Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897556 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.06.2013. u 22:12 - pre 131 meseci
Pod testom sam mislio na prakticni deo. Evo iz neke ranije diskusije:

http://www.wien.gv.at/bh-hr-sr/saobracaj/vozacka.htm

Vozačka dozvola

Vozačke dozvole iz zemalja-članica EU u Austriji važe neograničeno, a ostale samo 6 mjeseci. U tom roku možete podnijeti neformalni zahtjev za izdavanje austrijske vozačke dozvole, ako je vaša izdata u jednoj od navedenih država:

Vozačke dozvole svih kategorija: Andora, Guernsey, Insel Man, Japan, Jersey, Monaco, San Marino, Švajcarska
Vozačke dozvole B-kategorije (putnička vozila i mali motorcikli): uz gore navedene još i: Izrael, Kanada, Republika Južna Afrika, Republika Južna Koreja (ako je izdata nakon 1.1.1997.), SAD

Osobe koje posjeduju vozačku dozvolu iz ostalih zemalja moraju položiti praktični dio vozačkog ispita.

Po ovome ovde http://www.polizei.gv.at/wien/...hrerschein/4/umschreibung.aspx koliko razumem sa Google Translate potrebno je apsolutno i prebivaliste u Austriji i to 6 meseci, zdravstveni pregled, i polaganje prakticnog testa. Za Hrvatsku i BiH nije potreban ovaj korak sa prakticnim testom ali se Srbija ne spominje.
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.06.2013. u 23:36 - pre 131 meseci
Citat:
pavlexxx:
Da se javim i ja sa mojim iskustvom... Moj tata, mama, sestra i ja smo u oktobru 2012. predali svi zajedno papire u selu Nagybaracska. Tata zna da prica dobro, mama nista, sestra jedva, a ja sam nabadao. S nama je bio i moj drug koji tecno prica. I uglavnom, svi smo zajedno usli i ona je pitala iskreno koliko ko zna i mojoj mami je odmah rekla da nece proci i da ne moze da napise za nju da zna, a tata i ja smo prosli jer sam ja odgovorio na osnovna pitanja (gde si rodjen, kad, gde si isao u skolu, koju skolu, cime se bavis, gde zivis itd.) a za sestru nije bila sigurna, pa smo je nekako ubedili i prosla i ona al joj je rekla da uci. I to je bilo to. Cekali smo do Marta, i onda su nam 4 dana pre zakletve javili da dodjemo na zakletvu u subotu, a ja nisam bio u zemlji i nismo mogli da odemo tada, nisu nam dali dovoljno vremena zaista. Pa smo nas prebacili u suboticu da imamo zakletvu, sto se ispostavilo da je bila ogromna greska... Imali smo zakletvu juce i otisli smo tamo, treba da se potpisu neki papiri pre zakletve i otisli smo tata, sestra i ja (mama je u medju vremenu dobila da je odbijena) i seli smo tamo i radnica je nekako primetila da sestra ne zna jezik dobro i onda je i meni nesto rekla sto ja nisam valjda razumeo i tako je skontala da i ja ne znam i rekla da sacekamo sa strane da ce konzul doci da poprica sa nama ( a to sam nekako razumeo...) i dosao konzul i pricao sa jednim deckom koji vec 3 puta bio odbijan zbog jezika i pitao ga da mu cita i prevede neke plakate koji su bili tamo u tom holu, i onda je pricao sa nama i rekao tati da se ne mesa i pitao nas zasto smo isli u madjarsku da predamo a ne ovde i kad i jos je pitao cime se bavim i pitao da li znam neke poznate madjarske licnosti!! i uglavnom, nije bio zadovoljan i rekao da dodjemo ako nam odgovara krajem septembra da procaskamo i vidi da li znamo dovoljno ili ne pa da nam zakaze novu zakletvu, a ako ne uspemo tad, istice nam godinu dana od predavanja papira i onda nista od drzavljanstva. Znaci oktobar mi je poslednja sansa da dobijem to :S Taj covek je Janos Babity, bio je bas neprijatan i drzak :( Ja ne znam da li cu uspeti do septembra da naucim toliko dobro da on bude zadovoljan, a znam ljude koji znaju manje od mene i prosli :( uzas uzas!
I sad ne znam sta cu... da li neko ima neku vezu koja mi moze pomoci ili neki savet sta dalje... izgleda da sam u sah-mat poziciji, nemam drugi izbor osim da naucim jezik bolje ili da me odbiju pa sve ispocetka, samo sto ovog puta necu imati tatu jer je on dobio drzavljanstvo juce...
Pozdrav svima.


