Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Testovi i uporedni testovi kompakt i prosumer aparata

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Testovi i uporedni testovi kompakt i prosumer aparata
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 51092 | Odgovora: 105 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Testovi i uporedni testovi kompakt i prosumer aparata02.01.2011. u 13:16 - pre 161 meseci
Nedavno su testirana oba:

Test S95

Test SX210 IS

Tu možeš da vidiš razlike između njih, kao i prednosti i mane i jednog i drugog. Oba su odlična, ali nisu iste klase i ne mogu se direktno porediti.
 
Odgovor na temu

batasson
Nikola Pasic
Beograd

Član broj: 96246
Poruke: 148
*.180.49.0



Profil

icon Re: Testovi i uporedni testovi kompakt i prosumer aparata02.01.2011. u 13:46 - pre 161 meseci
Citao sam ove testove jos ranije, ali opet nekako ne mogu da se odlucim.
SX210 ima vise megapiksela, veci zum, ali je ovome drugom cena dosta veca. Zasto?
Nisam imao priliku da vidim uzivo ni jedan od njih. Koji ima bolju zavrsnu obradu?

Kojoj grupi korisnika je namenjen svaki od njih?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Testovi i uporedni testovi kompakt i prosumer aparata02.01.2011. u 13:59 - pre 161 meseci
Razumem da ne možeš da se odlučiš zato što su oba zaista odlična aparata, ali razlika ima i to osetnih.

Recimo, sa SX 210 IS ne bi mogao ni da sanjaš da u totalnom mraku iz ove daljine napraviš ovakav snimak:



100% crop:



Ima dosta razlika u oba smera, recimo zum kod snimanja videa koji SX 210 IS ima, a S 95 nema, je velika stvar.

Ali u svakom slučaju, S 95 je namenjen naprednim korisnicima, a SX 210 IS amaterima.



edit: izbačena dupla slika



[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 02.01.2011. u 15:15 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

batasson
Nikola Pasic
Beograd

Član broj: 96246
Poruke: 148
*.180.49.0



Profil

icon Re: Testovi i uporedni testovi kompakt i prosumer aparata02.01.2011. u 14:10 - pre 161 meseci
Citat:

Ali u svakom slučaju, S 95 je namenjen naprednim korisnicima, a SX 210 IS amaterima.


Ovo mi mnogo znaci, jer sam ozbiljno razmisljao da kupim DSLR. Ali zbog njegovih gabarita, ipak sam odustao od te ideje, jer bi mi verovatno bilo zanimljivo u pocetku da ga nosam, ali kasnije bi me mrzelo da vucem torbu stalno sa sobom.

Znaci za nekog ko bi zeleo da malo i eksperimentise sa aparatom i da ga ne drzi non stop na auto, bi definitivno bolji izbor bio S95?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Testovi i uporedni testovi kompakt i prosumer aparata02.01.2011. u 14:46 - pre 161 meseci
To bez dileme, mada se sa SX 210 IS mogu dobiti raznovrsniji rezultati. Problem je samo što njemu, da bi to ostvario, treba mnogo više svetla nego što treba S 95.

A to drugim rečima znači da S 95 može da radi u raznovrsnijim uslovima, kao recimo ovde gore gde SX 210 IS ne bi bilo svrhe da vadiš iz torbe.
 
Odgovor na temu

batasson
Nikola Pasic
Beograd

Član broj: 96246
Poruke: 148
*.180.49.0



Profil

icon Re: Testovi i uporedni testovi kompakt i prosumer aparata02.01.2011. u 14:54 - pre 161 meseci
Ok Hvala na pomoci.

Ako me bude jos nesto zanimalo, pitacu :)

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Testovi i uporedni testovi kompakt i prosumer aparata02.01.2011. u 16:09 - pre 161 meseci
Citat:
batasson:SX210 ima vise megapiksela


Odavno je napustena teorija da vise megapixela automatski znaci da je nesto bolje vec naprotiv, znaci da je nesto losije kada su u pitanju kompakti sa malim senzorima.
 
Odgovor na temu

batasson
Nikola Pasic
Beograd

Član broj: 96246
Poruke: 148
*.180.49.0



Profil

icon Re: Testovi i uporedni testovi kompakt i prosumer aparata02.01.2011. u 17:56 - pre 161 meseci
Da, to znam.
Prvi digitalni fotoaparat mi je bio A75 cim je izasao sa 3.2MP.
Posle toga sam imao ixuse od 6, 7 i sad 10MP. Razliku skoro da i ne primetim na slikama, dok ne krenem sa crop-ovanjem, ali i tu postoji odredjena granica.
Misilm da je 10MP sasvim dovoljno za kompaktne aparate, mozda i previse.

