Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IPTV HD paket za 400 dinara mesečno

[es] :: Digitalna Televizija :: IPTV HD paket za 400 dinara mesečno

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 110555 | Odgovora: 490 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

paparazzoyu
Darko Vujanovic

Član broj: 14664
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: IPTV HD paket za 400 dinara mesečno20.11.2010. u 12:38 - pre 163 meseci
Koliki su vam protok dodeli onima kojima radi HD? Meni je setovano na12999 i ne radi.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IPTV HD paket za 400 dinara mesečno20.11.2010. u 12:40 - pre 163 meseci
I meni je tako setovano i nije radio hd dok nisam pozvao..Sada je ok , a setovanje je ostalo isto sto se tice protoka
 
Odgovor na temu

spirit_boost
Čačak

Član broj: 200688
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: IPTV HD paket za 400 dinara mesečno20.11.2010. u 12:42 - pre 163 meseci
15996 and still not working. Ne znam da li ima veze sa daljinom, ja sam na nekih 800m, slabljenje je 13dB što otprilike odgovara toj udaljenosti, ali HD neće.
 
Odgovor na temu

paparazzoyu
Darko Vujanovic

Član broj: 14664
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: IPTV HD paket za 400 dinara mesečno20.11.2010. u 12:42 - pre 163 meseci
I ja sam zvao.Verovatno nista do ponedeljka.Koliki ti je protok za net?Meni je 4mb...
 
Odgovor na temu

paparazzoyu
Darko Vujanovic

Član broj: 14664
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: IPTV HD paket za 400 dinara mesečno20.11.2010. u 12:44 - pre 163 meseci
Ja sam po papirima na 933m ali po ruteru 1.5km -21.5db
 
Odgovor na temu

spirit_boost
Čačak

Član broj: 200688
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: IPTV HD paket za 400 dinara mesečno20.11.2010. u 12:45 - pre 163 meseci
4M...nego, slučaj sa pikselizacijom je masovan i javlja se i na mnogo manjim udaljenostima od centrale. Neki su proradili, neki ne...mislim da će ponedeljak doneti, ako ne rešenje, a onda bar odgovore na pitanja da li može ili ne.
 
Odgovor na temu

paparazzoyu
Darko Vujanovic

Član broj: 14664
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: IPTV HD paket za 400 dinara mesečno20.11.2010. u 12:48 - pre 163 meseci
Cudno mi jer radi nekad i po minut bez problema.A sd odkada sam uzeo nisam primetio ni trzaj.
 
Odgovor na temu

spirit_boost
Čačak

Član broj: 200688
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: IPTV HD paket za 400 dinara mesečno20.11.2010. u 12:49 - pre 163 meseci
Moj rekord je 10ak sekundi. Pri tom "najbolji rezultati" su na FoodHD, i Arena kanalima. NGCHD mnogo pre krene sa pixelizacijom
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IPTV HD paket za 400 dinara mesečno20.11.2010. u 13:16 - pre 163 meseci
Citat:
Da li je moguće povezati dva STBa na jedan lan port rutera? Naravno, ruter->UTP kabl -> svič -> dva STBa
Ili svaki STB mora direktno u ruter? Pitam jer bi mi bilo lakše i jeftinije da provučem samo jedan kabl od rutera, pa na pogodnom mestu da razdelim sa svičom. Takođe, da li bi na taj svič pored dva STBa mogao da dodam još jedan komp?


Anybody? :)
 
Odgovor na temu

paparazzoyu
Darko Vujanovic

Član broj: 14664
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: IPTV HD paket za 400 dinara mesečno20.11.2010. u 13:26 - pre 163 meseci
http://www.elitesecurity.org/t...-fizicke-mrezne-konekcije-kroz
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: IPTV HD paket za 400 dinara mesečno20.11.2010. u 13:58 - pre 163 meseci
Citat:
15996 and still not working. Ne znam da li ima veze sa daljinom, ja sam na nekih 800m, slabljenje je 13dB što otprilike odgovara toj udaljenosti, ali HD neće.

Ja sam od centrale udaljen nekih 700m. Bez problema mi rade HD kanali. Za sada imam samo problema sa pikselizacijom, kao i svi, ali to će se rešiti uskoro - još uvek je ovo nova usluga Telekoma.
 
Odgovor na temu

selters
Mladenovac, Srbija

Član broj: 127491
Poruke: 98
*.adsl.eunet.rs.

