Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Microsoft Mathematics 4.0 - besplatna aplikacija za matematiku

[es] :: Windows aplikacije :: Microsoft Mathematics 4.0 - besplatna aplikacija za matematiku
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 25121 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Texas Instruments

Član broj: 227540
Poruke: 272
95.180.72.*



+61 Profil

icon Re: Microsoft Mathematics 4.0 - besplatna aplikacija za matematiku18.01.2011. u 14:02 - pre 162 meseci
Sad baš nešto gledam taj Math Input Panel i ne mogu da provalim čemu služi, kad ne može da se iskopira to što se napiše i prepozna ga kao formulu. Ne može ni u word da se prilepi. Malo sam zbunjen, ali izgleda da je to prvenstveno namenjeno za tablet PC pa možda tamo ima neka caka, dakle ne vidim poentu aplikacije za sada.

Možeš da kopiraš tu formulu koju napišeš u ovom Mathematics kao bitmap, pa da je u OpenOffice Writer prilepiš, doduše ružna je, ali može. :)
Sada puca kad pokušam da napišem nešto, doduše to je mišem, ali recimo nešto kao integral, onu dlačicu iz vica sa plavušom :) , ispiše mi bezbroj slova S i aplikacija se sruši.
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: Microsoft Mathematics 4.0 - besplatna aplikacija za matematiku18.01.2011. u 14:15 - pre 162 meseci
E, ovo je već ozbiljno, ne prepoznaje funkciju exp

exp(1) --> epx

^Texas Instruments
Za tablet PC možda. Cyber klinci bi ovo mogli da koriste za prepisivanje ispod klupe.

--------

Uh uh, na XP neće da reši ni ovaj integral:

1/sqrt(1+e^x)
 
0

Texas Instruments

Član broj: 227540
Poruke: 272
95.180.72.*



+61 Profil

icon Re: Microsoft Mathematics 4.0 - besplatna aplikacija za matematiku18.01.2011. u 14:26 - pre 162 meseci
Ma nije to strašno, verujem da kada bi pisao olovkom bilo bi OK. Sećam se da kada sam išao da pišem te formule kada su prikupljali uzorke, bilo je bitno da se piše iz jednog poteza, tj. ne bukvalno sve iz jednog poteza nego onako prirodni potez ruke kako bi inače pisao, ne da docrtavaš neke kukcice ako si npr nešto pogrešio. Ovako mišem pisati ipak nije to to.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Microsoft Mathematics 4.0 - besplatna aplikacija za matematiku18.01.2011. u 14:37 - pre 162 meseci
Citat:
Texas Instruments: Sad baš nešto gledam taj Math Input Panel i ne mogu da provalim čemu služi, kad ne može da se iskopira to što se napiše i prepozna ga kao formulu.


Klikni na "Insert" i u klipbordu je. Možeš ga ubaciti u vord sa "Paste".
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Microsoft Mathematics 4.0 - besplatna aplikacija za matematiku18.01.2011. u 15:12 - pre 162 meseci
Matematika mi nije jača strana, naprotiv.
Preuzeo sam program iz čiste radoznalosti.
NIje hteo da proradi a pošto na Windows -u 7 nemam Microsoft Office instalirao sam Open Office i program je proradio !
 
0

Texas Instruments

Član broj: 227540
Poruke: 272
95.180.72.*



+61 Profil

icon Re: Microsoft Mathematics 4.0 - besplatna aplikacija za matematiku18.01.2011. u 15:32 - pre 162 meseci
@Nedeljko
Hvala na upustvu.

@Djetvan
Šta si preuzeo? Koji program?
Microsoft Mathematics 4.0 nema nikakve veze sa MS Office-om, a još manje sa OpenOffice-om. Postoji dodatak za MS Word i OneNote koji se zove Microsoft Mathematics Add-In for Word and OneNote i može se besplatno skinuti ovde. Ovaj Microsoft Mathematics 4.0 je standalone aplikacija, zavisi samo od .NET frameworka.
 
