Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45740 | Odgovora: 295 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 17:38 - pre 164 meseci
Sta je 'najpravednije' je potpuno relativan pojam. Pravo i pravda nisu isti pojmovi, pravo je prilicno objektivan i apsolutan pojam, dok je pravda potpuno subjektivna stvar.

A ti svoje pravo glasa, naravno, imas - bas kao i svako ko ima srpsko drzavljanstvo, i to ti pravo niko ne moze uzeti.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dejande
dejan dejanovic
beogrd

Član broj: 36677
Poruke: 250
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.gay-serbia.rs


+16 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 17:39 - pre 164 meseci
@Izvoljski
meni je stvarno zao sto si se sam pronasao u mom postu ;)
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 17:42 - pre 164 meseci
dejande, pa svi su se pronasli u tvom postu posto je u dijaspori izuzetno tesko i izuzetno lako. Tj vreme ce biti oblacno i suncano, a kisa ce da pada, ako ne stane.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 17:48 - pre 164 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Naravno da je pravo glasa fakat - ovde se radi o diskusiji, gde ljudi daju svoja misljenja o tome sta oni misle o tome kako bi pravo glasa trebalo da izgleda.


Po nekoj moralnoj osnovi, ukinuo bih pravo glasa penzionerima, preciznije, svima iznad 60 godina starosti.

Taj isluženi i potrošeni kadar ne bi trebalo da odlučuje svojim glasom o budućnosti mladih...neka to pravo ostavi njima.
Jer, kao što se određuje početno pravo glasa sa punoletstvom, tako i oduzeti pravo, kada već čovek ne razmišlja racionalno i može glasanjem samo naneti štetu.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 17:58 - pre 164 meseci
Citat:
Izvoljski: Ja sam se rodio i umrecu kao Srbin i ima da ima pravo da glasam. Moja je stvar sto ga ne koristim posto u Srbiji ne postoji politicka partija koju podrzavam. Ali to je moja stvar.


Ima da imas pravo na glas dokle god budes imao drzavljanstvo.Ukoliko ga se odreknes zarad nekog drugog srbovanje ce ti izgubiti barem jednu dimenziju.

Citat:
Kovacevic Vladimir: Po nekoj moralnoj osnovi, ukinuo bih pravo glasa penzionerima, preciznije, svima iznad 60 godina starosti. 8)

Taj isluženi i potrošeni kadar ne bi trebalo da odlučuje svojim glasom o budućnosti mladih...neka to pravo ostavi njima.
Jer, kao što se određuje početno pravo glasa sa punoletstvom, tako i oduzeti pravo, kada već čovek ne razmišlja racionalno i može glasanjem samo naneti štetu.

Pozdrav


Ovo namece neka pitanjca :)

Da li to znaci da se u dobrovoljno odrices prava glasa i da li si se stvarno pomirio sa "senilnoscu i generealnom intelektualnom neupotrebljivoscu"?

Da li je ta generalizacija opravdana za sve pripadnike te starosne grupe, i ako nije kako vrsiti selekciju?

Sta cemo sa sitnicom da je tim mladima neko morao da placa troskove zivota dok nisu stasali za pravo glasa, i ko je (kako tako) izgradio zemlju u kojoj ti mladi zive?

Da li bi ovakva generalizacija mozda bila nekakav stepenik ka eliminaciji starih kao drustveno neupotrebljivih?
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 18:05 - pre 164 meseci
Citat:
Kovacevic Vladimir: Po nekoj moralnoj osnovi, ukinuo bih pravo glasa penzionerima, preciznije, svima iznad 60 godina starosti. 8)

Taj isluženi i potrošeni kadar ne bi trebalo da odlučuje svojim glasom o budućnosti mladih...neka to pravo ostavi njima.
Jer, kao što se određuje početno pravo glasa sa punoletstvom, tako i oduzeti pravo, kada već čovek ne razmišlja racionalno i može glasanjem samo naneti štetu.

