Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3910101 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jazzmetez
nema
nema

Član broj: 309730
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.02.2014. u 18:46 - pre 124 meseci
dobro vece
da li znate mozda nesto o tome sto se prica...
naime nacuo sma da se vrsi nekakva revizija pri zahtevu za vadjenje pasosa i ako sluzbenici nisu zadovoljni nivoom komunikacije sa vama oni imaju pravu da vam u najgorem slucaju zagorcaju zivot tako sto ce obavestiti nadlezne organe kako bi vam u nekom postupku oduzeli vec steceno zakletvom drzavljanstvo.
Da li ste mozda culi za takva desavanja ?
 
Odgovor na temu

zorbal
Kula

Član broj: 209305
Poruke: 29
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.02.2014. u 19:41 - pre 124 meseci
bilo je krajnje vreme da krenu svakakve varijacije na temu: teorija zavere, u bilo kom obliku...ohhh :-(
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.02.2014. u 20:04 - pre 124 meseci
Da li zna iko da li se negde moze proveriti kad su i gde zakletve?
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.02.2014. u 20:10 - pre 124 meseci
Citat:
joksla:
Za Zole84
Poslao sam ti pp,ali sam odgovor vec nasao u tvom postu sa zakletve Hvala ti najiskrenije na lepim zeljama!


Odgovoreno . Nema na čemu, i ti si meni pružao podršku pred zakletvu, nije teško biti fin . Srećno svma koji idu, i koji čekaju pozive.

Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

vit_018

Član broj: 165745
Poruke: 4
*.adsl.verat.net.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.02.2014. u 21:09 - pre 124 meseci
Čudi me da do sada niko nije imao inicijativu da napravi grupu na skype, kako biste međusobno učili mađarski i uz to uporedili svoje znanje sa drugima.
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.02.2014. u 22:40 - pre 124 meseci
Citat:
jazzmetez:
dobro vece
da li znate mozda nesto o tome sto se prica...
naime nacuo sma da se vrsi nekakva revizija pri zahtevu za vadjenje pasosa i ako sluzbenici nisu zadovoljni nivoom komunikacije sa vama oni imaju pravu da vam u najgorem slucaju zagorcaju zivot tako sto ce obavestiti nadlezne organe kako bi vam u nekom postupku oduzeli vec steceno zakletvom drzavljanstvo.
Da li ste mozda culi za takva desavanja ?


Ja bih tebi sad nesto napisao ali bi me vjerovatno zbog toga banovali sa foruma, sve u svemu NE UNOSITE MEDJU LJUDE PANIKU NA OSNOVU KOJE CE NEKO ZARADJIVATI !!!

NE VRSI SE NIKAKVA PROVJERA PRILIKOM PREDAJE ZAHTJEVA ZA PASOS I NE TREBATE NIKOME PLACATI DA BI VAS ODVEO DO SALTERA !!!
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.02.2014. u 23:02 - pre 124 meseci
Jedan madjarski politicar je izjavio da hoce da se novi drzavljani malo proveravaju na jeziku prilikom vadjenja pasosa ili kad prelaze granicu sa madjarskim pasosem, to je skoro izjavio jer kao ako Orban opet pobedi da nema smisla da se drzavljanstva dele tek tako bez znanja jezika i da se poduzme nesto sa drzavljanima koji ne znaju da se sporezumevaju na osnovnom nivou koje se trazi kad se prelazi granica ili vadi pasos, to mi je bas malopre jedan drug rekao koji zivi u Segedinu.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.02.2014. u 23:15 - pre 124 meseci
Citat:
Paladium2:
Citat:
jazzmetez:
dobro vece
da li znate mozda nesto o tome sto se prica...
naime nacuo sma da se vrsi nekakva revizija pri zahtevu za vadjenje pasosa i ako sluzbenici nisu zadovoljni nivoom komunikacije sa vama oni imaju pravu da vam u najgorem slucaju zagorcaju zivot tako sto ce obavestiti nadlezne organe kako bi vam u nekom postupku oduzeli vec steceno zakletvom drzavljanstvo.
Da li ste mozda culi za takva desavanja ?


Ja bih tebi sad nesto napisao ali bi me vjerovatno zbog toga banovali sa foruma, sve u svemu NE UNOSITE MEDJU LJUDE PANIKU NA OSNOVU KOJE CE NEKO ZARADJIVATI !!!

