Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta se desava ako ne platis kaznu u Srbiji???

elitemadzone.org :: AutoZone :: Sta se desava ako ne platis kaznu u Srbiji???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12636 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mr.Direktan
xxx
wien

Član broj: 271898
Poruke: 3
*.8.12.vie.surfer.at.



+2 Profil

icon Sta se desava ako ne platis kaznu u Srbiji???31.10.2010. u 14:42 - pre 164 meseci
pozdrav svima,bio bih vam jako zahvalan ako biste mogli da mi odgovorite na neka pitanja.Kako funkcionise FAMA ovi novi radari sto slikaju i procedura kazni?Ovako uhvatili su me u okolini Kragujevca sa 118km\h gde je ogranicenje bilo 60 km\h Slikali me ovim novim radarom imam auto na stranim tablama i zivim u inostranstvu medjutim Srpski sam drzavljanin.Vodim se da zivim u Beogradu ispisali su mi sve podatke u kazni koju naravno nisam hteo da potpisem niti da platim ne zbog toga sto nisam imao para kod sebe za kaznu vec zbog njihovog bahatog ponasanja.Naj vise sto me interesuje je to da li mogu da me cimaju na granici zbog toga,cesto sa sobom vodim i svoju cerkicu pa nebih voleo da imam nekih neprijatnosti na granici kada ona bude samnom.Hvala vam unapred svima!!
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+128 Profil

icon Re: Sta se desava ako ne platis kaznu u Srbiji???31.10.2010. u 14:49 - pre 164 meseci
Neces moci da izvadis dokumenta kad ti budu trebala. Za ostalo ne znam.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Sta se desava ako ne platis kaznu u Srbiji???31.10.2010. u 15:21 - pre 164 meseci
Cek cek, vozio si 118 gde je dozvoljeno 60 i srpske vlasti su bahatog ponasanja? A kako se ti ponasas? Da li bi tako vozio i tamo u inostranstvu gde zivis, i da li bi platio takvu kaznu?
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Sta se desava ako ne platis kaznu u Srbiji???31.10.2010. u 15:31 - pre 164 meseci
dobices poziv od sudije za prekrsaje u mestu koje su upisali..u ovom slucaju BG.
dobices poziv u roku od par meseci(zato sto su prebukirani),ici ces na saslusanje.Sudija ce ti odrediti kaznu koju ces platiti.
Opet ti je to vece cimanje nego da si platio na licu mesta jer:
-Moraces da dodjes iz austrije na saslusanje,
-Moraces da uzmes slobodan dan,
-Moraces da platis kaznu.

sa granicom mogu da se cimaju samo stranci..
jer ne moze tebi niko da zabrani, npr. povratak u zemlju ako nisi platio kaznu.
Ako nisi platio i izbegavas placanje(mada je to za ljude koji rade na zapadu i mogu da izdvoje za kaznu...suludo)onda ce da te privedu na granicnom prelazu.

I nije to nikakva FAMA...jer dobro znas kakvi su zakoni..konkretno u Austriji...posto sam i ja tamo.
Sta bi se desilo da si vozio 50km vise..

Ja sam ovde izvrsio preticanje traktora preko pune linije..i
6 poena + 3meseca + 10000din.


 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Sta se desava ako ne platis kaznu u Srbiji???31.10.2010. u 16:03 - pre 164 meseci
Na saslusanje se ne mora, sudija propise kaznu i bez pojavljivanja... Radar se zove FAMA...

Citat:
Jbyn4e: Cek cek, vozio si 118 gde je dozvoljeno 60 i srpske vlasti su bahatog ponasanja? A kako se ti ponasas? Da li bi tako vozio i tamo u inostranstvu gde zivis, i da li bi platio takvu kaznu?

Nije bitno da li je vozio 18, 118 ili 1118 vec ponasanje saobracajaca (vecine). A ponasaju se kao bahata stoka, umesto kulturno i fino - napisu kaznu/privedu i dovidjenja gospodine
 
Odgovor na temu

Mr.Direktan
xxx
wien

Član broj: 271898
Poruke: 3
*.8.12.vie.surfer.at.