Sajt: www.sumadijskioglasi.com


Profil

icon Re: IPTV HD paket za 400 dinara mesečno20.11.2010. u 14:58 - pre 163 meseci
@spirit_boost

Udaljen sam od centrale najviše do 300 metara, ali verovatno je i manje.
Da kucnem u drvo, kod mene radi bez problema. Zasad.
 
Odgovor na temu

Filip093
Filip Simic
Cacak

Član broj: 273275
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: IPTV HD paket za 400 dinara mesečno20.11.2010. u 15:06 - pre 163 meseci
Pampula procitao sam svih 15 stranica i dalje mi nije jasno...
intresuje me samo ako mozes da mi kazes da li ja druge godine moram da nastavim da placam IPTV ili mogu da drugu godinu nastavim samo ADSL po istoj ceni?
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IPTV HD paket za 400 dinara mesečno20.11.2010. u 16:59 - pre 163 meseci
@paparazzoyu

Da li si uopšte pročitao moje pitanje? :)

Ako bi neko ko se razume u mreže i detalje funkcionisanja IPTVa da kaže da li bi radilo ovo što sam pitao? Ja mislim da bi, jer sam video da je neko uspeo na PC-ju da pusti dva IPTV kanala + net, pa iz tog razloga mislim da bi i dva STBa preko svičva radila, mada ko zna. Da li je Telekom označio ona dva porta na ruteru čisto da bude debil-frendli jer su isti portovi konfigurisani za IPTV ili baš mora svaki STB da se bocne u poseban port na ruteru?
 
Odgovor na temu

c-h-d-mcarcode
G.Milanovac

Član broj: 94588
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: IPTV HD paket za 400 dinara mesečno20.11.2010. u 21:20 - pre 163 meseci
Trebalo bi da radi na prier naboder LAN2 u switch i iz njega ides u STB-ove.Mislim da nema razloga da ne radi ;)
Nego jel moze neko da mi kaze kako na osnovu db odredite daljinu u metrima?
 
Odgovor na temu

spirit_boost
Čačak

Član broj: 200688
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: IPTV HD paket za 400 dinara mesečno20.11.2010. u 21:32 - pre 163 meseci
Citat:
c-h-d-mcarcode: Trebalo bi da radi na prier naboder LAN2 u switch i iz njega ides u STB-ove.Mislim da nema razloga da ne radi ;)
Nego jel moze neko da mi kaze kako na osnovu db odredite daljinu u metrima?


Evo, naprimer ovde Ukucaš decibele, dobiješ metre
 
Odgovor na temu

Pampula
radnik prodaje, tehnička podrška
Srbija

Član broj: 273209
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: IPTV HD paket za 400 dinara mesečno20.11.2010. u 22:20 - pre 163 meseci
Poštovani,
moram vam napomenuti da ovo nije zvanični stav Telekoma (jer nesmem da dajem zvanične informacije) ovo je samo moje ponašnjenje, i pokušaj da nešto uprostim kako bi svi mi shvatili o čemu se radi. Iako sam o većini stvari već pisao, moram da se ponovim pošto vidim da većina nije čitala svih 15 strana foruma (izgleda da je nekima od nas dosadno pa to rade u večernjim satima).
MORAM VAS DA OVO ŠTO OVDE PROČITATE NE SAOPŠTAVATE RADNICIMA TELEKOMA KOJI BUDU KONTAKTIRALI SA VAMA DA NEBI JA DOŠAO U NEPRIJATNU SITUACIJU

Nemojte zaboraviti da je Telekom otvorio vrata brzom i stabilnom internetu. S obzirom da je Srbija ušla u 21 vek sa dial up-om, veliki je napredak Telekoma u poslednjih 4 godine u postizanju zacrtanih ciljeva. Dobili ste internet od 1Mbps a ne 64Kbps, imate mogućnost za IPTV (takva je kakva je ali se napreduje u razvitku), postoji usluga VOIP-a (telefon preko interneta) kojim dobijate i do 6 dodatnih direktnih telefonskih linija preko vaše telefonske linije. Ista ova kompanija vam omogućava i registraciju nacionalnog domena po jeftinijim uslovima od konkurencije. Znam da će te reći da ova kompanija drži monopol na tržištu, ali npr usluga fiksne telefonije preko mobilnih predajnika (koje trenutno nudi orion) je telekomova usluga koju je pustio 6 meseci pre drugih, a potom mu je ukinuta (oteta) licenca od strane RATEL-a. Ko nije upoznat sa poslovanjem telekoma nek i ne pljuje po njemu. Jer telekom se postepeno i sistematski uništava od strane vlasti, kako bi se lako prodao. E sad zašto se ljudi u Telekomu još uvek trude? nemojte me pitati jer i sam smatram da nisam normalan što sve ovo radim. I nemojte da krivite radnike s kojima ste u kontaktu(najčeše su to oni mlađi od 35 god), jer oni svakim danom uče i trude se (čast izuzecima) i to za platu za koju vi ne bi ste ni prišli telekomu, a da ne pominjem i stvari koje svaki prijavljen radnik u srbiji ima a njima je to uskraćeno.

