Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 45587 | Odgovora: 295 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rfe

Član broj: 131188
Poruke: 76
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu30.10.2010. u 23:11 - pre 164 meseci
Citat:
Ono sto mene najvise brine nije to sto neko na vlasti krade. Mene najvise brine potpuna dekadencija drustva. Ja sam licno doziveo da mi se smeju ljudi zato sto sam dobrovoljni davalac krvi ili zato sto volim da citam knjige


pazi, ovo si 90% u pravu. Ja sam zato i emigrirao !
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu30.10.2010. u 23:13 - pre 164 meseci
Citat:
3way: A koga biju?


Pitaj pri3rak pošto je on pitao da li biju ako nećeš da uđeš u njihovo društvo ( EU ). Ja nisam kazao da biju nego obrnuto, da ne biju one koji neće da im priđu.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu30.10.2010. u 23:20 - pre 164 meseci
Ljubo a gde to tacno vidis da mi srljamo? Pa realno radimo sve sto nam je u moci da nas ne prime nikad (ako su normalni)
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu30.10.2010. u 23:43 - pre 164 meseci
Možda sam malo nespretno sklepao rečenicu ( Pod uslovom da i ti srljaš u dotičnu EU ). Možda je trebalo da glasi: Pod uslovom da ta i ta država želi ( srlja ) u EU.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu31.10.2010. u 00:27 - pre 164 meseci
Slazem se da treba ici ka EU ali nebi trebalo bas zuriti po svaku cijenu... ove izjave "uci ce se u eu do 2014" zbunjuju, pa ispada da ce samim ulaskom da zavlada blagostanje...
Slovenija se odvojila od yuge '91 i realno je mogla u EU odma nekoliko godina posle toga a ona je cekala 13 godina i usla je 2004! Znaci nisu se zurili da se posto poto prikljuce uniji... Ipak je bolje biti bogat pa se onda prikljuciti u kolo sa bogatima... Treba uciti od pametnijih a ne srljati hitno u EU i buniti se sto, zaboga, postavljaju neke uslove...
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu31.10.2010. u 08:45 - pre 164 meseci
Citat:
NicholasMetropolis: Pije vodu zato što je Balkan bio potpuno izolovan od industrijske revolucije i socijalnih procesa koji su nju pratili isto kao da je bio Južnoj Americi ili u Africi. Procesi koji su u Evropi počeli da se dešavaju u 17. veku su na Balkanu počeli da se dešavaju tek krajem 19. veka.

Da je to tako jednostavno, onda bi svi na Balkanu koji su tada bili u istom sosu, bili u istom sosu i danas. Vidim, Bugarska i Rumunija, pobednici II sv. rata i poratni kapitalistički giganti, od 2007. g. države su članice Panameričke Unije.

Mislim, tih izgovora je stvarno beskonačan broj.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

NicholasMetropolis
NicholasMetropolis
Beograd

Član broj: 220441
Poruke: 283
*.adsl.alicedsl.de.



+17 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu31.10.2010. u 10:01 - pre 164 meseci
Citat:
Devanagari: Da je to tako jednostavno, onda bi svi na Balkanu koji su tada bili u istom sosu, bili u istom sosu i danas. Vidim, Bugarska i Rumunija, pobednici II sv. rata i poratni kapitalistički giganti, od 2007. g. države su članice Panameričke Unije.

Mislim, tih izgovora je stvarno beskonačan broj.


Članstvo je formalna stvar i ne govorim o njemu. Govorim o realnom nivou socijalno-ekonomskog razvoja. Bugarska i Rumunija jesu članice, ali to ne pravi nikakvu razliku. One su na istom nivou evolucije kao i Srbija. Prošetaj se do Rumunije i Bugarske pa ćeš videti (stanje u Rumuniji pogotovu odlično poznajem pošto tamo idem redovno od 1990-te godine). Demokratske institucije su rudimentarne kao i u Srbiji, korupcija je ogromna, mediji zaglupljuju narod kao i ovde, inicijalna akumulacija kapitala je ostavila ogroman broj ljudi u siromaštvu i ekonomija je neodrživa na skoro identične načine kao u Srbiji. Članstvo u EU i NATO je imalo zanemarljiv uticaj na brzinu evolucije društva.
#define TRUE FALSE /*Happy debugging suckers*/
 
Odgovor na temu

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.76.180.*



+47 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu31.10.2010. u 10:49 - pre 164 meseci
Citat:
Slazem se da treba ici ka EU ali nebi trebalo bas zuriti po svaku cijenu... ove izjave "uci ce se u eu do 2014" zbunjuju, pa ispada da ce samim ulaskom da zavlada blagostanje...
Slovenija se odvojila od yuge '91 i realno je mogla u EU odma nekoliko godina posle toga a ona je cekala 13 godina i usla je 2004! Znaci nisu se zurili da se posto poto prikljuce uniji... Ipak je bolje biti bogat pa se onda prikljuciti u kolo sa bogatima... Treba uciti od pametnijih a ne srljati hitno u EU i buniti se sto, zaboga, postavljaju neke uslove...


