Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Obrisani podaci,primary key i index-i iz tabela

[es] :: Access :: Obrisani podaci,primary key i index-i iz tabela

[ Pregleda: 1277 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sandymra
Admin,SRM Software

Član broj: 273255
Poruke: 3
93.87.4.*



Profil

icon Obrisani podaci,primary key i index-i iz tabela19.11.2010. u 11:12 - pre 163 meseci
Napravljena je aplikacija u MS Accesu za jednu firmu. Dve godine je sve radilo kako treba da bi pre nekoliko dana ljudi iz firme javili da im fale podaci od skoro cele godine.
Kada sam pogledala tabele videla sam da je izbrisano oko 30 000 recorda, a da takodje fale primary key i svi indexi iz dve tabele. Na srecu, to se dogodilo sa samo dve tabele dok je ostalih 10 u redu.
Kao da se jednog dana desio neki kvrc. Nisu izbirsani svi podaci jer autonumber field ide normalno do nekog broja (do 12000)i nastavlja na 40 000.
Ne postoji nigde u aplikaciji procedura da se ti podaci brisu a ako iskljucimo mogucnost da je neko to namerno pobrisao (moze biti ali opet bune ti indexi primary key) interesuje me sta je tu moglo da se dogodi.
Opet napominjem da je sve radilo kako treba skoro dve godine. Da li je to neki database corruption, zbog virusa, loseg clustera na hard disku...nije mi jasno.
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.adsl.net.t-com.hr.



+8 Profil

icon Re: Obrisani podaci,primary key i index-i iz tabela19.11.2010. u 14:43 - pre 163 meseci
Jesu ti tabele odvojene , zasebne pa se na nju kačiš ili su u sklopu aplikacije ?
U kojem je accessu napravljena aplikacija ?
Jesi probala Compact & Repair

Trebala si napraviti neku bat proceduru koja bi se win sheduleru sama startala svaki dan i kopirala tablice u neku arhivu

I meni se dogodilo da se nisu VIDJELI podaci.. i repair je pomogao

A mozda ih je netko i obrisao , da prikrije nesavjesno poslovanje

Pozdrav





 
Odgovor na temu

sandymra
Admin,SRM Software

Član broj: 273255
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Obrisani podaci,primary key i index-i iz tabela19.11.2010. u 20:15 - pre 163 meseci
Ne, tabele su zajedno sa aplikacijom.
Aplikacija je napravljena u access-u 2003 ali na kompjuteru je 2007 verzija.
Svaki dan se radi compact and repair,tako da nije do toga.
Backup postoji, povratili smo podatke, ali opet za ubuduce moram da znam sta se dogodilo.
Moze biti da je neko obrisao, ali bas i da obrise sve indexe, ne znam da li bi toliko bio uman i ne znam zasto bi remetio index-e jer ako su pobrisani podaci, obrisani su.
U svakom slucaju, hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Obrisani podaci,primary key i index-i iz tabela

[ Pregleda: 1277 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.