Veci akcenat dajem na kvalitet boja i vernost prikaza slike.
A koji procesor koristi S95?

 
Odgovor na temu

rocky
Rade Martinović
programer, RCUB
Zemun

Član broj: 6589
Poruke: 20
147.91.4.*

ICQ: 150871956


Profil

icon Re: Testovi i uporedni testovi kompakt i prosumer aparata11.01.2011. u 13:11 - pre 161 meseci
Zdravo svima!

Dvoumim se između Canon-a S95 i Panasonic-a LX5.

Pre svega da napomenem koje su moje potrebe i nivo znanja/veštine - ovaj foto-aparat koji ću sada kupiti će biti moj primarni foto-aparat. Ovo je prvi "ozbiljniji" aparat koji kupujem. Do sada sam se igrao sa Sony-jevim aparatićem W serije, ali sada želim nešto što radi upravo na način na koji su opisana ova dva aparata. Količina novca koji ću izdvojiti je itekako faktor, a vidim i da kvalitet fotografija je na strani Kenona, ali obzirom da će mi ovo dugo vremena biti jedini aparat razmišljam i o Panasoniku - naime snimanje video snimaka sa fokusom i zumom je vrlo korisna opcija za mene.

Jasno mi je da svi ovde imate već formirano mišljenje, ali želim da me posavetujete uzimajući u obzir da sam amater i da će mi ovo biti jedini aparat u narednom dužem periodu (5 godina).

Da li je neko probao LX5 sa novim firmverom? Verujem da taj firmver popravlja značajno fokus ovog aparata i da omogućuje bolje očuvanje detalja pri ovim visokim ISO vrednostima. Verovatno ne na nivou Kenona, ali makar uporedivo, da kažem "u klasi".

Aparat bih kupovao za 2-3 meseca. Šta mislite, kolike su promene cena moguće do tada, ovo se posebno odnosi na Panasonic?

Veoma veliko hvala!
-=ROCKY=-
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Testovi i uporedni testovi kompakt i prosumer aparata15.01.2011. u 18:07 - pre 161 meseci
Što se tiče cene to je teško predvideti, ali mogu da ti kažem iz ličnog iskustva da je LX3 držao cenu sve dok nije izašao LX5. Maltene mu nije ni padala cena. Postojala je mogućnost naručivanja preko Interneta po nižoj ceni od preporučene maloprodajne, i to u Americi, ali uglavnom ili baš "nema na lageru" ili tako nešto a kad odeš u radnju cena je viša. To je priča od prošle godine. Kako će biti teško je prognozirati.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

dejan
Beograd

Član broj: 909
Poruke: 388
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Testovi i uporedni testovi kompakt i prosumer aparata05.02.2011. u 17:28 - pre 160 meseci
Igrao sam se ovih dana sa S95. Generalno sam zadovoljan aparatom, samo mi nije jasno kako je moguce da JPG fotke snima sa toliko jakom kompresijom?

Mozda se to ne primeti pri dnevnim uslovima, ali kad se ISO podigne, dosta suma u kombinaciji sa jakom kompresijom daje prilicno ocajne rezultate. Tako sam se isto razocarao i u ove novije IXUS-a, samo za razliku od njih S95 ima RAW format pa to ipak moze da se dovede na pristojno. Naravno, ne i u Auto modu.
 
Odgovor na temu

rocky
Rade Martinović
programer, RCUB
Zemun

Član broj: 6589
Poruke: 20
147.91.1.*

ICQ: 150871956


Profil

icon Re: Testovi i uporedni testovi kompakt i prosumer aparata07.02.2011. u 10:45 - pre 160 meseci
Vidim da je chdk za S 95 još uvek u beta fazi. Da li mislite da možda taj problem sa kompresijom može da se ispravi u CHDK firmware-u?

Trenutno sam dosta bliži kupovini S 95, potrebno mi je još malo dobrih utisaka i informisanih review-ova da bih prelomio, kao i utisci vlasnika LX 5.

