Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897570 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.05.2013. u 13:36 - pre 133 meseci
Pozdrav, i nemoj da zaboraviš da i ti i supruga treba da skupljate papire, svako za svoju liniju predaka. Dobijanje državljanstva "preko bračnog druga" važi za one brakove u kojima jedan član _već_ ima državljanstvo!
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
212.178.232.210



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.05.2013. u 13:45 - pre 133 meseci
Da li imate proverenu informaciju za ovo sto ste napisali Dobijanje državljanstva "preko bračnog druga" važi za one brakove u kojima jedan član _već_ ima državljanstvo!
Ovo pitam jer je jedan clan napisao da je predao za sebe on ima pravo,a supruga to pravo obezbedjuje preko njega,koliko sam ja razumeo on nema HU drzavljanstvo tek treba da ga dobije....Mada koliko sam rzumeo majka mu je rodjena u Szeged ali nisam shvatio da li ona ima HU drzavljanstvo i da li je na olsnovu te linije predavao.
Ovo pitam jer mene itekako ionteresuje ako mogu i ja da predam jer supruga ceka poziv za polaganje zakletve,pa da ubrzam moje dobijenjae.
Otišao sam sa suprugom i majkom (na koju se pozivam, pošto je rođena 1943), u Segedin pre par dana. Krenuli smo rano ujutro i stigli tamo tačno u 8h ( Rakoczi ter 1). Pre dalje priče samo da razjasnim moju situaciju. Majka mi je Mađarica, ja dobro razume jezik ali ga loše pričam, supruga mi nema osnov za dobijanje drzavljanstva sem po meni (ovo što je uvedeno od marta) i imam jedno maloletno dete koje, naravno nije išlo sa nama. Prvo sam imao dilemu da li supruga može uopšte da aplicira sad ili kad ja dobijem državljanstvo (to sam čak pitao i ovde na forumu, Subotičkom konzulatu .... i davali su mi oprečna mišljenja). Bračni drug koji nema poreklo, može da aplicira zajedno sa bračnim drugom koji ima poreklo (naravno uslov je min 10 godina braka ili 5 godina + dete).
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.05.2013. u 16:56 - pre 133 meseci
Dobar dan svima. Danas sam se registrovao na ovaj forum, i zelim da vam postavim pitanje.
Cuo sam da svi koji zele mogu da dobiju madjarsko drzavljanstvo, ako imaju predke poreklom iz Austro-Ugarske. Ja nisam siguran da li ispunjam taj uslov. Neki mi drugovi kazu da da, a neki da ne.
Evo, moj predak na osnovu kojeg mogu da trazim drzavljanstvo je rodjen u Zablju 1917 godine. Ne znam tacno da li je to tada bila Austrougarska. Moze li neko da mi odgovori da li imam pravo da trazim, ili nemam?
I od papira, sta mi sve treba? I madjarski jezik, pa onako, ubadam ga, ali ne znam ga najbolje. Mada, mogu da idem na casove ako treba.
Zanima me i koliko trebas zanje jezika da posedujes da bi prosao...
Ako neko moze da mi odgovori. Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.05.2013. u 18:49 - pre 133 meseci
Drugara isto to zanima tj. gde je tada bila granica ?
Da li vazi ova mapa http://upload.wikimedia.org/wi...ons/8/82/Trianon-Romanians.jpg ?
 
Odgovor na temu

marijajurist
Marija Subotic
Advokat
Novi Sad

Član broj: 313918
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.05.2013. u 18:56 - pre 133 meseci
Zabalj je definiitvno bio u sastavu Austrougarske monarhije,
Sto se tice dokumentacije treba izvodima da dokazes liniju sa pretkom koji je rodjen pre 1921.
 
