Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3903714 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.03.2013. u 11:05 - pre 135 meseci
Citat:
Atinski: Ne proveravaju svakog pojedinca,nasumice po nekog provere....a i da proveravaju,"gledaju" kroz prste i skidaju samo one koji predstavljaju pretnju za Mađarsku bezbednost.
Moj drugar je prošao ceo proces oko državljanstva a bio je hapšen u Mađarskoj a i ovde ima dosije,tako da...

Mađarska vlast tačno zna šta radi,faktički ovim procesom "prodajemo" Vojvodinu,asimiluju ljude i vraćaju oteto bez ispaljenog puščanog zrna,pametno,politika savremenog doba.

Kada se sagleda činjenično stanje,mnogo ali mnogo LAKO se dobija njihovo državljanstvo i ja sam im ovim putem neizmerno zahvalan što su mi pružili ti mogućnost.

Slazem se u potpunosti svemu!
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.03.2013. u 13:04 - pre 135 meseci
Citat:
mirko09:
Citat:
Mia_Mia: Vec smo pisali o tome ranije. Nema sanse da drzavljanstvo daju na lepe oci i casnu rec na osnovu potpisane izjave o nekaznjavanju i neosudjivanju.

ne daju na lepe oči već na osnovu toga što je tvojim precima državljanstvo oduzeto i što znaš mađarski jezik.
nema šanse da postoji mehanizam kojim bi proverili da li je neko osuđivan ili ne, pogotovo što se ne radi samo o Srbiji već o svim drugim zemljama (Evrope/sveta).
Znam lično čoveka koji je imao problema sa zakonom u EU (Austrija konkretno) i dobio je državljanstvo.
Tako da ko je pitao za potvrdu... kao što si mu i napisala.... ne treba, i siguran sam da to niti ko proverava, niti ko može da proveri!


Postoji nesto sto se zove tezina krivicnog dela, nemaju sva krivicna dela istu tezinu i verovatno na osnovu toga vrse selekciju. Sta mislis da li im je potreban neko ko je odlezao robiju zbog pedofilije, teskog ubistva, silovanja, trgovine ljudima isl?
Nemoj da budes toliko siguran da ne proveravaju i da nisu u mogucnosti da provere.:)
U poslednjem komentaru se nisam dobro izrazila, podrazumeva se da znas madjarski jezik i da su ti preci ziveli na teritoriji austro-ugarske ali ono sto se tice lepih ociju i pomenute izjave, ubedjena sam da nema sanse da dobije drzavljanstvo neko ko je pocinio tesko krivicno delo poput onih koja sam navela.
Tebi Vlado prijateljski savetujem da dobro procitas ovu temu od pocetka pa do kraja kao sto sam uradila ja (cak tri puta) i verovatno veliki broj ljudi koji svracaju ovde, pritom nisam od onih koji su predali zahtev i zaboravili da ova tema postoji, pratim je i dalje, zaista sam spremna da pomognem svakom i kada je ucenje jezika u pitanju, dokumentacija takodje jer sam prosla kroz proceduru predaje zahteva ali ne zelim da ponavljam stvari o kojima smo vec pisali tokom proteklih meseci. Na svako tvoje postavljeno pitanje vec postoji odgovor na prethodnim stranicama.
Uzgred, jesi cuo za trilateralni Memorandum o razumevanju u oblasti unutrasnjih poslova potpisan nedavno izmedju Srbije, Madjarske i Austrije?
Da ne idem dalje u politiku, nepotrebno je.

[Ovu poruku je menjao Mia_Mia dana 23.03.2013. u 14:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.03.2013. u 13:17 - pre 135 meseci
Citat:
Solarna Oluja:
Citat:
83sjm:
Solarna Oluja da li moze pp?