+2 Profil

icon Re: Sta se desava ako ne platis kaznu u Srbiji???31.10.2010. u 18:15 - pre 164 meseci
Kazna mi nije problem,tj placanje nije problem da sam kriv to ne osporavam.Prvo sam mislio da nece biti odziva na ovu temu tako da nisam nesto dublje zalazio u dogadjaj tj detalje.U Beogradu posedujem svoj stan LICNO SAM VLASNIK! u kojem su se bespravno uselila lica tj zive u mom stanu!!! I sudim se za svoj rodjeni stan sa njima i plasi me to sto ce to sve stici na tu adresu inace rodom sam iz Sumadije,i kada bude bio stigao poziv za sudjenje necu znati kada trebam da dodjem,zvao sam sup Savski Venac objasnio kako stvari stoje i rekli su mi da moram doci na sudjenje kad sam im objasnio situaciju oko stana oni su mi rekli da se moram konsultovati s nekim vecim cinovnikom ili kako vec zaboravih inace sa sekretaricom sam razgovarao.Ne znam da li kada se ceo proces okonca mogu to sve platiti ako me uhvate na granici kada me uhvate ili kako... Majka je takodje isla do Supa licno i dobila je isti odgovor kao i ja samo u drugoj formi,kada je zatrazila da se konsultuje sa nekim vecim cinovnikom rekli su joj da trenutno nema tu nikoga ko bi mogao da joj takve informacije da.U totalnoj sam dilemi!!
 
Odgovor na temu

vaske2
Zoran V
Lazarevac,ŠUMADIJA

Član broj: 233554
Poruke: 500
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Sta se desava ako ne platis kaznu u Srbiji???31.10.2010. u 18:18 - pre 164 meseci
Nece biti da ces morati samo da platis kaznu,za ovaj prekrsaj po novom zakonu ide dozvola na odredjeni period i dobijaju se kazneni poeni + novcana kazna ne tako mala.Postoji mogucnost da te sudija nece ni pozivati posto se radi o jednom od novijih uredjaja gde se kao dokaz policije prilaze slika ili video zapis.I naravno da mozes imati velike neprijatnosti ukoliko budes izbegavao placanje kazne i unosenje zabrane upravljanja u vozacku dozvolu.Od sutra se uvodi centralna baza podataka za sve ucinjene prekrsaje i baza kaznenih poena pa ti se moze desiti da na izlasku i ulasku u Srbiju budes zadrzan pa cak i sproveden na izdrzavanje kazne ukoliko je ne zelis platiti.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Sta se desava ako ne platis kaznu u Srbiji???31.10.2010. u 18:54 - pre 164 meseci
Zasto si im davao adresu u Beogradu? Taj sto je to od tebe trazio nije imao pravo to da trazi... Oni su napravili propust jer su morali omah da te vode kod sudije... Ti imas strana dokumenta i stranu vozacku koju ti oni ne mogu oduzeti niti ti bilo kakve kaznene bodove upisivati... Za ostalo si u pravu, vecinom su to polupismeni magarci koji ne znaju da se ponasaju, vole da zaviruju ljudima po gepeku iako su saobracajna policija, pitaju niz nekulturnih stvari tipa "gdje si krenuo" sto nemaju pravo itd. Sa njima si trebao da razgovaras na njemackom pa da vidis onda muke... a naravno da bi trebali da znaju osnovnu komunikaciju na par jezika, sto oni do groba ne mogu nauciti...
Ne moras im placati nista ako vec nisi potpisao nista... kad ti dodje poziv na tu adresu u BG tu bi neko trebao da kaze da ti ne zivis tu i to je to...
Kazniti te ili poslati u zatvor ne moze niko osim sudija a da te privedu kada budes ulazio u zemlju nemaju osnova...
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.dynamic.sbb.rs.



+183 Profil

icon Re: Sta se desava ako ne platis kaznu u Srbiji???01.11.2010. u 08:26 - pre 164 meseci
Zašto u pravilima ESa koja regulišu pitanja postavljanja malih oglasa, davanje informacija gde kupiti i sl. ne postoji i stavka: "Zabranjeno je postavljanje pitanja kako izbeći/zaobići/odložiti plaćanje kazni i uopšte kako zaobići zakon u slučajevima kada je očigledno napravljen prekršaj/krivično delo".

Čovek je vozio skoro duplo brže od zakonskog limita, mogao je da ubije sebe (što je njegov problem) i/ili nekog od nas. Sad ovde treba da mu se da savet kako to da ponovi bez zakonskih posledica kad se sledeći put vrati u Srbiju. Dotle će u Austriji voziti ko penzioner.

Uzgred da li je i ćerkica bila u kolima? Vezana ili ne?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Sta se desava ako ne platis kaznu u Srbiji???01.11.2010. u 08:40 - pre 164 meseci
Ima onaj vic...
Sta je to bahatost?
Kad prodjes sa 120 kroz crveno, pretices preko pune, a kad vidis saobracajca mahnes mu i kazes "Da platim"...
Tako i ovi sto dolaze iz raznih zemalja EU...Gomila njih se ponasa ko najgori pajseri, a po EU voze k'o babe...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Sta se desava ako ne platis kaznu u Srbiji???01.11.2010. u 08:56 - pre 164 meseci
Po pravilu se odma javi dežurna moralna policija koja popuje čoveku što je vozio preko ograničenja. U fazonu mogao si ubiti trudnu ženu koja je gurala kolica. Pa to je kao kad bi pitao advokata kako da se branim na sudu i on ti kaže e nisi to trebao da radiš mogao si dovesti nekoga u opasnost itd.

