i menzu. Više informacija o upisu na: http://prijemni.etf.bg.ac.yu

http://si.etf.bg.ac.yu/sr/node/10
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Racunarski fakultet24.06.2008. u 22:41 - pre 192 meseci
Ali ovo je ETF SI odsek, koji nema veze sa RAF-om mislim ?
 
Odgovor na temu

sanja2010
Sanja Popovic
Cambridge, MA, USA

Član broj: 81666
Poruke: 286
89.110.198.*

Sajt: chvarciikavurma.blogspot...


+3 Profil

icon Re: Racunarski fakultet27.06.2008. u 17:57 - pre 192 meseci
@reiser
I ja sam dobila stipendiju i kad sam pitala za menzu, rekli su mi da ne moze ni menza ni dom (privatni fakultet). S druge strane, cula sam da moze nesto da se smuva, ali o tome nemam nikakve informacije :)
 
Odgovor na temu

thedulebe
Dušan Popović
Erfurt, DE

Član broj: 120847
Poruke: 12
77.46.174.*



+1 Profil

icon Re: Racunarski fakultet02.07.2008. u 07:14 - pre 192 meseci
Akreditacija za specijalističke studije strukovnih studija još nije prošla, tj. još se nije dodeljivala. Upravo iz tog razloga i gore pomenuti fakultet ne sme da upisuje studente jer nije siguran hoće li proći akreditaciju. Dok sa druge strane se nada da će je dobiti i daje informacije biće biće. Predaja dokumentacije trajala je do kraja juna. pa bi rezultate trebalo očekivati septembra. Mada po mom skromnom mišljenju ako bude do Nove godine biće super.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Paxy
Bojović Petar
Računarski fakultet - Asistent -
Administrator mreže
Rusanj, Beograd

Član broj: 7003
Poruke: 355
*.in.rs
Via: [es] mailing liste

Sajt: a.paxy.in.rs


+8 Profil

icon Re: Racunarski fakultet02.07.2008. u 07:48 - pre 192 meseci
Fakultet normalno upisuje studente osnovnih akademskih I osnovnih strukovnih
studija vec sad. Ne postoji strah od toga da li ce proci akreditaciju ili
ne.
Fight with the best, fall like a rest.
 
Odgovor na temu

igor_cz
Menadžer Računarskog fakulteta
BGD

Član broj: 178221
Poruke: 74
217.24.24.*

Sajt: www.raf.edu.rs


Profil

icon Re: Racunarski fakultet02.07.2008. u 10:00 - pre 192 meseci
Moram opet da Vas ispravljam. Akreditacija visokoskolskih ustanova nema veze sa dobijanjem dozvole za rad od strane ministarstva.
Drugim recima, RAF ima pravo da upisuje studente na osnovne akademske, osnovne strukovne i master studije, a akreditacija ga ceka u novembru (3. ciklus, tako je zapalo). Ukoliko se ne prodje akreditacija, fakultet nema pravo da upisuje nove studente, a stari ostaju na fakultetima i zavrsdavaju ih. Jedino je pitanje koliko je dobor zavrsiti fakultet koji je odbijen na akreditaciji. o BARNu se i dan danas prica da nisu prosli akreditaciju, tj. da moraju da je dopune, iako su posle prosli i sad rade sasvim legalno (bilo pre 2 godine kada su se akreditovale srednje skole).

Sto se tice RAFa, nece biti problema sa akreditacijom i nema razloga za paniku. Ne bi bilo lose da drzava malo rigoroznije odradi tu akreditaciju da bi na cistac sve isplivalo. Da se skloni ljaga sa privatnih fakulteta, citaj, "ima i onih koji rade legalno, posteno i gde se nesto ozbiljno nauci". A fakulteti koji su u stvari kursevi pretoceni u fakultete da budu zatvoreni.

Samo nemojte brkati akreditaciju i dozvolu za rad, jer akreditaciju prolaze smerovi, a dozvolu dobija fakultet. Npr. ako neki faks ima 10 smerova, moze da se desi da akreditacju ne prodje 3 smera, i ta tri smera ne smeju upisivati nove studente, a ostali upisuju, dakle ne dolazi do zatvaranja fakulteta, a kasnije ona 3 smera mogu da probaju da prodju akreditaciju ponovo. Ali RAF kao ozbiljan fakultet, fakultet koji ima velike uspehe sa takmicenja (iako postoji tek 5 godina, na svim takmicenjima prolazi veoma zapazeno), ne bi trebalo da ima problema sa akreditacijom.

Pozdrav...
 
Odgovor na temu

racker
Beograd

Član broj: 196217
Poruke: 6



Profil

icon Re: Racunarski fakultet04.10.2008. u 18:42 - pre 189 meseci
Pozdrav!
Upisao sam ove godine strukovne studije na RAF-u i prilicno sam zadovoljan sa stanjem na fakultetu.
Interesuje me samo da li cu moci, po zavrsetku trogodisnjih studija da nastavim studiranje kako
bih stekao diplomu fakulteta, jer sa strukovnim studijama dobijam diplomu vise skole, ili se varam?
Uopste, interesuje me nastavak studija na tom fakultetu pa ukoliko neko zna kakvi su uslovi neka
prosledi link ili neka mi odgovori.
Unapred hvala!!!
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
89.216.135.*

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Racunarski fakultet04.10.2008. u 18:51 - pre 189 meseci
Citat:
13. Ako na Računarskom fakultetu upišem ili završim studijski program Informacione tehnologije, da li kasnije mogu da pređem na neki drugi studijski program ?

U toku studiranja na studijskom programu Informacione tehnologije možete u svakom trenutku preći na neki drugi studijski program. Pri tome, preuzimate sve obaveze sa novog studijskog programa (doplata školarine, novi predmeti itd.). Priznaju se samo predmeti koje ste položili na Informacionim tehnologijama, a koji se podudaraju sa predmetima novog programa.

Međutim, ukoliko završite Informacione tehnologije, možete nastaviti studije na bilo kom akademskom programu, bez obzira na do tada položene predmete, pri čemu upisujete III godinu i ne polažete nikakve dodatne ispite.


http://www.raf.edu.yu/index.ph...amp;id=255&Itemid=92#pit13
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: Racunarski fakultet21.10.2008. u 22:24 - pre 188 meseci
Citat:
racker: Pozdrav!
Upisao sam ove godine strukovne studije na RAF-u i prilicno sam zadovoljan sa stanjem na fakultetu.
Interesuje me samo da li cu moci, po zavrsetku trogodisnjih studija da nastavim studiranje kako
bih stekao diplomu fakulteta, jer sa strukovnim studijama dobijam diplomu vise skole, ili se varam?
Uopste, interesuje me nastavak studija na tom fakultetu pa ukoliko neko zna kakvi su uslovi neka
prosledi link ili neka mi odgovori.
Unapred hvala!!!


Moraš da polažeš Diskretnu Matematiku 1 i 2 Linearnu algebru i još nekoliko matematika i po koji predmet da bi posle strukovnih nastavio akademske...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Racunarski fakultet

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 155157 | Odgovora: 484 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.