Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1457898 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

losmi183

Član broj: 301385
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema17.12.2012. u 11:34 - pre 139 meseci
@Mickiyu bile su bosh svecice ne znam tacno koji model, komsija mi ih je dao, kaze da su presle mozda 4000km (on ih je izvadio iz nekog razloga) i kod mene jos toliko. Sad vidim da je to bila greska, i ako su te svecice bile kao nove posle sam saznao da nemaju odgovarajucu toplotnu vrednost za ovaj motor. Od sada samo novo.

Trenutno imam neke ngk rezervne, ko zna koliko su presle al sam odma osetio razliku u odnosu na bosh. Nekako je drugaciji zvuk motora, nista drasticno al se primeti.


Evo bas sad razmisljam koje svecice da kupim i bas se dvoumim izmedju brisk i ngk. Drugar u auto delovima kaze da uzimaju ngk od uvoznika i da su sigurno original. Al evo sad citam da ni to nije sigurno.
Brisk su za nijansu skuplje a vidim da ih dosta ljudi ovde hvali.

Ako uzmem brisk koji model da uzmem? Telefonom mi je covek rekao da ima i neke bas za korolu kao i neke druge specijalne za plin ako sam ga dobro razumeo?

Kako ce raditi sa brisk svecicama na benzin. Jeste da najvise vozim na plin al provozam ga i na benzin posebno sad zimi ?
 
Odgovor na temu

Mickiyu
Beograd

Član broj: 134652
Poruke: 41
*.mediaworksit.net.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema17.12.2012. u 11:57 - pre 139 meseci
Ako nisi iz Beograda pogledaj sajt Brisk svećice ( inače uvoznik je makedo gas ) oznaka svećica je : LR17YS-9 SILVER ona je i za plin i za benzin ( možeš da vidiš i ko su partneri koji vrše prodaju u njihovo ime ), a što se tiče Ngk pa ja sam ih uvek uzimao od uvoznika direktno i nisam bio zadovoljan ( batali ih pa i taj falš ide iz verovatno iste kuhinje ), Brisk zaista perfekno radi i na bezinu, ja ga palim na benzinu i vozim nekih 10-15 min pa tek onda prebacujem na plin.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema17.12.2012. u 12:21 - pre 139 meseci
Citat:
Mickiyu: Brisk itekako kvalietnijji od Denso i Ngk, pre nego što se iznese tvrdnja da je bolji Denso treba uporediti parametre obe svećice ali i isprobati ih na vozilu.
Tačno je da se Ngk falsifikuje do bola a čak i kad kupite direktno kod uvoznika nije više nego najobičnije preplaćeno đubre, za Denso može ali i tu ima falša dakle ista priča najsigurnije je ako ih kupš preko ( sam, neko i donese itd.)
Nemam nameru da reklamiram Brisk, ali Denso ne može da mu primiriše, Brisk svećica je projektovana za vozila na plin i tu je caka, živoni vek - inteval zamene po proizvođaču je 30000 km tng 45000 benzin. kao što se vidi po ovome bi Denso i Ngk rebalo da oduvaju Brisk ali kao šo rekoh Brisk je namenjen motorima koji koriste plin.
Uostalom najsigurnija tvrdnja je ona koja se dobija iskustvom, pošto sam isprobao sve varijante zadnja je upravo Brisk svećica, mogu ovo da tvrdim (ja ipak prelazim 50 - 60 kkm godišnje). Ko vozi na plin a ima ubačene Brisk svećice mogao je da prime još jednu stvar vreme startovanja motora - alansovanje je duplo kraće sa ovim svećicama.


Prosto se ne moze tako izneti tvrdnja, bez da je potkrepljena objektivnim dokazima.

Cinjenica je da Brisk ima neke modele koji bi mogli da se koriste u 2E motoru, ali samo medju skupljim modelima, i uz znacajno kraci period zamene, nego sto je deklarisano, sto je solidno bacanje para.
Brisk se takodje reklamira "boljim hladnim startom", sto si preveo, odnosno izrazio se kao "krace anlasovanje". Sto ponajmanje zavisi od svecica, mnogo vise ood stanja motora, startera, instalacije i akumulatora.
I sa Denso svecicama pali na "pola kljuca", pa krace i ne moze..

