Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3909791 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.06.2014. u 17:39 - pre 121 meseci
Nije poenta kad sam završila nego da se ne generalizuju stvari sa poluinformacijama. Bilo je raznoraznih padobranaca ovde na forumu koji su širili paniku pa nestajali kao da nisu ni dolazili. U jeku najvećih provera i poziva i prvog jačeg kontingenta odbijenica znam masu ljudi koji nisu dobili ni jedan jedini poziv i uspeli su da završe proceduru bez teorija zavere zvane "prezime na ić". Samo što nisu pisali na forumu i nisu bili onaj pozitivni deo statistike. Daleko od toga da se ne menjaju kriterijumi. Osetila sam i sama to na svojoj koži, objasnila sam u ranijim postovima. U svakom slučaju, šta god da je i kako god da je, može im se. Srećno svima koji još uvek prolaze kroz celu priču i želim svima da što pre dođu do cilja.
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

hamsin

Član broj: 321303
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.06.2014. u 20:26 - pre 121 meseci
odakle ti ideja da je prvi kontigent odbijenica bio jaci? na osnovu cega to zakljucujes? po meni danas su odbijenice i pozivi na dodatne provere postali normalna stvar i rutina. nema onog ko prodje bez njih a da je predao u madjarskoj i da je srbin po imenu (sa ili bez ić, kad ste se vec toliko uhvatili za to ić). ako nekoga ima neka se javi. ako znate nekoga ko je srbin a od nove godine nije dobio odbijenicu ili poziv na dodatne provere slobodno javite (radi svih nas koji jos nismo stigli do drzavljanstva molim vas da ne lazete).
 
Odgovor na temu

slakins

Član broj: 321296
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.06.2014. u 21:18 - pre 121 meseci
Citat:
hamsin: odakle ti ideja da je prvi kontigent odbijenica bio jaci? na osnovu cega to zakljucujes? po meni danas su odbijenice i pozivi na dodatne provere postali normalna stvar i rutina. nema onog ko prodje bez njih a da je predao u madjarskoj i da je srbin po imenu (sa ili bez ić, kad ste se vec toliko uhvatili za to ić). ako nekoga ima neka se javi. ako znate nekoga ko je srbin a od nove godine nije dobio odbijenicu ili poziv na dodatne provere slobodno javite (radi svih nas koji jos nismo stigli do drzavljanstva molim vas da ne lazete).
Potpuno si u pravu, ne samo da su srbi dobijali odbijenice i to ne od Nove godine nego od oktobra-novembra vec i madjari, licno poznajem 5-6 ljudi koji su polu-madjari pa su dobili odbijenice, a isto tako sam cula od prijatelja, poznanika koji su srbi i oni su dobili odbijenice znaci bez poziva za dodatnu proveru...Mislim da su prikupili dovoljan broj i da im vise nije potrebno, smatram da ne treba vise gubiti vreme i novac na apliciranje za madj.drzavljanstvo.
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.06.2014. u 21:26 - pre 121 meseci
Citat:
slakins:  smatram da ne treba vise gubiti vreme i novac na apliciranje za madj.drzavljanstvo...


Ne treba gubiti vreme na "petljanje" već novac i energiju usmeriti na učenje jezika...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.06.2014. u 22:57 - pre 121 meseci
Citat:
hamsin:
odakle ti ideja da je prvi kontigent odbijenica bio jaci? na osnovu cega to zakljucujes? po meni danas su odbijenice i pozivi na dodatne provere postali normalna stvar i rutina. nema onog ko prodje bez njih a da je predao u madjarskoj i da je srbin po imenu (sa ili bez ić, kad ste se vec toliko uhvatili za to ić). ako nekoga ima neka se javi. ako znate nekoga ko je srbin a od nove godine nije dobio odbijenicu ili poziv na dodatne provere slobodno javite (radi svih nas koji jos nismo stigli do drzavljanstva molim vas da ne lazete).


Apsolutno nemam nameru da dužim ovu temu, pogotovo što ide u prazno. Očigledno ne obraćaš pažnju na ono što se piše. Ja nisam rekla da je pre bilo ovako ili onako, i da je sad ovako ili onako. Nego da je u tom jednom periodu bio PRVI jači kontigent odbijenica. Evo reći ću ti iako si potpuno nebitan faktor da se pravdam nekom: drugarica koja je čista Srpkinja, koja ne zna mađarski sem vezano za apliciranje je posle 5 meseci dobila poziv na zakletvu, bez ijednog poziva za proveru i bez provere na zakletvi. Išla je preko predaka iz Like. Niko u familiji nikad ni blizu mađarskog porekla! Ove godine je imala zakletvu, pre par meseci. I nije jedina koju znam. A nikad ni reč nije napisala na ovom forumu. Što se mene tiče ova tema je završena. Javila sam se samo da bih spustila tenzije jer nije prvi put da neko tvrdi pazar poluinformacijama. Treba nekad pružiti i podršku narodu ne samo demoralisati. Nije sve gotovo, ima još prostora za dobijanje državljanstva. Takvim stavovima i negativnošću se masa naroda i okrenula od ovog foruma, pogledajte samo kad ste zadnji put dobili neku korisnu inf. A i sve teže ćete.

Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.06.2014. u 23:09 - pre 121 meseci
Evo da se javim sa lepim vestima. Od danas sam drzavljanin madjarske weee :). Vidim da se ovdje sad vode neke rasprave o srbima i madjarskom drzavljanstvu. Ja sam srpkinja, imam samo bosansko drzavljanstvo,predala sam preko pradede koji je rodjen u Hrvatskoj koja je u to doba bila pod Austrougarskom, nije znao niti rec madjarskog. Predala sam u januaru u Segedinu, 23. maja sam dobila poziv za zakletvu u Suboticu. 2 ipo godine zivim u Subotici sa deckom, od toga godinu ipol dana ucim jezik,imala sam ponuda da platim i da dobijem drzavljanstvo ali nisam htela,htela sam da dobijem drzavljanstvo zahvaljujuci svom trudu i znanju, imala sam telefonsku proveru iz Budimpeste koja je bila izuzetno lagana. Istina je da danas ima puno vise provera i odbijenica nego pre ali nije ni cudo, jer stvarno je puno muljanja bilo tu. Ali niko ne moze reci to je samo ovako ili onako, hiljade ljudi dobija drzavljanstvo dnevno i ne pise svako ovdje na forumu tako da ne mozemo reci da je situacija samo ovakva ili onakva, i nije diskriminacija ako Madjarska trazi da se zna jezik ipak je to drzavljanstvo,nije mala stvar. Necu sad da se pravim pametna kad sam celu stvar zavrsila,i ja sam bila besna kad sam prvi put pokusala predati dokumente i vracena sam,ali to me podstaklo da samo jos vise ucim, i razumem vas danas koji ste dobili odbijenice ali to samo trebate gledati da vas motivise da jos vise ucite a ne da odustajete,jer ako tek tako odustajete niste onda to drzavljanstvo niste ni zasluzili. Meni je ovaj forum puno pomogao, ovdje je pre bilo puno korisnijih informacija nego sad,sad su samo neke prepirke i ogorcenost. Meni su svi govorili nemoj predavati u Segedinu tesko je ali sam ipak predala i uspela,govorili nemoj na zakletvu u Suboticu strasno je,nista strasno, svi prijatni ljubazni zena je pricala nekih 15 minuta sa mnom i bez problema sam prosla. Znaci ko uci i trudi se isplatice mu se,cak me na kraju i pohvalila da ne moze verovati da neko iz Bosne zna tako jezik. Za sva pitanja tu sam,slobodno pitajte. Ako vas zanima detaljno kako je izgledalo kad sam odbijena i kad sam kasnje predala imate detaljno opisano u mojim prijasnjim postovima. I smanjite te nepotrebne prepirke i ogorcenost,to nikome ne koristi.
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.06.2014. u 23:16 - pre 121 meseci
Zole84 u potpunosti se slazem, manje izmisljajte price i stvari tipa da je popunjen broj za dobijenje drzavljanstva a vise se fokusirajte na ucenje :)
 