Bilo bi pozeljno da neko slika taj papir koji se popunjava pre zakletve ili makar da napise sta se popunjava i kojim redosledom da se makar u buducnosti ovakve stvari drugima ne desavaju.
Stvarno zalosno, tolko su isfrustrirani i iskompleksirani... uvek se uz****m kad procitam ovako nesto.
A ko je sve prosao tamo preko veze i preko reda i bez reci jezika kad pomislim stomak mi se okrene, samo da znas nekog iz ambasade ili da ti neko nesto dodje.
A ljude koji se trude, pomalo vec govore jezik, maltretiraju do besvesti tipa koje su ti boje patike, procitaj tri datuma, sta pise na plakatu... Stvarno sramota.

 
Odgovor na temu

pavlexxx
Novi Sad

Član broj: 315754
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.06.2013. u 08:47 - pre 131 meseci
Papir zaista nije bitan, nista ga ne popunjavas, samo treba da potpises na cetiri mesta, i ona ti pokaze gde tacno da potpises. Ali moja luda sestra je promenila adresu u medju vremenu i kad je ova pitala da li ima nekih promena, tata rece to za adresu i onda je izvadila novi papir i doslo novih pitanja i to nas je zeznulo. Inace se nista skoro i ne prica sa njom, samo potpises i pokaze ti gde da ides za zakletvu i to je to... maler.
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.06.2013. u 15:53 - pre 131 meseci
Ljudi ja imam jedno pitanje,ucim jezik i planiram predati papire uskoro,ali sad posto budem 3 meseca u Srbiji a 3 u Bosni,u Bosni sam rodjena a u Subotici imam momka,koja adresa bi mi bila pametno da navedem,inace planiram da predam papire u kiskunhalas-u
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.06.2013. u 19:54 - pre 131 meseci
Citat:
pavlexxx:
Papir zaista nije bitan, nista ga ne popunjavas, samo treba da potpises na cetiri mesta, i ona ti pokaze gde tacno da potpises. Ali moja luda sestra je promenila adresu u medju vremenu i kad je ova pitala da li ima nekih promena, tata rece to za adresu i onda je izvadila novi papir i doslo novih pitanja i to nas je zeznulo. Inace se nista skoro i ne prica sa njom, samo potpises i pokaze ti gde da ides za zakletvu i to je to... maler.


E brate,bas mi je krivo,znam kako ti je!Ja sam tek iz treceg puta uspeo da predam papire,oba neuspesna iskustva sam podelio ovde na forumu.To je stvarno jedan veliki maler.Kod mene isto moze da se desi da u vreme termina za zakletvu,budem negde preko,makar morao da dam otkaz u firmi ja cu se pojaviti na zakletvi,nema nikakvog odlaganja.Glavu gore i probaj da izadjes jaci iz ovoga.Mogu zamisliti kolko si ljut na sestru,ali kad bi covek znao gde ce pasti,on bi tu seo ili tako nekako...Aj da ne filozofiram vise,pozdrav i sve najbolje do konacnog cilja.Drzim ti fige,najiskrenije!
 
Odgovor na temu

jokara4
vvvvv

Član broj: 314259
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.06.2013. u 05:07 - pre 131 meseci
Može mala pomoć?

