Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bravar je bio bolji

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bravar je bio bolji
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 133760 | Odgovora: 920 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji27.11.2010. u 19:06 - pre 163 meseci
Citat:
ArtCool: Bilo bilo bolje za vreme bravara, njegove masne prohteve placala Amerika da bi pokazala kako je bolje sa Zapadom, i jos naprave Nesvrstane kako se ne bi svrstali u Istocne a preko Tita radili kako kazu Zapadni :)) Obicnom narodu je bilo ok, mada je to imalo debelu pozadinu. Samo extremnim spletom okolnosti se desilo da trebamo "svetu" pa nasli jednog plejboja da mraci i oblaci po drzavi.
Evo vidi na primer ovu ludost. Ja vec pocinjem malo da smatram da su ovo provokacije, jer mi je neverovatno da postoje takvi ljudi, zato sto kako bi rekao Jakovljevic u Balkanskom spijunu, to bi bilo gore nego da su ti ljudi ludi.

Sustina ove citirane price odozgo je u ovome sto cu sad da citiram dole, po ko zna koji put kad naidjem na takav lica, pa mi malo i dosadno, ali hajde. To sto cu da citiram je neka da je nazovemo definicija motiva ovakvih osoba. Duboko anticivilizacijsko opredeljenje, a te stvari nikako ne mogu da budu bliske zdravom umu:

Citat:
...to je da ovdasnji forumasi et al. prestanu da se brinu za sudbinu demokratije u Srbiji (pa i zemlje cele, prim moja) jer je njihova briga neiskrena. Demokratiju kao i sve ostale Zapadne institucije, vrednosti i uticaje oni ne prihvataju. (Jedan ide dotle da cak ni u bioskop nece odlazi.) To nije pitanje politicke ideologije niti nacionalizma, vec (anti-?) civilizacijskog opredeljenja. Njima nije bitno kakvu ko ideologiju, naciju i veru zastupa dogod je anti-Zapadno orijentisan. Milosevic, Sadam Husein, Ben Ladin, Seselj, Staljin, vladika Nikolaj, Ljotic, Hizbola, Kim Il Jong pa cak i smuseni Kostunica - svi su oni njima prihvatljiviji bez obzira na razlicitost njihovih gledista jer su anti-Zapadnjaci. S druge strane, oni na primer ne vole Tita ne zato sto je sto je bio komunista i diktator, nego zato sto je, kako kazu, bio "zapadno mezimce". Da je Tito bio neko kao Todor Zivkov, Milosevic, Erih Honeker ili Enver Hodza, njihovo misljenje o njemu bi bilo sasvm drugacije. Ne vole oni pok. Djindjica ne zbog njegove svojeglavosti, navodnih mutnih dilova i krsenja parlamentarnih procedura, vec zato sto je Djindjic bio pro-zapadno orijentisan.


Sve u svemu, sizofrenija jedna opsta. Ako postoje likovi koji čuče u evropskoj civilizaciji i koriste sva njena dostugnuca i pri tome veruju u ovakve budalastine, to je cista psihopatija. Takvi se (sto je najmanje stetno po drustvo) spaljuju benzinom, ili na kraju postaju serijski / masovni ubice.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji27.11.2010. u 19:17 - pre 163 meseci
Citat:
vilil1: Moze i tako da se zakljuci. Ali, moze i drugacije, po meni ispravnije, tj. da je ovde bilo zatvoreno drustvo. Informacije slabo dostupne, komuno propaganda je vrsila svoj posao. Imao si jedan tv program, kasnije i drugi, ali se propaganda samo pojacala.

Hteli, ne hteli, vecina stanovnistva je imala servirane informacije koje su odgovarale politickom, drzavnom, rukovodstvu.

Tako da, i ta vecina u curulama je bila srecna jer nije znala za bolje, a nije ni mogla da zna, a bila je ubedjivana da izvrsno zivi.

Lako je danas, sat tv, internet, sve informacije dostupne. Ali onda...

Dobro, to je OK, i sve se slazem sa tobom, ali ipak moram da ubacim to "ali", dva Srbina, tri partije, sta da radis.

Tada je jos uvek bio bipolarni svet (mi smo bili "neutralno" proUSA strana :-) ) , i ta propaganda koja je bila ovde se uopste nije sustinski razlikovala od iste takve propagande koju su sirili "njihovi" sa obe strane "gvozdene zavese". Tako da opet moze da se kaze da je to sto je bilo, realno bilo jedino moguce, da bi se ostvarili ti ciljevi koji su bili. A ciljevi su bili da najsiri slojevi stanovnistva zive sto je moguce bolje. A svuda je bila ista propaganda, ono, cetiri noge dobre, dve noge lose. USA sateliti su bili ovi iz Nato, SSSR sateliti su bili ovi iz Varsavskog pakta, a Titini sateliti su bili nesvrstani. Mene ta geopolitika ama bas ič ne intersuje, ali realno stanje je bilo da je Tita je bio uspeo da ovo ovde bude treca najznacajnija zemlja na svetu, uz USA i SSSR. U pojedinim situacijama je cak bilo sta kaze Tita i Jugoslavija to ima da bude na svetu. Malo li je? Dobro, takvo je vreme bilo, sad je drugo, ali i to treba da se postuje, ako cemo da budemo realni.
 