Takodje prica o "specijalnim" svecicama za LPG samo marketinski pije vodu, a postoje i problemi u eksploataciji, takodje na osnovu "licnih iiskustava"
http://www.volvoforums.org.uk/showthread.php?t=129594

Tako da "strucna" terminologija tipa "oduvavanje" tesko da moze da prodje, bar ne pored mene..

I kao zakljucak, BRISK kao mlada firma, nema puno interesa za retrofitom, i ispeglavanjem karakteristika svecice, u jeftinoj zoni, za potrebe motora starije konstrukcije.

I to su razlozi zasto "obican" Brisk ne moze da se poredi sa "obicnom" Denso ili NGK svecicom, falsifikate ne razmatram..
Moze da zavrsi posao u nekoj meri, ali svakako nije za previse pohvala i velikih preporuka u ovoj zoni kvaliteta svecica, potrebnih za Corolin 2E(ili 2E-E) motor

Poz

 
Odgovor na temu

Mickiyu
Beograd

Član broj: 134652
Poruke: 41
*.mediaworksit.net.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema17.12.2012. u 16:02 - pre 139 meseci
Pa vidi ovako tvrdnja se može izneti ako onaj ko tvrdi zna o čemu govori - piše, a objektivnidokazi postoje samo je potrbno proučiti kataloge proizvođača i uporediti iskustva korisnika koji su koristili sva tri modela.

Takođe stoji i sledeće :

1. Brisk ima masu modela i o ne samo među skupljim modelima ( proučiti njihov katalog )
2. Kada se upućuje na drugi forum ( http://www.volvoforums.org.uk/showthread.php?t=129594 ) treba pročitati sve postove.
3. "Brisk kao mlada firma" bi mogao po godinama da bude najmanje stariji brat Denso firmi ( Brisk datira od 1939 a Denso od 1949 )
4. I kao zaključak o kvalitetu Brisk svećica govori masa zadovoljih korisnika, baš čudno.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema17.12.2012. u 17:22 - pre 139 meseci
Koja "masa" zadovoljnih korisnika. Ja primecujem samo aktivno REKLAMIRANJE i vristanje o nekakvom kvalitetu BRisk svecica, bez iskustava KORISNIKA. Onih pravih, koji su ranije koristili nesto drugo, pa presli na Brisk pa postali zadovoljni ili ne..

A neobicno sam dugo na raznim auto forumima vise od trenutka kada su se fantasticne Brisk pojavile.

I nikoga nisam cuo da ih hvali osim zainteresovanih za prodaju doticnih.

To sto Brisk ima paletu proizvoda, potpuno je irelevantno za temu o Toyoti Coroli, ona moze da koristi dva ili tri modela, par losijih(obicnih) i jedan ekstremno skup.
Pri tome nije napisan ni MODEL koji je koriscen, vec samo naziv BRISK, kao da cela paleta brisk proizvoda, ukljucujuci i grejace za dizele, odgovara Coroli 1.3XL!..
Sto dodatno dovodi do razmisljanja..da je rec o prostoj REKLAMI, bez realnog iskustva..
I da BRISK je MLADA firma, pocela je da pravi ozbiljne proizvode sa koju deceniju zakasnjenja.. prouci malo istorijat..ja sam to uradio jos pre nekoliko godina..

I pusti prazne reklame, ili otvori temu o svecicama, korisnije je nego daviti ionako opsirnu temu o Koroli

Poz
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema17.12.2012. u 23:04 - pre 139 meseci
Moj majstor, kod koga sam provodio slobodno vreme jos kao skolarac je govorio, prafraziram:

Kada dodje trenutak da vam rad automobila zavisi od tipa svecice, sto pre se kurtalisite takvog auta.

Ima istine u ovome.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.94.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema17.12.2012. u 23:11 - pre 139 meseci
Ja imam Denso i prosle godine rekoh da vidim u kom su stanju, okacio sam slike

http://www.elitemadzone.org/t419492-72-Toyota-Corolla-XL

i sada namerno hocu da vidim koliko mogu da izdrze evo vec drugu godinu i preko 35.000km

Citam postove losmi i moram da se zabrinem...Nisi smeo bilo kakvu svecicu da guras u motor, ali jos da ti da komsija neku njegovu jer je gratis, to ti je kao da si uzeo zupcasti malo kraci i malo uzi, sa komentarom ma moze to da se naglavi vrtece se!!!! Cak svecica za isti motor 1.3 karburator i 1.3 EFI nisu ni priblizno iste!!!!!!