@83sjm, ne znam da li ste dobili moj odgovor, nije mi dozvoljeno da šaljem pp narednih nedelju dana :/ diskriminacija na sve strane ;)

Nisam nista dobila,nema veze snaci cemo se nekako...u svakom slucaju svaka informacija je od koristi za sve nas ovde.Hvala
 
Odgovor na temu

mirko09
Novi Sad

Član broj: 307707
Poruke: 83



+133 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.03.2013. u 15:09 - pre 135 meseci
Citat:
Mia_Mia:Uzgred, jesi cuo za trilateralni Memorandum o razumevanju u oblasti unutrasnjih poslova potpisan nedavno izmedju Srbije, Madjarske i Austrije?

evo sad sam čuo... :) vidim da je potpisan pre par nedelja neki "Memorandum o mešovitim patrolama duž zajdničke granice", povezujem sad to sa pričom koju sam čuo da je nedavno na Horgošu bila kontrola za "lažne azilante" (srpski, mađarski i austrijski panduri), da su skidali iz autobusa i vraćali nazad ljude koji su im delovali da mogu da budu azilanti, a da pritom nisu imali dovoljno novca, neku potvrdu o tome gde idu, šta će da rade i sl. Možda je još neko čuo za to?
U svakom slučaju, ne izgleda mi da je ovaj memorandum, nešto čime se dozvoljava Mađarima i Austrijancima pun pristup podacima sa kojima raspolaže naš MUP, a btw. a zakon o dvojnom državljanstvu je na snazi više od 2 godine.

reci mi samo još jednu stvar i završavamo rapsravu... Da li bi tebi bilo logično da ako proveravaju to da li je neko osuđivan, da traže da ti sam doneseš iz policije svoje zemlje dokument preveden na njihov jezik nego da se oni sami cimaju da to istražuju. Sve i da proveravaju, ovo bi mogao da im bude prvi korak provere da im ti doneseš takav dokument, pa ako neveruju mogu i sami to da provere (ako postoji način da se proveri)?

Citat:
agora11:^^
Dobro dokle vise moramo da slusamo o tome, tema je jezik i drzavljanstvo. Prijavio sam moderaciji, valjda ce obrisati.

Tužibabo! :)

 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.03.2013. u 15:42 - pre 135 meseci
Citat:
mirko09:
Citat:
Mia_Mia:Uzgred, jesi cuo za trilateralni Memorandum o razumevanju u oblasti unutrasnjih poslova potpisan nedavno izmedju Srbije, Madjarske i Austrije?

evo sad sam čuo... :) vidim da je potpisan pre par nedelja neki "Memorandum o mešovitim patrolama duž zajdničke granice", povezujem sad to sa pričom koju sam čuo da je nedavno na Horgošu bila kontrola za "lažne azilante" (srpski, mađarski i austrijski panduri), da su skidali iz autobusa i vraćali nazad ljude koji su im delovali da mogu da budu azilanti, a da pritom nisu imali dovoljno novca, neku potvrdu o tome gde idu, šta će da rade i sl. Možda je još neko čuo za to?
U svakom slučaju, ne izgleda mi da je ovaj memorandum, nešto čime se dozvoljava Mađarima i Austrijancima pun pristup podacima sa kojima raspolaže naš MUP, a btw. a zakon o dvojnom državljanstvu je na snazi više od 2 godine.

reci mi samo još jednu stvar i završavamo rapsravu... Da li bi tebi bilo logično da ako proveravaju to da li je neko osuđivan, da traže da ti sam doneseš iz policije svoje zemlje dokument preveden na njihov jezik nego da se oni sami cimaju da to istražuju. Sve i da proveravaju, ovo bi mogao da im bude prvi korak provere da im ti doneseš takav dokument, pa ako neveruju mogu i sami to da provere (ako postoji način da se proveri)?

Citat:
agora11:^^
Dobro dokle vise moramo da slusamo o tome, tema je jezik i drzavljanstvo. Prijavio sam moderaciji, valjda ce obrisati.