Kako stvari trenutno stoje cena ova dva aparata se približila kod domaćih distributera.
-=ROCKY=-
 
Odgovor na temu

dejan
Beograd

Član broj: 909
Poruke: 388
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Testovi i uporedni testovi kompakt i prosumer aparata15.02.2011. u 21:06 - pre 160 meseci
Instalirao sam beta verziju CHDK-a da se malo poigram. Ne vidim da ima neke velike razlike sto se tice ovog problema i ocigledno da za pristojne rezultate ne gine zezanje sa RAW-om. Nije da ce mi to predstavljati toliki problem, ali sam od jednog kompakta ipak ocekivao da obavlja veci deo posla. Evo par primera na ISO1600:

http://www.pixhost.org/show/13...8_img_0296_noise_reduction.jpg
http://www.pixhost.org/show/13...34_img_0296_superfine-chdk.jpg
http://www.pixhost.org/show/136/5867844_img_0297_fine.jpg
http://www.pixhost.org/show/136/5867850_img_0298_normal.jpg
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Canon PowerShot SX40 HS - Na prvi pogled03.11.2011. u 08:00 - pre 151 meseci


Naslednik modela SX30 IS jeste bio očekivan potez tačno koliko i konačni prelazak ove serije na CMOS senzor, ali je malo ko očekivao da će novi Digic 5 procesor ugledati svetlost dana upravo preko ovog modela, oznake PowerShot SX40 HS.

Ovaj put je izgleda za ljubitelje ultrazum aparata pronađena prava mera, pa je ovaj model značajno iskoračio napred u odnosu na stariju braću, od kojih je ipak imao na šta i da se ugleda. Od SX30 IS je zadržao dugački raspon, a ono što je zanimljivo, ali ne i iznenađujuće, jeste povratak efektivne rezolucije na 12,1 mp koju je imao SX20 IS. Ovakvo smanjivanje rezolucije smo imali prilike da vidimo i u G seriji kada se sa celih 14.7mp (G10) sišlo na 10mp (G11). Ovo vraćanje je očigledno bilo delotvorno, jer je i G12 ostao na toj rezoluciji.

Da ne bismo sve otkrili u uvodu, pogledajmo šta sve donosi novi PowerShot SX40 IS u odnosu na PowerShot SX 30 IS, a nakon toga ćemo više svetla baciti i na ostale detalje.




Ostatak teksta >> Canon PowerShot SX40 HS - Na prvi pogled



[Ovu poruku je menjao Zoran Rodic dana 03.11.2011. u 17:01 GMT+1]
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

radisasvr

Član broj: 75805
Poruke: 228
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Canon PowerShot SX40 HS - Na prvi pogled03.11.2011. u 16:24 - pre 151 meseci
Sinoc naleteh na ovaj tvoj prvenac i mogu da kazem da sam prijatno iznenadjen.
Kako prvencem tako i samim rezultatima, za koje mogu da kazem da su iznad onoga sto sam ocekivao.
Od mene sve cestitke i podrska za dalji rad.
Canon ponovo ima najkompletniju masinu. Voleo bih da vidim jos full size primera u raznim uslovima.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Canon PowerShot SX40 HS - Na prvi pogled03.11.2011. u 16:38 - pre 151 meseci
Sta reci, Zorane?

Sjajno upakovana celina, odlican prikaz i jos bolji "putokaz" za svakoga ko ima bilo kakvu nedoumicu ili ambiciju kada je ovaj aparat u pitanju.

Konacno je i ova kategorija dobila jednog nezavisnog "strelca" i ozbiljnog igraca kada su ovakvi vidovi prezentacija u pitanju.

Od uvoda, preko fotki do samog zakljucka... u jednom cugu.

Svaka cast.

Pozz




 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Canon PowerShot SX40 HS - Na prvi pogled04.11.2011. u 08:27 - pre 151 meseci
Ispred svega, zahvajujem na pozitivnim kritikama kao i podsticaju za dalje radove.

Sto se tice broja full size primera, nekako sam procenio da je ovaj broj sasvim srazmeran kolicini teksta, kao i fotografijama samog aparata ... sto nikako ne znaci da nije prihvacena primedba.

A kad pomenu razne uslove, odmah mi na pamet padne prozracnost vazduha kao najveci neprijatelj ovog aparata. Covek se lako navikne na ovakav funkcionalan zoom, a onda pocinje da primecuje izmaglicu u daljini kao problem.