...slabo divanim madžarski,može li neko da mi prevede šta znači naslov na papiru Átvételi elismervény


Šalim se naravno,PREDAO sam papire.

Hvala VELIKO Tijani koja mi je pomogla oko svega.


Uzdravlje ljudi.
 
Odgovor na temu

Vlado67
Vladimir
dpd
Hannover

Član broj: 313666
Poruke: 5
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.06.2013. u 08:26 - pre 131 meseci
Citat:
dzudista:
Da li ima ko je polagao zakletvu u Ferencszallasu i zna li koliko je cekao od predaje papira pa do zakletve bio bi mu zahvalan da mi odgovori.....

Pozdrav...Predao sam zahtev krajem februara u Ferncszallasu,,znači pre 4 meseca,,,a poziv za zakletvu očekujem u narednih mesec dva...najčešće to bude 4- 6 meseci,,,mada nije pravilo...
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.06.2013. u 08:56 - pre 131 meseci
Citat:
jokara4:
Može mala pomoć?

...slabo divanim madžarski,može li neko da mi prevede šta znači naslov na papiru Átvételi elismervény
;)

Šalim se naravno,PREDAO sam papire. :D

Hvala VELIKO Tijani koja mi je pomogla oko svega.


Uzdravlje ljudi.

Ajde sa ti nama pomozi pa opisi svoje iskustvo,sta su te pitali itd :)
 
Odgovor na temu

panadol
...

Član broj: 315177
Poruke: 66



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.06.2013. u 15:30 - pre 131 meseci
Dejana ako si poreklom Bosanka nemaš uslov, moraš biti u braku 5 godina sa dečkom pod pretpostavkom da je on vojvođan i da će dobiti državljanstvo.
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.06.2013. u 15:34 - pre 131 meseci
Imam uslov,zvala sam konzulat tj sestra od momka,mama mi je iz hrvatske i mjesto dje je rodjena ona deda i pradeda pripadalo je ugarskoj i to mi je sam konzulat u subotici potvrdio,cak sam dobila i datum u konzulatu za predaju dokumenata 23 septembar,ono sto mene zanima da li da navedem adresu ovde u subotici jer ako budu slali obavestenje pismeno...i moj momak vec preko godinu dana ima drzavljanstvo jer je madjar.
 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.06.2013. u 15:38 - pre 131 meseci
Citat:
panadol: Dejana ako si poreklom Bosanka nemaš uslov, moraš biti u braku 5 godina sa dečkom pod pretpostavkom da je on vojvođan i da će dobiti državljanstvo.


kako je protumaceno?? ako si uopste u braku 5 god. sa decom i taj neko dobije drz. moze s opdmah i ti aplicirati..,ili ? ako si 5 godina u braku sa nekim ko je 5 godina i drzavljanin?da li neko moze ne dvosmisleno da prevede ?
 
Odgovor na temu

stefa80
super star

Član broj: 147755
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.06.2013. u 17:11 - pre 131 meseci
I sam jedan od onih koji su pre neki dan bili na zakletvi i odbijeni u Subotici konzul mi je rekao da ucim jezik pa da se ponovo javim sta da radim probacu ima li neko drugo resenje da prebacim zakletvu na drugo mesto ili sta vec
stefa
 
Odgovor na temu

dax075
radnik na kompu
zrenjanin

Član broj: 310784
Poruke: 8
*.vodafone-net.de.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.06.2013. u 18:05 - pre 131 meseci
E pozdrav svima koliko vas ima...

Treba mi pomoc ...