Odgovor na temu

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.05.2013. u 19:12 - pre 133 meseci
E pa hvala vam..
Vidim, Zabalj se tada definitivno nalazio u sastavu AU. Imam znaci zasigurno pravo, iako nemam nikoga ko je bio Madjar.
Moje pradede, prababe itd... svi vode poreklo iz Zablja i mnogi su rodjenj pre 1921 godine.
A sada, zanima me Madjarski jezik.
Sta mislite, onako opciono, koliko bi vremena trebalo nekome ko zna maksimalno 70 reci na madjarskom da savlada jezik dovoljno da bi uspeo da prodje na razgovoru?
Onako, orjentaciono... Po vama... Da li imate nekoga ko je poceo od NULE i ko je savladao dovoljno da bi prosao?
Zeleo bih sto pre da dobijem papire posto mi se nudi posao u inostranstvu, a uslov mi je da dobijem madjarski pasos.
 
Odgovor na temu

marijajurist
Marija Subotic
Advokat
Novi Sad

Član broj: 313918
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.05.2013. u 19:33 - pre 133 meseci
Obratite mi se na mail [email protected]
 
Odgovor na temu

NatasaBudisin
Profesor italijanskog i srpskog
Italki

Član broj: 313818
Poruke: 1
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.05.2013. u 22:32 - pre 133 meseci
Da li po ubrzanoj proceduri dobijanja pasosa od 7 dana treba da se ide u Budimpestu ili moze u tom mestu gde se zahtev radi? Sutra idem u Mako pa bih htela da budem sigurna da se tu i vratim za 7 dana...Cula sam da ne mora u Budimpestu za ubrzanu proceduru od 7 dana ali nisam 100% sigurna! Anyone? Köszönom szepen :)
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.05.2013. u 23:02 - pre 133 meseci
Koliko moze da se zakasni u beogradu ambasadi za predaju papira? Recimo ako zakazu u 12 h . koliko minuta moze da se zakasni?

[Ovu poruku je menjao japanskaprepelica dana 03.05.2013. u 08:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2013. u 17:24 - pre 133 meseci
Ljudi pomagajte.Idem sledece nedelje preko,a imam jos jednu nedoumicu?Isprva sam hteo da predam i za decu,a posto sam saznao da za njih ne mogu,zato sto nemaju nas pasos,predacu zahtev samo za sebe.Interesuje me da li onda oba ADATLAP-a,popunjavam za sebe?Znam da imaju popunjeni primeri,ali moj slucaj je specifican.Primer:
1.Adatlap(za naknadni upis u knjigu rodjenih)ako trazim za sebe na prvoj strani idu moji podaci,a na drugoj podaci mojih roditelja
2.Adatlap(za naknadni upis u knjigu vencanih)normalno podaci za zenika i nevestu:)Molim sto pre odgovor?Jos jednom napominjem da trazim samo za sebe,normalno u Honositasi-Visszahonositasi kerelem popunjavam sve podatke,a podvlacim kerem i reszemre sto jel te znaci samo za mene?
Pozdrav svima i srecan dolazeci najradosniji praznik.Hristos Voskrese!
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2013. u 17:33 - pre 133 meseci
^ Jel baš moraš sledeće nedelje? Napravi im pasoše pa zajedno predajte, na kraju će te izaći lakše i jeftinije...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
212.178.232.210



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2013. u 17:57 - pre 133 meseci
Citat:
joksla:
Ljudi pomagajte.Idem sledece nedelje preko,a imam jos jednu nedoumicu?Isprva sam hteo da predam i za decu,a posto sam saznao da za njih ne mogu,zato sto nemaju nas pasos,predacu zahtev samo za sebe.Interesuje me da li onda oba ADATLAP-a,popunjavam za sebe?Znam da imaju popunjeni primeri,ali moj slucaj je specifican.Primer:
1.Adatlap(za naknadni upis u knjigu rodjenih)ako trazim za sebe na prvoj strani idu moji podaci,a na drugoj podaci mojih roditelja
2.Adatlap(za naknadni upis u knjigu vencanih)normalno podaci za zenika i nevestu:)Molim sto pre odgovor?Jos jednom napominjem da trazim samo za sebe,normalno u Honositasi-Visszahonositasi kerelem popunjavam sve podatke,a podvlacim kerem i reszemre sto jel te znaci samo za mene?
Pozdrav svima i srecan dolazeci najradosniji praznik.Hristos Voskrese!

