Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Testovi i uporedni testovi kompakt i prosumer aparata

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Testovi i uporedni testovi kompakt i prosumer aparata
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 51063 | Odgovora: 105 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Canon PowerShot S100 - Na prvi pogled06.01.2012. u 21:39 - pre 149 meseci
Sta pise na donjem delu, Made in ... ?
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Canon PowerShot S100 - Na prvi pogled06.01.2012. u 21:50 - pre 149 meseci

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1906
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Canon PowerShot S100 - Na prvi pogled07.01.2012. u 20:20 - pre 149 meseci
Kad sam kupovao kompakt dvoumio sam se između S100 i XZ1 i odlučio sam se za XZ1 jer je mogao da pravi solidan bokeh na maksimalnom zumu (blenda 2.5) dok kod S100 nisam siguran da bi to mogao s obzirom na njegovih 5.9. Na XZ1 ([email protected]) i EPM1 ([email protected]) mogu da se postignu solidni bokehi (ili bokesi, ne znam da li bokeh menja oblik kod palatalizacije 2). Interesantno je da ni jedan test gorepomenutih aparata ne daje informacije o (portret) bokehu koji mogu aparati da postignu, verovatno se to smatra nebitnim. Već vidim komentare tipa "kome treba bokeh taj kupuje DSLR a ne kompakt", to stoji ali kao što rekoh, solidan bokeh se može postići i sa pojedinim kompaktima, šteta to ne naglasiti.
 
Odgovor na temu

radisasvr

Član broj: 75805
Poruke: 228
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Canon PowerShot S100 - Na prvi pogled07.01.2012. u 20:44 - pre 149 meseci
To je ono sto mi najvise smeta na ovom aparaticu (mislim na blendu F5.9) ali verovatno nije moglo bolje a da dimenzije ostanu tolike kolike su.
Po tom pitanju je XZ-1 sjajan ali je i solidno veci (mada ne preveliki) u odnosu na S100.
Sve u svemu najveca mana mu je cena, koja je u ovom trenutku previsoka.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Canon PowerShot S100 - Na prvi pogled08.01.2012. u 09:22 - pre 149 meseci
@ Saja

Moje misljenje jeste da ovakav tip kompakt aparata realno ne zasluzuje posmatranje i poredjenje kvaliteta zamucenja prednjeg ili zadnjeg plana, tj izdvajanja subjekta od pozadine.

Na to najvise utica fizika kao ogranicavajuci faktor, jer ne mozes krenuti u ozbiljnu pricu o bokehu bez veceg senzora i ozbiljnijeg igranja dubinskom ostrinom, te razumevanjem pojma poznatijeg kao DOF.
Sa druge strane, kada resimo problem velicine senzora u daljoj prici dolazimo do saznanja da isti ima najmanje uticaja, i da je zapravo objektiv taj koji nam daje osnovu za posmatranje i ocenjivanje lepote i kvaliteta bokeha, ... na subjektivnoj i objektivnoj osnovi.


Naprosto, kompakti kao kategorija nisu sprave za "bokehiranje".

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1906
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Canon PowerShot S100 - Na prvi pogled08.01.2012. u 13:48 - pre 149 meseci
Citat:

Naprosto, kompakti kao kategorija nisu sprave za "bokehiranje".


Jasno ko dan, nego čisto treba napomenuti, jer to nisu "obični" kompakt aparati pa se za novac koji je nešto veći očekuje da imaju i nešto veće mogućnosti od "običnih". Njegovi kompanjoni XZ1 i X10 mogu da pruže bokeh, nije neki veliki, mora se malo potruditi ali se rezultat vidi. S100 je najmanji od svih njih i jasno je da zbog veličine moralo da se odustane od "bokerisanja".

Evo kako to izgleda na XZ1:



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Canon PowerShot S100 - Na prvi pogled08.01.2012. u 14:22 - pre 149 meseci
Sajo, ovde nije stvar u kolicini para nego o prostim fizickim ogranicenjima koje proizilaze iz samih dimenzija koje imaju kompakti. Od senzora pa do objektiva.

Kada se kaze bokeh, onda se obicno misli na priblizno ovakve dve manifestacije.





Vec smo valjda raspravili onomad, da kanister od 25L ne moze imati dimenzije kutije cigareta.

