Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899180 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.10.2012. u 23:18 - pre 140 meseci
CENTAR ZA EDUKACIJU

Code:
Molimo Vas, u predviđeno polje upišite sledeće podatke:
 IME I PREZIME, MESTO I DATUM ROĐENJA vaših roditelja kao i njihovih roditelja
 (baka i deda, sa očeve i majčine strane)! Na osnovu tih podataka poslaćemo vam 
mail da li ispunjavate pravne uslove za dobijanje mađarskog državljanstva


Jel' neko probao, kakva su iskustva?
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

Zarko.Hu

Član broj: 307623
Poruke: 24



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.10.2012. u 06:20 - pre 140 meseci
Moje iskustvo je izuzetno pozitivno. Pošalješ podatke (bitno je da su tačni) i oni ti u roku od 24h odgovore da
li ispunjavaš pravne uslove. Posle toga je na tebi da sakupiš svu potrebnu dokumentaciju ako je već nisi sakupio.
Ako imaš neka dodatna pitanja možeš im se posle toga opet obratiti. Sigurno će ti izaći u susret.
P.S. ako ti deda ili baba nisu rođeni pre 1921. potrebno je da ukucaš ime i podatke za pradedu ili prababu koja jeste rođena pre 1921.
U suštini, bitno je da navedeš tačno vertikalu npr. ti-tvoj otac-tvoj deda-tvoj pradeda sve do pretka na osnovu koga podnosiš zahtev.
 
Odgovor na temu

Fr3nk

Član broj: 123912
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2012. u 18:40 - pre 139 meseci
Pitanje: Jel se na zakletvi pusta ova "verzija" himne ili neka duza?
http://youtu.be/_N3gfzk-5bw
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.10.2012. u 22:07 - pre 139 meseci
Danas citam u blic-u...
Citat:
Suočen sa krizom u zemlji, mađarski parlament razmatra donošenje zakona koji će omogućiti stranim investitorima da, uz kupovinu jednog broja državnih obveznica, steknu mađarsko državljanstvo.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...eknite-madjarsko-drzavljanstvo
 
Odgovor na temu

jelenina drugarica
Beograd

Član broj: 308019
Poruke: 8



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.10.2012. u 22:43 - pre 139 meseci
Citat:
tomig:
@jelenina drugarica

Što se mesta Otočac tiče, ne vidim neku prepreku. Inače, par postova ranije sam napisao neke nedoumice oko Like. Da budem precizan, NEMAM POUZDAN PODATAK jer sam jednom lično otišao u konzulat u Subotici i pitao službenika za neka granična područja sa današnje BiH, konkretno Gradiška. Doslovce mi je rečeno: " BiH ne, a takođe ni Lika" - i kraj razgovora!

E sad, po karti, svi ste u pravu - to je bio sastavni deo mađarskog dela Carstva i ne bi trebalo da bude problema.

U utorak, 30.X idem za Mađarsku sa par kandidata pa ću pokušati da pitam tamo službenicu za Otočac, odnosno generalno za Liku.

To veče (30.X) ću pisati iskustva...




da li ste danas uspeli da pitate i dobijete konkretnu informaciju za Liku...?
 
Odgovor na temu

jelenina drugarica
Beograd

Član broj: 308019
Poruke: 8



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.10.2012. u 22:50 - pre 139 meseci
u medjuvremenu je poznanica koja prica madjarski zvala njihovu ambasadu u Beogradu i pitala za Bosnu i Liku ali nisu znali konkretno da joj kazu, samo su rekli ,,moze svuda gde je bila Austrougarska´´......
 
Odgovor na temu

krahi

Član broj: 183843
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.10.2012. u 23:11 - pre 139 meseci
Milijardu puta je receno da Lika moze.Prelistaj malo unazad pa vidi.Licno znam bar 10 ljudi koji su se pozvali na pretke iz Like.

Sto se tice BH...pre neki dan je lik koji se pozvao na pretka iz Banjaluke dobio poziv na zakletvu.

Postoji samo jedna situacija u kojoj nemate nikakvu sansu da dobijete papire....Ako ne probate.
POWA
 
Odgovor na temu

Astev_1
Logisticar
Autoindustrija

Član broj: 307906
Poruke: 4
*.mercedes-benz.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.10.2012. u 11:41 - pre 139 meseci
Ja sam polozio zakletvu i sada cekam lakcim kartya. Na to se ceka kako su ljudi ranije pisali oko 2 nedelje. Da li neko zna koliko vremena treba da prodje da se podaci ubace u centralni registar u Madjarskoj, jer tek tada se moze podnositi za pasos? Jer ja ne bih isao preko konzulata jer se tu duze ceka, vec diretno u opstini u Madjarskoj. U Ambasadi su rekli da od polaganja zakletve do predaje za pasos u konzulatu moze proci 1,5 meseci do 2, a ja imam neke izglede za posao pa hocu brze da zavrsim pasos.. Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

plandistanac
Ivan Valtner

Član broj: 301340
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.10.2012. u 12:06 - pre 139 meseci
Ja sam bio 2 oktobra na zakletvi u Beogradu i jos cekam lakcim karticu.Planiram cim stigne kartica da idem u Budimpestu tamo gde se moze uz doplatu dobiti pasos za jedan dan.Jel bio vec neko tamo u Budimpesti?
 