Da li si siguran da deca treba da imaju pasos.. moja supruga je predala za decu i nju i pasose tj.kopije nije im predavala..
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2013. u 18:18 - pre 133 meseci
Jedy023,gde je predala i jesi siguran da joj nisu trazili ni na uvid,hajde proveri to pa objavi,molim te!
 
Odgovor na temu

PiroskaS
Nincs
Sincs
Sumadija

Član broj: 312510
Poruke: 47
*.opera-mini.net.



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2013. u 19:18 - pre 133 meseci
Citat:
jovancemitic:
koji je ovaj atinjanin k tek sad vidim hhahahaha zar je moguce da ima takvih ljudi...


On i djordjevajfert su mi naj...ne znam ni ja kako da se izrazim? :-P
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2013. u 20:37 - pre 133 meseci
Citat:
joksla:
Jedy023,gde je predala i jesi siguran da joj nisu trazili ni na uvid,hajde proveri to pa objavi,molim te!

To i mene zanima.Prikupljam jos uvek papire za sebe i cerku a zena ne moze jer smo u braku tek skoro 2 godine.Jedino ja imam pasos, znaci moram cerki da izvadim pasos a podatke kada budem predavao za zenu (ono sto moram da popunim u zahtevu) cu predati kopiju njene lk.
 
Odgovor na temu

jocaa

Član broj: 314355
Poruke: 8
46.174.98.*



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2013. u 20:41 - pre 133 meseci
Sta je najbolje da se pise u biografiji
 
Odgovor na temu

zomi81
nezaposlen

Član broj: 312735
Poruke: 17
*.iinet.rs.



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2013. u 21:28 - pre 133 meseci
jocaa....
1.ime przime datum rodjenja
2.koga imas od porodice njihova imena
3.koju si skolu zavrsio
4.da li si zaposlen i cime se bavis
5.preko koga apliciras za madj.drza. gde je i koje god rodj
6.i ako hoces da im zahvalis sto su ti omogucili da postanes madj.drzav...to nije obavezno ali vole
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
172.224.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2013. u 22:43 - pre 133 meseci
Citat:
joksla:
Jedy023,gde je predala i jesi siguran da joj nisu trazili ni na uvid,hajde proveri to pa objavi,molim te!

Da ne bude zabune,Nisam ja predao nego moja supruga jer ja tada nisam imao pravo,a sa novim zakonom kao supruznik imam pravo)samo da saznam da li kada supruga dobije drzavljanstvo ili mogu pre)
Znam sigurno da je supruga nosila kopije pasosa za decu(cerka 10 godina i sin je tada imao 5 meseci)i to joj em nisu gledali em nisu ni uzeli u dokumentaciju.
Iskren da budem ne znam zasto bi trebali pasosi za decu kada ona em ne predaju sama em nisu obavezna da dodju dok ne napune 14.godina.
Zato sam Vas i pitao dali ste sigurni da vam trebaju pasosi.
Moja supruga je nosila i to su uzeli moju Saglasnost da se ja slazem da supruga za njih preda za dobijanje drzavljanstva.
Znaci predato je 14.februara u HU i nije trebalo ali opet ponavljam nema logike ali ipak proverite,mora da negde pise za to sta i kako.
Srecno

Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

jocaa

Član broj: 314355
Poruke: 8
46.174.98.*



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2013. u 23:20 - pre 133 meseci
Hvala zomi81
 
Odgovor na temu

radjaa
Area Manager
Novi Sad, Srbija

Član broj: 286281
Poruke: 12
194.28.129.*



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.05.2013. u 08:51 - pre 133 meseci

Pitanje za one koji su podneli zahtev (uspesno naravno:) :
A sta odgovorite kad vas pitaju zasto hocete Madjarsko drzavljanstvo?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897570 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.