Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898982 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

usr

Član broj: 332960
Poruke: 37



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.04.2016. u 10:41 - pre 97 meseci
Citat:
loco corazon:
Da pozdravim drustvo i da javim da sam se i ja docepala drzljavljanstva EU. Zakletvu sam polozila pre mesec dana u Subotici , drugi pokusaj.Ispitivao me je isti covek kao i prvi put, ne mogu da kazem da su pitanja bila nesto specijalno, uglavnom ona koja se vrte po temi jedino me je smorilo sto je on posle svakog mog odgovora imao kraci monolog , nakon kojeg je sledilo pitanje.Tu sam se morala jako skoncentrisati da pohvatam sta prica, jer , je li , bas ne vezem madjarski.Uglavnom , proslo je i sad sledi vadjenje pasosa i lk. Nameravam da odem preko u neko manje mesto, tipa Kiskuhalas, Bacalmas i sl.E sad , sigurno je temi receno, ali me ova pretraga smara, pa ako bi neko odgovorio posto je pasos na 10 g. ali po hitnom postupku.


Pasos u Madjarskoj je
- 14000 forinti na 10 god
- 7500 forinti na 5 god.

Rok izrade je 20 dana. Po iskustvu ljudi koji su ostavili komentar uglavnom bude gotov brze, oko nedelju dana.

Za ubrzani postupak se na tu cenu dodaje jos
- 19000 forinti za rok izrade od 7 dana
- 29000 forinti za rok od 3 dana (moze da se aplicira bilo gde ali se mora preuzeti u Budimpesti u Visegradi utca)
- 39000 forinti za rok od 24 casa (moze da se aplicira i preuzme samo u centralnoj kancelariji u Budimpesti, Visegradi utca)

Dodatna objasnjenja imas ovde:
http://www.nyilvantarto.hu/hu/utlevel
Tu jos pise da ukoliko su svi podaci cisti, pasos ce u redovnom postupku biti gotov u roku od 8 dana (umesto 20). Takodje mozes da trazis LK, rok izrade je isto 8 dana, i besplatna je.

Zakljucak: po meni ima smisla ili predati po redovnoj proceduri u nekom mestu blizu granice, npr. Segedinu, ili otici u Budimpestu i odraditi proceduru od 24h.
 
Odgovor na temu

ZoranH
Novi Sad

Član broj: 328995
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.04.2016. u 14:49 - pre 97 meseci
Danas sam drugi put posetio konzularne dane u Rumi.
Ucio sam nekoliko mesci jezik,isao na casove..i gotovo sve razumeo konzula sta je pitao...ali..
Postavljena su neka zanimljiva pitanja na koje nisam imao odgovor.

1.Ko vam je bio madjar u porodici?

Moj pradeda je bio madjarski drzavljanin.

2.Po ocu ili majci?

Pradeda je deda mog oca.


3.Gde ucite jezik?

Ucim kuci,pomaze mi prijatelj.

4.Zasto vas prijatelj uci madjarski?

Zato sto je prijatelj madjar pa mi pomaze.


5.Kojim jezikom govorite u kuci?

Srpskim

i glavno pitanje...

6.Zasto u kuci ne govorite madjarski?????


Uzeli papire i napisali da ne znam jezik...
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-24-135-254-96.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.04.2016. u 14:58 - pre 97 meseci
ZoranH
Ajde pojasni mi ovaj deo,ova pitanja i odgovore su koja nisi znao odgovor,ili..
jer ako nisi znao odgovore kako si zapamtio sta su te pitali tj,ko ti je preveo ta pitanja.
Pitam te jer mene u Zrenjaninu verovatno isti ceka,a i mi kod kuce pricamo srpski..mada meni i supruga slabije zna madjarski..

Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

ZoranH
Novi Sad

Član broj: 328995
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.04.2016. u 15:03 - pre 97 meseci
Ja sam razumeo sta je rekao..ali ne znam sta da odgovorim na pitanje "Zasto ne govorite u kuci madjarski" jer nisam madjar i ucim jezik sa prijateljem koji je madjar..ja sam sve razumeo a njemu je smetalo izgleda sto trazim drzavljanstvo a nisam madjar,,ne znam
 
Odgovor na temu

new_clan

Član broj: 332424
Poruke: 53



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.04.2016. u 15:03 - pre 97 meseci
Ja sam shvatio da covek samo na pitanje broj 6 nije dao odgovor, i viszlat...

Zorane, ko zna zasto je to dobro ! Ne sekiraj se.

ALI napisao si da su ti uzeli dokumente a napisali da nisi znao jezik !? Sta to znaci, nije valjda da ces sada morati da cekas odbijenicu?

 
Odgovor na temu

ZoranH
Novi Sad

Član broj: 328995
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.04.2016. u 15:06 - pre 97 meseci
E bas to govorim,napisao je komentar u tri reda ali necitko pa ne znam sta pise.I pitao je ko mi je sastavio biografiju,odgovorio sam ja.Trazio je da napisem na madjarskom da sam ja napisao biografiju i da potpisem ispod i da stavim datum.

