Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899275 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tina1

Član broj: 303358
Poruke: 99
212.178.235.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.08.2012. u 04:25 - pre 142 meseci
Citat:
krahi:
Citat:
tina1: A imam jos jednu novost ,po novom za pravljenje pasosa nemora se cekat ona kartica vec samo 3-5 dana (cisto da se prodje kroz sistem) moze se odma pravit pasos...u Madjarskoj bude gotovo otprilike za 5 radnih dana


Hvala na informaciji.Kad je počela da se primenjuje takva procedura?
Znaci,ponesem naš pasoš i mađarski izvod i mogu praviti pasoš ili treba poneti još nešto?


da dovoljno je par dana samo da se prodje kroz sistem....jedino sto ne znam dali se za pasos zakazuje provericu ove nedelje
 
Odgovor na temu

tina1

Član broj: 303358
Poruke: 99
212.178.235.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.08.2012. u 04:27 - pre 142 meseci
Citat:
rodjarodja:
Reci mi da li je ta informacija sigurno tacna?
Bitno mi je zbog posla za koji mi je potreban pasos evropske unije....jer to znatno smanjuje vremenstki period cekanja pasosa.Kada se to promenilo i da li si 100% sigurna u tu informaciju??Odgovori sto pre ako budes mogla jer mi je to jako bitno!!!!!

Pozdrav i unapred zahvalan na odgovoru!!!!

ahha ok proverim pa javim ti ,al sigurno moz dobila sam informaciju od osobe koja je nedavno pravila
 
Odgovor na temu

message
petar petrovic

Član broj: 175692
Poruke: 25
109.102.113.*



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.08.2012. u 22:04 - pre 142 meseci
Jel imao neko problema na polaganju zakletve, zbog proveravanja jezika, da nije znao dovoljno madjarski...Pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

plusica

Član broj: 305722
Poruke: 2
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.08.2012. u 12:50 - pre 142 meseci
Citat:
message:
Jel imao neko problema na polaganju zakletve, zbog proveravanja jezika, da nije znao dovoljno madjarski...Pozdrav svima.

Nebi trebalo da imas problema, jer kad te zovu na zakletvu to znaci da si dobio drzavljanstvo, a zakletva ti cisto svecanost gde ti taj papir urucuju, ne pitaju te nista posebno, daju ti papir da popunis osnovne informacije ime prezime,adresa, datum ali posto obicno bude 20-25 ljudi uvek se neko nadje da ti sapne gde sta da napises, tako je u Beogradu, ja sam bila na zakletvi pre 10 dana, ako te jos nesto interesuje, pitaj me.
Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

rodjarodja
Beograd

Član broj: 306117
Poruke: 12
*.adsl-a-2.sezampro.rs.

ICQ: 150
Sajt: www.google.com


+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.08.2012. u 14:20 - pre 142 meseci
Zanima me da li plasticna kartica vise nije potrebna da bih se vadio pasos,nego samo papir koji se dobija na zakletvi i posle nedelju dana se vec moze otici u madjarsku i bez zakazivanja podneti zahtev za pasos....ustvari neka mi neka objasni sta je sve potrebno od dokumentacije za vadjenje i informacija da li treba ta kartica ili ne????
 
Odgovor na temu

message
petar petrovic

Član broj: 175692
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.08.2012. u 19:47 - pre 142 meseci
Citat:
plusica:
Citat:
message:
Jel imao neko problema na polaganju zakletve, zbog proveravanja jezika, da nije znao dovoljno madjarski...Pozdrav svima.

Nebi trebalo da imas problema, jer kad te zovu na zakletvu to znaci da si dobio drzavljanstvo, a zakletva ti cisto svecanost gde ti taj papir urucuju, ne pitaju te nista posebno, daju ti papir da popunis osnovne informacije ime prezime,adresa, datum ali posto obicno bude 20-25 ljudi uvek se neko nadje da ti sapne gde sta da napises, tako je u Beogradu, ja sam bila na zakletvi pre 10 dana, ako te jos nesto interesuje, pitaj me.
Pozdrav!!! :)



Bilo bi to super, hvala ti puno.......Poz.
 
