Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3909697 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.07.2014. u 16:43 - pre 119 meseci
Citat:
mmix: O cemu pricate zapravo. Kad dobijes poziv za proveru dobijes poziv da se javi sam u roku od 30 dana. S tim sto oni ni ne znaju tacno kad si ti dobio pismo pa mozes zapravo da se javis i u duzem periodu. Nikakvi termini nisu unapred zakazani pa da mora da se trci.


kad potpises prijem preporucenog pisma, taj datum se smatra da ti je stavljeno k'znanju
asdf
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.07.2014. u 16:54 - pre 119 meseci
Nama je poziv stigao regularnom postom. Provericu jos jednom sa zenom, ali kovertu je pronasla u sanducetu. That being said, mozda je i psotar potpisao, videcu dal je koverta jos u zivotu.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

ivy_br

Član broj: 322047
Poruke: 59
*.dynamic.sbb.rs.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.07.2014. u 18:19 - pre 119 meseci
Takodje se javljam po pitanju knjige Jó napot! Viszlát!. Da li je neko dosao do knjige i zeli da podeli informaciju sa nama koji je trazimo? Poprilicno mi je hitno da je nadjem.
 
Odgovor na temu

cape011

Član broj: 242256
Poruke: 133



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.07.2014. u 19:18 - pre 119 meseci
Zeleo bih da vas pitam ukratko samo. Verovatno je to postavljeno sto puta ali ne mogu da nadjem tacno gde, ako je problem neka administrator slobodno obrise..

Pretpostavljam da je kao i svima vama cilj da dobijete madjarski pasos da bi isli negde u Evropu da radite, ili jednostavno da imate izbor kada zeliteda promenite nesto u svom zivotu na bolje.

Ja bih isto to hteo i zanima me samo da proverim negde da li ispunjavam uslov.
Znam da mi je prababa rodjena u Slavoniji, u mestu na Srpsko Hrvatskoj granici jos davne 1888 godine, znaci to je bila tad Austo-Ugarska.

Da li je meni dovoljan izvod iz MK rodjenih iz Hrvatske za nju ili umrlica koju bih izvadio u Beogradu jer je tu umrla 1947 ? Ili treba jos neki papir.

Madjarski ne znam ni jedno jedino slovo. Ali misilm da ako bih ucio narednih godinu dana da bih mozda zadovoljio uslov, a ako ne, pa naucio sam jos jedan jezik na kim mogu da se sporazumevam :)

Hvala na ogovoru i opet izvinjenje jer pisem nesto sto je verovatno napisano.
 
Odgovor na temu

visnjicmilos

Član broj: 323505
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.07.2014. u 19:45 - pre 119 meseci
Citat:
cape011: Zeleo bih da vas pitam ukratko samo. Verovatno je to postavljeno sto puta ali ne mogu da nadjem tacno gde, ako je problem neka administrator slobodno obrise..

Pretpostavljam da je kao i svima vama cilj da dobijete madjarski pasos da bi isli negde u Evropu da radite, ili jednostavno da imate izbor kada zeliteda promenite nesto u svom zivotu na bolje.

Ja bih isto to hteo i zanima me samo da proverim negde da li ispunjavam uslov.
Znam da mi je prababa rodjena u Slavoniji, u mestu na Srpsko Hrvatskoj granici jos davne 1888 godine, znaci to je bila tad Austo-Ugarska.

Da li je meni dovoljan izvod iz MK rodjenih iz Hrvatske za nju ili umrlica koju bih izvadio u Beogradu jer je tu umrla 1947 ? Ili treba jos neki papir.

Madjarski ne znam ni jedno jedino slovo. Ali misilm da ako bih ucio narednih godinu dana da bih mozda zadovoljio uslov, a ako ne, pa naucio sam jos jedan jezik na kim mogu da se sporazumevam :)

Hvala na ogovoru i opet izvinjenje jer pisem nesto sto je verovatno napisano.


Pozdrav. ;-D Dovoljan ti je izvod iz maticne knjige umtrlih a za ostale potomke pa sve do tebe izvod iz maticne knjige rodjenih ali ako neko od tih predaka nije ziv onda iz maticne knjige umrlih. Spremis jezik, sve te izvode prevedes kod sudskog tumaca za madjarski, izvadis potvrdu iz MUPA da nisi osudjivan koju takodje prevedes, napises biografiju na madjarskom i predas zahtev. To je cela mustra koliko sam ja upucen. :D
 