Tužibabo! :)


Izmedju ostalog i memorandum o mesovitim patrolama duz zajednicke granice, Memorandum o razumevanju u oblasti unutrasnih poslova je malo sireg spektra u odnosu na ove mesovite patrole.
Nije mi logicno da traze da im se donese potvrda o nekaznjavanju jer je potvrda laka za falsifikovanje a ako se secas ovde je neko imao i takve ideje, barem kada su izvodi u pitanju.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
221.252.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.03.2013. u 16:08 - pre 135 meseci
Citat:
mirko09:
Citat:
Mia_Mia:Uzgred, jesi cuo za trilateralni Memorandum o razumevanju u oblasti unutrasnjih poslova potpisan nedavno izmedju Srbije, Madjarske i Austrije?

evo sad sam čuo... :) vidim da je potpisan pre par nedelja neki "Memorandum o mešovitim patrolama duž zajdničke granice", povezujem sad to sa pričom koju sam čuo da je nedavno na Horgošu bila kontrola za "lažne azilante" (srpski, mađarski i austrijski panduri), da su skidali iz autobusa i vraćali nazad ljude koji su im delovali da mogu da budu azilanti, a da pritom nisu imali dovoljno novca, neku potvrdu o tome gde idu, šta će da rade i sl. Možda je još neko čuo za to?
U svakom slučaju, ne izgleda mi da je ovaj memorandum, nešto čime se dozvoljava Mađarima i Austrijancima pun pristup podacima sa kojima raspolaže naš MUP, a btw. a zakon o dvojnom državljanstvu je na snazi više od 2 godine.

reci mi samo još jednu stvar i završavamo rapsravu... Da li bi tebi bilo logično da ako proveravaju to da li je neko osuđivan, da traže da ti sam doneseš iz policije svoje zemlje dokument preveden na njihov jezik nego da se oni sami cimaju da to istražuju. Sve i da proveravaju, ovo bi mogao da im bude prvi korak provere da im ti doneseš takav dokument, pa ako neveruju mogu i sami to da provere (ako postoji način da se proveri)?

Citat:
agora11:^^
Dobro dokle vise moramo da slusamo o tome, tema je jezik i drzavljanstvo. Prijavio sam moderaciji, valjda ce obrisati.

Tužibabo! :)


Ljudi sve rade da bi dosli do cilja.....
O ovome da su vracali nazad je stara prica bila je i emisija(nisam siguran da li je porikazivano na TV,ali u novinama je bilo sigurno)
Ljudi su imali pecat zabrane ulaska,dodju na granicu plate madjarskom policajcu 200 eura i prosli su dalje.
I to je opet sve normalno,ko ce da utvrdi ko ga je i gde pustio.
Sto se tice foruma videli ste i sami da ljudi koji idu da predaju preko (bilo koje veze)nikada ne stave mesto gde su predali,bas iz razloga sto i Madjari znaju da citaju pa onda idu u kontrole.
Kao sto i ja ne znam madjarski ili neki drugi jezik ali ima google transalete pa procitam.
Ipak je ovaj internet u danasnje vreme CUDO.

Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

temistogen
drzavna sluzba
skola
Beograd, Srbija

Član broj: 313361
Poruke: 4
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.03.2013. u 20:20 - pre 135 meseci
Poštovanje svima na forumu!

Pratim ovaj forum nedelju dana, iščitao sam sve poruke pa sam rešio da podelim svoja iskustva.

Predao sam papire u Mađarskoj. Naravno da neću reći mesto, nisam lud da kompromitujem ljude koji tamo rade i koji su bili više nego ljubazni. Upisao sam kurs preko Centra za edukaciju i prošao obuku. Nakon dovršene obuke, otišli smo u tu varoš u Mađarskoj.