Odgovor na temu

hamsin

Član broj: 321303
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.06.2014. u 23:30 - pre 121 meseci
dejana iz bosne, drugarica od ove zole isla preko predaka iz hrvatske...ja pricam o ljudima iz srbije sa precima iz VOJVODINE. ni jednom nisam nikoga podsticala na odustajanje jer je to glupost, ako ste vec ulozili trud u ucenje jezika. ali neka veruje ko u sta hoce. valjda je do sad bilo dovoljno postova i drugih ljudi ne samo mene, koji govore srbima da ne idu u madjarsku da predaju papire vec da to ucine u srbiji, jer za nas vaze drugacija pravila. ako kome treba informacija o dodatnim proverama u subotici neka me kontaktira za nekih mesec dana, tada cu verovatno ici tamo. potrudicu se da sve zapamtim i kome treba detaljno sve opisem. do tada ucim jos. ovi likovi sto su zavrsili pricu oko drzavljanstva i nisu vise u toku oko toga sta se desava samo unose konfuziju na ovaj forum i nekim ljudima daju laznu nadu. retko ko se javi sa nekim konkretnim informacijama a da su vezane sa srbiju.
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.06.2014. u 23:34 - pre 121 meseci
Ja sam dala adresu u Srbiji jer ovdje i zivim,imala sam zakletvu u Srbiji samim time sam se i smatrala kao da sam iz Srbije,ni pocemu meni nije bilo lakse nego nekome ko ima srbijansko drzavljanstvo. Ti malo preterujes sa negativnoscu. Meni je moglo biti samo teze sa tim sto apsolutno nikakve veze nisam imala sa madjarim,cak ni moj pradeda nije znao madjarski za razliku od vas koji imate pretke iz Vojvodine a samim time su sanse i vece da su vam preci svarno bili madjari i po tvojoj logici trebalo bi vam biti lakse nego meni.
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.06.2014. u 23:35 - pre 121 meseci
Citat:
dejanab92:
Zole84 u potpunosti se slazem, manje izmisljajte price i stvari tipa da je popunjen broj za dobijenje drzavljanstva a vise se fokusirajte na ucenje


Bravo dejanab92 . Pomišljala sam na tebe par puta, rekoh hoće li više neke vesti od tebe ! Čestitam!

hamsin, obiđi me matere ti. Nisi za džabe na proveri . Aj' zdravo!
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

dejantanaskovic74
kuca
kuca

Član broj: 321799
Poruke: 11
*.cpe.vektor.net.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.06.2014. u 08:29 - pre 121 meseci
Koju skolu upisati za ucenje Madjarskog jezika u Beogradu ili preko Skype?
 
Odgovor na temu

visnjicmilos

Član broj: 323505
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.06.2014. u 09:42 - pre 121 meseci
Citat:
dejantanaskovic74: Koju skolu upisati za ucenje Madjarskog jezika u Beogradu ili preko Skype?


Pozdrav,

ja sam Milos Visnjic iz Krusevca i takodje planiram da krenem na madjarski. S' obzirom da u Krusevcu nema profesora madjarskog, nasao sam preko oxford skole stranih jezika. To jest oni su mi nasli profesora iz Novog Sada koji ce da mi poredaje preko skajpa (po kursu za apliciranje za drzavljanstvo) i naravno mozes sve casove da snimas tako da evo ti link pa vidi sam. http://www.kursevi.com/organizator-obuke/Akademija-Oxford/1326

 
Odgovor na temu

padobranac79
333333333333
xxx
xxx

Član broj: 322573
Poruke: 77



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.06.2014. u 13:32 - pre 121 meseci
konacno neki pozitivac da se javi svaaka cast
 
Odgovor na temu

hui7

Član broj: 12278
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.06.2014. u 13:52 - pre 121 meseci
Da li ima neko iskustva, ili znanje o istim, sa predavanjem u inostranstvu, npr Francuska, Nemačka?

Mislim da sam čitao o predavanju u Sloveniji i UK (i da su prošli ok) ali nisam siguran i ne mogu da nađem koliko god listam unazad.
Verovatno je da ću za mesec dana otići u Nemačku na 6 meseci poslovno, biću u Berlinu. Pitam se da li je OK da predajem u mađarskoj ambasadi u Berlinu ili ću morati da kupujem avionsku kartu do Beograda da ne bih dobio odbijenicu. Ima neko savet ili barem delimično informisano mišljenje?

:/
 
Odgovor na temu

visnjicmilos

Član broj: 323505
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.06.2014. u 14:13 - pre 121 meseci
Ja moram nesto da kazem. Vec duze citam ovaj forum i svasta vidim, da su neki prosli dobro a neke su navodno zezali sa jezikom. Mogu da vam kazem da sam u nekim trenutcima pomisljao i da ne pokusam medjutim, kao kada sam ja pre jedno 2 godine polagao drzavni ispit za rad u upravi.... Tada su mi svi oni koji nisu uspeli da poloze iz prve pricali da je katastrofa i da se pada lako i ja ti lepo sednem dobrih 3, 4 meseca po ceo dan da ucim ali po ceo dan (iz razloga sto nisam hteo da se brukam tamo). Toliko dobro naucim da sam sve imao u malom prstu (znao sam cak i gde su podebljana slova u knjizi ;-) ). Odem ja na polaganje kad ono svaki ispitivac me pitao po dva pitanja na koje nisam stigao da kazem ni po 2 recenice jer videli ljudi da sam ga domacinski naucio), ispalo je da neke stvari znam bolje i od ispitivaca (jer su se menjala izdanja knjige koje oni ocugledno nisu citali). Naravoucenije cele price je da ne dramite vi koji niste prosli jer se ocigledno niste potrudili koliko treba da naucite jezik pa su vam krivi madjari, nego zagrejte stolicu pa pokusajte ponovo. Iskreno mislim da s' obzirom da nemam nikakvo znanje madjarskog, lepo cu da se istripujem jedno 6 meseci po ceo dan da ucim i da gledam madjarsku televiziju i mislim da ce biti ok.
 