Odgovor na temu

tina1

Član broj: 303358
Poruke: 99
212.178.235.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2012. u 22:33 - pre 142 meseci
evo i mene, istina je da se moze praviti pasos par dana posle zakletve a oni koji su u Baji polagali oni mogu odma nakon zakletve da predaju zahtev za pasos nemora se cekat kartica
 
Odgovor na temu

slaban

Član broj: 304841
Poruke: 75
*.static.madnet.rs.



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2012. u 23:14 - pre 142 meseci
Da li postoji neki email u madjarskoj preko kojeg se moze proveriti kako napreduje procedura za drzavljanstvo?

HVALA
 
Odgovor na temu

rodjarodja
Beograd

Član broj: 306117
Poruke: 12
*.adsl-a-2.sezampro.rs.

ICQ: 150
Sajt: www.google.com


+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2012. u 02:02 - pre 142 meseci
Citat:
tina1:
evo i mene, istina je da se moze praviti pasos par dana posle zakletve a oni koji su u Baji polagali oni mogu odma nakon zakletve da predaju zahtev za pasos nemora se cekat kartica




Hvala ti puno tina za ovaj odgovor!!!!

Reci mi samo koliko se ceka za pasos dok ne stigne postom na kucnu adresu i sta je sve potrebno od papira....verovatno srpska licna karta,papir sa zakletve,srpski pasos,popunjen obrazac,slike i pare???
 
Odgovor na temu

nada_alexa
nis

Član broj: 169771
Poruke: 25
*.adsl.eunet.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2012. u 09:43 - pre 142 meseci
super to za pasos i predaju zahteva odmah po polaganju zakletve,ali recite mi sta je sve od dokumenata potrebno da se preda pri vadjenju madjarskog pasosa i da li neko zna da li dete 10 god koje dobija drzavljanstvo mora biti prisutno pri vadjenju pasosa i predaji zahteva.hvala
nada
 
Odgovor na temu

tina1

Član broj: 303358
Poruke: 99
212.178.235.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2012. u 12:04 - pre 142 meseci
ne znam koliko ti je pametno tj sigurno to sa postom ,ja se nebi usudila ....iskreno ne znam a i nebi smela to da uradim pozzz
 
Odgovor na temu

tina1

Član broj: 303358
Poruke: 99
212.178.235.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2012. u 12:06 - pre 142 meseci
Citat:
nada_alexa:
super to za pasos i predaju zahteva odmah po polaganju zakletve,ali recite mi sta je sve od dokumenata potrebno da se preda pri vadjenju madjarskog pasosa i da li neko zna da li dete 10 god koje dobija drzavljanstvo mora biti prisutno pri vadjenju pasosa i predaji zahteva.hvala



naravno da mora jer se mora slikati ...i ovde kad deci pravis pasos moraju da idu bili oni svega par meseci ili 10 god ...
 
Odgovor na temu

nada_alexa
nis

Član broj: 169771
Poruke: 25
*.adsl.eunet.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2012. u 19:44 - pre 142 meseci
a od dokumentacije za pasos sta treba ? neka kaze neko ko je predao zahtev za pasos
nada
 
Odgovor na temu

vitamince3

Član broj: 219177
Poruke: 20
46.240.147.*



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2012. u 20:33 - pre 142 meseci
Stvarno, ima li neko da je predao za pasos u Madjarskoj, a da je u Beogradu bio na razgovoru i polaganju zakletve?
Ja sam bio jos 26 jula na zakletvi i rekli su da moze odmah sutra da se preda bez kartice, ali se ceka do oktobra.
Meni je potrebno sto pre to da zavrsim pa ako ima neko da je predao neka kaze sta i kako:)))))
E, jos nesto, da li je neko dobio taj Lakcim ko je bio na zakletvi 26 jula u Beogradu?:)))
Rekli su 10-15 dana, ali nista:))
 
Odgovor na temu

slaban

Član broj: 304841
Poruke: 75
*.static.madnet.rs.



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.08.2012. u 13:55 - pre 141 meseci

Da li postoji neka email adresa ili link u madjarskoj preko kojeg se moze proveriti kako napreduje procedura za drzavljanstvo i da li je neko polagao zakletvu u segedinu(neka objasni proceduru)?

