Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IF (X10=B(bilo koji red), E (odgovarajuci red), 0) ?

[es] :: Office :: Excel :: IF (X10=B(bilo koji red), E (odgovarajuci red), 0) ?

[ Pregleda: 1619 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

malimilan
Maličević Milan
Novi Beograd

Član broj: 141227
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon IF (X10=B(bilo koji red), E (odgovarajuci red), 0) ?25.01.2011. u 11:25 - pre 161 meseci
Nisam uspeo da pronadjem da li postoji neka ovakva formula. Imam cenovnik kompjuterskih komponenti i pored sam napravio padajuce liste za odredje komponente kako bih imao vise kombinacija u sastavljanju konfiguracije. Zeljene komponente odredjene kategorije iz cenovnika sam obelezio i napravio "range" koji je u padajucoj listi, ali je formula za cenu komplikovana, tj. muchno je kucati, a ako npr. downloadujem novi azurirani cenovnik vrlo je moguce da polja, tj. broj reda odredjene komponente nece biti isti.


u cenovniku je naziv komponente u koloni B, a cena u dinarima u istom redu kolone E

tako da u maloj tabeli sa padajucim listama za komponente koje hocu da budu promenljive, moram da kucam formulu za cenu na sledeci nacin:

=IF(K10=B9,E9,IF(K10=B10,E10,IF(K10=B11,E11,IF(K10=B12,E12,0))))

Dakle, kao sto sam napomenuo, ako se azurira cenovnik, mozda procesor koji je bio u polju B9 vise nece biti u istom, i onda nastaje problem, a i napor je kucati


Da li znate neku formulu ili neki drugi nacin?

Dakle, treba mi sledece: AKO JE POLJE K10 = NEKOM POLJU IZ KOLONE B, IZBACI VREDNOST ISTOG REDA IZ KOLONE E

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
194.106.170.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: IF (X10=B(bilo koji red), E (odgovarajuci red), 0) ?25.01.2011. u 11:32 - pre 161 meseci
Postoji funkcija VLOOKUP. Imaš dosta primera na ovom forumu ili pogledaj Help.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

malimilan
Maličević Milan
Novi Beograd

Član broj: 141227
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: IF (X10=B(bilo koji red), E (odgovarajuci red), 0) ?25.01.2011. u 11:58 - pre 161 meseci
Veliko HVALA! Sad sam nasao na youtube, vrlo jednostavno a tako korisno!

Evo ako neko ima slican problem, formula u mom slucaju je sledeca:

=VLOOKUP(K10,B7:E32,4,FALSE)

-K10 je polje u kome se nalazi padajuca lista, sa jednom kategorijom komponenti koje sam odabrao (procesori), i vredost tog polja posmatra/proverava
-B7:E32 je tabela, tj deo tabele gde se procesori nalaze, u mom slucaju je u koloni B naziv komponente, u koloni C cena u evrima, D sa PDVom, E cena u dinarima
-4 je broj kolone u oznacenoj tabeli (B7:E32) gde se nalazi cena koju hocu da mi prikaze
-FALSE se pise ako zelite da trazi tacnu vrednost, tj. ime komponente u mom slucaju. Ako napisete TRUE, u slucaju da ne pronadje ime ili vrednost tacno onako kako ste definisali, trazi sledecu najblizu

Sada, kad iz padajuce liste koje je u polju K10 izaberem komponentu, on istu trazi u definisanoj tabeli B7:E32, i kada pronadje, izbaci mi vrednost(cenu) iz tog reda, iz kolone 4, a ako ne pronadje tacan naziv koji sam izabrao, izbaci N/A

Postoji i HLOOKUP ako je tabela drugacije orijentisana (V-vertical, H-horizontal)

Hvala jos jednom

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: IF (X10=B(bilo koji red), E (odgovarajuci red), 0) ?

[ Pregleda: 1619 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.