Službenica je bila veoma prijatna, zatražila mi je pasoš, porazgovarali smo, ukratko sam rekao par stvari o sebi, pitala me je u vezi dokumentacije par jednostavnih pitanja i to je to. Zahvalila mi se, ja sam se njoj zahvalio, poželeo prijatan dan i otišao. Cela procedura je trajala oko 15 minuta.

Toliko oko predaje. Dalje ću vam reći da je kurs koji se organizuje pokrio sva pitanja koja su mi bila postavljena. Naravno da to nije opšti kurs mađarskog niti to bilo ko tvrdi, ali ono što sam naučio to su me i pitali gore. Mora da se vežba kod kuće, nabavio sam još knjiga sa Filološkog fakulteta i sada vežbam. Ne znam kako bih prošao da sam išao drugde, tj da nisam išao preko ljudi iz Centra, ali sve što je bilo dogovoreno je sa njihove strane u potpunosti ispoštovano. Časovi su uvek počinjali na vreme čak smo i duže ostajali, intenzivno smo spremali pitanja, propitivali su nas i uvežbavali smo izgovor. Dogovor koji se ticao prevoda i pripreme dokumentacije takođe su ispoštovali u potpunosti, kao i dogovor oko odlaska u Mađarsku. Lično sam više nego zadovoljan a usluge Centra sam preporučio nekolicini bliskih prijatelja.

Svestan sam da Mađari imaju svoju računicu i da ne daju tek tako državljanstva. Njihovi su razlozi domen visoke politike kojom ne bih da se bavim a benefit za običnog čoveka je očigledan. Ne zaboravite da ovaj zakon nije prošao na referendumu pre par godina i da postoji sigurno jaka opozicija. Takođe je potpuno nelogično da uslovi koji važe u Mađarskoj, po gradovima, selima i gde već, budu drugačiji od onih u Beogradu ili Subotici. Tu neko sabotira ceo proces i za to prolazi nekažnjeno.

Načuo sam da će se od juna standardizovati ta jezička provera ali to je informacija na nivou rekla-kazala pa ako neko bude imao tačnije informacije neka ih iznese.

Svako dobro ljudi i puno sreće u procesu renaturalizacije.

 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.03.2013. u 21:42 - pre 135 meseci
„temistogen” kada ste predali zahtev za drzavljanstvo i sta to konkretno znaci vezano za jezik sto ste naculi...hvala
 
Odgovor na temu

temistogen
drzavna sluzba
skola
Beograd, Srbija

Član broj: 313361
Poruke: 4
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.03.2013. u 22:43 - pre 135 meseci
Poštovani,

predao sam zahtev u februaru.

Što se jezika tiče učio sam na kursu i kod kuće, sa interneta i materijala koje sam dobio na kursu. Bilo je dovoljno za uspešno obavljen razgovor sa službenicom.
 
Odgovor na temu

C B

Član broj: 38274
Poruke: 134



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.03.2013. u 22:45 - pre 135 meseci
Citat:
83sjm:
„temistogen” kada ste predali zahtev za drzavljanstvo i sta to konkretno znaci vezano za jezik sto ste naculi...hvala


Nacuo je da treba da pohitamo svi u taj centar, sto pre i ostavimo im pare :)

Problem je sto na ovom forumu koji ima tradiciju od samog pocetka "srpskog interneta" ne postoji kriticna masa ljudi koji ispunjavaju uslove, pa onda sa strane uskacu razni koji nude svoje usluge preko laznih naloga!
Dakle, problem je sto gotovo niko ko prenosi svoje iskustvo nema neku istoriju na ovom forumu, niti ucestvuje u drugim temama, pa da moze da se oceni kredibilitet osobe sa druge strane ekrana...
 
Odgovor na temu

temistogen
drzavna sluzba
skola
Beograd, Srbija

Član broj: 313361
Poruke: 4
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.03.2013. u 22:55 - pre 135 meseci
Niste u pravu C B.

