Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pausalno oporezivanje

[es] :: Vodič za posao :: Pausalno oporezivanje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11332 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoksula

Član broj: 75790
Poruke: 400
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Pausalno oporezivanje12.11.2010. u 18:04 - pre 162 meseci
Kada podneste zahtev za produzenje pausala, koliko im treba da donesu resenje ako podnesete 15. novembra recimo?

Da li je obavezno podnosenje prijave jer mi je poreznik rekao da ne treba?

Da li se desavalo da ne odobre iako je prihod manji od granice i slicno?
 
Odgovor na temu

UpoznajSrbiju
project manager

Član broj: 270423
Poruke: 26
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: www.upoznajsrbiju.co.rs


+4 Profil

icon Re: Pausalno oporezivanje22.11.2010. u 14:11 - pre 162 meseci
Meni je takodje poreznik rekao da ne treba da podnosi zahtev vec samo da mu donesem izvod po racunu iz banke...
Upoznajte Srbiju kroz manifestacije! Upoznajte tradiciju i kulturu svoje zemlje. Zavirite u svaki kutak. www.upoznajsrbiju.co.rs
 
Odgovor na temu

milened

Član broj: 272165
Poruke: 216
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+42 Profil

icon Re: Pausalno oporezivanje23.11.2010. u 01:25 - pre 162 meseci
Pausalac sam 21 godinu. Desavalo se i da ne odnesem zahtev i nije bilo probleme. Ipak poslednjih godina odnesem zahtev i potvrdu iz banke o prometu.
 
Odgovor na temu

Loves
dizajner
Beograd,Srbija

Član broj: 272534
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pausalno oporezivanje23.01.2011. u 11:38 - pre 160 meseci
S obzirom da sam pocetnik imam jednu dilemu,da li ja kao pausalac traba da pravdam rashode tacnije posto sama pravim,sijem i dizajniram proizvode
koje posle prodajem ,da li treba uvek da vodim evidenciju kupnjenog materijala...
Npr.pravim ukrasnu korpu sa masnama da li treba da napomenem gde sam kupila korpu kao i trake od kojih pravim te iste masne ili ne
jer nisam preprodavac vec sve proizvode sama pravim.
Takodje moja majka je pisac i samostalan izdavac pa bih htela da prodajem njene knjige,jer se pravi ulaz....ako moze mala pomoc.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Pausalno oporezivanje23.01.2011. u 12:24 - pre 160 meseci
Ne. Samo treba da imas evidenciju izdatih racuna. Ako proizvode prodaješ fizičkim licima onda izvesno moraš imati i fiskalnu kasu.
 
Odgovor na temu

Loves
dizajner
Beograd,Srbija

Član broj: 272534
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pausalno oporezivanje23.01.2011. u 12:40 - pre 160 meseci
Hvala vam na odgovoru,naravno to znam imam fiskalnu kasu,samo me to binilo da li treba negde da pravdam i pravim ulaze za materijal i knjige.
 
Odgovor na temu

vilyu
Web Developer
Beograd, Srbija

Član broj: 1188
Poruke: 444



+2 Profil

icon Re: Pausalno oporezivanje25.01.2011. u 21:52 - pre 160 meseci
Registrovao sam se krajem novembra, podneo zahtev za paušalno oporezivanje, ali mi još nije stiglo rešenje. Jel treba već da idem do njih sa potvrdom iz banke o prometu, ili da sačekam rešenje? I šta se još uz potvrdu nosi?
Pera električar 0637129710, BG, preporučujem.
 
Odgovor na temu

Ludi_Umetnik
lepo
Kraljevo

Član broj: 171669
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pausalno oporezivanje18.02.2011. u 20:07 - pre 159 meseci
Dobio sam resenje od APR


Usvaja se zahtev za registraciju preduzetnika
Tapetarska radnja
sifra delatnosti 3109 proizvodnja ostalog namestaja

Problem nastaje u poreskoj upravi,pri podnosenju zahteva za pausalno oporezivanje


Traze da se izjasnim da necu da prodajem svoje proizvode,vec da cu samo da radim za poznatog kupca!
Da cu ja da radim a kupac da daje materijal(da mi je jedan takav musterija)

