Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897546 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gsmboriss
Serviser mobilnih telefona
Kikinda

Član broj: 202871
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.05.2016. u 11:19 - pre 97 meseci
hvala puno. inace proverio sam uglavnom u svim drzavama za spajanje poridice vazi nas izvod i maticne knjige vencanih ali se trazi medjunarodni...
 
Odgovor na temu

alfico
Penzioner
Penzioner
Beograd

Član broj: 327379
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.05.2016. u 20:04 - pre 97 meseci
Mozda moze da bude korisna sledeca informacija u vezi vadjenja pasosa u Budimpesti, zapravo o nacinu placanja.

Prosle sedmice sam vadio pasos za sebe u Budimpesti na mestu koje je vec ranije opisano na postovima. Nakon sto sam rekao portiru da zelim vadjenje pasosa u roku od 24 h. on mi je izdao broj. Moj broj se pojavio nakon 3-4 minuta za salter broj 8 gde sam pokzao broj, a sluzbenica mi je odmah rekla da udjem u kabinu i ostavim otisak prvo levog a kasnijie desnog kaziprsta na minijaturnom skeneru. Nakon toga me je fotografisala i pitala da li sam zadovoljan fotografijom koja se pojavila u kabini na monitoru iznad sociva kamere. potpisao sam jedan kartoncic u pravougaoniku odredjenim za potpis.

Rekao sam joj da bih ja platio VISA karticom i pokazao istu. Rekla je da je to u redu i zamolila da sacekam da me prozovu na drugom salteru. Nakon 15-tak minuta procitan je moj broj (isti onaj koji sam dobio na samom pocetku).

Vrlo ljubazna sluzbenica je pregledala moja dokumenta (ranje opisano u postovima) i pitala da li se slazem da moji otisci prstiju ostanu u njihovoj bazi podataka sto je deo legalne procedure. Slozio sam se, jos je nesto kuckala i zatim naplatila ceo proces 53,000 Forinti tako sto je provukla moju Visa karticu, a ja upisao svoj pin u terminal.
Time je proces zavrsen i receno mi je da sutradan oko podneva mogu da podignem pasos, ulaz iz susedne ulice (takodje vec opisano u postovima).

Sutradan je ceo proces uzimanja broja (jedino dugme na aparatu) i preuzimanja pasosa trajao 3 minuta i odvijao se profesionalno i prakticno bez konverzacije (bas kao sto je opisano u postovima).

Dominantan je utisak uredjenog procesa u uredjenoj administraciji.



 
Odgovor na temu

ivy_br

Član broj: 322047
Poruke: 59
*.dynamic.sbb.rs.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.05.2016. u 22:28 - pre 97 meseci
Lepa vest je da pozivaju na zakletvu u SU one koji su predali papire pocetkom oktobra na konz.danima u NS. Nadam se da ce se neko od njih javiti ovde sa svojim iskustvom sa zakletve!
 
Odgovor na temu

stolesss
Pancevo Srbija

Član broj: 330697
Poruke: 47
*.bredband.comhem.se.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.05.2016. u 09:25 - pre 97 meseci
Pozz drustvo .. Cekam papire skoro deset meseci , dali ima jos neko da je cekao toliko papire a da je dobio poziv za zakletvu a ne odbijenicu .. kad nazovem u Budimpestu kazu mi slucaj se razmatra ...
 
Odgovor na temu

ja_ns
varos u ravnici

Član broj: 318556
Poruke: 51
*.dynamic.kdsinter.net.



+60 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.05.2016. u 16:56 - pre 96 meseci
Citat:
stolesss: Pozz drustvo .. Cekam papire skoro deset meseci , dali ima jos neko da je cekao toliko papire a da je dobio poziv za zakletvu a ne odbijenicu .. kad nazovem u Budimpestu kazu mi slucaj se razmatra ...


Da, ima takvih. Cekao sam 11 i po meseci... Predao zahtev u Bg i dobio poziv za zakletvu, takodje u Bg. Verovatno ces uskoro dobiti neko obavestenje...
 
Odgovor na temu

putniknamernik
Beograd

Član broj: 53279
Poruke: 84
*.cpe.vektor.net.



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.05.2016. u 08:24 - pre 96 meseci
ja sam cekao 14 meseci, predao u februaru, zvali me u oktobru na proveru i bio na zakletvi u aprilu.
Mislim da je sada ocekivano vreme od 10 do 16 meseci.
putniknamernik
 
Odgovor na temu

tivadar70

Član broj: 332503
Poruke: 13



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.05.2016. u 19:39 - pre 96 meseci
Ako je nekom potrebna pomoc u vezi upisa sklapanja braka ili prijave rodjenja deteta u madjarske maticne knjige ili ima bilo kakva pitanja u vezi toga neka mi se javi u privatnoj poruci. Pozdrav!
 
