Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46075 | Odgovora: 295 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 11:55 - pre 165 meseci
Pa to nije lobiranje, to je laganje :-)
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 12:00 - pre 165 meseci
Sorabi bi mogli za pocetak da lobiraju za sebe u dijaspori, pa tek onda za maticu ;)

Malo malo pa procitam "dve struje/sukob u srpskom udruzenju/parlamentu/organizaciji u tom i tom gradu" i sl.
A po vrh svega, sve neki folklorasi.
Kao da smo Indijanci, pa da samo znamo okretne igre da igramo i da niko nista drugo nije stvarao zadnjih sto godina.

Malo insistirati na obrazovanju iseljenika, vecem drustvenom i politickom angazmanu.
Ne mogu da sastave krovnu organizaciju Srba u DE koja bi trebala da bude glavni lobista u nemackom Parlamentu, a kamo li nesto da izlobiraju za maticu.

Pa ovde se moli Srbija da im placa srpske skole :D

 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 12:02 - pre 165 meseci
Citat:
Izvoljski: ču' licnu, jado, malo je to. Najmanje pres'ednik na mjesnu zajednicu a pos'lije mozda i na drzavu !


Nisi procitao sta sam napisao. Sad vidim da si ime mog grada namjerno napiso malim slovima... i dalje nastavljas sa vrijedjanjem... Sad ocekujes da ti napisem da si magarac, ali necu to uraditi jer si sam sebe srozao i pokazao da si jedan od onih polupismenih radnika iz dijaspore koji misle da su uhvatili boga za muda samo zato sto rade u inostranstvu...
Iz teme u temu samo glumis velikog Srbina i solis pamet svojim glupim komentarima, redom svima govoris sta treba da rade... Sto se ne preselis u Pristinu pa onda govoris sta treba i kako treba na Kosovu da se radi?

Citat:
igor-ch
A sta je tebi najvaznije? Da se Niksic pise velikim pocetnim slovom, uvoz-izvoz automobila, a kao slag na tortu bi bila neka rukovodeca funkcija u Srbiji! Pa takvima ne bih bre dozvolio ni da udju vise u Srbiju, a kamoli da dobiju srpska dokumenta i pravo glasa... Inace, o ovoj negativnoj pojavi Marko Lopusina je napisao klnjigu "Crnogorski klan" koju vredi procitati, tako da necu vise gubiti vreme na Crnogorce u Srbiji...


Da to mi je vazno i tu ne vidim nikakav problem... nezgodno bi bilo i da ja napisem Srbija malim slovom. Ti se ne pitas oko toga ko moze u srbiju a ko ne moze tako da se ne opterecuj sa tim... vi koji zivite u Svajcarskoj treba da glasate u Svajcarskoj da vam zivot bude bolji tu gdje zivite jer u Srbiju samo dolazite nekoliko puta godisnje... radite kao crnci tamo i za svoja prava sad treba da se borite a ne da se opterecujete sa Srbijom i da vi nekoga savjetujete kao da ste kompetentni za to...
Sto se tice literature koju pominjes... moguce da ti je to jedna od nekoliko knjiga koje si procitao u zivotu...
Vama je stalno neko drugi kriv... tako je bilo i kad ste ratovali od Slovenije do Kosova... evo npr ovaj Saric oko koga je najveca afera u zadnjih dvadesetak godina je stanovnik Srbije a ne Crne Gore... Mislim da nije vazno njegovo porijeklo jer takvo porijeklo ima svaki drugi-treci gradjanin Srbije... evo npr. predsjednik Tadic je porijeklom iz Crne Gore... mozda bi trebao ti da mu zabranis ulazak u Srbiju?



[Ovu poruku je menjao Nocni dana 29.10.2010. u 13:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 12:10 - pre 165 meseci
Citat:
Nocni: Da to mi je vazno i tu ne vidim nikakav problem... nezgodno bi bilo i da ja napisem Srbija malim slovom. Ti se ne pitas oko toga ko moze u srbiju a ko ne moze tako....

:D
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 15:10 - pre 165 meseci
jesi ti nocni Srbin i CG pa si se ukljucio u temu ili onako soliras sa strane i zameces kavgu bez potrebe. Lepo smo diskutovali dok se ti nisi umesao.