I onda je obelezio da ne znam jezik.
 
Odgovor na temu

new_clan

Član broj: 332424
Poruke: 53



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.04.2016. u 15:23 - pre 97 meseci
Ajaooo, gore nije moglo !

Trebao si im istrgnuti dokumente i pobeci.

Sad opet treba cekati odbijenicu, a vreme ide...

Necu da pametujem, al znam sta ce sada ostali forumasi reci...
 
Odgovor na temu

Cat23
Subotica,Srbija

Član broj: 326718
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.04.2016. u 09:27 - pre 97 meseci
Moj suprug je predao pre dva meseca u SU. Naravno da je imao razgovor sa konzulkom. Inace baš je učio i stvarno se dobro spremio.
Razgovor sa njom je trajao pola sata. Nije bilo pitanja na koja nije znao odgovor niti nešto da nije razumeo,ali naravno da se primeti da
mu mađarski nije maternji.
I poenta ovog mog posta je da je ona isto napisala u papirima napomenu da se vidi da uči jezik i da dobro razume,da mu otac ima mađarsko državljanstvo,da mu žena i deca isto
imaju mađ. drž.
Pročitala mu je to što mu je napisala i između ostalog rekla da gde god bude imao zakletvu da će uslediti još jedna provera jezika.
Rekla mu je da se čeka 6 meseci na zakletvu.
E sad,ne znam kako to protumačiti. U suštini on sobzirom da je oženjen građankom EU ima ista prava kao da i on ima EU pasoš,pa možda će mu zbog toga dati državljanstvo. I tata od mog supruga je mađ. drž. A govorilo se da ako bilo šta konzul stavi u napomenu da će dobiti odbijenicu. E sad videćemo......
JAvićemo Vam kakav smo odgovor dobili.
Pozdrav
Ako je imao neko sličan slučaj neka javi.
 
Odgovor na temu

gsmboriss
Serviser mobilnih telefona
Kikinda

Član broj: 202871
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.04.2016. u 15:02 - pre 97 meseci
Citat:
Cat23: Moj suprug je predao pre dva meseca u SU. Naravno da je imao razgovor sa konzulkom. Inace baš je učio i stvarno se dobro spremio.
Razgovor sa njom je trajao pola sata. Nije bilo pitanja na koja nije znao odgovor niti nešto da nije razumeo,ali naravno da se primeti da
mu mađarski nije maternji.
I poenta ovog mog posta je da je ona isto napisala u papirima napomenu da se vidi da uči jezik i da dobro razume,da mu otac ima mađarsko državljanstvo,da mu žena i deca isto
imaju mađ. drž.
Pročitala mu je to što mu je napisala i između ostalog rekla da gde god bude imao zakletvu da će uslediti još jedna provera jezika.
Rekla mu je da se čeka 6 meseci na zakletvu.
E sad,ne znam kako to protumačiti. U suštini on sobzirom da je oženjen građankom EU ima ista prava kao da i on ima EU pasoš,pa možda će mu zbog toga dati državljanstvo. I tata od mog supruga je mađ. drž. A govorilo se da ako bilo šta konzul stavi u napomenu da će dobiti odbijenicu. E sad videćemo......
JAvićemo Vam kakav smo odgovor dobili.
Pozdrav
Ako je imao neko sličan slučaj neka javi.


ja sam takodje imao napomenu ali doduse meni je nisu procitali tako da ne znam sta je pisalo, i dobio sam drzavljnostvo...
 
Odgovor na temu

danmark

Član broj: 327501
Poruke: 17
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.04.2016. u 15:10 - pre 97 meseci
Boze,kakve su ovo opservacije i dijagnoze kod ovih iz Subotickog konzulata, da covek ne poveruje.
 
Odgovor na temu

padobranac79
333333333333
xxx
xxx

Član broj: 322573
Poruke: 77



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.04.2016. u 15:26 - pre 97 meseci
j..u sve da puca ocekivano jebes ga......
 
Odgovor na temu

NenadP80
Beograd

Član broj: 333336
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.04.2016. u 22:22 - pre 97 meseci
Pozdrav svima!
Skoro sam dobio madjarsko drzavljanstvo,a par meseci pre sam dobio dete. Da li neko zna kakva je procedura prijave rodjenja? Sta je potrebno od dokumenata? Moze li se to obaviti u Segedinu? Ako neko ima iskustva,molim nek napise
 
Odgovor na temu

usr

Član broj: 332960
Poruke: 37



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.04.2016. u 10:35 - pre 97 meseci
Tebi treba magyarországi (hazai) anyakönyvezés.

Zahtev mozes da podneses u konzulatu, pogledaj generalnu stranicu madjarske konzularne sluzbe http://konzuliszolgalat.kormany.hu/szuletes-kulfoldon. Mislim da zahtev i dokumentaciju mozes i postom da posaljes u BG/SU.

