Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cenovnik mojih razgovora u Svedskoj!!!!

[es] :: Mreže i novosti :: Cenovnik mojih razgovora u Svedskoj!!!!

[ Pregleda: 6709 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.kmh.se.



+7 Profil

icon Cenovnik mojih razgovora u Svedskoj!!!!20.06.2007. u 13:36 - pre 204 meseci
Da ne bi bilo zabune, otvaram novu temu kako bih dokazao koliko operatori u srbiji deru nas narod.
Korisnik sam Tele2 mreze (svedska firma), i koristim njihovu mrezu vec oko 7 godina.
Pre jedno godinu dana sam presao na postpejd sistem "Smart" koji izgleda ovako:

Mesecna pretplata:700 dinara - bila ponuda duplo jeftinija inace je 1400
Razgovor unutar Svedske (bilo koja mreza, fiksni/mobilni): 5,7 dinara po pozivu, bez obzira na duzinu razgovora (bilo 5 sekundi ili 55 minuta, ista cena)
SMS (bilo gde): 5,7 dinara komad
Poziv na fiksni u Srbiji: 8,1 dinara po minutu
Poziv na mobilni u Srbiji: 45 dinara minut

Plate u Svedskoj oko 2000 e (nisam te srece..)

Pa sada vi vidite.
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
77.46.240.*



+294 Profil

icon Re: Cenovnik mojih razgovora u Svedskoj!!!!20.06.2007. u 14:36 - pre 204 meseci
E, ebiga, ti porediš Srbiju i Švecku :) pa mobilni je nastao u Švecku, bre! :))

Šalu na stranu, po opštoj ekonomskoj i telekomunikacionoj razvijenosti cene u Srbiji pre svega ima smisla porediti sa susednim zemljama, kako zemljama "zapadnog balkana", tako i novijih članica EU, tj. Mađarske i naravno, Rumunije i Bugarske. Uvidećeš da su i sve te zemlje daleko od švedskog standarda (pa tako i cena razgovora).
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.kmh.se.



+7 Profil

icon Re: Cenovnik mojih razgovora u Svedskoj!!!!20.06.2007. u 15:01 - pre 204 meseci
Prvo i prvo, ne kaže se Švecka nego Šfecka.

A drugo i drugo.....
Sirotinju je najlakše guliti, jer sirotinja je zatucana i daje sve da bi izgledala kao oni koji nisu sirotinja. Tako mi pristajemo na visoke cene razgovora.

Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Cenovnik mojih razgovora u Svedskoj!!!!20.06.2007. u 15:04 - pre 204 meseci
O zatucanosti mozes da govoris u svoje ime.
A da te deru za poruku, deru te...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.dialup.neobee.net.



+226 Profil

icon Re: Cenovnik mojih razgovora u Svedskoj!!!!20.06.2007. u 15:08 - pre 204 meseci
koliko mobilnih operatera ima u Sfeckoj?
'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.kmh.se.



+7 Profil

icon Re: Cenovnik mojih razgovora u Svedskoj!!!!20.06.2007. u 15:12 - pre 204 meseci
Ima 4, koliko sam ja upućen, kao i neke mreže koje su vezane za postojeće (Npr Tango je deo Tele2).

To su:

Tele2
Telia
Telenor
TRE
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

Masamunea

Član broj: 91481
Poruke: 515
80.93.238.*

ICQ: 492050547


+4 Profil

icon Re: Cenovnik mojih razgovora u Svedskoj!!!!20.06.2007. u 15:15 - pre 204 meseci
Kao prvo i prvo ne kaze se ni Švecka ni Šfecka nego Švedska
A kao drugo i drugo... pa verovatno ni sam ne znas sta si hteo da kazes.
Ah da svi mi znamo kolike su cene mobilnih, internet i drugih usluga u evropi i svetu, ali ovo je Srbija i ovako je kod nas i to ce verovatno da potraje jos jako dugo i ni ti ni ja niti iko drugi ne moze da ucini nista povodom toga .

Hell is just a word...reality is much worst!
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.kmh.se.



+7 Profil

icon Re: Cenovnik mojih razgovora u Svedskoj!!!!20.06.2007. u 15:17 - pre 204 meseci
Citat:
VRider: O zatucanosti mozes da govoris u svoje ime.
A da te deru za poruku, deru te... :)


Bas da me deru za poruku...
Koliko kosta poruka iz Srbije za Svedsku, pa vidi sad....

Sto se tiče zatucanosti, pa mogu da kažem da je tako, ako hoćeš u moje ime, ali i u ime svih ostalih koji koriste mobilni maksimalno 1 minut dnevno.
Kada dođem u Bg primeti se koliko ljudi koriste mobilne tipa "Evo me u busu stižem!" koje traje ne više od 10 sekundi.
Toliko o sirotinji.
Ajde, da uzmemo da sam ja zatucan. Ali jesam kada nas deru.....
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.dialup.neobee.net.



