Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898254 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.04.2013. u 19:27 - pre 134 meseci
predao..pa sad cekanje :)
 
Odgovor na temu

minjavasic
Beograd

Član broj: 310955
Poruke: 35



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.04.2013. u 20:46 - pre 134 meseci
Sta ako se neko u medjuvremenu dok ceka drzavljanstvo venca? kakva je procedura i zbrka tada?
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.04.2013. u 21:04 - pre 134 meseci
Cestitam Mrto! :)
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
212.178.236.188



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.04.2013. u 21:05 - pre 134 meseci
Nema nikakve zbrke,
Supruznik tj supruga mora cekati 5 godina i da dobiju zajednicko dete pa da preda za drzavljanstvo,odnosno 10 godina ukoliko ne maju decu.
Ovo je ako ste mislili da li i kako moze druga strana da dobije drzavljanstvo,ako ste mislili na proceduru menjanja prezimena mislim da je dovoljno imati vencani list ili ti IMKR jer se tu upisuju promene,normalno prevedeno na madjarski sudskim tumacem pecatom overeno.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.04.2013. u 00:31 - pre 134 meseci
Citat:
jedy023: Nema nikakve zbrke,
Supruznik tj supruga mora cekati 5 godina i da dobiju zajednicko dete pa da preda za drzavljanstvo,odnosno 10 godina ukoliko ne maju decu.
Ovo je ako ste mislili da li i kako moze druga strana da dobije drzavljanstvo,ako ste mislili na proceduru menjanja prezimena mislim da je dovoljno imati vencani list ili ti IMKR jer se tu upisuju promene,normalno prevedeno na madjarski sudskim tumacem pecatom overeno.

5god ukupno braka ili 5god od kako je drzavljanin...? to je ostalo malo nedoreceno...
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
212.178.236.188



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.04.2013. u 07:28 - pre 134 meseci
madmax-wifi
Koliko sam ja shvatio a neka me neko ispravi,vezano je za ukupan brak,znaci primer vi ste 5 godina u braku a vasa supruga je tek sada dobila drzavljanstvo,i plus imate dete,znaci da ste ispunili uslov za dobijanje tj.trazenja drzavljanstva na osnovu bracnog supruznika.
Na taj nacin cu i ja predati jer meni supruga jos nije dobila drzavljanstvo ali cim ga dobije mogu i ja da predam,mada i za supruznika vaze ista pravila a to je znanje madjarskog.
U nekim kontaktima jer mene to bas interesuje ni u Madjarskoj po nekim opstinama nije im razjasnjeno to znanje jezika pa se spominje da ce mozda supruznik i bez znanja jezika moci da preda ali da ide sa ovlastenm sudskim tumacem,ali to je samo neki nagovestaj....
Bilo bi sulido da Vi recimo imate drzavljanstvo i u braku ste 5 godina i da cekate jos 5 godina od dana kada ste se uzeli,mislim da to nije cilj Madjarske nego su ovo napravili bas iz tog razloga da bude spajanje porodice.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

tara3110
sasa todorovic

Član broj: 164834
Poruke: 29
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.04.2013. u 10:58 - pre 134 meseci
Moze li ko napisati neku skolu ili nekoga ko drzi casove Madjarskog jezika preko skajpa posto zivim u sredini gde niko nije cuo rec Madjarskog jezika a kamo li izgovarao. Posto imam pravo na Madjarsko drzavljanstvo na osnovu moga dede koji je rodjen u Lici zeleo bih se spremiti i nauciti osnove jezika.
Unapred hvala svima za odgovor.
 
Odgovor na temu

minjavasic
Beograd

Član broj: 310955
Poruke: 35



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.04.2013. u 11:44 - pre 134 meseci
Citat:
jedy023:
Nema nikakve zbrke,
Supruznik tj supruga mora cekati 5 godina i da dobiju zajednicko dete pa da preda za drzavljanstvo,odnosno 10 godina ukoliko ne maju decu.
Ovo je ako ste mislili da li i kako moze druga strana da dobije drzavljanstvo,ako ste mislili na proceduru menjanja prezimena mislim da je dovoljno imati vencani list ili ti IMKR jer se tu upisuju promene,normalno prevedeno na madjarski sudskim tumacem pecatom overeno.