U najjeftinijoj varijanti, svecica je 250kinti, da li ima razloga ne uzeti NOVE svecice!!! Ako ti neko prodaje svecice, mora se uzeti prema kataloskom broju motora i sasije a ne ove svecice idu za japance...ko tako prodaje svecice nema pojma, onaj ko zna sta prodaje otvori knjigu. Prva ugradnja svecica je Denso, posle je NGK

Ako cemo koje treba staviti za motore koji su plin i benzin onda iridijum varijantu treba uzeti i zavrsena prica

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.94.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema17.12.2012. u 23:19 - pre 139 meseci
Zare, mislim da si to mnoooogo lose parafrizirao

ne moze da se gura bilo sta u motor, razni proizvodjaci da ali tip svecice NE
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema18.12.2012. u 15:22 - pre 139 meseci
A sta je tako strasno ako se ugura "pogresna" svecica u motor, osim sto nece raditi kako treba, pa ces kupiti drugu?

"Pogresna" svecica ne moze napraviti nikakvu stetu motoru, osim sto nece raditi lepo. Cemu drama?
 
Odgovor na temu

Mickiyu
Beograd

Član broj: 134652
Poruke: 41
*.mediaworksit.net.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema18.12.2012. u 16:05 - pre 139 meseci
Citat:
vladd: Koja "masa" zadovoljnih korisnika. Ja primecujem samo aktivno REKLAMIRANJE i vristanje o nekakvom kvalitetu BRisk svecica, bez iskustava KORISNIKA. Onih pravih, koji su ranije koristili nesto drugo, pa presli na Brisk pa postali zadovoljni ili ne..

A neobicno sam dugo na raznim auto forumima vise od trenutka kada su se fantasticne Brisk pojavile.

I nikoga nisam cuo da ih hvali osim zainteresovanih za prodaju doticnih.

To sto Brisk ima paletu proizvoda, potpuno je irelevantno za temu o Toyoti Coroli, ona moze da koristi dva ili tri modela, par losijih(obicnih) i jedan ekstremno skup.
Pri tome nije napisan ni MODEL koji je koriscen, vec samo naziv BRISK, kao da cela paleta brisk proizvoda, ukljucujuci i grejace za dizele, odgovara Coroli 1.3XL!..
Sto dodatno dovodi do razmisljanja..da je rec o prostoj REKLAMI, bez realnog iskustva..
I da BRISK je MLADA firma, pocela je da pravi ozbiljne proizvode sa koju deceniju zakasnjenja.. prouci malo istorijat..ja sam to uradio jos pre nekoliko godina..

I pusti prazne reklame, ili otvori temu o svecicama, korisnije je nego daviti ionako opsirnu temu o Koroli

Poz

Pod jedan Ja ne reklamiram ništa, niti prodajem niti od toga živim!

Ako je neko pravi korisnik onda bez imalo hvale samog sebe mogu da kažem o za sebe, jer osim što prelazim desetine hiljada kilometara godišnje isprobao sam i Ngk i Denso i tek na kraju Brisk svećice.

A za Bris sam se odlučio po preporuci upravo člana sa ovog foruma "Brsk".

A da je Brisk mlada firma svedoči postojanje od 1935 godine i proizvodnja svećica kad Denso ( počeo proizvodnju svećica 1957 ) nije verovanto ni znao šta su svećice
pošto pišeš da su zakasnili deceniju kasnije pitam se samo ko.

Što se tiče da nije napisan koji model je u pitanju da si čitao prethodne postove jasno bi uočio i model i naziv.

Da si isprobao umesto što si samo pratio pisanja drugih po raznim forumima mogao bih da uvažim tvoje komentare, ovako ovim stavljam tačku na svako dalje pisanje na ovu temu i odgovore na tvoje nazovi tvrdnje, jer Ti očigledno smatraš da si u pravu tako da je svako daljnje pisanje o ovome nonses.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.94.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema18.12.2012. u 18:56 - pre 139 meseci
A sta je sledece??? Filter vazduha od Keca, zadnja svetla od Samare, poklopac glave od golfa jer isto odgovara sa 1.3,

A za to vreme koje motor lose radi je isto pozitivan deo njegovog radnog zivota, ma daj....

zasto svaka svecica ima drugaciju temperaturnu oznaku???
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema18.12.2012. u 22:49 - pre 139 meseci
Citat:
Mickiyu: Pod jedan Ja ne reklamiram ništa, niti prodajem niti od toga živim!