Pozdrav


Nadam se da si ovo rekao u sali :)

Po toj logici mozemo da izvedemo da je demokratija, u stvari, utopija i totalni promasaj. Ko je taj sto zna sta je najbolje za njega - unaprijed, a ako vec ne zna, onda je takav fakticki nesposoban da odlucuje nekim glasanjem.
I kad izadjemo na izbore, i ti i ja glasamo povedeni ili zavedeni necijom idejom ili "pricom" koju je mozda "taj" samo prodao da bi dosao na vlast i radio cak i suprotno onom sto je prije izbora obecavao. Znaci nema veze sa godinama vec sa mozgom glasaca. A posto znamo sta je "glas naroda" i koliko je pamet zastupljena... jos dobro i glasamo.

Kolicina pameti na Zemlji je konstanta, samo se broj stanovnika rapidno povecava...
 
Odgovor na temu

dejande
dejan dejanovic
beogrd

Član broj: 36677
Poruke: 250
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.gay-serbia.rs


+16 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 18:06 - pre 164 meseci
Citat:
Izvoljski: dejande, pa svi su se pronasli u tvom postu posto je u dijaspori izuzetno tesko i izuzetno lako. Tj vreme ce biti oblacno i suncano, a kisa ce da pada, ako ne stane.


vozis ti kola bolja od vecine u ovoj srbiji ali ne dovoljno dobra da bi mogao da nahranis sujetu prilikom pokazivanja i zadovoljenja svog ega.
a sto se tice kise znamo da ti noge nece biti mokre jel imas kintu da kupis nove cipele koje ne propustaju .... dok mnogi ovde nose cipele stare i po deceniju.
verujem da ce ovaj post o starim cipelama nahraniti tvoju sujetu i d ces se osecati zadovoljnije .... ali isto tako moras znati da ste tek mrvica ( statisticka greska) u glasovima kojima se odredjuje buducnost ove zemlje.

moram da ti napisem i to u vezi onih blokova novih zgrada sto si spomenuo u nekom od postova te stanove u glavnom kupuju gastarbajteri i pri tome pomazu kriminalu da prljav novac uvedu u legalne tokove.
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 18:10 - pre 164 meseci
vozim klio 2000-te godiste !

zalosna sovo, ako je tako lose sto prodajete telekom strancima onda. Da bi ste bili bogatiji ili da bi se pokazali kako kazes ?
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
194.249.198.*

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 18:19 - pre 164 meseci
Meni se najvise svidja ono "no taxation without representation" iliti, ako vec ne mogu da glasam kao imigrant, onda necu ni da placam porez. A u Srbiji ne placam porez jer ne zivim tamo. :)
 
Odgovor na temu

Bubnjar2
Bubnjar

Član broj: 268988
Poruke: 4
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 18:21 - pre 164 meseci
Citat:
Kovacevic Vladimir: Po nekoj moralnoj osnovi, ukinuo bih pravo glasa penzionerima, preciznije, svima iznad 60 godina starosti. 8)

Taj isluženi i potrošeni kadar ne bi trebalo da odlučuje svojim glasom o budućnosti mladih...neka to pravo ostavi njima.
Jer, kao što se određuje početno pravo glasa sa punoletstvom, tako i oduzeti pravo, kada već čovek ne razmišlja racionalno i može glasanjem samo naneti štetu.

Pozdrav


A ja mislio nešto pametno imaš da kažeš... Pa ne žive u jednoj državi samo mladi već i stari koji su napravili te mlade.

Citat:


Poydrav (ali sa "y" ne sa "z")
Ja sam bubnjar, ne zamerite mi ako nekad lupam.
 
Odgovor na temu

dejande
dejan dejanovic
beogrd

Član broj: 36677
Poruke: 250
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.gay-serbia.rs


+16 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 18:21 - pre 164 meseci
Citat:
Izvoljski: vozim klio 2000-te godiste !

zalosna sovo, ako je tako lose sto prodajete telekom strancima onda. Da bi ste bili bogatiji ili da bi se pokazali kako kazes ?


prodajemo strancima zato sto niko u srbiji nema toliko novca da ga kupi .
prodajemo ga da bi nahranili penzionere i nezaposlene, otpustene....
prodajemo ga i zato da bi vi manje slali vasima u srbiji da bi se prehranili.

a ja cu vama gastarbajterima da predlozimo da kao prave patriote koje imaju pravo glasa u matici skupite novac izmedju sebe kupite telekom i isti taj poklonite Srbiji kao pravi humanisti koji se brinu za svoju zemlju i narod!
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 18:27 - pre 164 meseci
dejande, ako ti mislis da ce ti neko nesto pokloniti da bi ti imao srecan osmeh onda odmah idi na prozor mozda ugledas Santaklausa, nesto je poranila zima ove godine pa su mozda poceli vec da lete.