Odgovor na temu

majcekica 007
marijana grgic
student

Član broj: 215837
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.07.2014. u 22:19 - pre 119 meseci
Da li u Subotici postoji opcija ubrzana izrada pasosa za 3 ili 7 dana? Da li se tamo iskljucivo placa preko uplatnice u NLB banci ili moze I karticom na salteru da se plati???
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.07.2014. u 22:29 - pre 119 meseci
Citat:
visnjicmilos: Pozdrav. ;-D Dovoljan ti je izvod iz maticne knjige umtrlih a za ostale potomke pa sve do tebe izvod iz maticne knjige rodjenih ali ako neko od tih predaka nije ziv onda iz maticne knjige umrlih. Spremis jezik, sve te izvode prevedes kod sudskog tumaca za madjarski, izvadis potvrdu iz MUPA da nisi osudjivan koju takodje prevedes, napises biografiju na madjarskom i predas zahtev. To je cela mustra koliko sam ja upucen. :D


Drago mi je da si citao i poruke sa pocetka foruma iz 2011te:), ali mnoge stvari su se promenile od tad.
-potvrda o neosudjivanosti nije potrebna, vec se to nekom saradnjom dveju policija proverava ili kako vec
-biografija se vise ne pise zasebno na papiru, kao sto je bio slucaj kad je zahtev o renaturalizaciji bio na 6 strana, vec je sada unutar novog obrasca od 10 strana na trecoj, ako se ne varam. Sama biografija je i dalje ista, pises o sebi, obrazovanju, poslu, porodici...
-treba i jedna fotografija formata 3.5 x 4.5
mislim da je to sve, uz sve sto Visnjic naveo

Srecno!

asdf
 
Odgovor na temu

Ivan_011
Beograd

Član broj: 320821
Poruke: 2
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.07.2014. u 08:03 - pre 119 meseci
Pozdrav za sve,
Imam sada nedoumicu, imam spremna dokmenta za predaju zahteva za Mađarsko državljanstvo..
Izvodi: Moj IMKR(izvod iz matične knjige rođenih), moje majke IMKR, moje babe IMKU (izvod iz matične knjige umrlih) i moje prababe koja je nosilac IMKU
Kopiju pasoša, popunjen obrazac Honositasi u kome na strani br4 treba upisati biografiju, Adatlap1 i sliku formata za pasoš.
Sada me zanima, ako neko zna pouzdano, a da ne moram da zovem konzulat ili ambasadu pošto ne bih u Srbiji predavao, da li je ovo dovoljno od dokumenata...
Jel trebaju izvodi iz matičnih knjiga venčanih za ženske pretke? u mom slučaju za sve tri..
 
Odgovor na temu

mozdauevropu
El.ing
privatno

Član broj: 322350
Poruke: 18
*.adsl.eunet.rs.



+33 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.07.2014. u 08:54 - pre 119 meseci
Poštovani forumaši,


Koliko je prosečno vreme, za čekanje odgovora na apliciranje za državljanstvo. Predao sam pre 6 meseci u Budimpešti i zasada nema odgovora. Vidim da su pojedini ljudi dobijali poziv za zakletvu u vremenskom periodu od 4 - 10 meseci .
Kakvo je vaše iskustvo ?
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.07.2014. u 09:11 - pre 119 meseci
@Ivan011
Ne trebaju vecani listovi.
 
Odgovor na temu

Ivan_011
Beograd

Član broj: 320821
Poruke: 2
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.07.2014. u 09:25 - pre 119 meseci
Hvala veegun.. Ne znam više, svako priča svoju priču...
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.customer.telenor.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.07.2014. u 09:46 - pre 119 meseci
Citat:
mozdauevropu:
Poštovani forumaši,


Koliko je prosečno vreme, za čekanje odgovora na apliciranje za državljanstvo. Predao sam pre 6 meseci u Budimpešti i zasada nema odgovora. Vidim da su pojedini ljudi dobijali poziv za zakletvu u vremenskom periodu od 4 - 10 meseci .
Kakvo je vaše iskustvo ?


Moj sef je predao krajem februara a sredinom aprila bio na zakletvi,tako da no dva meseca nije cekao,a ja sam predala u januaru a bila u junu na zakletvi,sve zavisi
 
Odgovor na temu

cape011

Član broj: 242256
Poruke: 133



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.07.2014. u 10:00 - pre 119 meseci
A u čemu je razlika da se predaje u Beogradu , Subotici, Novom Sadu ili neko ide čak do Mađarske da bi predao zahtev ?

Zar nije lakse to uraditi u mestu gde živiš ?
 
Odgovor na temu

visnjicmilos

Član broj: 323505
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.07.2014. u 10:10 - pre 119 meseci
Drugari,

ja moram nesto da podelim sa vama, ako nije primereno pravilima foruma neka admin obrise ovu poruku. Malo da se nasmejete http://www.kurir-info.rs/bolno...sickih-sapunica-clanak-1443827
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-138-220.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.07.2014. u 10:11 - pre 119 meseci
Citat:
cape011: A u čemu je razlika da se predaje u Beogradu , Subotici, Novom Sadu ili neko ide čak do Mađarske da bi predao zahtev ?