Nisam ranije znao za ovaj forum, to prvo. Drugo, ne reklamiram nikoga samo iznosim svoja iskustva. Ako sam kome pomogao time što sam obelodanio svoja iskustva, meni je drago. Ako smatrate da je ovo reklama, onda ste na krivom tragu. Neću moći da šaljem privatne poruke 7 dana ali ako neko želi da me pita bilo šta u vezi ovog pitanja, rado ću odgovoriti kada mi se omogući slanje pp.

Svako dobro ljudi.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
221.252.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.03.2013. u 23:23 - pre 135 meseci
Citat:
C B:
Citat:
83sjm:
„temistogen” kada ste predali zahtev za drzavljanstvo i sta to konkretno znaci vezano za jezik sto ste naculi...hvala


Nacuo je da treba da pohitamo svi u taj centar, sto pre i ostavimo im pare

Problem je sto na ovom forumu koji ima tradiciju od samog pocetka "srpskog interneta" ne postoji kriticna masa ljudi koji ispunjavaju uslove, pa onda sa strane uskacu razni koji nude svoje usluge preko laznih naloga!
Dakle, problem je sto gotovo niko ko prenosi svoje iskustvo nema neku istoriju na ovom forumu, niti ucestvuje u drugim temama, pa da moze da se oceni kredibilitet osobe sa druge strane ekrana...

Ako mozete tom clanu reci da je tek uclanjen i nije verodostojam onda meni To ne mozete SIGURNO.
Vi ste uclanjeni Datum registracije: 30.10.2004.a ja sam 28.12.2005.Razlika izmedju mene i Vas je u tome sto meni stoji ime i prezime Dusan Milosevic A kod Vas to ne stoji(odnosno nije otkaceno javno)I ja aktivno ucestvujem bas na ovom forumu i forumu zivot i rad u Norveskoj imam 103 posta aVi 54.ali to ne znaci da sam ja pametniji ali iskusniji sigurno bar na ovim temama,jer vidim da pratite 15 razlicitih tema.
Predhodnik je izneo svoja iskustva,a za to i sluzi ovaj forum.
Isto tako sam izneo i ja svoja iskustva.
Niko ama bas niko od nas ko je radio preko za Vas FAMOZNOG centra i G dina Tomislava,nije Vam naredio da morate da idete preko njih.
Pa zasto bi isli ako.
1.Znate madjarski jezik
2.Ne verujete Iskustvima koji su radili sa centrom.
Ajde da Vas ja pitam Sta ste Vi radili preko Centra pa Vam nije bilo OK.
Zato ljudi postujte ovde vasa iskustva a ne NAGADJANJA i ne mojte se baviti REKLA KAZALA,za to imate p.p. pa se tamo ubedjute.
Ovde dajte ljudimasansu da sve rascitaju pa neka sami odluce.
Ja sam bas preko ovog foruma(normalno necu reci preko kog clana)dobio ponudu koja se ovde provlaci 500 eura,proveravao sam tu pricu ali mi je bila sumnjiva i to
1.On je mene stalno zvao i pozurivao
2.Cenkao se sa mnom oko para
3.Trazio da supruga nauci biografiju i jos 2 stranice madjarskog ono osnovno
4.Uvek sam imao pozive sa drugih brojeva
5.Na kraju kada sam mu rekao da supruga jos nije spremna,odgovorio mi je pa onda i netreba da dobije drzavljanstvo
6.Kada sam mu javio da smo zavrsili pricu i da imam neke naznake za mnogo jeftiniju varijantu on od mene trazi taj kontakt
I na kraju Nisam uopste ljut na tog coveka,on zivi tj prezivljava kao i mi i tu je nasao svoju racunicu,ja sam je naso na drugoj strani.
Znaci ako idete preko centra jos jednom da ponovimMORATE da naucite taj minimum znanja,jer ako ne naucite nece Vas ni voditi,ljudi ne petljaju(placanje ispod),nego pomazu.
I na kraju ponavljam NIKO vas ne tera da idete preko centa za Edukaciju to je vasa stvar.
Ali dobro pogledajte i raspitajte se kome i sta placate,znam ljude koji su i po hiljadu eura platili ali ne znaju kome su platili a od drzavljanstva nista.
Centar je kao prvo veoma transparentan
1.Imate sajt sa svim obavestenjima
2.Imate adresu i kontakt
3.Registrovani su kao udruzenje i to mozete da proverite
4.Ono sto je najvaznije a to pise i na sajtu jeste da morate da ucite jezik sve do trenutka dok ne polozite zakletvu,i to je jos jedan dokaz da ne petljaju.
Inace svima zeli da ostvare svoj Cilj a to je dobijanje tog drzavljanstva.

Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.03.2013. u 00:25 - pre 135 meseci
Eto kakav smo mi narod!Uvek ce pojedincima da smetaju pohvale a kad treba da se neko blati tu smo prvi!Pa zasto ljudima smetaju pozitivna iskustva drugih...pa ovaj forum valda tome i sluzi,da se moze slobodno razmenjivati misljenje!Svako treba da je iole normalan i misli svojom glavom pa da zna i odluci sta je za njega dobro i korisno a sta ne.Svako ima pravo da pita sta ga zanima,pa ko ima dobru volju da odgovori i pomogne.
 
Odgovor na temu

C B

Član broj: 38274
Poruke: 134



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.03.2013. u 12:44 - pre 135 meseci
Procitao sam program tog centra i nema leba od toga.

Ko bre moze da nauci bilo kakav jezik za nekoliko casova?!?!

Jedino pravo resenje je naci literaturu, nauciti osnove, pa uzeti casove ili napraviti grupicu istomisljenika koja ce angazovati profesora i vezbati konverzaciju uz dalje prosirivanje fonda reci. Ja govorim engleski i nemacki i znam sta znaci uciti jezike. Nemojte se paliti bez veze!

Instant resenja nema kada su jezici u pitanju! Moze covek da ima srece, ali ne mogu svi.

Dalje, pisali su ljudi jos na pocetku ove teme, da su ih iz tog centra vodali po Hu i da niko nije predao, jer nisu znali da beknu madjarski posteno, sem par napamet naucenih recenica!
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.03.2013. u 12:52 - pre 135 meseci
Problem sa centrom je u tome sto su proturali takve informacije u subotickim medijima da se konzulat oglasavao da ih demantuje. Malo li je?

A sto se tice te price "od juna se standardizuje test" (test jezika je jedna od glavnih stavki uz test ustava i istorije koji su ukinute i to cini ovaj egyszerű honosítás proces, ako bi se uveo test jezika onda ne bi bilo razlike u odnosu na klasicni sistem za imigrante koji jos uvek imaju test tj. to bi znacilo ukidanje cele ove price sto svakako nije na vidiku), i sve to smo imali prilike da citamo u odredjenom obliku iz pera centra a glasilo je ovako "mozete naruciti sertifikat, koji se od septembra prilaze prilikom predavanja dokumentacije za dobijanje madjarskog drzavljanstva." i cela prica na subotickom portalu (uz obavezan baner za centar desno od takvih clanaka) o tome kako je od septembra 2012. obavezan sertifikat. I stalno tako neka podmetanja.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.03.2013. u 12:53 - pre 135 meseci
Citat:
C B: Procitao sam program tog centra i nema leba od toga.

Ko bre moze da nauci bilo kakav jezik za nekoliko casova?!?!

Jedino pravo resenje je naci literaturu, nauciti osnove, pa uzeti casove ili napraviti grupicu istomisljenika koja ce angazovati profesora i vezbati konverzaciju uz dalje prosirivanje fonda reci. Ja govorim engleski i nemacki i znam sta znaci uciti jezike. Nemojte se paliti bez veze!

Instant resenja nema kada su jezici u pitanju! Moze covek da ima srece, ali ne mogu svi.