Na ovo drugo sam mislila. Oko promene prezimena. Mogu da uzmem kod nas dvojezican vencani list ili prevedeni, ali moram negde i u Madjarskoj da budem zavedena tj to vencanje, verovatno mora da se popuni formular, ubaci u sistem samo ne znam gde bih prvo krenula. Nisam razumela sta je IMKR. Hvala


[Ovu poruku je menjao minjavasic dana 13.04.2013. u 12:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
212.178.236.188



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.04.2013. u 12:19 - pre 134 meseci
IMKR je moja pravopisna greska inace to je Izvod iz maticne knjige rodjenih.
Iskren da budem ne znam kako se to radi,pa da ne lupam gluposti...pogledaj njihov sajt verovatno ima negde odgovor ili im posalji mail.
Pozdrav
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

zomi81
nezaposlen

Član broj: 312735
Poruke: 17
*.iinet.rs.



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.04.2013. u 12:56 - pre 134 meseci
Citat:
tara3110:
Moze li ko napisati neku skolu ili nekoga ko drzi casove Madjarskog jezika preko skajpa posto zivim u sredini gde niko nije cuo rec Madjarskog jezika a kamo li izgovarao. Posto imam pravo na Madjarsko drzavljanstvo na osnovu moga dede koji je rodjen u Lici zeleo bih se spremiti i nauciti osnove jezika.
Unapred hvala svima za odgovor.

cao...znam jednu devojku sto drzi preko skajpa ali necu ovde da ostavljam njen br pa me kontaktiraj ako zelis [email protected]
 
Odgovor na temu

minjavasic
Beograd

Član broj: 310955
Poruke: 35



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.04.2013. u 13:15 - pre 134 meseci
Citat:
jedy023:
IMKR je moja pravopisna greska inace to je Izvod iz maticne knjige rodjenih.
Iskren da budem ne znam kako se to radi,pa da ne lupam gluposti...pogledaj njihov sajt verovatno ima negde odgovor ili im posalji mail.
Pozdrav


Hvala najlepse!
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.04.2013. u 13:16 - pre 134 meseci
Pozdrav svima!
Ovde na forumu je neko rekao da je poslao dokumenta na prevod kod nekog sudskog tumaca iz Sombora i da naplacuje 300 din po strani. Molim vas za broj tog sudskog tumaca. Moze i na PP.
Hvala puno u napred.
 
Odgovor na temu

tara3110
sasa todorovic

Član broj: 164834
Poruke: 29
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.04.2013. u 13:24 - pre 134 meseci
Ne znam zasto bi se slali podaci na PP ako moze i drugima koristiti. Naravno treba upitati tu osobu da li se slaze da bude postavljen/a na forumu i uz njegov pristanak postaviti da svima kojima bude potrebno iskoriste tu pogodnost. Lakse je tako nego ici preko PP i onda ponavljati pitanje u nekoliko navrata.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.04.2013. u 13:34 - pre 134 meseci
Citat:
mrta:
Dragi prijatelji zelim da vam se zahvalim na svim korisnim informacijama koje sam pronasao ovde.Ja sam skoro u Beogradu dao zakletvu.Cekao sam 6 meseci,inace na zakletvi nije bilo nikakve provere osim onog osnovnog,ime prezime i broj pasosa.Znaci ako ste prosli na razgovoru onda zakletva ne treba da vas brine.Svima onima koji ocekuju drzavljanstvo zelim puno srece.Ucite Madjarski.....SRECNO...


Cestitam!
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.04.2013. u 16:48 - pre 134 meseci
Citat:
pan 1:
Pozdrav svima!
Ovde na forumu je neko rekao da je poslao dokumenta na prevod kod nekog sudskog tumaca iz Sombora i da naplacuje 300 din po strani. Molim vas za broj tog sudskog tumaca. Moze i na PP.
Hvala puno u napred.

Meni ovde rekose da ima u Adi za 300 dinara, ako ima u Somboru neka napisu, na kraju krajeva gde god da je moze se poslati postom i preuzeti prevedeno kao vrednosno pismo i na taj nacin platiti.Napisite gde su kakve cene, sta ima da se krije na kraju krajeva kada vide da su drugi jeftiniji i oni skuplji ce da pojeftine...
Ja jos uvek cekam da se isprave greske u izvodima mkr i mku pa onda saljem na prevod a do tada jezik ...
 