0

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Microsoft Mathematics 4.0 - besplatna aplikacija za matematiku18.01.2011. u 19:56 - pre 162 meseci
I treba mu Microsoft .NET Framework 3.5 SP1

Free download ovde: http://www.microsoft.com/downl...2f-5d1a-413d-8319-81da479ab0d7
 
0

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Microsoft Mathematics 4.0 - besplatna aplikacija za matematiku19.01.2011. u 00:13 - pre 162 meseci
Citat:
Ja sam jedan od ljudi koji je pravio ovo, nije mi bas padalo na pamet da cu da nadjem na prvoj strani ESa :) Malo je cudan osecaj...


Kada startujem kao samostalan program imam osecaj da sam to vec video pre jedno 3 ili vise godina, gotovo 100% sam siguran za uvodni ekran i sliku kalkulatora i mislim da je naziv programa bio u stilu Microsoftov kalkulator za nucne proracune. Imam neverovatan osecaj Déjà vu kad vidim uvodni ekran program.




Program postoji jos od 2006 godine, pogledati link na wikipediu

Code:
https://secure.wikimedia.org/wikipedia/en/wiki/Microsoft_Math


Versions
* Microsoft Math 1.0 – Available only in Microsoft Student 2006
* Microsoft Math 2.0 – Available only in Microsoft Student 2007
* Microsoft Math 3.0 – Full-featured version available as a standalone purchasable product and a scaled-down version called Encarta Calculator available as part of Microsoft Student 2008. The full-featured standalone version exclusively includes calculus support, digital ink recognition features and a special display mode for video projectors. The standalone version is also the first version of Microsoft Math to require product activation.[4]
* Microsoft Mathematics 4.0 – This version was released in 32-bit and 64-bit editions as a free download in January 2011.[5] It features the Office Ribbon interface.


[Ovu poruku je menjao lega99 dana 19.01.2011. u 01:42 GMT+1]
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Microsoft Mathematics 4.0 - besplatna aplikacija za matematiku19.01.2011. u 16:38 - pre 162 meseci
Ono što je u proizvodnji softvera ZABRANJENO je da se napravi lošiji program od postojećeg FOSS rešenja, kao što je u ovom slučaju wxMaxima. Alo, postoji bolji program za koji se zna kako je napisan, jer ima potpuno dostupan izvorni kod. Od toga ne sme da se uradi lošije, a ovaj program je mnooogo lošiji od multiplatformskog FOSS ekvivalenta. Ovo je krajnje neprofesionalno i bruka za najvećeg proizvođača softvera u svetu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Microsoft Mathematics 4.0 - besplatna aplikacija za matematiku19.01.2011. u 17:12 - pre 162 meseci
Nije valjda? :)
Ko je zabranio?
 
0

MasterRW

Član broj: 65162
Poruke: 400



+24 Profil

icon Re: Microsoft Mathematics 4.0 - besplatna aplikacija za matematiku19.01.2011. u 17:46 - pre 162 meseci
Ne prestajem da se smejem :D Zabranjeno?
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Microsoft Mathematics 4.0 - besplatna aplikacija za matematiku19.01.2011. u 18:53 - pre 162 meseci
Citat:
Shadowed: Nije valjda? :)
Ko je zabranio?


Tržište. Mislio sam da smo se razumeli.

Ma, ja sam stvarno vrlo neprijatno iznenađen (ne)kvalitetom ovog proizvoda, obzirom na to da dolazi iz najveće softverske firme. Naravno da nisam očekivao da će napraviti nešto na nivou wolfram-ovih proizvoda ili matlab-a ili maple-a. Ipak su to jako ozbiljni igrači koji se time bave dugi niz godina. Ne stiže se to tako lako. Međutim, očekivao sam program koji je manje-više upotrebljiv za školsku matematiku i polazne kurseve matematike na tehničkim fakultetima, kao što je nekada bio derive. Međutim, nikada nisam imao iskustva sa gorim softverom koji dolazi iz te kuće, čak i kada se tu računaju najbagiranije verzije word-a, tako da priznajem da emotivno reagujem, budući da sam duboko razočaran.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Microsoft Mathematics 4.0 - besplatna aplikacija za matematiku19.01.2011. u 18:58 - pre 162 meseci
Kakvo trziste Nedeljko, ovde se radi o besplatnom programu?
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Microsoft Mathematics 4.0 - besplatna aplikacija za matematiku19.01.2011. u 19:06 - pre 162 meseci
Citat:
Nedeljko
Ono što je u proizvodnji softvera ZABRANJENO je da se napravi lošiji program od postojećeg FOSS rešenja