Da krenem od konekcije i samog tehničkog dela.

Telekomova infrastruktura podržava protok brzine do 25 Mbps u najidealnijim uslovima. Kako to nije uvek moguće, protok se razlikuje od korisnika do korisnika. Zavisno koji je kabel položen (odnosno dolazi do korisnika) zavisi i brzina protoka. Tako npr bakarni kabel (najprisutniji) podržava do gore pomenutih 25. Na nekim mestima postoji i optički koji "gura" i do 100 Mbps (o ovome ću naknadno). E sad, na sam protok utiču razni faktori kao što su:
-udaljenost od centrale (već pomenuto da je za IPTV gornja udaljenost oko 1.7 km, iako se može desiti i da je ona pomerena), i to ne vazdušnom linijiom nego dužina položenog kabla od same centrale.
-vrste i količina telefonskih linija koje su puštene kroz jedan kabel (kroz jedan položen kabel može da bude i do 1200 telefonskih linija), jer neke od tih linija stvaraju takozvani šum koji slabi kvalitet same telefonske linije drugog korisnika. Kroz db je i taj šum prikazan, tako da vam ne određuje tačnu udaljenost
-vrsta i kvalitet parice. Može se desiti da su dva korisnika u jednoj zgradi, i da jedan ima protok od 18 Mbps a drugi od jedva 3. To se dešava kod starijih elemenata i lošijeg kvaliteta. Zahteve kod ovakvih korisnika neko prati i onda se vrši promena samog elementa u centrali ili na krajnjem izvodu.
-itd...ali ova nedostatke stalno neko prati i na osnovu toga se pravi plan proširenja i rada za narednu godinu. Od vaših zahteva zavisi i investicioni plan telekoma. Ipak je to komercijalno preduzeće i tim pravcem se razvija.
Gore spomenuti optički kabel se za sada koristi samo do centrala a od centrala ide obično bakarni koji ima dobre performanse (kod starih infrastruktura je i lošije vrste). Postoje neke tendencije da će Telekom polagati optičke kablove do korisnika (prenosne centrale koje se nalaze na manje od 500 m od krajnjeg korisnika). Samim tim se dobijaju bolje performanse kod korisnika, što će reći da je tim korisnicima brzina veoma blizu 25 Mbps. To su vam oni kontejneri sa plavim krovom po Beogradu i Novom Sadu (u većim količinama) i poneki u drugim mestima. On se koristio kod izgradnje Belvila i išao je do samih objekata, samim tim je telekom dobio do 6 IPTV-a po stanu (neko je postavio to pitanje). Mora se napomenuti da je ovo naselje testna destinacija.