100% tacno. Slicno je u Ceskoj bilo - narodu je bilo svejedno da li su u EU ili ne i vecina ne zna datum prikljucenja EU. Razvili su se pre toga, mogli su da putuju, standard je rastao. Prikljucenje EU je bila puka formalnost. Kod nas je to postavljeno naopako i vecina smatra da ce sve da se promeni kada udjemo u EU i da do tada samo treba da ispunjavamo uslove koje MORAMO! A onda preko noci, ulaskom u EU, sve ce biti kao u Svedskoj.

Bitnije od ulaska u EU je promena mentaliteta, vise rada, vise usavrsavanje izbacivanje starih 'turskih' obicaja: sutra cu, polako, dogovoricemo se, lako cemo...
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
..c.cable.static.telemach.net.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu31.10.2010. u 12:04 - pre 164 meseci
Citat:
NicholasMetropolis: Članstvo je formalna stvar i ne govorim o njemu. Govorim o realnom nivou socijalno-ekonomskog razvoja. Bugarska i Rumunija jesu članice, ali to ne pravi nikakvu razliku. One su na istom nivou evolucije kao i Srbija. Prošetaj se do Rumunije i Bugarske pa ćeš videti
Evo bio sam u maju i razvijeniji su od Srbije. Na to još dodaj gde su bili pre 20 godina i videćeš koliko su "propali" pod EU. Šta je bre ljudi, jel treba Srbija još dodatnih 10 godina da propada, pa kad Rumunija i Bugarska budu tamo gde je Slovenija sada, da onda skontate kako niste u pravu?!
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
..c.cable.static.telemach.net.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu31.10.2010. u 12:45 - pre 164 meseci
Citat:
EU i USA imaju totalni interes da se zemlje Balkana razvijaju ) i posle njega gajo2, preporučujem da pročitate tekst Miše Đurkovića " IDI U BUGARSKU I VIDI SVETLU SRPSKU BUDUĆNOST "

http://standard.rs/vesti/49-ko...i-svetlu-srpsku-budunost-.html

Ma hajde što nisi odmah citirao Kurir da bar znamo da ne kliknemo na link...
Citat:
MIŠA ĐURKOVIĆ: Hronika okupacije

- pretpostavljam NATO ili masonske okupacije
Citat:
LDP struktura i njeni strani sponzori

- odmah na početku se diskreditovao stajući na jednu političku stranu, umesto da ostane neutralan
Citat:
Kažem prijateljima kako sam bio ovih dana u Evropskoj Uniji. Gde, pitaju oni. U Bugarskoj, odgovaram ja, a oni u smeh! Pa kakva je to Evropska Unija, pitaju oni.

- Tu je srž problema, ljudi navikli da su Rumunija i Bugarska dno dna, znaju da su do 1990. oni bili kao Afrika za nas, pa misle da se to ne može promeniti. Smešno je? Bio sam prošle godine u jednom muzeju, pitam gde kupiti kartu, kažu za ljude iz EU besplatno. Kažem ja sam iz Srbije aha onda idi tamo da platiš. A zamisli da sam Bugar...
Kad smo kod toga, poznato je da u istočnoj Srbiji mnogi kopaju po svom rodoslovlju kako bi dokazali da su Rumuni ili Bugari, samo da bi dobili njihovo državljanstvo. Jel još uvek misliš da je zemlja koja omogućava svojim građanima da sreću traže u zapadnim zemljama bez viza i ograničenja koje mi imamo - gora ili na istom nivou kao Srbija?

Citat:
Prvo, odbacite svaku predrasudu arogantnog tipa da smo mi nešto posebno u odnosu na njih.