HVALA
 
Odgovor na temu

dowla

Član broj: 47589
Poruke: 36
109.72.50.*



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.08.2012. u 23:57 - pre 141 meseci
Zanima me jedna stvar... Supruga i dete od 3god su pre par meseci dobili madjarski pasoš - dvojno državljanstvo na osnovu njenog porekla i znanja madjarskog jezika. Ja nemam madjarsko poreklo. Samo sam vlasnik madjarske lične karte (ne baš lična karta već neki dokument poput lk ne znam tačno kako se zove...) izdate u Novom Sadu koju sam dobio pre nekoliko godina na osnovu supruge. Da bih zaokruzio celinu tj. da cela porodica ima madjarski tj. eu pasoš, želeo bih znati postoji li ikakva mogućnost da i ja na osnovu supruge dobijem pasoš sve i po cenu da naučim madjarski jezik koji ne znam?
Hvala unapred na odgovoru.
 
Odgovor na temu

slaban

Član broj: 304841
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.08.2012. u 11:19 - pre 141 meseci
Citat:
slaban:

Da li postoji neka email adresa ili link u madjarskoj preko kojeg se moze proveriti kako napreduje procedura za drzavljanstvo i da li je neko polagao zakletvu u segedinu(neka objasni proceduru)?

HVALA


Ocigledno da su svi koji su dobili pasose otisli odavde posto nema nikog da mi odgovori na pitanje i da mi prenese svoje iskustvo!!!
 
Odgovor na temu

krahi

Član broj: 183843
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.08.2012. u 22:20 - pre 141 meseci
Evo,posle nesto manje od tri meseca,dobio sam drzavljanstvo.Zanima me jeli neko imao iskustva sa preradom nase CE vozacke dozvole na madjarsku.Nekom mi kaze da se mora imati boravak u madjarskoj 6 meseci a neko da se ne mora imati boravak.Ako se ispuni taj uslov,dali se mora ici na lekarski pregled prilikom prebacivanja nase dozvole na madjarsku i koji je uopste postupak izrade madjarske vozacke dozvole.
Takodje,zanima me,ako prijavim boravak u madjarskoj,dali moram tamo i da zivim,tj.odem tamo sa nasim pasosom,prijavim boravak,i vratim se u srbiju na sest meseci?

[Ovu poruku je menjao krahi dana 01.09.2012. u 10:14 GMT+1]
POWA
 
Odgovor na temu

tomig
Tomislav Gaborovic
Subotica

Član broj: 37957
Poruke: 31
*.adsl.eunet.rs.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.09.2012. u 10:56 - pre 141 meseci
Citat:
dowla:
Zanima me jedna stvar... Supruga i dete od 3god su pre par meseci dobili madjarski pasoš - dvojno državljanstvo na osnovu njenog porekla i znanja madjarskog jezika. Ja nemam madjarsko poreklo. Samo sam vlasnik madjarske lične karte (ne baš lična karta već neki dokument poput lk ne znam tačno kako se zove...) izdate u Novom Sadu koju sam dobio pre nekoliko godina na osnovu supruge. Da bih zaokruzio celinu tj. da cela porodica ima madjarski tj. eu pasoš, želeo bih znati postoji li ikakva mogućnost da i ja na osnovu supruge dobijem pasoš sve i po cenu da naučim madjarski jezik koji ne znam?
Hvala unapred na odgovoru.


Koliko ja znam, preko ovog zakona supružnici ne mogu aplicirati. Nedavno sam razgovarao sa ljudima koji imaju sličan problem i dobio sam od njih informaciju (mada nije baš 100% sigurna) da prema nekom zakonu o održanju porodice, nakon 5 godina boravka u Mađarskoj (ili EU) i suprug bi mogao zatražiti državljanstvo.

Kažem, nisam baš 100% siguran, ali ću pisati uskoro čim proverim ...
 
Odgovor na temu

tomig
Tomislav Gaborovic
Subotica

Član broj: 37957
Poruke: 31
*.adsl.eunet.rs.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.09.2012. u 10:57 - pre 141 meseci
Citat:
slaban:
Citat:
slaban:

Da li postoji neka email adresa ili link u madjarskoj preko kojeg se moze proveriti kako napreduje procedura za drzavljanstvo i da li je neko polagao zakletvu u segedinu(neka objasni proceduru)?

HVALA


Ocigledno da su svi koji su dobili pasose otisli odavde posto nema nikog da mi odgovori na pitanje i da mi prenese svoje iskustvo!!!


Mislim da i dalje važi staro pravilo da se tamo gde si predao interesuješ kako napreduje procedura. Prošlo je 6 meseci od kada si predao?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899275 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.