Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1457827 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema14.12.2012. u 09:16 - pre 139 meseci
To je moje licno iskustvo, ja sam svega mozda zamenio i skinuo 5 do 6 zglobova do sad. A sa ovim alatom samo na mojoj corolli i to oba.....
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema14.12.2012. u 14:46 - pre 139 meseci
Citat:
Cezar Corolla:
Ja bih, kao automehanicar, rekao da je poenta u tome da nekad hoce, a nekad nece.

A drugo, neko govori iz svog iskustva, a neko o tudjem iskustvu. Zasto se toliko cimas Cozmo, ako neko napise nesto sto je drugacije od onoga sto bi ti rekao? Cemu tolika potreba za dokazivanjem da si uvek u pravu? Zar ne gresis nikad?


Zato sto je covek skidao na mnogo vise Corolla nego Zare i na jednoj nije islo sa tim alatom. Mozda je kod Zareta nekad vec bio menjan homokineticki a da on to ne zna. Ja govorim o prvim vlasnicima ovog automobila. Ja sam ga menjao dvaput i drugi put je zamenski homokineticki spao za 2 sekunde posla.
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema14.12.2012. u 15:36 - pre 139 meseci
Ja sam dva puta skinuo fabricki zglob i bez ovog alata. Nije bio isti, ali vrlo slican alat. Skidao sam i kod drugih japanaca i tako ide kod vecine starijih modela.

Nema potrebe za tolikim nadmetanjem ko zna vise, a pogotovo sto prenosis tudja iskustva.
 
Odgovor na temu

losmi183

Član broj: 301385
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema15.12.2012. u 02:07 - pre 139 meseci
Sinoc nisam mogao da upalim auto, samo vergla na prazno. Pokusavao sam i na benzin i na plin i nema sanse. Inace ovih dana na benzin je palio na pola kljuca a i to jutro sam ga vozio sve je bilo ok. Jel ima neko ideju do cega bi moglo da bude, sta bi trebalo da se proveri jer ako nesto ne uradim sam pre ponedeljka necu moci da dodjem do majsta..
 
Odgovor na temu

Mickiyu
Beograd

Član broj: 134652
Poruke: 41
*.mediaworksit.net.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema15.12.2012. u 03:00 - pre 139 meseci
Citat:
losmi183: Sinoc nisam mogao da upalim auto, samo vergla na prazno. Pokusavao sam i na benzin i na plin i nema sanse. Inace ovih dana na benzin je palio na pola kljuca a i to jutro sam ga vozio sve je bilo ok. Jel ima neko ideju do cega bi moglo da bude, sta bi trebalo da se proveri jer ako nesto ne uradim sam pre ponedeljka necu moci da dodjem do majsta..


Za početak a najverovatnije i za kraj skini kabl sa svećicom i proveri da li bacaju varnicu ako ne 99,9% bobina, a možda i komutator.
Toyota ili uopšteno japanska vozila staju iz dva razloga : 1. nema goriva 2. bobina i komutator.Da ne dužim bobina se može i ispitati ali ajde prvo proveri varnicu ( nadam se da nisi baksuz pa da su ti pukle sve 4 svećice odjednom )
 
Odgovor na temu

losmi183

Član broj: 301385
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema15.12.2012. u 11:20 - pre 139 meseci
Nadam se da nisam te srece :(
Proveravam u toku dana pa cu videti za dalje
 
Odgovor na temu

losmi183

Član broj: 301385
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema15.12.2012. u 16:51 - pre 139 meseci
Nisam imao kod sebe kljuc da skidam i svecice pa sam proverio sa starom svecicom tako sto sam stavljao na svaki kabl pojedinacno, navoj sam naslonio na masu i sa sva 4 kabla je zavarnicilo. Nadam se da je to ok s tim sto tako svecice nisam proverio.

Jel to znaci da su komutator i bobina ok? Gledao sam malo po netu koji su simptomi crkavanja bobine i nista od toga se nije desavalo, motor je radio perfektno na benzin.
Kapa ruka i kablovi su skoro novi, letos promenjeni, svecice su isto relativno nove, a pre mesec dana sam radio remont karburatora kod gavre. Benzina ima 100%

Inace kad vergla na benzin cuje se kao da ce svakog trenutka da upali, pocinje da se trece, kao da mu malo fali, nesto slicno kao kad se dizelas sa losom kompresijom pali zimi. A na plin je drugacije, kao da vergla na prazno (plina cak moguce da nema)

Problem je sto se ovo desilo bas za vikend pa kod majstora mogu da teram tek u ponedeljak...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema15.12.2012. u 18:29 - pre 139 meseci
Sipaj malo goriva u grlo karburatora ili koristi "Start" sprej.