Ja sam vec dobijo madjarsko drzavljanstvo i evo sa istim radim vec dva meseca u Nemackoj,prijavljen sam i sve sto ide sa tim...
Stan (prijavljen na adresi stana),zdravstveno,socijalno itd...
Posto imam srpsku vozacku a sa njom mogu da vozim najduze sest meseci (usao sam na madjarski pasos pa mozda i pravim prekrsaj kad vozim na srpsku dozvolu jest da je medjunarodna)...
Interesuje me kakva je procedura prebacivanja srpske dozvole na madjarsku,i sta je sve potrebno...Drzavljanstvo imam vec 8 meseci i nisam prijavljen u madjarskoj...
Citam i guglam ali svi razlicito pricaju treba mi neko sa iskustvom posto u avgustu idem za srbiju pa bi sredio madjarsku dozvolu...


Hvala unapred na odgovorima isti mogu na pp...

Pozdrav svima i srecno...

Ako mogu nekom da pomognem pisite na pp...
dax
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.06.2013. u 19:10 - pre 131 meseci
Citat:
stefa80:
I sam jedan od onih koji su pre neki dan bili na zakletvi i odbijeni u Subotici konzul mi je rekao da ucim jezik pa da se ponovo javim sta da radim probacu ima li neko drugo resenje da prebacim zakletvu na drugo mesto ili sta vec


Evo opet fantomskih poruka.

Da se podsetimo

22.04.2013. u 02:52

Citat:
stefa80:
ma i mene su odbili ako je samo zbog jezka nije problem ja sam vezbao i drugi put su mi napisali da pricam jezik i sada sam ponosni vlasnik madjarskog pasosa
ako je neki drugi razlog ne znam sta da ti kazem


Pa ako mozes da nam objasnis kako si to dobio pasos bez drzavljanstva?

Zapravo ne moras posto da se podsetimo jos jedne tvoje poruke

20.02.2013. u 09:16

Citat:
stefa80:Ja kada sam bio od nas 60 niko nije pevao himnu ono mozes kao nesto otvaras usta ali tekst zakletve smo ponavljali svi u glas i mislim da ne treba da znas himnu. Ja sam bio u Subotici mozda je negde drugacije mada ni majka koja je polagala u Madjarskoj nije znala himnu


Pa ako mozes da nam pojasnis zasto ides dva puta na zakletvu?

Zapravo ne moras nista da objasnjavas samo napusti forum i pusti posten svet na miru.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.06.2013. u 19:13 - pre 131 meseci
@dax075 - ne moras ti da vadis madjarsku vozacku dozvolu. Ako zivis u Nemackoj onda vadis njihovu. I nije prekrsaj da vozis sa srpskom, ti si mogao vozacki ispit da polazes i u Africi. E sad sta je sve neophodno da bi prebacio dozvolu, najbolje ti je da pitas u lokalnoj policiji.
 
Odgovor na temu

pavlexxx
Novi Sad

Član broj: 315754
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.06.2013. u 20:07 - pre 131 meseci
Citat:
stefa80:
I sam jedan od onih koji su pre neki dan bili na zakletvi i odbijeni u Subotici konzul mi je rekao da ucim jezik pa da se ponovo javim sta da radim probacu ima li neko drugo resenje da prebacim zakletvu na drugo mesto ili sta vec

Koji dan si bio?? Ja sam bio u ponedeljak. Sta ti je tacno rekao konzul? I meni je rekao da ucim pa da se javim u septembru da "popricamo" ili tako nesto, ne mogu da se setim, sav sam bio pogubljen pa se ne secam :S Jel treba da ih zovem i zakazem nesto ili se pojavim tamo, ne razumem sta treba da radim, osim da ucim jezik :/
Imas pravo da premestis zakletvu jednom, tako mi rece neko, ali ne znam bas dal bi tebi dopustili da promenis mesto zakletve jer su vec ustanovili da ne znas jezik dobro...nemam pojma... nezgodna ta subotica :S
 
Odgovor na temu

stefa80
super star

Član broj: 147755
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.06.2013. u 20:21 - pre 131 meseci
Citat:
agora11:
Citat:
stefa80:
I sam jedan od onih koji su pre neki dan bili na zakletvi i odbijeni u Subotici konzul mi je rekao da ucim jezik pa da se ponovo javim sta da radim probacu ima li neko drugo resenje da prebacim zakletvu na drugo mesto ili sta vec


Evo opet fantomskih poruka.