Ako je neko pravi korisnik onda bez imalo hvale samog sebe mogu da kažem o za sebe, jer osim što prelazim desetine hiljada kilometara godišnje isprobao sam i Ngk i Denso i tek na kraju Brisk svećice.

A za Bris sam se odlučio po preporuci upravo člana sa ovog foruma "Brsk".

A da je Brisk mlada firma svedoči postojanje od 1935 godine i proizvodnja svećica kad Denso ( počeo proizvodnju svećica 1957 ) nije verovanto ni znao šta su svećice
pošto pišeš da su zakasnili deceniju kasnije pitam se samo ko.

Što se tiče da nije napisan koji model je u pitanju da si čitao prethodne postove jasno bi uočio i model i naziv.

Da si isprobao umesto što si samo pratio pisanja drugih po raznim forumima mogao bih da uvažim tvoje komentare, ovako ovim stavljam tačku na svako dalje pisanje na ovu temu i odgovore na tvoje nazovi tvrdnje, jer Ti očigledno smatraš da si u pravu tako da je svako daljnje pisanje o ovome nonses.


Da si obican korisnik, ne bi bio toliko agresivan pa jos sa netacnim podacima.

I ne bi te mrzelo da napises koje svecice koristis, da vidimo da li su zaista odabrane, ili su prosto prepisane sa sajta kao "preporuka".

Ako brisk postoji od '35-e, onda se i za Denso moze isto reci, mada..sami kazu, 1935 bejase Brita, a
Citat:
The joint-stock company BRISK was founded in 1992 by transformation of the state-owned enterprise Jiskra

1949 Nipondenso se odvojio od Toyote, a rade svecice takodje od 1935-e
S tim sto Denso radi oziljne svecice od 70-ih, uz par inovacija i patenata, tipa bakarne elektrode..

Mozda je Brisk u nekom usponu, ali mora jos kvalitetom da se penje, a ne vikom.

Btw, jedan ozbiljni korisnik BJB foruma tvrdi da sa Briskom ima 3ks manje snage nego sa NGK, race program motor za trke..
A to je "vrh" Brisk ponude..

I zaista je hvaljenje Briska, na prezentovan nacin..nonsens..i osecam se konsternirano

Poz

 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema19.12.2012. u 13:21 - pre 139 meseci
http://vesti.mojauto.rs/Istraz...ta-Korola-kruna-za-sva-vremena
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
..158.135.wifi.dynamic.cat.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema19.12.2012. u 15:34 - pre 139 meseci
Polako ljudi, disite...
Preporuka je NGK BPR6EY-11 (V line) ili BPR6EGP, Denso W16EXR-U11.
A ako neko zeli moze i super bosna svecice da stavi.

O Brisk svecicama sam citao, htedoh da ih uzmem pre mesec dana ali bih morao da ih jurim po Beogradu,
a NGK sam mogao odmah da kupim.
Sledeci put cu uzeti Brisk, makar da probam.
Prepirete se bespotrebno, 4 Brisk svecice su 15 eura, ko hoce neka ih testira malo, nije da su skupe.
 
Odgovor na temu

losmi183

Član broj: 301385
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema19.12.2012. u 16:56 - pre 139 meseci
Isti slucaj, za Brisk bi morao da se cimam do Beograda, meni su rekli nesto jacu cenu, oko 2000
Na kraju u lokalnoj prodavnici uzeo NGK BPR6EY-11 (V line), skoro duplo jeftinije a vec cu jednom prilikom uzeti Brisk pa bas da probam i licno se uverim dal je stvarno tolika razlika.
 
Odgovor na temu

losmi183

Član broj: 301385
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema19.12.2012. u 17:05 - pre 139 meseci
nego sta mislite o ovom primerku

http://www.polovniautomobili.c...6/toyota_corolla_sedan_14_lee/

to bi trebalo da je E110 ili osma generacija. Isto je klot kao i ove nase, jedino ima daljinsko zaključavanje. Po izgledu je jako slicna kao E90 samo je malo zaobljenija i lepsa a opet 7 godina mladji auto.

Kakva je E110 sto se tice kvaliteta / pouzdanosti / cene delova u odnosu na E90 ?
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
..158.135.wifi.dynamic.cat.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema19.12.2012. u 22:44 - pre 139 meseci
@ losmi183

Cuo sam bas lepe reci o konkretnom modelu od decka koji je pre toga imao novog Seata,
probao Corollu XL, prodao Seata i kupio polovnu Corollu koja tebe interesuje.
Potrosnja plina mu je oko 6l na otvorenom.