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

radisasvr

Član broj: 75805
Poruke: 228
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Canon PowerShot SX40 HS - Na prvi pogled04.11.2011. u 18:03 - pre 151 meseci
Koliko sam uspeo da vidim iz semplova do sada, ovo je prvi superzoom koji pravi pristojne fotke .
Do sada nisam imao prilike da vidim nesto iz ove kategorije a da koliko-toliko budem zadovoljan vidjenim. Glavno je bilo da ima sto veci zoom i sto vise megapixela , sto je kvalitet fotografija bio g*vance , to nikom nista.
Konacno mogu da kazem da je izgled ovih fotografija meni sasvim prihvatljiv, cak i na 100% pregledu sve to fino izgleda, obzirom na klasu!
E sad, i dalje imam utisak da na baznoj iso vrednosti CCD iz ,recimo, G9 daje bolju fotku. Mozda se varam , mozda je to samo moj utisak.
Jako lepa stvar je sto i na max zoomu daje dobre rezultate a i vise iso vrednosti su jako solidne.
Kao "sve u jednom" aparat, trenutno ne vidim bolju soluciju.
Nije bez mana ( lepo bi legao RAW i 30 fps u 1080p ili 50/60 fps u 720p, lcd vece rezolucije itd) ali mora nesto da ostane i za buduce modele.
Bash me interesuje koliki benefit ce Digic 5 doneti u dslr klasi.
Nadam se da ce tvoj buduci prikaz/test biti za S100, kome ovako,na prvu loptu, zameram samo f5.9 na tele delu.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-1.sezampro.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Canon PowerShot SX40 HS - Na prvi pogled04.11.2011. u 23:49 - pre 151 meseci
Zaista mislim da je ovaj digic 5 veliki korak napred. Osim sto je 6 puta brzi nego digic 4, stvara i 75% manje suma ... sto se generalno moze i primetiti na iso primerima.

Digic 5+ je 17 puta brzi, a u najavljenom Canon EOS-1D X ih imamo u opciji DUAL.
Dakle, granice se pomeraju, kao uostalom i samim napustanjem CCD senzora i definitivnim prelaskom na CMOS.
Da li je CCD bolji na nizim iso vrednostima ili ne, moze se pricati beskonacno, ali ipak mislim da je bitnije to sto je CMOS evidentno bolji na visokim iso vrednostima.

KAd pomenu s100, odmah mi pade na pamet jos jedna sitnica koja bi bas pasovala na SX40 ... a to je GPS.
To bi ga ucinilo ono bas, komplet turistickom masinom ... sto bi rekle svabe ... ultimativna masina
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Canon PowerShot S100 - Na prvi pogled06.01.2012. u 20:54 - pre 149 meseci


Prvi koraci Canon PowerShot S serije datiraju još od davne 1999. godine, kada je predstavljen prvi u nizu pod nazivom PowerShot S10. Ubrzo nakon njega usledio je i PowerShot S20, kojim je i završeno obitavanje u Point And Shot klasi. Septembra 2001. godine predstavljen je PowerShot S30, uvodeći celu buduću seriju u prosumer klasu. Međutim, oktobra 2005. godine sa modelom S80 linija se zaustavlja, a Canon daje prioritet razvoju nekih drugih serija aparata.

Četiri godine kasnije, sa potpuno drugačijim vizuelnim identitetom, na tržištu se pojavljuje aparat koji od prethodnika zadržava skromne dimenzije, ali koji u sebi nosi snagu G serije. Canon PowerShot S90 postaje aparat o kojem se priča, i želja svih onih koji vape za kompaktnim telom, manuelnim kontrolama, raw formatom i odličnim izlaznim rezultatom. Shvativši da su na pravom putu, Canon godinu dana kasnije lansira naslednika, i još jednom predstavlja S90, ali pod novim imenom ... PowerShot S95. Razlike su više nego simbolične, što nikako nije slučaj kada je u pitanju model o kome ćemo tek pričati.

Septembra 2011. godine, na iznenađenje mnogih, novi Digic 5 procesor, predstavljen je upravo u novom modelu PowerShot S100. To je bio prvi znak da će ovaj model ipak imati osetnije izmene i unapređenja, u odnosu na svoje prethodnike. Lista noviteta je počela da liči na listu ispunjenih želja, pa je tako izbačen CCD senzor, i konačno zamenjen sa novim CMOS senzorom.
To naravno nije sve ... ali krenimo redom, pregledom uporedne tabele između PowerShot S100 i PowerShot S95:



Aparat dolazi u standardnom i prepoznatljivom pakovanju u kome se nalazi:

- PowerShot S100
- Litijum jonska NB-5L baterija
- Pripadajući punjač CB-2LXE
- USB kabl za povezivanje sa računarom
- Uzica za nošenje aparata oko ručnog zgloba
- CD sa besplatnim softverom i uputstvom u elektronskom obliku
- Garancija

Ostatak teksta → Canon PowerShot S100

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Testovi i uporedni testovi kompakt i prosumer aparata
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 51092 | Odgovora: 105 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.