Odgovor na temu

mariovrbas
sve pomalo

Član broj: 301890
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+56 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.10.2012. u 16:44 - pre 139 meseci
Veliki pozz drugari. Javljam se sa extra dobrim vestima, bio sam u Hu na intervju, sve je proslo ok i dobio sam onaj papir sa brojem, sad se ceka zakletvaaaaaa!!!!!
Ne bih da zloupotrebljavam prostor i reklamiram bilo koga ovde, pa mi se svi zainteresovani mogu javiti na [email protected], ili privatnim porukama, narocito dakle oni sa slabijim znanjem madj.jezika, za njih ima zanimljivih pojedinosti,rado cu svakom odgovoriti i pomoci. I meni je ovaj forum dosta pomogao, stoga je red da i ja pomognem koliko mogu,veliki pozzz za sve, pogotovo tinu, sunny boy-a, isidorv i ostale korisnike, zivi bili!!! -))))))))))
 
Odgovor na temu

Bačka

Član broj: 307722
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.10.2012. u 18:16 - pre 139 meseci
@plandistanac

Za to da dobijes pasos za jedan dan ne moras u Pestu,to bilo gde mozes da uradis,samo ti novci trebaju. Ja sam pravila u Morahalmu i tamo je bio istaknut cenovnik za pasos.Pozdrav
 
Odgovor na temu

tomig
Tomislav Gaborovic
Subotica

Član broj: 37957
Poruke: 31
*.adsl.eunet.rs.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.10.2012. u 19:38 - pre 139 meseci
Citat:
jelenina drugarica:
Citat:
tomig:
@jelenina drugarica

Što se mesta Otočac tiče, ne vidim neku prepreku. Inače, par postova ranije sam napisao neke nedoumice oko Like. Da budem precizan, NEMAM POUZDAN PODATAK jer sam jednom lično otišao u konzulat u Subotici i pitao službenika za neka granična područja sa današnje BiH, konkretno Gradiška. Doslovce mi je rečeno: " BiH ne, a takođe ni Lika" - i kraj razgovora!

E sad, po karti, svi ste u pravu - to je bio sastavni deo mađarskog dela Carstva i ne bi trebalo da bude problema.

U utorak, 30.X idem za Mađarsku sa par kandidata pa ću pokušati da pitam tamo službenicu za Otočac, odnosno generalno za Liku.

To veče (30.X) ću pisati iskustva...




da li ste danas uspeli da pitate i dobijete konkretnu informaciju za Liku...?



Što se Like tiče, službenici nisu nešto posebno orijentisani ka regionu, već uvek isto ponavljaju..." Ako je teritorija mađarskog dela carstva, onda može ...".

Malo sam ih dalje pitao, "OK a kako proveravate i najmanja sela? - nema šanse da znate napamet!" - a na karti (http://www.centarzaedukaciju.com/madjarski.php) nije ucrtano svako mesto, već samo veći gradovi!

I ključni odgovor! - postoji spisak svih mesta koja su prihvatljiva. Napominjem da je spisak NEZVANIČAN, dakle neka odstupanja su moguća ali je dobra pomoć, a napomena br.2 jeste da morate pretraživati po starim nazivima i to na mađarskom. Primera radi, za Suboticu morate tražiti SZABADKA i tako dalje ...

Evo i linka: http://www.sziz.hu/magyarorszag-varmegyei-1881-1920/telepulesek

Happy hunting!
 
Odgovor na temu

vitamince3

Član broj: 219177
Poruke: 20
46.240.148.*



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.10.2012. u 22:41 - pre 139 meseci
Cao svima:)))
Ja samo da objasnim u vezi vadjenja pasosa u Madjarskoj.
Izvadio sam pre 20-ak dana u Mohacu i to na varijantu od 7 dana, iako sam hteo za tri, ali moze samo da se preda, u bilo kom mestu, a mora se ici u Budimpestu u onu glavnu centralu Vaci ut... Isto vazi i za 1 dan, znaci sve moze da se preda u manjim mestima, a podizanje ( 3 dana, 1 dan) je u Budimpesti:))
Ako vam nije toliko hitno, ok je varijanta za 7 dana i tacno tako bude, cena je 33000 Forinti ili nekih 120 Eura.

Plandistanac, sto se tice lakcim-a, ja sam cekao mesec dana, na kraju sam ih zvao i otisao sam po nju, stigla je dva dana pre toga, ako je Beograd u pitanju:))
Pozdrav:))))
 
Odgovor na temu

plandistanac
Ivan Valtner

Član broj: 301340
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.11.2012. u 08:58 - pre 139 meseci
Hvala ti puno,ici cu onda ja za Budimpestu najsigurnije.Sacekacu jos par dana pa cu zvati za lakcim ,da Beograd je u pitanju.
 