NE VRSI SE NIKAKVA PROVJERA PRILIKOM PREDAJE ZAHTJEVA ZA PASOS I NE TREBATE NIKOME PLACATI DA BI VAS ODVEO DO SALTERA !!!



na osnovu cega ti to tako uvereno tvrdis?

evo, ja sam licno video formulare koje madjarska policija koristi i u kojima izmedju ostalog stoje i pitanja vezana za vadjenja dokumentata - pasosa, licne karte i vozacke dozvole! pitaju jasno koji jezik si koristio, da li si vodio tumaca sa sobom itd!

ne treba siriti paniku, ali ljudi treba da shvate da ne mogu da odu da vade pasos recimo u ambasadi i da pricaju srpski sa njima! pa i na samom tom sajtu ambasade stoji da ce da naprave neku belesku o tome ko ne prica madjarski a dosao je da izvadi pasos!

dakle, nije sve bas tako laganica kako ti kazes.
 
Odgovor na temu

Musahaladin

Član broj: 320736
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.02.2014. u 23:29 - pre 124 meseci
Citat:
83sjm:
Citat:
Musahaladin:
Da li je neko imao slucaj da je predao u Subotici i da su ga zvali na dodatne provere bilo licno ili telefonom? Ja sam predao krajem januara u SU, bilo je malo cupavo, ali je konzulka na kraju napisala na zahtevu da imam osnovno znanje madjarskog, pa sad nemam pojma koliko to znaci.

Takodje, koliko ima istine u pricama da mogu da te vrate sa zakletve ako iz nekog razloga nisu zadovoljni znanjem jezika? Sta se uopste desi ako nekog vrate sa zakletve, ponovo predajes papire ili ponovo na zakletvu?

[Ovu poruku je menjao Musahaladin dana 25.02.2014. u 01:24 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Musahaladin dana 25.02.2014. u 01:27 GMT+1]

Jel ti madjarski maternji jezik ili ne,koliko je "cupavo" bilo u Subotici?
Ako te vrate sa zakletve zbog nedovoljnog znanja jezika mislim da dobijas jos jednu sansu za zakletvu kroz par meseci pod uslovom da bolje naucis jezik...to su iskustva ljudi sa foruma,e sad svaki slucaj je individualan izgleda...


Izvini za kasnjenje odgovora, niej mi radio internet ovih dana.

Nije mi maternji jezik, isao sam na intenzivni kurs i kuci vezbao sa kevom kojoj jeste maternji jezik. Postavio sam iskustvo jos ranije ovde, ali manje-vise se svela da sam vecinu stvari znao, malo sam se zakucao kod par pitanja ali posto sam predavao zajedno sa kevom uspela je da me "izvuce". Konzulka je na kraju zahteva napisala da imam osnovno znanje madjarskog i potpisala. Posle je sluzbenica na to komentarisala u fazonu da ako je konzulka "amenovala" da vise nema razloga da budem nervozan. Rekla je da jos treba da vezbam, pa povremeno sa kevom i rodbinom iz SU pricam na madjarskom.

Ne znam sta je dovoljno znanje jezika na zakletvi, znam da sto sam i pre znao - kazem ko sam, zasto sam dosao, neki neobavezan razgovor tipa dan, mesec, vremenske prilike, kako sam putovao itd. Mogu cak i da opisem garderobu posto vidim da je to neko ovde pisao Sad da li ce uticati nervoza, da li cu ici sam i sa kevom posto smo zajedno predali, sve zavisi...
 
Odgovor na temu

Izver
Budapest

Član broj: 303378
Poruke: 38
109.121.46.*



+63 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.02.2014. u 00:29 - pre 124 meseci
Citat:
joksla:
Citat:
Izver:
Citat:
Emil Ranc:
Pitanje jednog mog prijatelja. Da li se i dalje popunjavaju oni statistički formulari na zakletvama? Treba uskoro da ide u Segedin...
Ovo je mmix okačio pre nekih godinu dana:
https://static.elitesecurity.o...s/3/2/3264458/rsz_img_7641.jpg


Da, popunjavaju se, samo sada malo drugačije izgledaju - pitanja su ista, ali se više zaokružuje nego što se upisuje.