Da se podsetimo

22.04.2013. u 02:52

Citat:
stefa80:
ma i mene su odbili ako je samo zbog jezka nije problem ja sam vezbao i drugi put su mi napisali da pricam jezik i sada sam ponosni vlasnik madjarskog pasosa
ako je neki drugi razlog ne znam sta da ti kazem


Pa ako mozes da nam objasnis kako si to dobio pasos bez drzavljanstva?

Zapravo ne moras posto da se podsetimo jos jedne tvoje poruke

20.02.2013. u 09:16

Citat:
stefa80:Ja kada sam bio od nas 60 niko nije pevao himnu ono mozes kao nesto otvaras usta ali tekst zakletve smo ponavljali svi u glas i mislim da ne treba da znas himnu. Ja sam bio u Subotici mozda je negde drugacije mada ni majka koja je polagala u Madjarskoj nije znala himnu


Pa ako mozes da nam pojasnis zasto ides dva puta na zakletvu?

Zapravo ne moras nista da objasnjavas samo napusti forum i pusti posten svet na miru.

Evo ovako mene su stvarno vratili sa zakletve u utorak i pored mene jos troje cetvoro sto sam ja video pa sam lepo pitao ima li neko savet sta da radim i da li je prosao kroz ovo.
A da pojasnim i ovo da ne bi bilo da palim masu brat i majka vec imaju drzavljanstvo i te poruke je pisao brat koji je isto polagao u Subotici i prosao bez ikakve komunikacije sa sluzbenicom iako on bolje prica madjarski jezik jer zivi u sredini gde se prica madjarski.
Mozda sam trebao poseban nalog da otvorim ali od pocetka svi koristimo ovaj nalog i nije mi palo napamet da ce neko da ceslja poruke od pre set meseci da hocu da zezam malo bi cesce slao poruke ovde ali vidis da to nije slucaj ovda. A ovo sto se tice postenja znas kako kazu "Ko o cemu kurva o postenju" tako da nemoj da pametujes ovde
stefa
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.06.2013. u 21:48 - pre 131 meseci
Mani me tih doskocica. Znam ja vrlo dobro zasto sam to napisao, upravo zato sto smo takvih slucajeva ovde na forumu imali u dovoljnom broju. Vise me ne iznenadjuje pojava samo bezobrazluk i istrajnost.
 
Odgovor na temu

shejtan-

Član broj: 313682
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+57 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.06.2013. u 21:59 - pre 131 meseci
Citat:
stefa80:
I sam jedan od onih koji su pre neki dan bili na zakletvi i odbijeni u Subotici konzul mi je rekao da ucim jezik pa da se ponovo javim sta da radim probacu ima li neko drugo resenje da prebacim zakletvu na drugo mesto ili sta vec

Gde si predao papire i kad??šta te je pitao konzul i kako su te provalili da neznaš dobro madjarski?
 
Odgovor na temu

Jasmina J
Veliko Gradiste

Član broj: 306660
Poruke: 45
178.79.54.*



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.06.2013. u 23:52 - pre 131 meseci
Pozdrav svima,
zelim samo da se zahvalim svima koji su me bodrili i savetovali tokom visemesecne pripreme za predaju dokumentacije za madjarsko drzavljanstvo.
Juce sam uspesno predala dokumentaciju :) Bilo je izuzetno brzo i lako!!!
Ukoliko imate nekih nedoumica u vezi predaje dokumentacije,slobodno me kontaktirajte na
[email protected]
rado cu podeliti svoje iskustvo sa vama.

[Ovu poruku je menjao Jasmina J dana 28.06.2013. u 10:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897556 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.