0

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji27.11.2010. u 19:21 - pre 163 meseci
@Ninja

Pa dobro majku mu sto se brecas, ako je IN biti za Judene neko mora i protiv, nije za glavu da se seku polni organi, oni su ih sekli sami sebi da bi kasnije izdejstvovali drzavu, ali dobro sad...

Ne moras stalno da tabujes Wiki-kiki da bi mi replicirao, reci nesto i sam (ne moras bas sve da pamtis kako ti se kaze :))
Inace totalno si na pogresnom putu, sve te likove koje si citirao da se neki kao ja pozivaju i njih glorifikuju je pogresno.Nemoj mi reci da nisi znao da su svi oni Zapadni ljudi koji su namerno napravljeni kao toboz neka kontra teza.Jer Zapad mora sebi napraviti nekog oponenta da bi imao skim da ratuje, ne ide da biju "maglu" sta ce raja reci ;)

Stalno pozivas na neku sizofreniju ali ne ide ti ta demagogija, inace to je uobicajeno ponasanje slicnih tebi.
Sta god ne razumeju ili ne veruju ( a u ovom slucaju namerno dezinformisu) sve oko sebe prozivaju sizofrenicarima i ludacima, tako predvidljivo, pa te pustam da ispucas sve citate mozda i izvucemo sutinu sta hoces da nam kazes...

Ajde ajde budi malo ozbiljniji (narod je upro oci u tebe).

P.S

Slabo tebi ide to sa informacijama mozda nisu u tebi prepoznali pravi potencijal, mada mi se nesto nocas javilo da bi ti bocanje bolje lezalo ipak se tu odma vidi na cemu si, ne mora mnogo da se misli.
 
0

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji27.11.2010. u 19:44 - pre 163 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: ...
... a Titini sateliti su bili nesvrstani.
... ali realno stanje je bilo da je Tita je bio uspeo da ovo ovde bude treca najznacajnija zemlja na svetu, uz USA i SSSR.
U pojedinim situacijama je cak bilo sta kaze Tita i Jugoslavija to ima da bude na svetu.


Ma sta kazes Tito i partija su bili nebeski mac nad planetom.

Kud on okom tu svet skokom.
Rece, on je napravio da budemo bezmalo treci na svetu (poceo je od drvenih plugova sa kojim smo usli u rat '41 a stigao do pobede nad Nemcima i terao (o svom trosku) inat Rusima ), prekrajao svet u Nesvrstane i bavio se problemima medjunarodnog naoruzanja i bezbednosti....

Covek bio "the one", prosvetitelj, luconosa jednom recju bozanstvo.

Jesam li na pravom putu (mozda i nisam, ostam sam bez sveca pa lutam).
Ali tu je Wiki da pomogne http://sh.wikipedia.org/wiki/Paranoidna_shizofrenija kako da se postavimo prema palom andjelu.
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji27.11.2010. u 20:02 - pre 163 meseci
Citat:
Lesli Eldridz:  USA sateliti su bili ovi iz Nato, SSSR sateliti su bili ovi iz Varsavskog pakta, a Titini sateliti su bili nesvrstani. Mene ta geopolitika ama bas ič ne intersuje, ali realno stanje je bilo da je Tita je bio uspeo da ovo ovde bude treca najznacajnija zemlja na svetu, uz USA i SSSR. U pojedinim situacijama je cak bilo sta kaze Tita i Jugoslavija to ima da bude na svetu.

Hahaha, jel' ovo ozbiljno? Treca zemlja po vaznosti u svetu? :D

titini sateliti su bili nesvrstani? Zanimljivo kako njega nigde niko ne pominje, samo kod nas se nesto lagalo o tome. Kao on je neka faca, slikao se pored Nasera i Nehrua. ;)

Jbt. to njegovo slikanje nas je kostalo ohoho, pa maltene branu smo izgradili Egiptu. Al' se dontito zato slikao pored Nasera. :D

To isto kao kad je Kovacevic napisao da je jna bila cetvrta armija u svetu...

Sta pijete? Ili koristite nesto jace?
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji27.11.2010. u 20:18 - pre 163 meseci
Citat:
vilil1: Zanimljivo kako njega nigde niko ne pominje, samo kod nas se nesto lagalo o tome.
Opet padas u emotivnost, ali 'ajde. Najveci trik koji je dja - vo - vo - dja ikada izveo je sto je ubedio svet da ne postoji. He he he.

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=928433

Fragmenti bolje prošlosti, Ivan Ivanji

Citat:
Pre trideset godina Ginter Gras mi je ponudio da napišem članak povodom Titove smrti za časopis "L-76", koji su 1976. godine pokrenuli on, Hajnrih Bel i Karola Štern. U ono vreme to je bio najugledniji književni časopis nemačkog jezičkog područja. Ko ne bi voleo da u njemu objavi nešto? Mučio sam se nedelju dana, ali nisam uspeo da sročim ni prvu rečenicu. Na kraju sam napisao Grasu:

"Veoma mi je žao, ne mogu. Šta god bih napisao, ispao bi nekakav hvalospev Titu, a ti to nećeš. Znam otprilike šta hoćeš, pokušao sam, ali jednostavno ne umem..."