Odgovor na temu

mira pravnica

Član broj: 308690
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



+43 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.04.2013. u 16:50 - pre 134 meseci
[quote]marko87ns:
Ljudi
 
Odgovor na temu

sasa vujadinovic
Beograd

Član broj: 223489
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.04.2013. u 18:04 - pre 134 meseci
Citat:
Atinski:
Citat:
stefa801:
Citat:
Atinski:
Naime,iz razloga što ne poznajem mađarski jezik niti imam vremena za učenje opredelio sam se za soluciju "preko veze" naravno uz novčanu nadoknadu.
Preporukom sam dobio broj od žene koja se zove **ERŽEBET ŠIMONI** iz Bečeja koja navodno sređuje priču za 150 eura po čoveku.
Mesta u kojima navodno ona sređuje su Kiškunhalas i Morahalom,ja lično sam juče bio u Kiškunhalasu.
Skrenuo bi pažnju mojim istomišljenicima da NE NASEDAJU na takvu vrstu zaobilaženja jezika iz razloga što dotična persona NEMA nikakav dogovr sa opštinskim službenicima,jedino ima poznanstvo jer organizovano dovodi ljude jednom nedeljno,tako da se znaju samo iz viđenja.
Pare uzima po završetku razgovora tako da se ne radi o nikakvoj prevari nego o prodavanju magle jer Vi kao aplikant za mađarsko državljanstvo MORATE odgovoriti na elementarna pitanja koja Vam službenik postavi...tipa odakle dolazite,na osnovu koga aplicirate za državljanstvo.
Devojke nisu bile zahtevne sa pitanjima.
Ovim putem bi skrenuo pažnju još jednom,ne nasedajte na priče MORA se znati bar taj minimum!!!
U ovom slučaju zaobilaska jezika je jedina opcija da neko ima direktnu vezu sa mađarskim službenikom,da se samo pojavite,potpišete papire,dobijete povratnu ceduljicu da ste predali i tek na kraju platite uslugu...a ja za to nisam čuo!

pa sta je bilo na kraju da li si uspeo da predas ili su te vratili



Vratili!
Naravno pare nisam dao a žena je zapakovala slatku priču u cilju prodaje magle!


Licno sam upoznala imenovanu gospodju koja mi je mnogo pomogla oko popunjavanja formulara i vise puta mi ponovila da moram da znam jezik i da ga ucim pre nego sto krenem da predam zahtev. Za svoju pomoc nikada nije trazila novac, i nikada, ama bas nikada mi nije nudila uslugu predavanja zahteva i dokumentacije uz naknadu. Tako da bih svakako zamolila sve da ne blate gdju Simoni, jer je ona jedana vrlo korektna osoba. Svi bi mi da sto pre dobijemo madjarsko drzavljanstvo i pobegnemo iz ovog haosa, i svi znamo da ima puno osoba koje pruzaju svoju pomoc za novac, i verovatno se svi prepucavaju oko potencijalnih klijenata. Bez sumnje svi pokusavaju da zarade neke pare jer treba da se zivi, ali nije potrebno blatiti pojedince, kako bi sebi pribavili klijente.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.04.2013. u 18:21 - pre 134 meseci
Citat:
Atinski:
Poštovanje svima na forumu.

Može mala pomoć u vidu informacija.

Predao sam sve papire u Madjarskoj,dobio poziv da odem po državljanstvo.

Već kad budem otišao po državljanstvo i kada se budem nalazio u Madjarskoj...Koji mi je sledeći korak ka vadjenju te lične karte odn. pasoša?



a kako si ti ovo predao sve papire i cak i DOBIO drz jos pre 205 dana!?
kad si pre samo nedelju dana pisao o tome kako si isao na dva mesta i nisi uspeo!?
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.04.2013. u 18:47 - pre 134 meseci
Mrto,cestitam i sve najbolje u buducnosti!
 
Odgovor na temu

Jasmina J
Veliko Gradiste

Član broj: 306660
Poruke: 45
178.79.22.*



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.04.2013. u 18:50 - pre 134 meseci
Veliki rebus je Atinski...i ja volim ponekad da prelistam sve poruke nekog forumasa i vidim da je pre xy dana pisao jedno,a posle se pojavljuje sa drugom pricom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898254 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.