Što se tiče modema, jedni od najboljih i najstbilnijih modema je čevena barbika (belo rozi) sa kojim je telekom i krenuo u ofanzivu na adsl. Potom su došli Huawei 510 i 520s koji su kvalitetni, i na kratko su se pojavili Pirelli (moram priznati vrlo dobri) i IAD-crni ležeći koji baš i nisu nešto. Sve njih je zamenio novi Huawei 520c koji je manje više kao i 520s samo se razlikuje po izgledu i malo je kvalitetniji. Neki od vas su ispljuvali Huawei iako ne poznaju komapniju. Npr centrale koje su na Huawei-u su prve i propustile hd iptv, dok je drua marka još delimično u zastoju. Malo poređenje: 3g modemi svih mobilnih operatera koji su imali nizak stepen kvara i najbolje performanse su bili marke Huawei E1550.
Što se tiče lan portova na adsl modemima (softwerski je isetovano a ne hir nekoga u telekomu) svaki je isetovan za neku funkciju. Tako je kod Pirelli-a, IAD-a i HG520c 1 i 4 za adsl i samo adsl, a 2 i 3 su za iptv i samo za to. Kod HG510 i HG520s 1 i 4 za adsl, 2 za VOIP a 3 za IPTV. Zato se kod traženja dodatnog stb-a traži da korisnik donese svoj huawei u poslovnicu, kako bi mu se drugi lan isetovao za iptv. Lan port koji je isetovan za neku uslugu nemože da služi za neku drugu, sem ukoliko se to ne odradi kroz Port Maping na softveru na samom modemu. Što se tiče puštanja dva STB-a preko jednog lan porta (sa uključenom funkcijom na serveru) nemogu da dam pouzdanu informaciju jer nisam probao. Proveriću sa tehnikom pa mogu postovati od nedelje. E sad, ono što vi svi prikazujete kao podatak sa vašeg modema, je informacija koja se tiče onoga što vam je telekom pustio na centrali a ne ono što linija može da podrži. I to što vi prikazujete to je samo za iptv bez adsl-a. Protoci-download po servisima su:
-osnovni SD stb zahteva 7 Mbps
-osnovni HD stb zahteva 12 Mbps
-dodatni SD stb zahteva pored osnovnog još 4Mbps
-adsl po zahtevanom protoku
Npr ukoliko vi tražite Click4 adsl + osnovni HD stb + dodatni SD stb, i pri tom je max protok vaše linije 23 Mbps, Telekom će vam otključati malo jače od 20Mbps zbog potencijalnih varijacija. Tako da nije ono što piše i ono što jeste.

Što se tiče pikselizacije, kao što sam i ranije pisao, ima raznih faktora koji utiču na nju: broj novih korisnika uključenih u datom trenutku (radi se o većim brojkama), koliko je nova usluga (vremenom se to stabilizuje), nagle promene u klimi u toku jednog dana jer kod većine se ti stubići nalaze na ulici (a svi znaju kako raspon od 20 stepeni u toku 12 sati utiče na metal, imajući u vidu i kondenzaciju vlage na tolikim promenama). Kao što sam rekao ranije, nadam se da će se svi ovi faktori stabilizovati, tačnije prva dva, i tu dajem slobodnu procenu od 15 - 20 dana (na osnovu dosadašnjih problema).

Sve vaše prijave kvara su evidentirane i to što vam se niko nije javio neznači i da neće biti rešene. Primer za ovo ću navesti člana foruma Ubimestruja. Njega sam kontaktirao prvo za podatke. Podatci koje sam ja imao na raspolaganju je i mac adresa (mi je vidimo sistemski jer svaki s/n ima definisan mac). U razgovoru sa tehničarem smo isprobali sve solucije i sve je kolega isetovao kako treba, ali ništa se nije desilo. S obzirom da smetnja nije rešena, tehničari na terenu će kontaktirati korisnika da li je smetnja otklonjena u međuvremenu, u slučaju negativnog odgovora isti izlaze na teren da reše problem. Tako da prijava smetnje nije zaboravljena dok se nereši. Jedino je nezgodno što tehničari na serverima rade po 12 sati dnevno, a tehnika na terenu radi samo radnim danima...

Druga bitna stvar je sama usluga

U ovim redovima se neću posvetiti naplati pošto sam o istoj nešto ranije na dugačko i naširoko pisao. Dakle, HD STB može dobiti svaki korisnik koji nije u probnom periodu (kod nekih je to bilo 30 dana kod nekih 90 zavisno od kampanje). Ukoliko imate promo period, kao kod ove kampanje Click4+IPTV gde je isti godinu dana za iptv, VI IMATE PRAVO na hd uz ranije napomenutu naplatu. Isto tako imate pravo i na dodatni SD STB. Jedina je stvar što ih ne možete vratiti dok postoji ugovorna obaveza. Što se tiče vernih korisnika, telekom je od kraja leta uveo opciju promene statusa ugovora za adsl i IPTV, zasnovanu na principu mobilne telefonije (novi ugovor novi minimalni vremenski period korišćenja). Neko je ranije pitao za ovu zadnju kampanju telekoma Click4+IPTV, obe usluge se moraju koristiti do isteka 24 meseca, što znači da jednu ne možete otkazati a drugu zadržati...

Ukoliko sam nešto propustio da objasnim nemojte mi zameriti pošto ću pisati ponovo. Ali nadam se da neću ove redove morati ponavljati. Još jednom se izvinjavam članu foruma ubimestruja što mu nisam rešio problem, ali nadam se da će to tehničari u ponedeljak uraditi.