Odgovor na temu

usr

Član broj: 332960
Poruke: 37



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.05.2016. u 14:18 - pre 96 meseci
tivadar70: Zasto ne napises na forum svoje iskustvo tj znanje o upisu u maticne knjige, kako bi svi mogli da profitiraju od toga? Ili ako nudis usluge uz placanje, ne napises konkretno tvoju ponudu? Hvala
 
Odgovor na temu

tivadar70

Član broj: 332503
Poruke: 13



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.05.2016. u 14:31 - pre 96 meseci
Citat:
usr: tivadar70: Zasto ne napises na forum svoje iskustvo tj znanje o upisu u maticne knjige, kako bi svi mogli da profitiraju od toga? Ili ako nudis usluge uz placanje, ne napises konkretno tvoju ponudu? Hvala


Pisao sam o svemu vrlo detaljno na ranjim stranicama. Nema smisla da se to ponavlja i kopira pet puta. Obrazlozio sam detaljno potrebnu dokumentaciju, mesto i nacin predaje ovakve prijave, a mnogima sam i ovde na forumu javno odgovarao. Mozes da se vratis, pa citaj.

Neki ljudi jednostavno ne zele javno da pisu o tome kako su sklopili ili razveli brak, mozda je neki od brakova bio fiktivan i samo za papire, zatim mnogi su menjali ime/prezime iz raznih razloga, dobijali decu, pa deca menjala imena i slicno.

Ukoliko umem i mogu ja odgovorim i pomognem, ukoliko ne mogu, ja takvog uputim dalje, nekom ko mozda moze da mu pomogne.
 
Odgovor na temu

stolesss
Pancevo Srbija

Član broj: 330697
Poruke: 47
*.bredband.comhem.se.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.05.2016. u 16:02 - pre 96 meseci
Citat:
ja_ns:
Citat:
stolesss: Pozz drustvo .. Cekam papire skoro deset meseci , dali ima jos neko da je cekao toliko papire a da je dobio poziv za zakletvu a ne odbijenicu .. kad nazovem u Budimpestu kazu mi slucaj se razmatra ...


Da, ima takvih. Cekao sam 11 i po meseci... Predao zahtev u Bg i dobio poziv za zakletvu, takodje u Bg. Verovatno ces uskoro dobiti neko obavestenje...



HVALA NA ODGOVORIMA MOMCI , VEC SAM SE SMORIO ..
 
Odgovor na temu

cape011

Član broj: 242256
Poruke: 133



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.05.2016. u 23:48 - pre 96 meseci
Da li neko zna, da li se prilikom predaje zahteva za pasoš u Budimpešti po ubrzanoj proceduri (24h), može zatražiti i lična karta koja bi takođe bila izdata u roku od 24 h?

Nova lična karta se inače ne naplaćuje.
Zanima me ako ova varijanta postoji, da li se plaća ubrzani postupak ?

Hvala

[Ovu poruku je menjao cape011 dana 09.05.2016. u 00:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

usr

Član broj: 332960
Poruke: 37



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.05.2016. u 05:34 - pre 96 meseci
Lk se ne izdaje po ubrzanom postupku, samo redovna procedura postoji (8 dana). Postoje privremene lk koje se izdaju na licu mesta, ali samo drzavljanima koji zive na teritoriji Madjarske i nemaju ni jedan drugi validan identifikacioni dokument. One se ponistavaju prilikom preuzimanja lk.
 
Odgovor na temu

putniknamernik
Beograd

Član broj: 53279
Poruke: 84
*.cpe.vektor.net.



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.05.2016. u 08:58 - pre 96 meseci
kakva je procedura za licnu kartu, da li samo treba navesti da se zeli i pasos i licna karta ?
putniknamernik
 
Odgovor na temu

ja_ns
varos u ravnici

Član broj: 318556
Poruke: 51
*.dynamic.kdsinter.net.



+60 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.05.2016. u 17:08 - pre 96 meseci
Citat:
stolesss:
Citat:
ja_ns:
Citat:
stolesss: Pozz drustvo .. Cekam papire skoro deset meseci , dali ima jos neko da je cekao toliko papire a da je dobio poziv za zakletvu a ne odbijenicu .. kad nazovem u Budimpestu kazu mi slucaj se razmatra ...


Da, ima takvih. Cekao sam 11 i po meseci... Predao zahtev u Bg i dobio poziv za zakletvu, takodje u Bg. Verovatno ces uskoro dobiti neko obavestenje...