Mislim da je nelogicno,ili nisam normalan
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Pausalno oporezivanje19.02.2011. u 09:52 - pre 159 meseci
Izjasni se tako. Ako hoćeš da prodaješ materijal to će ti debelo iskomplikovati stvari.
I nemoj da ti se omakne da na računu napišeš bilo šta drugo osim usluga. :)
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Pausalno oporezivanje19.02.2011. u 10:11 - pre 159 meseci
Da, paušalci mogu da budu samo oni koji se bave uslužnim ili zanatskim delastnostima. Dakle trgovina ne može. E sad, nisam nigde jasno pričitao da li ne može proizvodnja, u smislu da prodaješ sopstvene proizvode pa ako je to slučaj onda moraš dodatno da se raspitaš.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Pausalno oporezivanje19.02.2011. u 13:59 - pre 159 meseci
U ovom slucaju najpametnije je bilo registrovati se na stare zanate - videti kako se to zvalo pre 100 godina i tako prijaviti. Manji porez, subvencije... i tu bi mogao da proizvodis proizvode koji su karakteristicni za taj stari zanat. Ali, sta je tu je, radi usluge, nema proizvodnje. Nabavljaj materijal posebno za svakog korisnika usluga a korisniku izdaji posebno racun za svoje usluge a posebno trazi da ti plati ono sto si ti nabavio i daj mu fiskalni od nabavke, niko ne moze da ti zabrani da umestio kupca ti odes i nabavis sta mu treba od materijala, ali se davanjem racuna ogradjujes od trgovine, tj. razlike u ceni. Znam da ti je to tako kmplikovanije i da verovatno ne mozes ostvariti popust zbog kupovine na veliko, ali, ako hoces legalno onda mora tako. Imaces ustedu umesto popusta - naplacivanjem samo svoje usluge kroz fiskalnu kasu imaces manji promet, pa ce ti onda biti razrezan manji porez kad predas podatke o prometu poreskoj upravi.

Drugi nacin bio bi da pokusas da dokazes poreskoj upravi da je cena materijala neznatno malo prisutna u ceni tvoje usluge (tipa <10%) ali pitanje je da li ti to odgovara...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Pausalno oporezivanje19.02.2011. u 14:21 - pre 159 meseci
U stvari, može da računom obuhvati i cenu materijala smo to ne sme da napiše.

Dakle, cena moleraja će da bude skuplja, ako je molerov i materijal.


 
Odgovor na temu

Ludi_Umetnik
lepo
Kraljevo

Član broj: 171669
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pausalno oporezivanje20.02.2011. u 11:23 - pre 159 meseci
Hvala vam svima na trudu


Opis moje šifre

31.09 Proizvodnja ostalog nameštaja
Obuhvata:
- proizvodnju sofa i setova sofa
- proizvodnju baštenskih stolica i garnitura za sedenje
- proizvodnju nameštaja za spavaće sobe, trpezarije, bašte, dnevni boravak, kupatila i dr.
- proizvodnju plakara za šivaće mašine, televizore itd.
- dovršavanje (kao što je tapaciranje stolica)
- dovršavanje nameštaja (kao što je prskanje, farbanje, francusko poliranje i tapaciranje)

Ne obuhvata:
- proizvodnju jastuka, malih tapaciranih stolica bez naslona, ukrasnih jastuka, pokrivača
i perina, del. 13.92
- proizvodnju sanitarnih keramičkih proizvoda, del. 23.42

Ja radim tapaciranje(opšivanjem nameštaja,što starog,što novog platnom,meblom,ekokožom)[nemoj da se ljutite opis za one koji neznaju] to je zanatski posao.

Po zakonu mogu da uradim sve i drugo sto mi traže ali pretežna delatnost mora da mi bude tapetarija(opet,koliko sam ja razumeo).

Mislim da sam sa šifrom izazvao "gnev" gospodje u poreskoj koja me smatra za nekog velikog proizvodjača nameštaja.

Po klasifikaciju Tapetar je treca grupa sa porezom od 75%,
a stolar četvrta sa porezom od 150%,razlika nije mala.(u koju ona hoce da me smesti)

Samo vodjenje knjiga trazi neko vreme,a u vremenu kada nema posla za poznatog kupca ja ne smem raditi NIŠTA!!!!!?????,jer ako radim i napravim tabure nesmem ga prodati.


Hvala ono mo ke imao živaca ovo da pročita,pitanje moje je

Kako odobrovoljiti Tetu u poreskoj da sagleda stvar i sa moje tačke gledišta(ipak ja samo hoću da budem pošten)

 
Odgovor na temu

agw.mile
Novi Sad

Član broj: 139974
Poruke: 157
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Pausalno oporezivanje20.02.2011. u 12:01 - pre 159 meseci
Ovo je sve malo cudno . Oduvek je bilo da za potrebe zanatske radnje mozes da kupujes repro materijal. Kako da popravis elektronski uredjaj ako ne kupis delove. Kako da snimis video ako ne kupis traku. Kako da popravis razlupani prozor ako nemas staklo. I tako mozemo do sutra.

Oduvek je potrosni materijal mogao i da se uvozi pa makar radnje bila i pausalna.

A da pitas ti po kom zakonu je to odlucila?

Ja sam pausalac 20 godina i do sada nista slicno nisam cuo. I da, mozes da radis sta hoces osim ako eksplicitno nije zabranjeno.
 