+226 Profil

icon Re: Cenovnik mojih razgovora u Svedskoj!!!!20.06.2007. u 15:46 - pre 204 meseci
Citat:
Masamunea: Kao prvo i prvo ne kaze se ni Švecka ni Šfecka nego Švedska


<off>
nene, kaze se Sfecka, odnosno mi u Srbiji kazemo Svedska, ali u Sfeckoj, Sfedjani kazu Sfecka, tako se izgovara.
</off>

u Sfeckoj se posalje preko bilion (!!) SMS poruka godishnje, tako da mogu da imaju manju cenu. u Srbiji se posalje ...nemogu da nadjemo koliko ali sigurno ni blizu bilion. U Skandinavskim zemljama otprilike na jedan poziv dodje 3 SMSa. znaci oko 1/3 billiona poziva u Sfeckoj. Koliko je to minuta? mnogo.
Sfecka ima 10 miliona stanovnika, prosecna plata, kao sto je euripyd rece 2000 eur, GDP: $371.5 Billion. Ako nekog ne mrzi, nek izracuna koliko bi to iznosilo u Srbiji i koliko bi trebalo da nam kostaju razgovori. moze da na tu cenu doda jedno 10%

http://66.102.9.104/search?q=c...&cd=2&client=firefox-a
'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Cenovnik mojih razgovora u Svedskoj!!!!20.06.2007. u 16:08 - pre 204 meseci
Švecka i Šfecka! hahahahahahahahahaha! gde te države bijahu, evo prevrteh
geografsku kartu, ali ih ne nađoh. Samo vidim Švedsku. Jel to tu negde,
pored, ili su Šfecka i Švecka neka ostrva gradovi reke, ili pokrajine u
Švedskoj????
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Cenovnik mojih razgovora u Svedskoj!!!!20.06.2007. u 16:09 - pre 204 meseci
@euripyd: 2 dinara SMS u Srbiju, 6.5 SMS u Svedsku. Mesecno posaljem (mozda) 5 SMSova u inostranstvo, i oko 200 u Srbiju. Mozes ti da preracunas.
Ako telefon koristis manje od minut dnevno, mesecno trosis 200 dinara na telefon. Toliko kostaju dva piva u bilo kom lokalu. Nisam primetio da neko ovoliko kuka kada plati dva piva, i jos ostavi baksu konobaru ili konobarici.
Mislim da je mnogo veci problem sto su ljudi sirotinja u dusi, nego u dzepu.
@ZaMpA: Bilion ima jako razlicito znacenje u americkom i evropskom brojnom sistemu.
Ovo sto si ti napisao znaci da svaki Svedjanin salje poruku svakih 10 minuta 24 sata dvevno, 365 dana u godini. A oni to ne rade...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Cenovnik mojih razgovora u Svedskoj!!!!03.07.2007. u 12:46 - pre 204 meseci
I sta sad, neko je otkrio rupu na saksiji sa ovom temom?

Svima je opste poznato stanje telekomunikacija u Srbiji, i svega ostalog, da su samo telekomunikacije skuplje nego na trulom zapadu mi bi lako...

BTW, poruke u Srbiji su jeftinije :)
A kako je tako jeftin poziv ka fixnoj mrezi?! Jel to ka celoj Europi ili imaju specijalan popust ka Srbiji?

A za te unlimited razgovore, verovatno postoji neki fair usage policy... Srbin je lud, pricao bi toliko da ne bi imao kad da napuni bateriju na telefonu.

Citat:
agasoft: Švecka i Šfecka! hahahahahahahahahaha! gde te države bijahu, evo prevrteh
geografsku kartu, ali ih ne nađoh. Samo vidim Švedsku. Jel to tu negde,
pored, ili su Šfecka i Švecka neka ostrva gradovi reke, ili pokrajine u
Švedskoj????


Ja se iskreno nadam da se su se salili sa tim, ali neki su prilicno kategoricni...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Cenovnik mojih razgovora u Svedskoj!!!!03.07.2007. u 12:58 - pre 204 meseci
@euripyd & co,

Sve je to lepo sto ste naveli - a sad, raspitajte se koliki je ARPU operatera u Svedskoj a koliki je ARPU operatera u Srbiji.

Koliko mi je poznato, Ericsson, Huawei, Alcatel, Cisco i ostali kada prodaju switching opremu operaterima ne pitaju za proesecne plate u zemlji gde ti operateri rade biznis, pa tako ni operateri nisu bas u stanju da skaliraju svoje usluge sa prosecnom platom njihovih korisnika..