Na 182 strani ima pdf fajl koji je okacio maar i mislim da su to formulari koji se sad popunjavaju:
http://static.elitesecurity.or...6/formular%20sa%20zakletve.jpg



NIje ni taj, još je jednostavniji :)
 
Odgovor na temu

BperaB
Pera Peric
student
slobodna
Srbija

Član broj: 319940
Poruke: 25
109.94.224.*



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.02.2014. u 07:24 - pre 124 meseci
Citat:
dejanab92:
Da li zna iko da li se negde moze proveriti kad su i gde zakletve?

I mene bi interesovalo kada i gde su zakletve dali se to negde moze videti. Za koje datume se sad primaju pozivi za zakletvu (predpostavljam da se pozivi za zakletvu obrađuju na jednom mestu bez obzira ko je gde podneo zahtev). Ja sam zahtev predao 5 dcembra 2013
bb
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.02.2014. u 08:47 - pre 124 meseci
Citat:
BperaB: I mene bi interesovalo kada i gde su zakletve dali se to negde moze videti. Za koje datume se sad primaju pozivi za zakletvu (predpostavljam da se pozivi za zakletvu obrađuju na jednom mestu bez obzira ko je gde podneo zahtev). Ja sam zahtev predao 5 dcembra 2013

uh brate-Pero, ti malo poranio sa tim :) ako se ne varam prosle godine je negde u leto bio zastoj sa zakletvama valjda zbog godisnjih odmora, pa ako tako bude i ove godine ne verujem da ce tebe zvati tamo pre avgusta-septembra.
inace, ne znam kojom si logikom dosao do toga da bi pozivi za zakletvu trebalo negde da se centralno obradjuju?! pozivaju te iz tog mesta gde si trazio da ti bude zakletva. pretpostavljam da se nisi dobro izrazio, da si mislio da se na jednom mestu obradjuju predmeti tj. da se resava o tome ko ce dobiti drzavljanstvo a ko ne? za to je ranije bio na forumu neki link gde mozes da posaljes upit sa svojim brojem predmeta pa ti odgovore trenutni status.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.02.2014. u 10:23 - pre 124 meseci
kakvih kraljeva ima....ljudi cekaju po 10 meseci na zakletvu a neko preda prekjuce i vec pita kad ce zakletva :D
 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.mbb.telenor.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.02.2014. u 11:35 - pre 124 meseci
Citat:
vit_018:
Čudi me da do sada niko nije imao inicijativu da napravi grupu na skype, kako biste međusobno učili mađarski i uz to uporedili svoje znanje sa drugima.


Ja ovo podrzavam, ima li jos zainteresovanih? Ideja je vise nego sjajna!
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
93-86-73-62.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.02.2014. u 11:42 - pre 124 meseci
evo i ja sam za
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

robertinjons

Član broj: 133287
Poruke: 37
*.mts.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.02.2014. u 11:49 - pre 124 meseci
Citat:
Razer87:
Citat:
vit_018:
Čudi me da do sada niko nije imao inicijativu da napravi grupu na skype, kako biste međusobno učili mađarski i uz to uporedili svoje znanje sa drugima.


Ja ovo podrzavam, ima li jos zainteresovanih? Ideja je vise nego sjajna!



ideja ja sjajna pod uslovom da postoji neko ko odlicno barata jezikom da kontrolise.
ako u grupi svi nesto nabadaju i frljaju, onda to bas i nije najkorisnije :-)
 
Odgovor na temu

cacaduco
Cacadu sound
Beograd

Član broj: 318082
Poruke: 23
*.adsl.verat.net.



+42 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.02.2014. u 11:50 - pre 124 meseci
Takodje,saglasan...!!!
 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.mbb.telenor.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.02.2014. u 11:59 - pre 124 meseci
Evo ja se javljam da veceras napravim grupu. Molim vas prosledite mi vase skype kontakte u PP. Hvala
 
Odgovor na temu

electricity001

Član broj: 318876
Poruke: 60



+47 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.02.2014. u 12:01 - pre 124 meseci
podrška i od mene, javite kako da se pristupi toj grupi preko skajpa ako je oformite...
 
Odgovor na temu

georgekg

Član broj: 290008
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.02.2014. u 22:23 - pre 124 meseci
Da li neko zna kada i gde su naredni konzularni dani bilo gde u Vojvodini i kako se zakazuje?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3910101 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.