Odgovor na temu

Loves
dizajner
Beograd,Srbija

Član broj: 272534
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pausalno oporezivanje20.02.2011. u 12:20 - pre 159 meseci
I ja sam skoro otvorila zanatsku radnju pa me zanima da li treba da pravdam rashode i da imam racune gde sve kupujem repromaterijal ili ne.Da bih napravila bilo sta treba od nekog da kupim materijal....
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Pausalno oporezivanje20.02.2011. u 12:56 - pre 159 meseci
razumem ja njih potpuno, ti si dobio sifru delatnosti za fabriku namestaja a sad pokusavas to da proguras kao pausalca :)

Da si procitao do kraja, nasao bi da tu pise:

Ova delatnost ne obuhvata:
...
- popravku i restauraciju nameštaja, delatnosti 9524

Moj ti je savet da trais promenu sifre delatnosti jer postojeca ne odgovara cinjenicnom stanju i trazis ovu 9524. Onda vise niko nece nista da te pita.

95.24 Održavanje i popravka nameštaja
Obuhvata:
- ponovno tapaciranje, doradu, popravku i obnavljanje nameštaja i opreme u kući,
uključujući kancelarijski nameštaj

Odatle se tacno vidi da nemaš nameru da otvaraš fabriku nameštaja, a ako nekad napraviš tabure ubaci ga u fiskalnu kasu kao izrada taburea, znači usluga a ne proizvod.

Citat:
Ja sam pausalac 20 godina i do sada nista slicno nisam cuo. I da, mozes da radis sta hoces osim ako eksplicitno nije zabranjeno.

Sad je upravo stupila na snagu nova uredba o klasifikaciji koja nikom nije jasna - doći ćeš i ti na red, verovatno.
Po njoj se zanatstvo ukida kao posebna privredna grana, a uvode se kao delatnosti razne nebuloze tipa kuvanje ručka za svoju porodicu i čuvanje sopstvene dece. Ima i ovde jedna tema gde samo nagađamo šta se krije iza toga...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Pausalno oporezivanje20.02.2011. u 12:59 - pre 159 meseci
Citat:
Loves: I ja sam skoro otvorila zanatsku radnju pa me zanima da li treba da pravdam rashode i da imam racune gde sve kupujem repromaterijal ili ne.Da bih napravila bilo sta treba od nekog da kupim materijal....

Paušalci ne evidentiraju troškove poslovanja, znači ne treba.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

agw.mile
Novi Sad

Član broj: 139974
Poruke: 157
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Pausalno oporezivanje20.02.2011. u 13:25 - pre 159 meseci
Meni je sada osnovna delatnost " Iznajmljivanje masina i uredjaja" a radim sve sto znam: pripremu, montazu, stampu, dizajn, rezanje folija ...

Sto se tice poreza u svoje vreme mi je znacajno pao kada sam izbacio "projektovanje" (dok nije bilo APR-a i dok su se navodile sve delatnosti).
 
Odgovor na temu

Ludi_Umetnik
lepo
Kraljevo

Član broj: 171669
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pausalno oporezivanje20.02.2011. u 14:01 - pre 159 meseci
Citat:
Moj ti je savet da trais promenu sifre delatnosti jer postojeca ne odgovara cinjenicnom stanju i trazis ovu 9524.


Ovo mi se svidja,a i više odgovara mojoj situaciji(mnogo više)

Kako da promenim šifru?
Zahtev APR trazi neko vreme,a koliko sam razumeo ja moram u nekom vremenu da podnesem zahtev za pausalno oporezivanje?
Ili sa ovim na zahtev pa u medjuvremenu da menjam?
Ili da pustim zahtev u elektronskom formatu?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Pausalno oporezivanje20.02.2011. u 14:10 - pre 159 meseci
Citat:
agw.mile: Meni je sada osnovna delatnost " Iznajmljivanje masina i uredjaja"...

To ti je sada izjednaceno sa delatnoscu lizing kuca, pa ces i ti verovatno morati da menjas.

Citat:
Ludi_Umetnik: Zahtev APR trazi neko vreme,a koliko sam razumeo ja moram u nekom vremenu da podnesem zahtev za pausalno oporezivanje?

Pa ko ti je dodelio tu sifru delatnosti (ili si je birao sam)? Akop ti je neko neopravdano dodelio, napisi zalbu. zalbe se obicno brzo resavaju. Ako si ti trazio, pa sad vise neces, onda podnesi zahtev za promenu. I tu ne vidim sta ima da traje toliko dugo. Ako i traje, verovatno sa kopijom zahteva mozes u poresku upravu. Pitaj u poreskoj upravi sta oni predlazu, reci da je pogresna sifra delatnosti i navedi koja je odgovarajuca, pa uradi kako ti oni savetuju.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Pausalno oporezivanje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11332 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.