Citat:

Sirotinju je najlakše guliti, jer sirotinja je zatucana i daje sve da bi izgledala kao oni koji nisu sirotinja. Tako mi pristajemo na visoke cene razgovora.


Delimicno tacno - tj. ono sto je tacno je da nedostatak konkurencije u Srbiji drzi cenu vecom od teoretski moguce cene u visoko konkurentnom trzistu, medjutim mnogo veci faktor koji utice na cenu usluge je bas ARPU - jer operateri svakako moraju da prvo zadovolje svoje investitore, a tek onda da spustaju cenu usluge.

Dokle god je mesecni ARPU u Srbiji izmedju 10-15 EUR, nece biti lako obarati cene na nivo zemalja gde je ARPU 40-50 EUR, jer postoje nestisljivi troskovi operatera za operacije, koji su manje-vise isti u svim zemljama osim u pogledu radne snage koja je doista jeftinija u Srbiji.

Simple as that.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.yubc.net.



+7 Profil

icon Re: Cenovnik mojih razgovora u Svedskoj!!!!03.07.2007. u 17:29 - pre 204 meseci
Citat:
Mister Big Time:
A kako je tako jeftin poziv ka fixnoj mrezi?! Jel to ka celoj Europi ili imaju specijalan popust ka Srbiji?

A za te unlimited razgovore, verovatno postoji neki fair usage policy... Srbin je lud, pricao bi toliko da ne bi imao kad da napuni bateriju na telefonu.

Ja se iskreno nadam da se su se salili sa tim, ali neki su prilicno kategoricni...


Nema nikakav POLICY, zaista, mozes da pricas KOLIKO GOD HOCES za 5 i po dinara u citavoj svedskoj (osim ako zoves neki extra telefon tipa "free sex chat")

Te cene nisu nikakav popust vec su tolike. Za USA i vecinu EU zemalja je 0,05 e na minut.
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Cenovnik mojih razgovora u Svedskoj!!!!04.07.2007. u 11:21 - pre 204 meseci
Pa super, kao i svako razvijeno telekomunikaciono trziste...

Svima je jasno da je Srbija daleko daleko od te ambicije. Zato smo i zanimljivo trziste za sve i svasta, jer jedino ovde moze da se prodaje usluga po skoro najvisim cenama u Evropi. Mada je trnovit put do toga, evo Mobilkom ima 'administrativnih' problema...


BTW, welcome back in Serbia :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7173 Profil

icon Re: Cenovnik mojih razgovora u Svedskoj!!!!04.07.2007. u 13:36 - pre 204 meseci
Citat:
Mister Big Time
Zato smo i zanimljivo trziste za sve i svasta, jer jedino ovde moze da se prodaje usluga po skoro najvisim cenama u Evropi.


Ja opet kazem, to je samo delimicno tacno - pogledajte ARPU.

Poslednji put kada sam gledao (prosle godine) - ARPU u Srbiji je bio 10 EUR (MTS) i oko 15 EUR (tadasnji Mobtel) - uz podjednak broj korisnika tada, hajde da kazemo da je "prosecan" ARPU 12.5 EUR. Ne verujem da je znacajno skakao u 2007.

5 miliona aktivnih pretplatnika * 12.5 EUR = 62.5 miliona EUR mesecno prihoda, za oba operatera.

Jedan od njih je prodat za 1.1 milijardu EUR - da kazemo da je profitabilitet 40% (otpada 20% PDV na usluge tj. na samu prodaju razgovora, 15% korporativni profit i 25% na operacije) i da oba operatera imaju istu zaradu, to dodje 12.5 miliona EUR mesecnog profita za Telenor ili 150 miliona EUR godisnje.

Uz takav ARPU bi Telenor samo otplatio investiciju za dugih 7-8 godina - sto je podosta (i to bez masovnih investicija u tehnologije poput 3G-a/HSDPA/HSUPA i sl...). Naravno, vise je nego jasno da su prilikom tolike investicije u Mobtel sigurno su uzeli u obzir predvidjen visok rast ARPU-a u Srbiji, kao sto predvidjaju mnogi analiticari. Sve to znaci da na neka znacajna pojeftinjenja moze da se racuna kada ARPU bude bio 20-30 EUR.

Eto, izracunajte kada ce prosecan racun za mobilni biti izmedju 1600 i 2400 CSD , i dobicete info kada cete imati mogucnost da uzivate u carima "zapadne razvijene telefonije" ...

Do tad, jbg - za nemanje toga je iskljucivo kriva slaba ekonomija u Srbiji jer niko nista ne poklanja na ovom svetu, pa ni Svedjani a jos manje Norvezani koji su se dobro iskesirali prosle godine u Srbiji ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Cenovnik mojih razgovora u Svedskoj!!!!

[ Pregleda: 6709 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.