Poz
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
...158.86.wifi.dynamic.cat.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema15.12.2012. u 18:41 - pre 139 meseci
Pedala do patosa u takvim situacijama?
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema15.12.2012. u 23:05 - pre 139 meseci
Citat:
vladd:
Sipaj malo goriva u grlo karburatora ili koristi "Start" sprej.

Poz


Po svemu sudeci, taj je presisao, pa ce mu jos benzina samo smetati, a start sprej se koristi kod dizelasa. Besmisleno je koristiti start, ako je presisao. Jos gore.

Samo ti njega ostavi da malo odstoji i drzi pedalu na patosu, ako je presisao. Ako mozes, izvadi svecice, vidi da li su mokre, od benzina. AKo jesu, ostavi ih malo da se osuse, ako ih nemas cime spaliti. Posle uvrti i drzi gas do daske dok verglas.

Ako si i gledao varnicu, jos uvek moze biti komutator, jer ne znas da li ima dobru i redovnu varnicu, ali ako je do sada bio dobar, pre ce biti da je presisao.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema16.12.2012. u 09:16 - pre 139 meseci
Svecice treba izvaditi i proveriti stanje i cistoce i zazora.

Start sprej se lakse pali od benzina pri nizim kompresijama, pa je zato znacajnije bolji. Dodavanjem goria u karb, ili start sprej, ne mogu da naprave "gore", ali mogu da zasigurno otklone "gorivo" kao uzrok nepaljenja.

Corola moze da presisa, ali na jednom ili dva cilindra(u slucaju neispravnosti svecice), ako su svecice korektne(nisu prekrivene garezom i nisu probile), tesko da se dogadja presisavanje na doticnim sistemima(kod "japanaca")

Poz
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema16.12.2012. u 15:08 - pre 139 meseci
Izvini vladd, ali ja se ne slazem ni sa cim sto si napisao.
 
Odgovor na temu

losmi183

Član broj: 301385
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema16.12.2012. u 19:15 - pre 139 meseci
Promenio sam svecice, bile su skroz crne, vratio stare i pod punim gasom auto je upalo
Hvala na odgovorima, ustedeo sam i pare i vreme
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema16.12.2012. u 19:23 - pre 139 meseci
@Cezar Corolla
Nije ni obaveza da se slazes.

Ali finalnu presudu ko je u pravu dace Corolin motor.

I nije ni bitno ko je u pravu, bitnije je da taj motor proradi.

Mene najvise iritira, kada neko ne preduzme SVE sto mu je jednostavno pri ruci, da bi otklonio kvar, a ne samo da "brisne prasinu" sa instrument table..

Poz

P.S.
Citat:
...ako su svecice korektne(nisu prekrivene garezom i nisu probile)...
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema16.12.2012. u 23:10 - pre 139 meseci
Ne znam cime se ti bavis, ali ja sam automehanicar.
Radim u jednoj firmi kao mehanicar 10 godina i bas mi mehanicari vozimo Corollu, pa sam je zato i kupio.

Ja sam video kad Corolla preliva i kad ugasis motor, sipa gorivo, pa je cudno da kazes da nece biti sve 4 svecice mokre.

Jedno je sigurno. Nisu sve 4 svecice od jednom crkle. A to sto je pod punim gasom upalio je dokaz da je bio presisan i da bi mu start sprej samo dodatno uprljao svecice.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema16.12.2012. u 23:37 - pre 139 meseci
Princip presisavanja nisam sreo Kod "japanaca", odnosno kod konkretnog 1.3 Corolla ili kod(meni licno poznatijeg) 4g37 Mitsubishi.

Moze da se dogodi zamascivanje svecica, ali pri specificnim usovima, recimo curenja gumica ili otkazivanja samih svecica. Da su u pitanju sve 4 masne.

Obicno se, zbog problema sa probijanjem ili curenjem ulja zamasti jedna do dve, ali i tada upali, nema snagu, ali se okrece.

Energijabobine je takva, da se ne mogu zamastiti u radu, nagaraviti da, zbog prebogate smese.

Probijanje i naslage depozita nastaju tek nakon gasenja motora.

Posto ne moze da upali, logicno je proveriti dovod goriva(i to je najlaksa aktivnost), dodavanjem goriva ili sredstva za paljenja.