Err...

a) Netacno je da je "zabranjeno" - ne postoji nista sto zabranjuje proizvodnju loseg softvera
b) Postoji gomila primera gde je komercijalni softver losiji od FOSS softvera
c) Ako je solucija A losija od solucije B to ne znaci da se solucija A nece prodavati
d) Sama definicija "losijeg" je prilicno gruba, tj. postoji gomila dimenzija i stvari po kojima se 2 solucije mogu porediti

Prema tome, nista od ovoga sto si rekao i sto je citirano gore nije tacno.

To ne znaci da ne treba nazvati stvari svojim imenom ako su zaista losije od necega drugog sto postoji.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Texas Instruments

Član broj: 227540
Poruke: 272
95.180.72.*



+61 Profil

icon Re: Microsoft Mathematics 4.0 - besplatna aplikacija za matematiku19.01.2011. u 19:20 - pre 162 meseci
Citat:
Nedeljko

Ma, ja sam stvarno vrlo neprijatno iznenađen (ne)kvalitetom ovog proizvoda, obzirom na to da dolazi iz najveće softverske firme. Naravno da nisam očekivao da će napraviti nešto na nivou wolfram-ovih proizvoda ili matlab-a ili maple-a. Ipak su to jako ozbiljni igrači koji se time bave dugi niz godina. Ne stiže se to tako lako. Međutim, očekivao sam program koji je manje-više upotrebljiv za školsku matematiku i polazne kurseve matematike na tehničkim fakultetima, kao što je nekada bio derive. Međutim, nikada nisam imao iskustva sa gorim softverom koji dolazi iz te kuće, čak i kada se tu računaju najbagiranije verzije word-a, tako da priznajem da emotivno reagujem, budući da sam duboko razočaran.


Zanimljivo je da su u realizaciji ovog softvera učestvovali zaista dobri, da ne kažem vrhunski matematičari, bivši učesnici međunarodnih olimpijada, a neki i studenti matematike. Verujem da su svesni tih propusta, ali jednostavno ništa ne može da bude savršeno kao što je u matematici. Ni kalkulatori nisu savršeni, pa ih ljudi sa velikom pouzdanošću koriste. Ovaj program je sasvim dobar za korišćenje kao pomoćno sredstvo pri učenju srednjoškolske i fakultetske matematike.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Microsoft Mathematics 4.0 - besplatna aplikacija za matematiku19.01.2011. u 20:16 - pre 162 meseci
Citat:
Goran Mijailovic: Kakvo trziste Nedeljko, ovde se radi o besplatnom programu?


Onakvo za koje se pravi i npr. Windows Calculator ili MS Paint - tržište windows-a. Probaj da koristiš taj besplatan program, a da ne platiš ama baš ništa MS-u (naravno, bez piraterije). Ne može, jer bez Windows-a neće da radi.

Naravno, to je sasvim u redu, ali nemojte mi pričati kako je MS to radio iz filantropije i altruizma. Ne, poenta je u podržavanju Windows-a i MS Office-a. Ponavljam da je to sasvim OK, ali naravno da znaju zbog čega su ga proizveli i za koje tržište.

Citat:
Ivan Dimkovic: Err...

a) Netacno je da je "zabranjeno" - ne postoji nista sto zabranjuje proizvodnju loseg softvera
b) Postoji gomila primera gde je komercijalni softver losiji od FOSS softvera
c) Ako je solucija A losija od solucije B to ne znaci da se solucija A nece prodavati
d) Sama definicija "losijeg" je prilicno gruba, tj. postoji gomila dimenzija i stvari po kojima se 2 solucije mogu porediti

Prema tome, nista od ovoga sto si rekao i sto je citirano gore nije tacno.

To ne znaci da ne treba nazvati stvari svojim imenom ako su zaista losije od necega drugog sto postoji.


Pa, ne misliš valjda da sam mislio da je bukvalno zabranjeno nekakvim zakonom? "Zabranjeno je" u smislu da firma kojoj je stalo do ikakvog ugleda to ne sme sebi da dozvoli.