Ukoliko nisi potpisao zapisnik a živiš u Austriji, ne moraš ništa da platiš, neće moći da ti uruče sudski poziv samim tim te ne mogu osuditi. U slučaju da te osude možeš uložiti žalbu i automatski poništiti njihovo rešenje jer ti nije uručen poziv. Ukoliko ti u međuvremenu bude trebala nova lična karta ili pasoš moraćeš da se javiš sudiji da završiš proces.

Slažem se da bi trebalo staviti sticky temu sa nekim uputstvom za prekršaje i da se više ne smara više sa ovim pitanjima kako izbeći kaznu.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Sta se desava ako ne platis kaznu u Srbiji???01.11.2010. u 09:00 - pre 164 meseci
Citat:
jnk:
Slažem se da bi trebalo staviti sticky temu sa nekim uputstvom za prekršaje i da se više ne smara više sa ovim pitanjima kako izbeći kaznu.


I da se nazove "Kako voziti 180 po seoskim putevima, a da nista ne platim" ili "Kako pijan proci kroz crveno".
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Sta se desava ako ne platis kaznu u Srbiji???01.11.2010. u 09:09 - pre 164 meseci
To je banalizovanje. Recimo na ibarskoj ti je ograničenje 60(ili možda čak 50). Imaš pravaca gde je skroz ok voziti 100 na sat. Možda to nije ispravno ali malo je glupo linčovati nekoga zbog toga.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Sta se desava ako ne platis kaznu u Srbiji???01.11.2010. u 09:13 - pre 164 meseci
Kakav linc?
Ako si dobio kaznu plati i gotovo ili se sam snalazi.
Ovo ce videti gomila napaljenih klinaca i uz dosta korisnih saveta ce da jurcaju gde ne treba, jer ce znati kako da izbegnu kazne.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Sta se desava ako ne platis kaznu u Srbiji???01.11.2010. u 09:26 - pre 164 meseci
Kad smo kod napaljenih klinaca. Sinoć vidim tri klinca(~18 god) na motorima zujalicama starim 15ak godina od kojih jedan nije imao SVETLA ni kacigu(ni tablice) i nešto turiraju i glupiraju se. Ja mu dobacim da mu ne radi svetlo i on meni u fazonu ma u redu je znam. Teško da će oni posećivati ovaj forum i tražiti kako da izbegnu kazne Šta je uzrok takvom ponašanju ja ne mogu da objasnim ali očigledno da ti koji treba da rade na edukaciji ne rade svoj posao.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Sta se desava ako ne platis kaznu u Srbiji???01.11.2010. u 09:58 - pre 164 meseci
mene u ovakvim temama nerviraju ovi što uvek u startu osuđuju pokretača i pozivaju na skoro linčovanje.
Ako neko traži savet, onda ako znate, dajte ga, a ne da mu držite pridike, za to sigurno nije otvorio temu.

Ali moram da kažem da koliko god mislio da je prethodno navedeno glupo, isto toliko mi je glupo i pokretanje ovakvih tema. Ako imaš neke nedoumice (pogotovo ako je to malo komplikovanije kao u ovom slučaju) najbolje pitaj advokata i završi sa tim.


Inače, baš me zanima da li ste vi koji napadate pokretača ikad u životu prekoračili brzinu? Ponašate se kao da je ubio nekog pa sad pita da li da se krije u zemlji ili da proba da beži preko. Mislim, bezveze...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: Sta se desava ako ne platis kaznu u Srbiji???01.11.2010. u 11:05 - pre 164 meseci
Ja sam u životu stvarno mnoooogo puta bio zaustavljen od policije. Danju, noću, rutinski i kad sam načinio prekršaj. U Srbiji, Bosni, Makedoniji, Hrvatskoj.
NIKAD, NIKAD, NIKAD nisam doživeo bahato ponašanje, ali sam se istovremeno ponašao sa dužnim poštovanjem prema policajcu. I UVEK, UVEK, UVEK je sve završeno na Vi, sa "Hvala lepo, doviđenja".

Stvarno mi je neshvatljivo da neko ko vozi 118 km/h u naseljenom mestu komentariše nečiju bahatost.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Sta se desava ako ne platis kaznu u Srbiji???01.11.2010. u 11:07 - pre 164 meseci
@jnk
Ah da, ovde po savet za izbegavanje kazne dolazi sve sama aristokratija... bože...