Nadam se da je makar malo jasnije
 
Odgovor na temu

Pampula
radnik prodaje, tehnička podrška
Srbija

Član broj: 273209
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: IPTV HD paket za 400 dinara mesečno20.11.2010. u 22:36 - pre 163 meseci
Citat:
Gost: @paparazzoyu

Da li si uopšte pročitao moje pitanje? :)

Ako bi neko ko se razume u mreže i detalje funkcionisanja IPTVa da kaže da li bi radilo ovo što sam pitao? Ja mislim da bi, jer sam video da je neko uspeo na PC-ju da pusti dva IPTV kanala + net, pa iz tog razloga mislim da bi i dva STBa preko svičva radila, mada ko zna. Da li je Telekom označio ona dva porta na ruteru čisto da bude debil-frendli jer su isti portovi konfigurisani za IPTV ili baš mora svaki STB da se bocne u poseban port na ruteru?


Evo ti link na elite-u pa malo pročešljaj forum

http://www.elitesecurity.org/t268658-0-PC-preko-jednog-UTP-kabla

nije standardno ali je relativno moguće, eventualno da se konsultuješ sa tehničkom službom (videću da pitam naše teh. pa ti javim od nedelje)
 
Odgovor na temu

ubimestruja

Član broj: 138782
Poruke: 206
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: IPTV HD paket za 400 dinara mesečno20.11.2010. u 23:32 - pre 163 meseci
@Pampula
Ponoviću još jednom,svaka ti čast i hvala na trudu. Smatram da su svi razumeli poentu mog pisanija,one se odnose i mogu se preslikati na mnogo stvari u zemlji u kojoj živimo. Nažalost malo je ljudi koji svoj posao rade i odnose se prema njemu profesionalno. I nikoga ne prozivam lično,a najmanje tebe! Sistem razmišljanja je kod nas malo iskrivljen, i to je problem.Nije telekom upao u tu priču odjednom,nego raste i razvija se kako i tehnologija napreduje. Problem je to što niko nije još pre šest meseci uveo u testiranje nove svari. Da je to slučaj,do ovoga nebi ni došlo. E,a za to su krivi neki drugi koji su plaćeni da organizuju i osmisle a oni to ne rade kako treba. Ili možda grešim. Pozdrav i svako dobro.
 
Odgovor na temu

Pampula
radnik prodaje, tehnička podrška
Srbija

Član broj: 273209
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: IPTV HD paket za 400 dinara mesečno20.11.2010. u 23:50 - pre 163 meseci
Citat:
ubimestruja: @Pampula
Ponoviću još jednom,svaka ti čast i hvala na trudu. Smatram da su svi razumeli poentu mog pisanija,one se odnose i mogu se preslikati na mnogo stvari u zemlji u kojoj živimo. Nažalost malo je ljudi koji svoj posao rade i odnose se prema njemu profesionalno. I nikoga ne prozivam lično,a najmanje tebe! Sistem razmišljanja je kod nas malo iskrivljen, i to je problem.Nije telekom upao u tu priču odjednom,nego raste i razvija se kako i tehnologija napreduje. Problem je to što niko nije još pre šest meseci uveo u testiranje nove svari. Da je to slučaj,do ovoga nebi ni došlo. E,a za to su krivi neki drugi koji su plaćeni da organizuju i osmisle a oni to ne rade kako treba. Ili možda grešim. Pozdrav i svako dobro.


Tekst malopre se nije odnosio na tebe, sem da mi je žao što nismo rešili odmah. Odnosio se na druge koji su posetili forum ili tek imaju nameru da to urade. Moja namera nije da pravdam vrhuške svoje firme, već one koji rade, a dobro sam upoznat kakav stav ljudi imaju prema nama koji radimo sa strankama. Naravno i među njima ima onih koje bi ja rado sklonio pošto im je istekao "rok trajanja" ali to nije za tehnički forum. Samo se iskreno nadam da će se stil razmišljanja države i ljudi na vrhu telekoma promeniti, kako prema zlatnoj koki tako i prema onima koji ostvaruju punjenje budžeta (kako radnika tako i korisnika). Nadam se da će neke stvari doći na svoje mesto i da će korisnici biti na prvom mestu a ne njihove trineste plate, besplatni ručkovi, sponzorstva.....a možda i ja grešim!?

U svakom slučaju svima puno sreće sa novom uslugom a ja odo da uživam u HD-u ;)
Uživajte i vi, jer ipak ste vi pristali na ovu avanturu u režiji Telekoma :))))
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: IPTV HD paket za 400 dinara mesečno

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 110555 | Odgovora: 490 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.