Citat:
Texas Instruments: Zanimljivo je da su u realizaciji ovog softvera učestvovali zaista dobri, da ne kažem vrhunski matematičari, bivši učesnici međunarodnih olimpijada, a neki i studenti matematike. Verujem da su svesni tih propusta, ali jednostavno ništa ne može da bude savršeno kao što je u matematici.


Da bi napravio dobar program za gimnazijsku matematiku, nije dovoljno da razvaljuješ gimnazijsku i fakultetsku matematiku i programiranje iz istih razloga iz kojih ne možeš napraviti kršten program za prevođenje sa engleskog na nemački samo sa vrhunskim znanjem engleskog, nemačkog i programiranja, a bez poznavanja kompjuterske lingvistike. Imam utisak da je ovde upravo to slučaj, tj. da nisu imali nijednog stručnjaka za oblast, već samo opšte programere/matematičare, mada bih bolji rešavač umeo i ja sam da napišem iako nisam stručnjak za kompjutersku algebru. Ne samo da se program očigledno ne temelji na relevantnim naučnim radovima, već je i neprofesionalno odrađen.

Citat:
Texas Instruments:  Ni kalkulatori nisu savršeni, pa ih ljudi sa velikom pouzdanošću koriste.


Ne znam otkud ovo poređenje sa kalkulatorima, koji po mom iskustvu sasvim korektno obavljaju funkciju za koju su namenjeni.

Citat:
Texas Instruments: Ovaj program je sasvim dobar za korišćenje kao pomoćno sredstvo pri učenju srednjoškolske i fakultetske matematike.


Ne slažem se sa učenjem matematike od lošeg učitelja (ovog programa). Drugar je imao problem prilikom podučavanja pogrešno naučenog učenika da mu prvo izbije iz glave sve što je pogrešno naučio, a onda ga naučio kako treba.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Microsoft Mathematics 4.0 - besplatna aplikacija za matematiku19.01.2011. u 20:22 - pre 162 meseci
Evo ovako:

1. Optičko prepoznavanje rukom pisanih formula je odlično, verovatno trenutno najbolje na svetu.

2. Isctavanje grafika je odlično rešeno.

3. Specijalizovani rešavač trougla je najverovatnije dobar.

4. Integracija sa Word-om je verovatno na nivou MS Office standarda.

5. Numerički kalkulator je najverovatnije dobar.

6. Rešavač, koji je glavna funkcionalnost programa, zaboravite.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+839 Profil

icon Re: Microsoft Mathematics 4.0 - besplatna aplikacija za matematiku19.01.2011. u 20:33 - pre 162 meseci
Mozda ponavljam, koliko se secam ms je osnovao dev. tim za equation recognition ovde u bgd-u. Primena na tabletima.
Izgleda da je posao odradjen kako treba.
 
0

Texas Instruments

Član broj: 227540
Poruke: 272
95.180.72.*



+61 Profil

icon Re: Microsoft Mathematics 4.0 - besplatna aplikacija za matematiku19.01.2011. u 20:36 - pre 162 meseci
Pa eto, sa tih prvih 5 stvari koje smatraš da su dobre, može da bude dobro pomoćno sredstvo pri učenju.
A pošto kažeš da bi mogao i sam da napraviš bolji rešavač, prijavi se da radiš sa njima. Podmlađuju svoj sastav često i siguran sam da bi te kao vrsnog matematičara i programera primili u razvojni centar, a uslovi za rad su tamo veoma dobri i plate su im više nego dobre.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Microsoft Mathematics 4.0 - besplatna aplikacija za matematiku19.01.2011. u 21:04 - pre 162 meseci
Tačke 2-5 je lako ostvariti i toga ima ko šaše. Jedina prava vrednost ovog programa je tačka 1. Međutim, kao što i sam kažeš, korisnici Windows 7 sistema već imaju takav program.

E, da,

7. Konverzija fizičkih veličina je polovično rešena. Ne mogu da pretvorim kg2m3/s2 u g2in3/h2, što Google uspešno radi online.

8. Mini formule su napisane bez konteksta, tako da se mešaju npr. formule iz klasične mehanike sa relativističkom E=mc2.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

[es] :: Windows aplikacije :: Microsoft Mathematics 4.0 - besplatna aplikacija za matematiku
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 25121 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.