@etjen
Jesam prekoračio brzinu i NISAM kukao po forumima i urlao "nepravda, nepravda", nego lepo izvadim novčanik i platim. Ako imaš mooda da jarcaš, onda imaj i da platiš i odgovaraš za to. Doduše, ja sam prekoračio ograničenje od 50km/h, vozeći 63, a ipak se nisam kurobecao i glumio uvređenu mladu. Kad bih napravio prekoračenje brzine za duplo i bio uhvaćen, verovatno bih sam sebi pocepao dozvolu.




A inače je i tačno da su stranci (i "stranci") najbahatiji vozači kad uđu u Srbiju. Navikli da je ovde sve zaostalo, pa se strašno iznenade i uvrede kad ih zaustavi policija, snimajući ih (pazi bezobrazluka) radarom. Sve bih ja to u aps!

EDIT: Potpisujem ovo što je Java rekao. Kada vozač nastupi arogantno, onda se i oni prebace u "bahatost /on" mod. Ako si napravio sran*e, onda brate potpiši i priznaj da si to uradio, a ne u fazonu - "džekiram se dok nema nikog, a kad me zaustave, onda krenem da kukam 'jao šta ću sad, jadan ja, traže mi pare'...".

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Mr.Direktan
xxx
wien

Član broj: 271898
Poruke: 3
*.8.12.vie.surfer.at.



+2 Profil

icon Re: Sta se desava ako ne platis kaznu u Srbiji???01.11.2010. u 11:18 - pre 164 meseci
3 way i sl. osobe njemu molio bih da izbegnu odgovore na ovu temu jer me tolika glupost prosto rasplace pogotovo te prozivke vozis kao baba u Austriji itd.... Ovde je saobracaj normalizovan ovde je malo poznatija ulica uradjena duplo veca nego dole auto put,drugo tamo gde sam prekoracio brzinu NIJE NASELJENO MESTO!!!kao trece ne moram cekati neku glupavu zastavu ispred sebe na brdu koja jedva drugom izlazi i u fazi raspada je,takvi vozaci su mnogo rizicniji u saobracaju...Ne mogu se raspravljati s tobom jer mi nivo inteligencije ne dozvoljava da se spustam na takav nivo!samo ne znam sto zemlja Srbija toliko cupka u mesto kada ima toliko pametnih ljudi poput tebe,ukrasce vas Japanci jednog dana...
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

noreniou
Član broj: 6411
Poruke: 392
95.180.78.*



+120 Profil

icon Re: Sta se desava ako ne platis kaznu u Srbiji???01.11.2010. u 17:17 - pre 164 meseci
^hehe
Cekaj u cemu je problem ?
Nakon sto si otvorio temu svako ima pravo da postuje svoje misljenje, totalno je nebitno da li se tebi svidjaju pojedini odgovori.

Dakle,
napravio si prekrsaj vozeci na delu puta gde je ogranicenje 60 duplo brze, slikan si radarom tako da totalno nebitno sto nisi hteo potpisati
zapisnik - deki77 ti je napisao kako ce to da se zavrsi.
Ako se ne budes odazvao na poziv suda realno je ocekivati da budes imao problema sa ulazom/izlazom iz zemlje, posto je dovoljno da izdaju
nalog za privodjenje zbog neodazivanja na poziv(e).
To sto imas problema sa stanom gde si prijavljen, a zbog koga se sudis, je totalno nebitno. Vodis se na tu adresu i tu ce Sup/Mup slati i pozive i patrolu ako se ne odazoves. Mislim, i mogu opusteno da napisem, da (Ako imas sve papire da je to tvoj stan i ako si ziveo u njemu) 99% ljudi kojima bi se to desilo - da im se usele bespravno osobe u stan organizovalo pajser ekipu iz kraju i zavrsili bi izbacivanje uljeza veoma brzo - kakvo sudjenje.

Bahato ponasanje policije? Ogledalo se u ili po cemu ? Tome sto su te zaustavili, sto su ti napisali kaznu ?
Da li je razgovor bio > Dobar dan > Dokumenta molim, zaustavljeni ste zbog toga i toga - U cemu je tu bahato ponasanje?
Da li mislis, da ako vozis stranca, imas pravo da se ponasas u saobracaju i u komunikaciji sa policajcima kako ti mislis da je ispravno jer
zaboga, u pitanju je bilo nenaseljeno mesto + ispred ti je bio neki deda u zastavi (zasto glupava?) te si hteo da se pokazes jer eto vozis besan auto.


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Sta se desava ako ne platis kaznu u Srbiji???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12636 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.