Sta je tvoj problem covece ? Popi jedno niksicko.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 15:40 - pre 165 meseci
Ne treba mi dozvola da bi se ukljucio u neku temu... registrovao sam se na ovaj forum 8 ili 9 godina prije tebe... usput, tada smo bili jedna drzava... ali to je nebitno.
Dakle, "pravo glasa" imate jednako kao i svi drugi da kazete nesto, to vam niko nije oduzeo ni zabranio ali nemate neko vece pravo jer zivite u inostranstvu... pa Beograd je metropola za 95% gradova u italiji a to pravo stalno potencirate i potencirate da ste nesto mnogo vazni samo zato sto zivite vani...

Citat:
igor-ch: Ja sam samo napisao koja je (moguca) razlika izmedju ljudi iz dijaspore i Crnogoraca koji imaju nekretninu u Srbiji.

Razlika je ogromna... i ti i ja zivimo van Srbije, ali problem je u tome sto ti mislis da si u nekoj prednosti jer zivis u Svajcarskoj i
zbog toga si mi smijesan, trebalo bi da se ugledamo na posrane Svajcarce mozda, koji se vjencavaju izmedju sebe samo da se nebi odlivao novac iz porodice... Boravio sam par puta u Cirihu, pa takvih jevreja i mizernih ljudi nema nigdje na planeti... Momak i djevojka kad izadju na pice svako placa ono svoje i mi bi trebalo od njih nesto da ucimo... Mi smo bre gospoda za njih jer je to sustinski retardirana nacija... ti to znas, ali mozda neces to ovdje da priznas...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 15:44 - pre 165 meseci
Nema sta, sve vrsni poznavaoci Svajcaraca i Crnogoraca.
Jedan bio par puta u Cirihu, drugi citao knjigu od Lopusine

 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 16:04 - pre 165 meseci
turilo se kuce u caksire pa se metnulo u oro.
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.adsl.green.ch.



+69 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 16:19 - pre 165 meseci
Citat:
Isak666: Nema sta, sve vrsni poznavaoci Svajcaraca i Crnogoraca.
Jedan bio par puta u Cirihu, drugi citao knjigu od Lopusine


Poosto cenim ono sto si napisao u predhodnom odgovoru, necu da ti odgovorim na provokativni komentar...

Citat:
Nocni:
Razlika je ogromna... i ti i ja zivimo van Srbije, ali problem je u tome sto ti mislis da si u nekoj prednosti jer zivis u Svajcarskoj i
zbog toga si mi smijesan, trebalo bi da se ugledamo na posrane Svajcarce mozda, koji se vjencavaju izmedju sebe samo da se nebi odlivao novac iz porodice... Boravio sam par puta u Cirihu, pa takvih jevreja i mizernih ljudi nema nigdje na planeti... Momak i djevojka kad izadju na pice svako placa ono svoje i mi bi trebalo od njih nesto da ucimo... Mi smo bre gospoda za njih jer je to sustinski retardirana nacija... ti to znas, ali mozda neces to ovdje da priznas...


Ma da, svi su retardirani, samo smo mi najbolji. Dok se god ne budemo oslododili tog ubedjenja (nebeski narod i sl. gluposti) i dok god ne rascistimo sa prosloscu i priznamo da smo pogresili, necemo ni mrdnuti iz mesta.



[Ovu poruku je menjao igor-ch dana 29.10.2010. u 17:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 16:32 - pre 165 meseci
Moja poenta je trebala biti da ima raznih ljudi svuda, pa i medju ovima.

Mada, ajde ta prica sa njihovim klanovima jos i drzi vodu, mada to je samo jedan deo price.
Gde je RambO Amadeus u toj prici? :D
Nema ga, jasno.

Ali ovaj deo o placanju pica u Cirihu je priceless.
Mislim, necemo valjda da se ugledamo na ljude koji ne obrcu ture.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 16:33 - pre 165 meseci
Citat:
Isak666: Nema sta, sve vrsni poznavaoci Svajcaraca i Crnogoraca.
Jedan bio par puta u Cirihu, drugi citao knjigu od Lopusine :D

Haha, da, zaboravio si i treceg...vrsnog poznavaoca Nemaca i Nemacke...

Onog sto se pre godinu, dve, udao za nemacke papire, otisao tamo, okacio na nemacke drzavne jasle...bleji kuci po ceo dan i visi na ESu non stop...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 16:37 - pre 165 meseci
Ja Srbine radim, pazim na dvoje dece od 17 meseci i idem u skolu, bez i jednog centa od drzave.
Ako smatras da nesto pisem pogresno, uvek mozes demantovati cinjenicama.