Dalje, pisali su ljudi jos na pocetku ove teme, da su ih iz tog centra vodali po Hu i da niko nije predao, jer nisu znali da beknu madjarski posteno, sem par napamet naucenih recenica!


Ajde nađi taj post u kom je nekao napisao da niko nije prošao i citiraj ovde!
 
Odgovor na temu

george best
Kek Duna
Beograd

Član broj: 309614
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.03.2013. u 13:12 - pre 135 meseci
Nema smisla ovo... Otisli ste daleko od teme,nemamo nameru da iscitavamo prepucavanja,vec hocemo korisne informacije,zato smo ovde,zar ne?
Ko ima nesto pametno da pise neka pise... Valjda je svako od nas dovoljno inteligentan da odluci na koji nacin ce i gde uciti ili nije? Srpska posla opet...
Hajde,da prekinemo sa svim tim i da se vratimo na temu,molim vas. hvala
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.03.2013. u 13:28 - pre 135 meseci
Povraca mi se vise od tog Centra. Toliko ste dosadni da sam siguran da Vas nikom necu preporuciti vec naprotiv. Kao da ste vi jedini koji znate madjarski. A ocigledno je u pitanju klasicna neka skola jezika (ako nekoga zaista i nauce nesto) a ako ne onda samo prevara.

kako god bilo preterano ste dosadni i zamolio bih modereaciju da sprece reklamiranje tog cuda ovde, osim ako ne placaju za reklamu...
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
221.252.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.03.2013. u 14:13 - pre 135 meseci
Citat:
C B:
Procitao sam program tog centra i nema leba od toga.

Ko bre moze da nauci bilo kakav jezik za nekoliko casova?!?!

Jedino pravo resenje je naci literaturu, nauciti osnove, pa uzeti casove ili napraviti grupicu istomisljenika koja ce angazovati profesora i vezbati konverzaciju uz dalje prosirivanje fonda reci. Ja govorim engleski i nemacki i znam sta znaci uciti jezike. Nemojte se paliti bez veze!

Instant resenja nema kada su jezici u pitanju! Moze covek da ima srece, ali ne mogu svi.

Dalje, pisali su ljudi jos na pocetku ove teme, da su ih iz tog centra vodali po Hu i da niko nije predao, jer nisu znali da beknu madjarski posteno, sem par napamet naucenih recenica!


Odlicno,znaci da ste se informisali i da ne cete ici preko njih.
E to je ono sto podrzavam.
Ali i dalje ne podrzavam komentar >Ko bre moze da nauci bilo kakav jezik za nekoliko casova?!?!>
Niste dobro procitali,nisu oni nigde napisali da ce vas nauciti jezik,nego ce Vas nauciti ono sto u 99% traze prilikom predaje dokumentacije.
Znaci Vasa odluka je OK,ali Vas komentar u vezi jezika nije.
Pa sasvim je logicno da vas niko nece nauciti jezik za 10 casova.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
221.252.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.03.2013. u 14:15 - pre 135 meseci
Citat:
japanskaprepelica:
Povraca mi se vise od tog Centra. Toliko ste dosadni da sam siguran da Vas nikom necu preporuciti vec naprotiv. Kao da ste vi jedini koji znate madjarski. A ocigledno je u pitanju klasicna neka skola jezika (ako nekoga zaista i nauce nesto) a ako ne onda samo prevara.

kako god bilo preterano ste dosadni i zamolio bih modereaciju da sprece reklamiranje tog cuda ovde, osim ako ne placaju za reklamu...


Pazite sta cete da povracate.....
Da li ste nesto radili preko njih pa ste ne zadovoljni.
Nisam nimalo placen od strane tog centra,i ne branim ga nego samo isticem svoja iskustvo sa njima,i kada vidim kom,etare poput Vaseg,reagujem jer smatram da niste u pravu,
ALI.......
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3903714 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.