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Canon PowerShot S100 - Na prvi pogled08.01.2012. u 15:16 - pre 149 meseci
Ixus je jos manji od svih spomenutih, sa jos manjim senzorom pa se opet "jaci" buke dobije nego sa tim XZ1.

Naravno, uz malo znanja.





Medjutim, niti je je Ixus, niti su svi ovi ostali spomenuti kompakti namenjeni za ovakvu vrstu fotografije.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1906
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Canon PowerShot S100 - Na prvi pogled08.01.2012. u 16:56 - pre 149 meseci
Citat:
Zoran Rodic:
Kada se kaze bokeh, onda se obicno misli na priblizno ovakve dve manifestacije.


Meni lično je ovaj bokeh u primerima preteran i neprirodan, ljudi mi deluju kao nalepljeni, mada to je stvar ukusa. Postoji i manji bokeh od tog navedenog i može se izvesti kompaktima pa ne vidim zašto to potcenjivati.
 
Odgovor na temu

radisasvr

Član broj: 75805
Poruke: 228
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Canon PowerShot S100 - Na prvi pogled08.01.2012. u 18:31 - pre 149 meseci
Eh kad bi S100 imao F2.5 na duzem kraju to bi onda bilo prava stvar. Ovako ... jasno je da svaki ima neke jace a neke slabije parametre.
Tako je to uvek bilo i bice: nikad nece biti aparata koji je po svim parametrima najbolji, pa ma ko ga potpisao i napravio.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Canon PowerShot S100 - Na prvi pogled08.01.2012. u 22:49 - pre 149 meseci
Kako god bilo, S100 i dalje ostaje (nastavlja nakon s90 i s95) najbolji UC aparat na Svetu.

Jedino je problem sto ne moze nigde da se kupi
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Canon PowerShot S100 - Na prvi pogled09.01.2012. u 00:24 - pre 149 meseci
To nije samo slucaj ovde, vec u celom svetu. Gledam na POTN-u ... kad neko ugrabi s100 odmah otvori novi thread, onako presrecan .

Zemljotres, cunami ... pa poplave na Tajlandu, sve je to ostavilo traga na kolicinu i ustaljeni ritam proizvodnje.
U Nikonu rekose da ce tek u martu da se normalizuju sa proizvodnjom, ... dakle svi imaju isti problem.
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

abu simbel
beograd

Član broj: 159240
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Canon PowerShot S100 - Na prvi pogled09.01.2012. u 21:40 - pre 149 meseci
Ova Temerinceva slika ce uci u istoriju fotografije. Prvo je na njoj demonstriran visok iso, a sad bokeh.Pitam se sta je sledece?
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-3.sezampro.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Na prvi pogled... Canon PowerShot G1 X24.03.2012. u 20:48 - pre 146 meseci


Da se neće pojaviti očekivani PowerShot G13, bilo je jasno već u poznu jesen kada su probijeni svi standardni rokovi za predstavljanje tog modela. Na iznenađenje mnogih, predstavljen je aparat koji vizuelno jeste punokrvni pripadnik G serije, ali koji već svojim imenom sugeriše da je ipak malo poseban. Da se na unapređenjima ostalo kod objektiva, senzora, procesora, rasporeda tastera i ostalim standardnim detaljima koji čine razliku imeđu modela u seriji kojoj pripadaju, onda se i donekle mogao posmatrati kao samo jedan u nizu. Međutim, Canon se odlučio za jedan potpuno novi (možda čak i iznuđen) koncept stavivši novi 1.5" (18.7 x 14 mm) CMOS senzor, koji je više od 6 puta veći od senzora koji ima G12 i značajno ga približio dimenzijama APS-C senzora unutar dSLR aparata. Veći senzor je doneo veće i masivnije telo, metalne konstrukcije. Objektiv je takođe morao biti prilagođen novim standardima, počev od dimenzija pa do raspona, što sveukupno navodi na činjenicu da je ovo ipak nešto sasvim drugačije od onoga što smo dobijali iz Canon kuhinje, otvarajući vrata za ulazak na neke nove terene, na kojima Canon do sada nije bio zastupljen. Definitivno i bez ikakve sumnje ispred nas je najbolji Canon kompakt aparat, sa više prednosti nego mana.

Ovaj put je izostala uporedna tabela, jer vizuelni identitet nameće poređenje sa Canon PowerShot G12, ali isto tako rezultati više naginju ka poređenju sa nekim od entry level dSLR-ova. Zato mislim da je najpoštenije da bude sam predstavljen, jer kao začetnik jedne nove linije to apsolutno i zaslužuje.