Odgovor na temu

prometeus87
rad na recepciji
privatni hotel
novi sad

Član broj: 319798
Poruke: 31
*.static.stcable.net.



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.06.2014. u 19:06 - pre 121 meseci
danas sam poziv dobio iz subotice..tj zvali su majku da nam je zakletva 17 julaa ja se tako plasio da ce me odbiti jer nisam baS lepo potpisaoeto jos proveru jezika na zakletvi da prodjem i jedan veliki korak je predjen...ostace jos pasos.......
 
Odgovor na temu

visnjicmilos

Član broj: 323505
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.06.2014. u 19:44 - pre 121 meseci
Opa, svaka cast. Bice to odlican 5. Samo cepaj madjarski jos, nadam se da cu i ja jednog dana da stignem dotle. :D
 
Odgovor na temu

Savatone66
nema
nema

Član broj: 315183
Poruke: 11
*.dynamic.t-2.net.



+27 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.06.2014. u 22:42 - pre 121 meseci
Citat:
hui7:
Da li ima neko iskustva, ili znanje o istim, sa predavanjem u inostranstvu, npr Francuska, Nemačka?

Mislim da sam čitao o predavanju u Sloveniji i UK (i da su prošli ok) ali nisam siguran i ne mogu da nađem koliko god listam unazad.
Verovatno je da ću za mesec dana otići u Nemačku na 6 meseci poslovno, biću u Berlinu. Pitam se da li je OK da predajem u mađarskoj ambasadi u Berlinu ili ću morati da kupujem avionsku kartu do Beograda da ne bih dobio odbijenicu. Ima neko savet ili barem delimično informisano mišljenje?

:/

Ja sam pisao o predavanju u Sloveniji. Naravno da sam tu predao jer mi je najbliže. Ambasada u Slo, Nemačkoj ili Francuskoj dođe mu na isto zar ne? Ono u ambasadama širom sveta pričaju na mađarskom. Jedino što nas je na zakletvi bilo četvoro. Na predavanju dokumentacije me niko nije ni pitao zašto sam tu došao mada sam im rekao da tu živim.
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.06.2014. u 22:46 - pre 121 meseci
Ja stvarno necu da se prepirem ovdje,za pohvalu je to sto ti ucis jezik i trudis se ali niti mozes reci da na ovom forumu nema informacija od ljudi koji su bili na proverama u Subotici niti da sudis o tome da li neko uci jezi i koliko nakon sto je dobio drzavljanstvo,zasto si toliko ogorcena nije mi jasno,pogledaj malo unazad forum i nacit ces dosta informacija od ljudi koji su isli na provere,ja pratim ovaj forum godinu ipol dana i znam sta pricam,a ti samo ovdje osudjujes i pokazujes koliko si ogorcena, isto tako kao da je bitno koji je pasos,madjari sve pasose drzava bivse jugoslavije gledaju isto, na tu temu je i na zakletvi konzul pricao jer je i do njega dosla informacija kako se samo srbi diskrimisu sto nije istina. Ali dobro nebitno,zelim ti svu srecu na proveri i vrati se malo unazad na forum i nacices dosta dobrih informacija u vezi provera ljudi koji su ih prosli i oni koji nisu. I to sto si rekla da ces informacije u vezi provere delit samo preko poruke, zar nije cilj da si ovdje svi pomazemo a ne tajno nesto. Ali jos jednom kazem srecno i ja sa ovim zavrsavam raspravu. Iznet cu detaljno iskustvo kad budem predala za pasos. Javno naravno kao i sto sam i do sad radila a ne preko poruka,ipak je ovo javni forum.
 
Odgovor na temu

visnjicmilos

Član broj: 323505
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.06.2014. u 08:54 - pre 121 meseci
dejanab92

pokusao sam da ti pustim privatnu poruku ali ne mogu jer sam od pre dva dana clan foruma. Video sam u nekim tvojim porukama da si kupila 2 knjige i disk za madjarski pa me interesuje gde mogu da kupim to i koliko kosta?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3909791 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.