- kaže autor, a onda nastavlja...
Citat:
O nama znaju mnogo više nego mi o njima, gledaju srpske televizije, tvrde da je Beograd veliki grad koji im se dopada

- Znači mi smo nešto posebno za njih. Ups, kontradikcija.
Citat:
O stabilnosti političkog i društvenog sistema verovatno najbolje govori činjenica da je gotovo preko noći moguće da se formira partija koja na sledećim izborima preuzme vlast. Danas je to slučaj sa partijom GERB Bojka Borisova. Jedan moj poznanik koji je rekao da je to otpilike kao kad bi ovde pokojni Arkan dobacio do mesta premijera.

- Otprilike... gospodin Bojko pretpostavljam da nije učestvovao u ratovima gde je vršio razne ratne zločine.
Citat:
Ova partija je na poslednjim izborima dobila 10 odsto sa tvrdom antimanjinskom politikom. Dovoljno je reći da bi nas, kad bi se takva partija na izborima domogla 10 odsto glasova, verovatno bombardovali bez razmišljanja.

- Čoveku nije jasno zašto su nas bombardovali, misli da zbog nekog našeg političkog usmerenja.
Citat:
Naše sličnosti počinju sa stvarnim vladarima. Tamo je najvažnija osoba u zemlji američki ambasador gospodin Vorlik, dok je ovde njegova supruga gospođa Meri.

- nisam znao da je najvažnija osoba u Srbiji gospođa Meri, mislio sam da je Mišković. Ali čovek valjda bolje zna, ipak on živi u Srbiji a ne ja...
Citat:
Plate su niže nego ovde. Prosečna je oko 250 evra. BDP per capita se nalazi na 12 odsto od evropskog proseka!?

- Na žalost "komšijina procena" se ne uzima za tačnu procenu, nju pravi državni zavod za statistiku koji je zadužen za taj posao.
http://en.wikipedia.org/wiki/Bulgaria
http://en.wikipedia.org/wiki/Serbia
GDP per capita:
Bulgaria: $6721
Serbia: $5898
Citat:
Najporazniji podatak je činjenica da se broj stanovnika u poslednjih dvadeset godina smanjio za 1,3 miliona stanovnika.

- Hvala bogu ljudi pobegli da traže bolju budućnost na zapadu. A u Srbiji su ljudi zatvoreni i gladuju. Slično se dešavalo i u Poljskoj i u Mađarskoj, a sad polako ljudi se vraćaju kako se situacija popravlja, a sa sobom donose vredno iskustvo i novac.
Citat:
Konačno i njih, kao i nas, treba hvaliti za ponudu dobrog provoda, što je obično indikator kolonijalnog statusa zemlje.

- hahaha no comment...
Citat:
S druge strane, sve je još uvek na ćirilici

- opet to kukanje o ćirilici, kao da strani moćnici nemaju šta drugo da rade nego da ugnjetavaju ćirilicu

---

Znači, dao si članak jednog pristrasnog autora koji je očigledno anti-zapadnog pro-ruskog usmerenja. Bio sam dovoljno uljudan prema tebi, pročitao sam članak, komentarisao... A sad ti meni objasni ko je kriv što srpski univerziteti propadaju, što su ulice prljave i što se ljudi guraju po busevima i ne ulaze samo na prednja vrata gde piše "ulaz"?
 
Odgovor na temu

NicholasMetropolis
NicholasMetropolis
Beograd

Član broj: 220441
Poruke: 283
*.adsl.alicedsl.de.



+17 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu31.10.2010. u 12:53 - pre 164 meseci
Citat:
gajo2: Evo bio sam u maju i razvijeniji su od Srbije. Na to još dodaj gde su bili pre 20 godina i videćeš koliko su "propali" pod EU. Šta je bre ljudi, jel treba Srbija još dodatnih 10 godina da propada, pa kad Rumunija i Bugarska budu tamo gde je Slovenija sada, da onda skontate kako niste u pravu?!


Jesi li ti shvatio šta ja u mojim postovima hoću da kažem?

Veruj mi, kada su Rumuni u pitanju odlično znam o čemu pričam (već 20 godina idem tamo, ćale je oženjen Rumunkom i ima firmu tamo još od raspada Komunizma pa mi je i poslovna klima i logika odlično poznata). Drugo, veliki je mit da je Juga bila nešto hiperrazvijenija od Rumunije i Bugarske. Rumunija i Bugarska jesu bila represivnija društva sa lošijim životnim standardom, ali su bila na uporedivom nivou industrijskog, infrastrukturnog i naučnog razvoja.

Jednostavno, kada pogledaš ceo XX vek, zemlje Balkana manje više imaju paralelan razvoj gde se smenjuju periodi u kojima su jedni manje, a drugi više uspešni, ali su na fundamentalno uporedivom nivou.