Aparat dolazi u standardnom i prepoznatljivom pakovanju u kome se nalazi:

- PowerShot G1 X
- Litijum jonska NB-10L baterija sa poklopcem
- Pripadajući punjač CB-2LC/CB-2LCE
- USB kabl za povezivanje sa računarom FC-400PCU
- Standardni kaiš za rame NS-DC9
- Zaštitni poklopac za objektiv
- CD sa besplatnim softverom i uputstvom u elektronskom obliku
- Garancija

Ostatak teksta → Canon PowerShot G1 X

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

radisasvr

Član broj: 75805
Poruke: 228
*.sys.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Na prvi pogled... Canon PowerShot G1 X27.03.2012. u 06:29 - pre 146 meseci
Hvala Zorane za ovaj prikaz. Uvek volim da vidim nesto iz "domace kuhinje".
Aparat je super ali je preskup.
Ko ne voli da menja objektive a zeli odlican kvalitet fotografija moze da se odluci za njega .
Da li mi se cini ili daje kvalitetniji jpeg na hi iso od npr. 550D,600D?
Kakav je tvoj utisak?
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-3.sezampro.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Na prvi pogled... Canon PowerShot G1 X27.03.2012. u 18:36 - pre 146 meseci
Pa znas kako, ne bih mogao reci da je bolji.
Mislim da je dovoljno za reci kako je daleko iza sebe ostavio G12, i kako je znacajno blizu kvalitetu koji recimo daje 550d ili 600d.

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

radisasvr

Član broj: 75805
Poruke: 228
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Na prvi pogled... Canon PowerShot G1 X30.03.2012. u 18:16 - pre 146 meseci
Citat:
radisasvr
Da li mi se cini ili daje kvalitetniji jpeg na hi iso od npr. 550D,600D?
Kakav je tvoj utisak?



Na ovo sam mislio : http://www.dpreview.com/reviews/canong1x/10

Izaberite iz padajuceg menija aparat po zelji za npr. iso 3200 ili 6400 ( ja sam to uradio za 7D i 550D) i videcete da su detalji daleko bolji na G1X.
Voleo bih jako da moj 550D ima ovakav jpeg u visokim iso vrednostima.
Ovako, meni je jpeg na 550D jako njanjav iznad iso400 pa ako mi je nesto bitnije obavezno mora raw. Redukciju suma uvek drzim na iskljuceno ali i pored toga detalji odu u majcinu. Izludjuje me aquarel efekat. Sum mi nikada nije smetao toliko, pa cak ni kolorni, koliko mi smeta razmazivanje detalja.
Ovo na G1X je , sto se mene tice, odlicno!
 
Odgovor na temu

de.marko

Član broj: 93761
Poruke: 35
82.117.198.*



Profil

icon Re: Testovi i uporedni testovi kompakt i prosumer aparata23.04.2012. u 08:41 - pre 145 meseci
Imam mali problem pa mislim da ste ovde dovoljno kompetentni da nedjete neko resenje naime...
Hteo bih da kupim neki UV ili Polarizacioni filter koji bi stavio na objektiv ovog aparata ali sam na par mesta trazio i receno mi je da je ovo NESTANDARDNI OBJEKTIV... Da li vi imate neko resenje. Merio sam objektiv i on je 51 mm sirine. Hvala puno na odgovoru.
 
Odgovor na temu

dejanzarev
Beograd

Član broj: 292021
Poruke: 26
80.93.243.*



+1 Profil

icon Re: Testovi i uporedni testovi kompakt i prosumer aparata20.07.2012. u 11:09 - pre 142 meseci
Razmislam o kupovini novog aparata.
Olimpus SH-25MR
Treba mi aparat za slikanje dece, u kuci i napolju prvenstveno.
Cesto sam na putu pa i tu imam obicaj da opalim neku u prirodi
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Testovi i uporedni testovi kompakt i prosumer aparata21.07.2012. u 12:43 - pre 142 meseci
Pogledaj Panasonic Lumix DMC-SZ7

Prilicno manjih dimenzija od tog Olya, a slicnih osobina.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Testovi i uporedni testovi kompakt i prosumer aparata
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 51063 | Odgovora: 105 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.