Ako to ne uspe, onda je neophodno ono sto je i uradjeno, da se skinu svecice. I zamene sa odgovarajucim svecicama bez filozofiranja, po definisanom proizvodjacu i toplotnoj vrednosti.
Eksperimentisanje sa drugim tipovima nije jednostavno, i najcesce dovodi do problema. Zato sto su korisnici najcesce povrsno informisani. Ti motori su hladniji i potrebna im je toplija svecica, bas kao sto je majstori (naopako)nazivaju "hladnijom"..prema "hladnijem" motoru...odnosno svecica koja ima vecu dubinu i manji kontakt izolatora elektrode, manje joj se toplote odvodi.

Doticni motori nisu skloni "presisavanju", onakvom kakvom smo navikli kod, recimo zastave, ali mogu u odredjenim uslovima da dobiju simptome koji jako lice..
Prosto, svecicu polivenu (samo)benzinom, sistem za paljenje ce aktivirati bez problema...

Poz
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema16.12.2012. u 23:51 - pre 139 meseci
Ti uopste ne citas sta ja pisem, nego samo pises svoje. Ja sam pisao da sam video presisavanje kod Corolle, cak i kad ugasis motor, a ti pokusaj da pojasnis zasto.

Nisi mi rekao koja je tvoja struka. Jesi li automehanicar ili nisi?
 
Odgovor na temu

Mickiyu
Beograd

Član broj: 134652
Poruke: 41
*.mediaworksit.net.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema17.12.2012. u 02:41 - pre 139 meseci
Pitanje za losmi 183, ako nije tajna koje svećice si trenutno izbacio iz mašine ? koliko km su izdržale, i pošto već voziš na plin što ne staviš Brisk svećice koje su se pokazale zaista perfektnim?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema17.12.2012. u 08:36 - pre 139 meseci
U toj klasi svecica Brisk nije ni za nijansu kvalitetniji od Denso ili NGK, cak za istu cenu je NGK i bolji.

Problem je sto se NGK masovno falsifikuje, pa je Denso pravi, siguran, izbor.

Nijansa koja daje prednost Denso svecicama, iako sve u toj klasi odgovaraju nekim medjunarodnim specifikacijama, je vrsta, oblik keramike izolatora centralne elektrode, u zoni "ciscenja", izvan tela svecice.
Na tom motoru, sa istom temperaturnom specifikacijom svecice, Denso su "cistije" u radu.

Poz
 
Odgovor na temu

Mickiyu
Beograd

Član broj: 134652
Poruke: 41
*.mediaworksit.net.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema17.12.2012. u 09:21 - pre 139 meseci
Citat:
vladd: U toj klasi svecica Brisk nije ni za nijansu kvalitetniji od Denso ili NGK, cak za istu cenu je NGK i bolji.

Problem je sto se NGK masovno falsifikuje, pa je Denso pravi, siguran, izbor.

Nijansa koja daje prednost Denso svecicama, iako sve u toj klasi odgovaraju nekim medjunarodnim specifikacijama, je vrsta, oblik keramike izolatora centralne elektrode, u zoni "ciscenja", izvan tela svecice.
Na tom motoru, sa istom temperaturnom specifikacijom svecice, Denso su "cistije" u radu.

Poz
Brisk itekako kvalietnijji od Denso i Ngk, pre nego što se iznese tvrdnja da je bolji Denso treba uporediti parametre obe svećice ali i isprobati ih na vozilu.
Tačno je da se Ngk falsifikuje do bola a čak i kad kupite direktno kod uvoznika nije više nego najobičnije preplaćeno đubre, za Denso može ali i tu ima falša dakle ista priča najsigurnije je ako ih kupš preko ( sam, neko i donese itd.)
Nemam nameru da reklamiram Brisk, ali Denso ne može da mu primiriše, Brisk svećica je projektovana za vozila na plin i tu je caka, živoni vek - inteval zamene po proizvođaču je 30000 km tng 45000 benzin. kao što se vidi po ovome bi Denso i Ngk rebalo da oduvaju Brisk ali kao šo rekoh Brisk je namenjen motorima koji koriste plin.
Uostalom najsigurnija tvrdnja je ona koja se dobija iskustvom, pošto sam isprobao sve varijante zadnja je upravo Brisk svećica, mogu ovo da tvrdim (ja ipak prelazim 50 - 60 kkm godišnje). Ko vozi na plin a ima ubačene Brisk svećice mogao je da prime još jednu stvar vreme startovanja motora - alansovanje je duplo kraće sa ovim svećicama.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1457827 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.