Nisam znao da su te tako pogodili moji postovi :D :D
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 16:41 - pre 165 meseci
Citat:
Isak666: Sorabi bi mogli za pocetak da lobiraju za sebe u dijaspori, pa tek onda za maticu ;)

Malo malo pa procitam "dve struje/sukob u srpskom udruzenju/parlamentu/organizaciji u tom i tom gradu" i sl.
A po vrh svega, sve neki folklorasi.
Kao da smo Indijanci, pa da samo znamo okretne igre da igramo i da niko nista drugo nije stvarao zadnjih sto godina.

Malo insistirati na obrazovanju iseljenika, vecem drustvenom i politickom angazmanu.
Ne mogu da sastave krovnu organizaciju Srba u DE koja bi trebala da bude glavni lobista u nemackom Parlamentu, a kamo li nesto da izlobiraju za maticu.

Pa ovde se moli Srbija da im placa srpske skole :D


Za ovo svaka cast

Citat:
Isak666: Nema sta, sve vrsni poznavaoci Svajcaraca i Crnogoraca.
Jedan bio par puta u Cirihu, drugi citao knjigu od Lopusine :D


Ne vidim u cemu je problem? Koliko si ti puta bio u CH?


Citat:
igor-ch: Ma da, svi su retardirani, samo smo mi najbolji. Dok se god ne budemo oslododili tog ubedjenja (nebeski narod i sl. gluposti) i dok god ne rascistimo sa prosloscu i priznamo da smo pogresili, necemo ni mrdnuti iz mesta.


Vidi, Italijanima, pa i Svabama svaka cast ali nemoj Svajcarce da branis pls.



 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 16:44 - pre 165 meseci
Problem je da je nemoguce da sravnis celu naciju nakon tri puta provedenih tamo.
Ni jednu.

Postoji valjda nesto vaznije sta bi mogao da saznas o njima, nego kako placaju cugu?
Mislim, to radi skoro cela Evropa.
Tako ljudi trose kes.

Pre bi me interesovao njihov kalvinizam i kako su uspeli da naloze ljude da tako razviju ekonomiju.
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+438 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 16:57 - pre 165 meseci
Iz licnog ugla:

odavno sam prestao da pokusavam da objasnim nekom nesto,ako taj neko nije stvarno zainteresovan za moje misljenje. Posto u Srbiji niko nije zainteresovan ni za cije misljenje i u razgovorima obicno „pobedjuje” najglasniji i najbahatiji - cemu trositi reci uzalud kad je rezultat uvek isti....vec par stotina godina.

Imam utisak da se odnos izmedju tzv. dijaspore i zemljaka sveo na mrznju,nerazumevanje i zavist jednih prema drugima.

Mucno je sve to

Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-3.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 17:02 - pre 165 meseci
Pored ovakve dijaspore, neprijatelji nam ni ne trebaju
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.adsl.green.ch.



+69 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 17:14 - pre 165 meseci
Citat:
ArsenLupen: Pored ovakve dijaspore, neprijatelji nam ni ne trebaju


Ma kako da ne, dijaspora je kriva za sve!

Samo me jos cudi zbog cega se toliko vas javlja u podforumu za emigraciju, ako je na zapadu toliko lose?
I sto je najinteresantnije, vecina koji traze pomoc su novo-registrovani clanovi ES-a

 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 17:20 - pre 165 meseci
od dijaspore drzava ne moze imati apsolutno nikakvu stetu.
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 17:26 - pre 165 meseci
Kakav je narod ovde, takav je i u rasejanju, ni bolji ni gori!
Nesloga vlada svuda ( Isak666 to napomenu za DE ). Nije bolje ni u AUS.
Takvi smo mi Srbi!
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 17:28 - pre 165 meseci
Citat:
Takvi smo mi Srbi!

Netacna generalizacija. Ti mozes da pricas da si "ovakav" ili "onakav" iskljucivo u
svoje ime, poistovecivati sve pripadnike jedne nacije je glupost, ljudi se razlikuju i
u okviru jedne porodice ili stambene zgrade, a kamoli cele nacije.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46075 | Odgovora: 295 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.