Zar nije lakse to uraditi u mestu gde živiš ?

To to pitas za pasos..... I koliko ja znam u Novom Sadu nema ni konzulata ni ambasade pa tamo ne moze da se preda.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

misonjasu

Član broj: 193011
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.07.2014. u 10:30 - pre 119 meseci
Citat:
visnjicmilos:
Drugari,

ja moram nesto da podelim sa vama, ako nije primereno pravilima foruma neka admin obrise ovu poruku. Malo da se nasmejete http://www.kurir-info.rs/bolno...sickih-sapunica-clanak-1443827

Ovo treba primeniti pre ulaska u ambasadu :)
 
Odgovor na temu

cape011

Član broj: 242256
Poruke: 133



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.07.2014. u 10:41 - pre 119 meseci
Citat:
jedy023:
Citat:
cape011: A u čemu je razlika da se predaje u Beogradu , Subotici, Novom Sadu ili neko ide čak do Mađarske da bi predao zahtev ?

Zar nije lakse to uraditi u mestu gde živiš ?

To to pitas za pasos..... I koliko ja znam u Novom Sadu nema ni konzulata ni ambasade pa tamo ne moze da se preda.



Mislio sam na zahtev prvi koji se podnosi, kolko sam pročitao može i u Zrenjaninu na konzularnim danima ili gde već, u manjim mestima gde dolaze predstavnici ambasade, ne bitno. U čemu je razlika ići u Mađarsku kad to mogu u Beogradu ?
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.07.2014. u 11:13 - pre 119 meseci
Citat:
mozdauevropu: Da se mi malo razumemo, zašto bi neko od nas imao obavezu da zna Mađarski jezik da bi dobio državljanstvo ???

Ako imam sve uslove da dobijem državljanstvo, zašto mi obavezno treba i jezik ???

Ako mi treba ,platiću prevodioca.

Kod nas kad dođu stranci ne dovedu čak ni prevodioca, već mi pričamo njihov jezik. Čak šta više, još te bude sramota ako ga neznaš.

Ako mi date državljanstvo,to automatski znači da ću kod vas nastaviti da radim, plaćam porez i zapošljavam radnike ili plaćam penziono i socijalno za sebe.

Znači radi se ovde o nekim drugim stvarima (odnosno starim) tj. Imperijalizmu Mađarske države, jer treba kroz vreme pripojiti sever Vojvodine.

Ako je tako, hoću svu dokumentaciju na noge da mi donesete i to uz smešak.

Naravno ovo se nas uopšte ne tiče ?!
Citat:
mozdauevropu: Poštovani forumaši,


Koliko je prosečno vreme, za čekanje odgovora na apliciranje za državljanstvo. Predao sam pre 6 meseci u Budimpešti i zasada nema odgovora. Vidim da su pojedini ljudi dobijali poziv za zakletvu u vremenskom periodu od 4 - 10 meseci .
Kakvo je vaše iskustvo ?


Gde mi je pamet bila pa da povedem prevodioca sa sobom, a ne ko budala da ucim jezik...

Reci prevodiocu da ih pita, sta je sa tvojim slucajem, ionako zna madjarski
asdf
 
Odgovor na temu

mozdauevropu
El.ing
privatno

Član broj: 322350
Poruke: 18
*.adsl.eunet.rs.



+33 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.07.2014. u 11:19 - pre 119 meseci
Nije bitno kako je ko i gde predao papire ,nego koliko čeka do zakletve. Kakva su vaša iskustva,koliko je ko čekao ?
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-138-220.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.07.2014. u 12:17 - pre 119 meseci
Citat:
cape011:
Citat:
jedy023:
Citat:
cape011: A u čemu je razlika da se predaje u Beogradu , Subotici, Novom Sadu ili neko ide čak do Mađarske da bi predao zahtev ?

Zar nije lakse to uraditi u mestu gde živiš ?

To to pitas za pasos..... I koliko ja znam u Novom Sadu nema ni konzulata ni ambasade pa tamo ne moze da se preda.



Mislio sam na zahtev prvi koji se podnosi, kolko sam pročitao može i u Zrenjaninu na konzularnim danima ili gde već, u manjim mestima gde dolaze predstavnici ambasade, ne bitno. U čemu je razlika ići u Mađarsku kad to mogu u Beogradu ?

Kao sto sam se ja malo pravio ....tako izgleda i ti....
Pa zna se zasto se ide preko
1.manji prag znanja jezika
2.krace vreme obrade
3.Krace vreme zakazivanja u BGD ili u SU se ceka 3 meseca da samo zakazes termin i to moras na madjarskom.a u Budimpestu ce valjda negde predati bez zakazivanja.
Sve ostalo je isto
Znaci provere moze da bude a i ne mora.

Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3909697 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.