Zašto je to tako? Zato što unutrašnja dinamika društva ima invarijantnu brzinu. Upravo zato, ni NATO ni EU neće nikome pomoći, osim ako se sam ne promeni, a to je zato što fundamentalne promene moraju doći iznutra, ne mogu se nametnuti. Nametnute promene sprečavaju odvijanje prirodnih procesa uspostavljanja socijalne ravnoteže (upravo zato je svaki pokušaj spoljašnjeg uvođenja demokratije gde nije bilo uslova za to bez izuzetka proizveo katastrofu - Afrika i Južna Amerika su odlične demonstracije toga).

Pogledaj trenutnu situaciju, skoro nigde nemaš ekonomski rast, Rumunija je na primer imala žestoku kontrakciju (mislim najgoru na Balkanu, tipa 6-7%). Zašto? Zato što su ulaskom u EU dobili pristup fondovima i kreditima koji su stvorili privid napretka, iako nije bile suštinske reforme. Srbija preživljava istu sudbinu zato što je problem jako dubok, i nema veze sa političarima, niti nacionalnim mentalitetom, već sa prirodom ponašanja Homo Sapiensa u gomili, što daleko prevazilazi naše mogućnosti voljnog delovanja u prevazilaženju problema.

Jednostavno, svaka ideja, da će se nešto značajno ovde (i na ostalom delu Balkana) promeniti u bilo kakvoj bližoj budućnosti je iluzija. Neko će malo iskočiti, neko će malo potonutim EU će doći i proći i tako ukrug. Gledaćemo mi još dosta vremena reprizu XX veka ovde.
#define TRUE FALSE /*Happy debugging suckers*/
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu31.10.2010. u 13:51 - pre 164 meseci
@gajo2: ....Znači, dao si članak jednog pristrasnog autora koji je očigledno anti-zapadnog pro-ruskog usmerenja. Bio sam dovoljno uljudan prema tebi, pročitao sam članak,
komentarisao... A sad ti meni objasni ko je kriv što srpski univerziteti propadaju, što su ulice prljave i što se ljudi guraju po busevima i ne ulaze samo na prednja vrata gde piše "ulaz"?

- Što se tiče univerziteta ( ko je kriv zašto propadaju ), nisam ja V. Šešelj ( ili I. Dimković ) pa da znam sve!
- Oko kopanja, tj. iskopavanja rodoslova radi ev. dobijanja bugarskog državljanstva/pasoša, i ja sam nešto čitao da to neki u Staroj Srbiji rade, pa imaju dvojno - makedonsko i bug. državljanstvo, ili samo bugarsko, nisam siguran. Možda ima poneko i ovde, u Timočkoj krajini, ako je nekad došao sa bugarskih prostora, ili ima rodbinu u Bug.
- Između Knjaževca i Belogradčika postoji pogranična saradnja. Naši idu tamo, njihovi dolaze ovde. Znam za penzionere i prosvetne radnike. Imaju manje penzije, odn. plate od naših. Sem ako nas masovno ne lažu!
- Za Rumuniju ne znam, ali posle smanjenja plata tamo od 25%, moguće da su nas i oni dostigli, ili da smo ih prestigli ( po visini plata ) Znam da dolaze njihovi varioci da rade u brodogradilištu u Kladovu....

Preporuči mi nekog nepristrasnog analitičara, pa da batalimo M. Đurkovića, koji, kako veliš, mnogo se nakrivio ka Istoku!
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
..c.cable.static.telemach.net.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu31.10.2010. u 14:04 - pre 164 meseci
Citat:
NicholasMetropolis: Jesi li ti shvatio šta ja u mojim postovima hoću da kažem?

Veruj mi, kada su Rumuni u pitanju odlično znam o čemu pričam (već 20 godina idem tamo, ćale je oženjen Rumunkom i ima firmu tamo još od raspada Komunizma pa mi je i poslovna klima i logika odlično poznata). Drugo, veliki je mit da je Juga bila nešto hiperrazvijenija od Rumunije i Bugarske. Rumunija i Bugarska jesu bila represivnija društva sa lošijim životnim standardom, ali su bila na uporedivom nivou industrijskog, infrastrukturnog i naučnog razvoja.
Shvatio sam da pokušavaš dokazati kako je njima isto tako loše ako ne i gore kao nama, a u isto vreme ignorišeš sve moje primere koji dokazuju da je njima bolje. Evo opet:
1. oni mogu da rade u EU (barem po pojednostavljenim pravilima)
2. oni grade auto puteve
3. njihove naučne ustanove su povezane sa svetom
4. studenti mogu da studiraju po EU bez nekih posebnih uslova
5. ne trebaju im vize (nama još uvek treba za UK+Ireland)