U Madjarskoj je za to do prosle godine bila zaduzena imigraciona sluzba, a sada je vladina kancelarija u Budimpesti (Budapest Főváros Kormányhivatala).
http://www.kormanyhivatal.hu/h...i-egyseg/e-o-h-o-t-f-foosztaly
Tebi treba odeljenje Honosított és Határon Túli Anyakönyvi Ügyek Osztálya 1.-2. Evo obavestenja sa njihove stranice: http://www.kormanyhivatal.hu/d...vvez%C3%A9si%20%C3%BCgyek.docx

p.s. Za proceduru upisa deteta trebace ti tvoji madjarski izvodi iz m.k. rodjenih i m.k. vencanih, za koje si aplicirao kad si trazio drzavljanstvo ali koje pretpostavljam jos uvek nisi dobio, pa je za ocekivati da ce te pitati u vezi sa tim.
Ukoliko nisi u braku, moraces da licno u konzulatu potpises izjavu da je dete tvoje, a tada je (mislim) i prisustvo majke obavezno.
Ukoliko si u braku, ali nisi bio vencan kad si predao za drzavljanstvo, moraces da predas i za uknjizavanje braka u madjarskoj. Za to je potrebno licno prisustvo i tebe i supruge u konzulatu, plus naravno srpski izvod iz m.k. vencanih i prevod.
 
Odgovor na temu

NenadP80
Beograd

Član broj: 333336
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.04.2016. u 21:14 - pre 97 meseci
usr,hvala puno na info
 
Odgovor na temu

minaminka

Član broj: 333337
Poruke: 2
212.200.132.*



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.04.2016. u 08:39 - pre 97 meseci
Da li neko zna da li je istina da se u Beogradu posle zakletve moze cekati i sest meseci kako bi se dobio pasos?
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-24-135-254-96.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.04.2016. u 09:34 - pre 97 meseci
Citat:
minaminka: Da li neko zna da li je istina da se u Beogradu posle zakletve moze cekati i sest meseci kako bi se dobio pasos?


I da jeste istina,ti biras gde ces da pravis pasos,ako ti nije hica i imas vremena cekaj 6 meseci,ako ti se zuri pravac Budimpesta i za 24 sata je tvoj.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.04.2016. u 15:29 - pre 97 meseci
Ako je neko zainteresovan, Duolingo uskoro pusta kurs za madjarski u beta fazu: https://incubator.duolingo.com/courses/hu/en/status

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

gsmboriss
Serviser mobilnih telefona
Kikinda

Član broj: 202871
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.05.2016. u 08:31 - pre 97 meseci
zanima me sledece, ja bi svoju devojku da ozenim pre odlaska u inostranstvo, koji je postupak upisa u knjige vencanih?? jel to neko prosao?

[Ovu poruku je menjao gsmboriss dana 02.05.2016. u 10:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

usr

Član broj: 332960
Poruke: 37



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2016. u 13:28 - pre 97 meseci
Vidim niko ti ne odgovara, pa da ti dam generalnu informaciju sa web sajta (nemam licno iskustvo):

http://konzuliszolgalat.kormany.hu/hazassag-valas -> Házasság magyarországi anyakönyvezése

Treba ti:
-ispunjen zahtev,
-madjarski pasos ili drugi dokument kojim dokazujes madjarsko drzavljanstvo (madjarska l.k. ili honosítási okirat + srpski pasos)
-lakcím karta
-srpski pasos supruge (ovde je verovatno bitno da pasos vec glasi na novo prezime, ukoliko ga supruga menja)
-tvoj madjarski izvod iz maticne knjige rodjenih, a posto sumnjam da si ga vec dobio, ponesi najbolje srpski + zvanican prevod, ne preostaje ti nista drugo
-izvod iz maticne knjige vencanih i zvanican prevod
-ukoliko si prethodno bio ozenjen, dokaz o slobodnom bracnom stanju pre sklapanja novog braka (npr. dokument o razvodu)

Prijava u madjarskom konzulatu je besplatna. Nazalost, cuo sam da proces moze bas da potraje (i godinu dana). Da napomenem da ti ne treba posebna overa srpskih dokumenata (apostil), ali ukoliko se vencas negde drugo, onda moras proveriti (jer Madjarska ima sporazum samo sa nekim drzavama).

Medjutim, sumnjam da ti to predstavlja problem da odes negde u EU i onda trazis vizu za spajanje porodice za suprugu, imas srpski dokument o vencanju koji mozes da podneses u ambasadi te trece zemlje.
 
Odgovor na temu

usr

Član broj: 332960
Poruke: 37



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2016. u 13:38 - pre 97 meseci
I da, morate i ti i zena licno da prisustvujete. Tom prilikom cete morati i zajedno da se izjasnite koje prezime ce deca koristiti po rodjenju, bez obzira na to da li planirate decu ili ne.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898982 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.