Osim Celice koja je imala neku fabricku gresku (dihtung motora, sta li vec)
nisam cuo da je neko imao problema sa Toyotama.
Vecina je u fazonu sipaj i vozi, mali servis kada natrci.

Offtopic...
Vozio sam letos Yaris 1.0 2004. do CG i nazad, pregazio 1500km za nedelju dana i odusevio se.
Malisi fale konjici, probudi se tek preko 4000 o/min, ali je vrlo ekonomican, cak i stabilan u krivinama na vecim brzinama (~100km/h).
Vrlo udoban, osim polozaja noge na pedali gasa.
Kocnice sasvim pristojne.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema19.12.2012. u 22:51 - pre 139 meseci
Citat:
Cezar Corolla:
A sta je tako strasno ako se ugura "pogresna" svecica u motor, osim sto nece raditi kako treba, pa ces kupiti drugu?

"Pogresna" svecica ne moze napraviti nikakvu stetu motoru, osim sto nece raditi lepo. Cemu drama?



Drama je u reklamiranju prostim metodama. Postoje baneri, postoji reklamni prostor, a nije dozvoljeno bespredmetno i besplatno reklamiranje ispraznim postovima.

To je problem.

A svako dobronameran je dobrodosao.

Poz
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema19.12.2012. u 23:06 - pre 139 meseci
Meni ovo potenciranje Briskovih svecica vise lici na otkrice tople vode ili rupe na saksiji, a manje na nekakvu reklamu. Pre bih rekao da je u pitanju ushicenje jer automobil kao bolje radi.

I ne vidim logican razlog da se ne kupi najbolja svecica nezavisno o kom proizvodjacu je rec. Naravno, najbolja u domenu preporuke proizvodjaca saglasno sa temperatuenim okolnostima. Svecice nisu skupe a kvalitetne svecice skoro da nikada ne treba menjati pa je svejedno da li ona kosta 2 i 10 eura. Uvek treba kupiti najbolju.

Svecica ciju je fotku postavio codeNO, uz onu sa Ir-Pt elektrodama, je prakticno najbolja svecica.


Kada kupim ovakvu svecicu, prakticno zaboravim da sam je stavio. Jedino svake godine (ali nije obavezno) jednom odvrnem i ponovo zavrnem, reda radi.





Najzanimljiviji su mi likovi koji misle da svecice sa 4 elektrode duplo bolje rade i taj svoj stav cvrsto zastupaju. Posebno su interesantni likovi koji zastupaju stav da sa bakarnim elektrodama na svecicama, automobil radi mekse



[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 20.12.2012. u 01:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.12.2012. u 10:03 - pre 139 meseci
Pa kada se po svim "specijalnim" forumima pojavi SLICAN korisnik, jedan ili vise njih, pod naravno razlicitim nickom(ili nickovima), kao po zadatku, i periodicno se "spuste" na ES sa fantasticnim opisom radosti i srece sto koriste svecicu koja je "oduvala" konkurenciju..sta ciniti nego polako sakupiti argumente..za ili protiv..

Niti sam ja placen od NGK, niti su proizvodjaci platili reklamu na ES-u, pa i da zazmurimo..mozda, posto nismo placeni za ovaj posao..i nismo u obavezi da hvalimo nesto bez dokaza..

Slika elektrode je vrhunski dizajn za potrebe sagorevanja u komori. I tackasti(iglicasti) kontakt, na celu elektrode, zarad lakseg paljenja, i konus i prosirenje elektrode zarad provodjenja vece energije, mogucnost rada na visokim temperaturama(zbog egzoticnih metala), uz smanjenu mogucnost samopaljenja smese(zbog vruce tacke u cilindru)...

Takve svecice treba odabrati u zoni "toplijih", dozvoliti im pregrevanje i manji kontakt sa glavom motora(duzi izolator oko elektrode), zarad boljeg samo ciscenja, posto su itponije na visu temperaturu..

Ali su daleko od "obicnih" svecica, i sa cenom i sa kvalitetom..

Ponavljam, ne bi bilo lose napraviti temu o svecicama, obaska...
Ali za tip motora kao sto je ovaj u temi, spomenuta V-line je vise nego dobra, prakticno za stepenik bolja od standardne koja takodje odlicno obavlja svoje zadatke.

Poz

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1457898 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.