Srbija:
1. uslovi za rad u EU je isti za nas kao za nekoga iz Afrike (bez Južne Afrike, jer oni su u boljem položaju)
2. mi gradimo 5 metara auto puta godišnje
3. naučno smo povezani sa Makedonijom i Univerzitetom u Banja Luci
4. samo najbolji naši studenti dobijaju neke stipendije i šta ja znam šta da se malo provedu po Evropi, ništa slično ERASMUS-u
5. od ove godine nama konačno ne trebaju više vize za ulazak u EU, ali samo od ove godine! Ne zaboravimo kako je bilo do pre! A tu smo se i zakucali, još uvek nam trebaju vize za Englesku, za Kinu sada plaćamo vizu a do prošle godine je bilo besplatno, za Tajvan nam treba viza... Mađarima više ne treba viza ni za Ameriku, a Slovencima je tako već godinama... uskoro će im se pridružiti i Rumunija i Bugarska.

Ne možeš mi govoriti da neko, ko se rodio u Rumuniji, živi isti život kao neko ko se rodio u Srbiji. Taj ako želi, može da ode u EU, radi malo, vidi svet, upozna druge kulture, ponese kući vredno znanje. To je kvalitetno bolji život od nekoga ko se rodio u Srbiji. A oni koji imaju 200 evra plate, a ne žele da napreduju u životu, njima je svejedno da li su u Srbiji ili u Rumuniji.

Citat:
- Što se tiče univerziteta ( ko je kriv zašto propadaju ), nisam ja V. Šešelj ( ili I. Dimković ) pa da znam sve!
Izbegavaš odgovor. Evo ovako: da li su Ameri krivi što su ulice u Srbiji prljave?
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu31.10.2010. u 14:13 - pre 164 meseci
Citat:
ljuba.micic: - Što se tiče univerziteta ( ko je kriv zašto propadaju ), nisam ja V. Šešelj ( ili I. Dimković ) pa da znam sve!
Jasno je ztašto propadaju (mada nisam ni ja jedan od navedene dvojice): 1. zbog višedecenijske krize društva u Srbiji 2. zbog 'Bolonje' koja je od fakulteta napravile školice i dozvolila da svako otvori fakultet koji može svako da završi. Na taj način smo dobili drastično povećanje broja 'visokoobrazovanih' uz isti nivo pismenosti, stručnosti i obrazovanosti.
Citat:
gajo2: GDP per capita:
Bulgaria: $6721
Serbia: $5898
Za skoro 4 godine članstva u Uniji, 6 godina u Nato-u, više od decenije van Varšavskog pakta, bez sankcija, hiperinflacije, ratova itd i sve to za čak <900$ viši GDP od Srbije?! Wow. Impresioniran sam. Znam, neko će reći zrno po zrno pogača, ali imajući u vidi njihovu i našu istoriju od 90-tih ovo su bedni rezultati, tim tempom će stići današnju Sloveniju tamo negde 2041. godine kad Srbija uđe u EU.
Ja nekako mislim da je pravi datum baš ta 2041. godina za naše članstvo u EU, nekako mi deluje da je bila štamparska greška ona 2014. a da niko nema hrabrosti to da kaže narodu :-) Do tad će i najtraženij haški begunci umreti prirodnom smrću pa će i ta, poslednja prepreka, biti uklonjena i mi ćemo i zvanično ući u društvo evropskih naroda :-)
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu31.10.2010. u 14:13 - pre 164 meseci
Uff! Zaboravio sam na ulice! Ovde, u Knjazevcu su ciste, prilično. O gužvama u gradskom saobracaju ne mogu mnogo da kažem, napustio sam Beograd 2004. Čujem da se sada stanje dosta popravilo. Ne znam kako je u Japanu da li i dalje imaju prof. gurače za vreme Rush Hour ili ne?
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu31.10.2010. u 14:16 - pre 164 meseci
Evo MyWay odgovori imesto mene zašto propadaju univerziteti. Sada to pitanje može da stavimo ad acta...
Beše neki konkurs ( raspisan ). Traže mašince, inžinjere. Ali da ne budu "bolonjci"!
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu31.10.2010. u 14:22 - pre 164 meseci
Citat:
MyWay: Za skoro 4 godine članstva u Uniji, 6 godina u Nato-u, više od decenije van Varšavskog pakta, bez sankcija, hiperinflacije, ratova itd i sve to za čak <900$ viši GDP od Srbije?! Wow. Impresioniran sam. Znam, neko će reći zrno po zrno pogača, ali imajući u vidi njihovu i našu istoriju od 90-tih ovo su bedni rezultati, tim tempom će stići današnju Sloveniju tamo negde 2041. godine kad Srbija uđe u EU.
Ja nekako mislim da je pravi datum baš ta 2041. godina za naše članstvo u EU, nekako mi deluje da je bila štamparska greška ona 2014. a da niko nema hrabrosti to da kaže narodu :-) Do tad će i najtraženij haški begunci umreti prirodnom smrću pa će i ta, poslednja prepreka, biti uklonjena i mi ćemo i zvanično ući u društvo evropskih naroda :-)