Elem, tesko je normalnom coveku prihvatiti vest da se u Srbiji prodaje telekom, a da ce ga kupiti Nemci. Dok sam to citao, okrenuo sam i italijansku stampu gde javljaju kako Telecom namerava da ulaze u Juznoj Americi jer je to veoma profitabilno trziste.

Pomislih, pa to je to. Mi smo postali J. Amerika. Ustvari bice dobro ako i taj nivo dostignemo i to je sad vec postala za nas misaona imenica.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 18:34 - pre 164 meseci
Citat:
dejande: prodajemo strancima zato sto niko u srbiji nema toliko novca da ga kupi .
prodajemo ga da bi nahranili penzionere i nezaposlene, otpustene....
prodajemo ga i zato da bi vi manje slali vasima u srbiji da bi se prehranili.


Prvo ne bih se slozio da ga prodajemo mi, vec da ga prodaju oni.Oni su vec toliko iznad realnosti u kojoj im zive "podanici" da ne vredi mesati babe i zabe.

A realno prodaju ga ne zbog humanitarnih razloga, vec zbog nedostatka novca za finansiranje partokratske utopije u predimenzionisanim drzvnim sluzbama.I ta glupost ce trajati neko ograniceno vreme, pa ce biti prodat eps, vojna imovina ..., a dotle ce oni valjda biti vec dovoljno daleko a ostale ko j....
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 18:40 - pre 164 meseci
Citat:
dejande: prodajemo ga da bi nahranili penzionere i nezaposlene, otpustene....

Pa, ako je tako, odoh ja da dam otkaz. Sto ja da radim ako ce me hraniti nezaposlenog.


Citat:
dejande:a ja cu vama gastarbajterima da predlozimo da kao prave patriote koje imaju pravo glasa u matici skupite novac izmedju sebe kupite telekom i isti taj poklonite Srbiji kao pravi humanisti koji se brinu za svoju zemlju i narod!

Ma niiije valjda? Pa da se onda opet proda, a? :)
I to po mogucnosti opet gastarbajterima koji ce ti opet vratiti.
Ili da se cela stvar pojednostavi, neka oni lepo cute i salju pare ovamo, a?

Leeepo si ti to smislio.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 18:43 - pre 164 meseci
Nisam se šalio, samo smestio Ustavom zagarantovano pravo u fasciklu moralnog prava.

Svako novo glasanje ima Plan i program razvoja u budućem mandatnom periodu, a ne u prošlom.
Penzioneri su to pravo imali i potrošili, dok su bili aktivni. Prestankom aktivnosti, oni bi mogli da prestanu i da odlučuju o budućnosti, jer praktično, oni uživaju u onome što su sami stvarali sebi i mlađoj generaciji i time ispunili osnovni smisao života&rada.
Treba da teret i odgovornost prenesu na trenutne nosioce života.

@Bubnjar2

Nisam pročitao tvoj post, pa stoga ne mogu da ga komentarišem.

Pozdrav

P.S.

Znaci nema veze sa godinama vec sa mozgom glasaca. A posto znamo sta je "glas naroda" i koliko je pamet zastupljena... jos dobro i glasamo.

Dobar zaključak.

Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

dejande
dejan dejanovic
beogrd

Član broj: 36677
Poruke: 250
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.gay-serbia.rs


+16 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 18:47 - pre 164 meseci
a sto mislis da bi se prodalo ponovo u ugovoru o poklonu se stavi da se poklon ne moze prodati ili pokloniti dalje bez saglasnosti poklonodavca....

ja sada stajem ovde jer je i ovo previse od mene ko je razumeo dva lava na kapiji razumeo je ko nije sta da mu radim
 
Odgovor na temu

dejande
dejan dejanovic
beogrd

Član broj: 36677
Poruke: 250
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.gay-serbia.rs


+16 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 18:50 - pre 164 meseci
a sto se glasanja tice evo moja baba onomad gleda nesto i kaze ja cu na sledecim izborima da glasam za milosevica on jedini nije krao .... baba milosevic je umro kako ces da glasas za njega ..... a ha neces ti mene prevariti znam da nije umro i glasacu za njega .
i kako njoj ne oduzeti pravo glasa ?
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 19:00 - pre 164 meseci
Citat:
dejande: a sto se glasanja tice evo moja baba onomad gleda nesto i kaze ja cu na sledecim izborima da glasam za milosevica on jedini nije krao .... baba milosevic je umro kako ces da glasas za njega ..... a ha neces ti mene prevariti znam da nije umro i glasacu za njega .
i kako njoj ne oduzeti pravo glasa ?


Na izborima u BiH, ljudi su na spisak kandidata pisali supermen, miki maus, paja patak, Jelena Karleusa - pa ti listici postanu nevazeci i samim tim nebitni. Moze baba da se ceslja, a selo izgore.... :D
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 19:08 - pre 164 meseci
Sećam se jednog tipičnog razgovora stari - mladi devedesetih.

Starija osoba : - Nedamo ......
Mlađa osoba : - Ok evo ti puška pa idi pa sprovedi svoje reči u delo.
Starija osoba : - A, pa nee ja sam stara osoba.
Mlađa osoba : - :( #1?#7#

I tako .
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 19:11 - pre 164 meseci
Citat:
Kovacevic Vladimir: Nisam se šalio, samo smestio Ustavom zagarantovano pravo u fasciklu moralnog prava.

Svako novo glasanje ima Plan i program razvoja u budućem mandatnom periodu, a ne u prošlom.
Penzioneri su to pravo imali i potrošili, dok su bili aktivni. Prestankom aktivnosti, oni bi mogli da prestanu i da odlučuju o budućnosti, jer praktično, oni uživaju u onome što su sami stvarali sebi i mlađoj generaciji i time ispunili osnovni smisao života&rada.
Treba da teret i odgovornost prenesu na trenutne nosioce života.


Hajde prvo o jednoj anomaliji.Starosna granica za odlazak u penziju je 65 godina ako se ne varam.Kako si to sposoban da radis do 65 a nisi da glasas preko 60te?

Pred covekom koji ima 60 godina je u proseku najmanje ~15 godina zivota, a to jeste nekakva buducnost i on mora da ima pravo da na nju utice.

Covek koji je ceo zivot radio jeste sebi obezbedio penziju, tj njegov novac je u penzionom fondu.Tim njegovim novcem neko raspolaze, novcem koji on dobije svakog meseca on placa porez pri svakoj kupovini, placa porez na imovinu i niz drugih troskova i ima sva bogom dana prava da glasa i odlucuje.

Po kom osnovu prosecna zivotinja koja divlja po gradu, mlati se sa pandurima bez obzira na povod i razlog, ima deblji dosije nego palma stomak, ima vise prava da glasa nego neko ko ima 60 godina cist dosije, porodicu uredno placane racune itd...

Citat:
dejande: i kako njoj ne oduzeti pravo glasa ?


A kako joj ne pruziti potrebnu negu brinuti o njoj, ili smestiti u dom za stara i nesposbna lica?

Da se ne lazemo ako se malo spustimo na zemlju broj starijih lica koja odgovaraju ovome sto si opisao i koja evidentno nisu u stanju da trezveno i razumno razmisljaju sigurno nije veci od broja mladih lica, sociopata i psihopata raznih profila koja na elementarnom nivou nisu u stanju da pojme razliku izmedju dobra i zla, niti imaju ikakvu ideju sta ce sami sa sobom.Ti ljudi su podjednako nesposbni za bilo sta sem boravak u nekakvoj ustanovi ili zatvorskoj jedinici sa prinudim radom.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45740 | Odgovora: 295 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.