Odgovor na temu

tatisa

Član broj: 304886
Poruke: 19



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.11.2012. u 16:28 - pre 139 meseci
Evo da podelim i sa vama...Danas mi je stiglo pismo iz Subotickog konzulata da sam ODBIJEN...!
Evo ja i dalje ne verujem...Kad sam predavao papire preko sluzbenica mi je rekla da znam pocetni nivo A1 i da je to dovoljno..
Da li se jos nekom ovo desilo i sta da radim...? :(
 
Odgovor na temu

AccaNS
Novi Sad

Član broj: 308349
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.11.2012. u 17:51 - pre 139 meseci
Da znaš da mi je žao bilo kada sam ovo pročitao... Nisam jođ čuo da je neko predao, i da su ga odbili.
Jesu kao razlog naveli jezik kada već spominješ to?
Ukoliko nisu ništa naveli, moram te pitati, a nemoj me shvatiti pogrešno, da li si možda nekada zbog ičega bio osuđen? Znam da to detaljno proveravaju nakon predaje papira, a ovo ostalo bi sve trebalo da prođe ako ti je službenik prihvatio, pa makar jezik ne znao uopšte.
Nadam se da će na kraju biti ipak pozitivno....
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

tatisa

Član broj: 304886
Poruke: 19



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.11.2012. u 18:21 - pre 139 meseci
Ma nisam osudjivan niti se vodi protiv mene neki postupak...Ni meni nije jasno...Nista...
Sad jos kad bi bila fora kog odbiju da ne moze ponovo da podnese onda stvarno...
Danas kad je doso postar bio sam presrecan,al kad sam otvorio...
Upisala mi je da malo znam jezik,al je bila jako prijatna i ja sam mislio da je to resena stvar...Svi kazu ako ti uzmu papire stvar je resena...Ali izgleda da ne misle tako ovi iz Budimpeste...
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.11.2012. u 18:36 - pre 139 meseci
To je razlog odbijanja, ne moras uopste da razmisljas. To je jedino sto i gledaju u Budimpesti u sustini, da li je prilikom predaje stavljen neki znak ili ne oko znanja jezika, ako jeste odbijaju. Oni u sustini moraju da prime svaki zahtev ali ce ti svako dobronameran reci, "mozemo da ti primimo zahtev, ali pametnije je da ne jer ces biti odbijen, gotovo sigurno, idi jos uci pa dodji ponovo" (prelistaj temu ljudi su imali takve situacije) i onda je na tebi da li ces da insistiras da ti prime zahtev i da stave naznaku da slabo znas jezik ili da doucis jos malo pa da dodjes za dva meseca i da sve prodje OK. Priseti se malo kako je tekla ta vasa diskusija oko jezika. Mozda ti je i predocila ove stvari ali nedovoljno jasno, mozda i nije ali ne mora da znaci da je sluzbenica bila zlonamerna, mozda je samo nova. Dakle stvar je u tome da ne odlucuje o tome ona sta je dovoljno ili ne, o tome se odlucuje u Budimpesti a tamo se na to gleda crno-belo, ako je sluzbenik koji je primio zahtev samo stavio pecat i potpis bez komentara to je prihvaceno, ako je komentarisao znanje jezika, posebno ako je napisao kao tebi da malo znas, to se odbija. Poenta je da ona nije trebalo nista da tu dopisuje ako ti je vec uzela papire.
 
Odgovor na temu

tomig
Tomislav Gaborovic
Subotica

Član broj: 37957
Poruke: 31
*.adsl.eunet.rs.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.11.2012. u 19:05 - pre 139 meseci
Za ovo još nisam čuo!

Po meni, nešto sa papirima nije bilo OK. Jezik u Budimpešti ne proveravaju (koliko ja znam), a i kako bi? To je isključivo procena službenice.

Ako nije problem, napišite nam mesto i datum rođenja osobe preko koje ste aplicirali. Možda je tu nešto problematično.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.11.2012. u 19:33 - pre 139 meseci
Jezik se u Budimpesti proverava na osnovu sluzbene beleske sastavljene kod prijema dokumenata (ili telefonskom proverom za one koji su ostavili broj telefona). Ako je u belesci sluzbenik konzulata napisao "malo zna jezik" onda sluzbenik ministarstva u Budimpesti odbija takav zahtev. Sluzbenica koja je rekla da je to dovoljno ocigledno nije bila upoznata da ne treba nista da dopisuje. Inace po iskustvima drugih, gotovo svaki sluzbenik ce napomenuti unapred osobi koja predaje dokumenta da znanje jezika nije dovoljno i da ce morati to i da napomene i da to znaci verovatno odbijanje te da savetuje da se dokumenta ne predaju ali kao sto je rekao konzul iz Subotice, oni ce primiti dokumenta od svakog ali je na osobi koja predaje da odluci da li da preda ako su oni posavetovali dodatno ucenje. Dakle uglavnom se ne desava da to rade - da uzmu dokumenta kao da je sve u redu, a da zapravo u belesku stave komentar o losem znanju jezika, no eto ima i toga, ja sam cuo samo jednom za to ranije i to ne ovde nego u Madjarskoj. Uglavnom svi ostali koji su imali problem sa jezikom, njima je to i predoceno jasno i glasno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899180 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.