HVALA NA ODGOVORIMA MOMCI , VEC SAM SE SMORIO ..


verujem... i ja sam se isto tako smorio, ali i obradovao kad je stiglo pismo... ja sam 3 puta slao mail u Budimpestu i raspitivao se, tek nakon treceg puta su odgovorili da je predmet resen i da cu uskoro biti obavesten. nakon toga je proslo 2 nedelje i stigao je poziv za zakletvu. verujem da ce i tebi uskoro nesto stici, samo se jos malo strpi
 
Odgovor na temu

Markus94
Marko Aksentijević
Beograd

Član broj: 333462
Poruke: 2
*.amres.ac.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.05.2016. u 22:47 - pre 96 meseci
Pozdrav dragi ljudi,

Verovatno ću postavljati najčešća pitanja ovde ko i svi, samo želim da mi kažete da li sam ja dobro razumeo celu proceduru. Hvala unapred.
Ja najpre idem u MAĐARSKU AMBASADU u Bgu(planiram u Bgu to uraditi jer tu studiram iako živim 40km od Su) da zakažem termin i predaju dokumenata, kada dobijem termin što je za nekih 3 meseca idem u ambasadu i tamo me službenici ili ko god ispituje (intervju), nakon toga i ako sve prođe po planu za nekih 6-12meseci termin za zakletvu, mogu biti obavešten pismom ili telefonom, kada dodjem na zakletvu opet proveravaju moje znanje jezika i ako prodje dobro onda dobijam sa sigurnošću državljanstvo. Je li sam sve valjano napisao? Posle toga kad god odlučim mogu praviti pasoš.
Pitanja:
Gde je lakše da se prođe znanje jezika, Beograd ili Subotica?
Da li neko zna gde bih mogao ići na privatne časove u Beogradu?
Okvirno koji nivo znanja je potreban za prolaz? Ja planiran intezivno ići na neke privatne časove ako postoje, vidim ljudi ovde uče godinu dana i jače što mi ne odgovara, još plus učim nemački jezik, za zaposlenje mi treba C1, brzo pamtim, ali kada se izmeša nemački, engleski, uskoro kad krenem i mađarski nikada neću proći intervju.

Ja sam već jednom predao dokumente, prošle godine u Kanjiži i žena me je pola godine zvala da zakaže termin za intervju i stalno sam odlagao, samo nisam otišao jer mi je znanje mađarskog 3%, a tada sam imao mnogo obaveza na fakultetu, kao i sada, ali moram odvojiti vremena.

Hvala unapred na odgovorima.

Pozdrav,
Marko.

 
Odgovor na temu

ivy_br

Član broj: 322047
Poruke: 59
212.200.247.*



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.05.2016. u 05:46 - pre 96 meseci
Ako si predao prosle godine u Kanjizi i zvali te na zakletvu znaci da je bilo skoro? Drzavljanstvo te verovatno jos ceka u Su u konzulatu, a ne mozes podneti novi zahtev dok te ne odbiju tj.dok ti ne poniste drz.koje si ocigledno dobio ako su te zvali na zakletvu.
Sto se tice nove predaje mislim da ti je bolje bg. A sto se tice jezika, jbg svi mi ucimo i nemacki ili planiramo pa nemamo vremena za sve al bice vremena kad se dobije drzavljanstvo! Tako da prioni na posao - strebaj madjarski!
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
109.122.122.47



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.05.2016. u 06:27 - pre 96 meseci
Juce mi je javila koleginica sa mog sajta da joj je ‘Tivadar ([email protected])’ trazio 500 evra da je vodi kod maticara sa kojim ce da prica srpski.

Moj savet - obidjite coveka.
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

Markus94
Marko Aksentijević
Beograd

Član broj: 333462
Poruke: 2
*.amres.ac.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.05.2016. u 11:30 - pre 96 meseci
Citat:
ivy_br:
Ako si predao prosle godine u Kanjizi i zvali te na zakletvu znaci da je bilo skoro? Drzavljanstvo te verovatno jos ceka u Su u konzulatu, a ne mozes podneti novi zahtev dok te ne odbiju tj.dok ti ne poniste drz.koje si ocigledno dobio ako su te zvali na zakletvu.
Sto se tice nove predaje mislim da ti je bolje bg. A sto se tice jezika, jbg svi mi ucimo i nemacki ili planiramo pa nemamo vremena za sve al bice vremena kad se dobije drzavljanstvo! Tako da prioni na posao - strebaj madjarski!



Pa pre tačno godinu dana sam trebao ići, postupak je bio baš brz, ubacila me u termin neki za nedelju dana pa za mesec i na kraju septembra, ali nisam hteo doći. Možda je napisala da sam odustao pa mogu opet vaditi papire, ne znam. Dobro je što si mi rekao to, moram proveriti. Hvala ti!
 
Odgovor na temu

losmia

Član broj: 328238
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.05.2016. u 16:42 - pre 96 meseci
Da li je neko imao problema prilikom predaje dokumenata ako je umesto običnog izvoda iz matične knjige izvadio i predao internacionalni izvod?
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
..92.076.pools.vodafone-ip.de.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.05.2016. u 20:53 - pre 96 meseci
Međunarodni izvod sam po sebi nije problem, ali svakako mora biti preveden na mađarski!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897546 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.