Do tada ( 2041. ) će zemlje osnivači Evropske Unije da izađu iz iste i da uvedu vize za preostale zemlje Unije. Kao iz one starije priče o tome!
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu31.10.2010. u 15:01 - pre 164 meseci
Citat:
gajo2:
1. oni mogu da rade u EU (barem po pojednostavljenim pravilima)
2. oni grade auto puteve
3. njihove naučne ustanove su povezane sa svetom
4. studenti mogu da studiraju po EU bez nekih posebnih uslova
5. ne trebaju im vize (nama još uvek treba za UK+Ireland)

1. Mogu da rade? Po posebnim pravilima? A inace su u EU... He,he, bravo za njih. Uspeh bi bio da ne moraju da rade. :D

2. Sto znaci da i posle toliko vremena u EU putevi su im krs.

3. Uuuu, ovo je pravi uspeh za njih. Kako su povezane, optickim kablom?

4. Ali neke uslove moraju da ispune.

5. Uspeh!!! Napredovali su!
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
..c.cable.static.telemach.net.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu31.10.2010. u 15:38 - pre 164 meseci
Izvoli vilil1, idi sutra u London, placam ti kartu! Ups ne mozes, treba ti viza? Steta, a da si Rumun...
 
Odgovor na temu

NicholasMetropolis
NicholasMetropolis
Beograd

Član broj: 220441
Poruke: 283
*.adsl.alicedsl.de.



+17 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu31.10.2010. u 15:56 - pre 164 meseci
Citat:
gajo2: Shvatio sam da pokušavaš dokazati kako je njima isto tako loše ako ne i gore kao nama, a u isto vreme ignorišeš sve moje primere koji dokazuju da je njima bolje. Evo opet:
1. oni mogu da rade u EU (barem po pojednostavljenim pravilima)
2. oni grade auto puteve
3. njihove naučne ustanove su povezane sa svetom
4. studenti mogu da studiraju po EU bez nekih posebnih uslova
5. ne trebaju im vize (nama još uvek treba za UK+Ireland)


Nisi shvatio. Hteo sam da kažem da nije došlo do fundamentalne promene u funkcionisanju društva, a ne da je njima loše kao nama (mada nisu baš daleko, pogotovu posle SEKE koja je napravila haos u Rumuniji). Sve to što si napisao nema veze sa istinskom evolucijom društva već sa privilegijama koje kao član EU imaš. Te privilegije jesu dobre i lepe, ali nisu pomogle da se smanji korupcija, učvrste demokratske institucije, smanji zavisnost domaće privrede od stranog kapitala i kredita i stanovništvo emancipuje. Ako se sve te stvari ne dese, ni 10 članstava u EU i NATO ti neće pomoći, a te promene su teške i dugotrajne i ne daju se tek tako ubrzati sipanjem donacija i jeftinih kredita . Zato je poenta onoga što ja hoću da kažem da se Balkan neće značajno promeniti nabolje još dugo vremena i da nam je džabe što hoćemo da se uguramo u EU po svaku cenu i da nam tamo neće biti mesto barem još dve generacije

P. S. Mali detalj pod 3 (čisto informativne prirode, pošto se bavim naukom, pa poznajem problematiku mnogo bolje od većine ovde): U tom segmentu je Srbija maltene punopravna članica EU. Npr, moj doktorat je počeo na zajedničkom evropskom projektu. Jedan deo sam radio u Srbiji, malo u Švajcarskoj, a najviše u Nemačkoj.
#define TRUE FALSE /*Happy debugging suckers*/
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 45587 | Odgovora: 295 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.