On je odgovorio:

"Shvatam. Ni ja ne bih umeo da napišem nešto povodom smrti Vilija Branta..." Brant je tada još bio živ i zdrav.

Čini mi se da mogu da ispričam dva događaja kojima sam prisustvovao kao njegov prevodilac, a koji to pomalo objašnjavaju.

Juli 1975. godine. U Helsinkiju se skupilo trideset šefova država ili vlada – 15 članica NATO-a, 7 članica istočnoevropskog pandana te organizacije, Varšavskog pakta, i 13, kako smo tada govorili, "nn-država", nezavisnih ili neutralnih. Konferencija za međunarodnu bezbednost i saradnju, KEBS, pretvara se u organizaciju, donosi se zajednički završni dokument. Time se ukida "hladni rat", dolazi do uzajamnog popuštanja pre svega SAD i SSSR. U toku dvogodišnjih pregovora između Istoka i Zapada, koji su prethodili, Tito je odigrao važnu ulogu, ali neću da se vraćam na dokumenta, nego da opišem čemu sam prisustvovao. KEBS će se dvadeset godina kasnije pretvoriti u OEBS – jednu od velikih multilateralnih organizacija.

Prostorije, a pogotovu saloni kompleksa zvanog "Finlandija" nisu bile dovoljno velike za takav skup. U pauzama bi nastajala neopisiva gužva, jer bi se po 30 predsednika i premijera, njihovi ministri inostranih poslova, ađutanti, lekari i prevodioci trudili da se dokopaju kafe ili sokova. I nehotice bi ti se lakat našao u bradi tadašnjeg predsednika Kipra, vladike Makariosa, ili na ramenu rastom malenog predsednika Rumunije Čaušeskua. Kad bi se kroz tu gomilu kretali Brežnjev ili Ford, tadašnje vođe SAD i SSSR, njihovi telohranitelji bi nemilosrdno i neučtivo gurali u stranu sve prisutne, pa i druge šefove država, da bi njihove gazde prošle. Ali kada bi se Tito sam kretao kroz tu gužvu, a on je koristio priliku da pokaže da ume da razgovora na ruskom, nemačkom, engleskom i francuskom, ostali političari su se pred njim mahinalno sklanjali u stranu, kao što se Crveno more otvaralo pred Mojsijem. Preterujem? Bilo je tako, a nije se radilo o učenicima škola ili radnicima, koje su kod nas na silu izvodili da bi ga pozdravljali.

Drugi primer, sastanak na vrhu komunističkih i radničkih partija u istočnom Berlinu, jun 1976. godine. Moskva pokušava da ponovo stvori neku međunarodnu organizaciju kojom će dominirati. Jugoslovenska partija sa Titom na čelu se protivi. Velika sala u kojoj treba da posedaju svi šefovi. Mnogi su već zauzeli svoja mesta. Sticajem okolnosti – ili zahvaljujući veštini našeg protokola – Tito ulazi poslednji. Svi ostali, koji su se međusobno pozdravljali kao drugovi uz šale i prisne razgovore, jer se odavno poznaju, spontano ustaju i počinju da aplaudiraju. Stajao sam iza Titovih leđa i posmatrao Brežnjeva. Rasejano je ustao, zapljeskao, pa shvatio šta se događa, kome odaje poštovanje i spustio ruke. Ostali su nastavljali sve burnije, pa je uz veoma kiseo osmeh i on još dva-tri puta udario dlanom o dlan, kao kad se nekom ne sviđa pozorišna predstava, ali ipak učtivo aplaudira. Onda je Tito mahnuo rukom i tako pozvao prisutne da sednu i da se počne sa radom, iako, naravno, nije on predsedavao, nego nemački domaćin Erih Honeker. Ni to nije bila režija, nego, čini se, prirodna reakcija. Nije to bio nikakav domaći kongres, nego skup vođa svih istočnoevropskih i nekih zapadnoevropskih stranaka.


[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 27.11.2010. u 21:30 GMT+1]
 
0

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji27.11.2010. u 21:19 - pre 163 meseci
***Ja bih samo još šapnuo da je istorija zanimljiva, njeno proučavanje ponekad zabavno, ali ne mislim da je baš mnogo inspirativna za praktičan život***

Neke stvari se iznova ponavljaju i mogu biti presudne za neke buduce postupke, ali je problem koju istoriju treba proucavati jel je mnoga prefabrikovana u interes vladarima (pobednicima) iz datog perioda.

Komotno mozemo da napisemo sta se u istoriji desavalo i sta ce se na osnovu toga po istom scenariju desavati, nije problem u mudrosti nego u neverici koja proistice iz neznanja da su se stvari u istoriji desavala slucajno a ne brizljivo pripremane i da je receptura preneta i na danasnje(vladare) da po istom receptu (uspelo) opet zakuvaju i dobiju.
Ne vazno da li je u pitanju rat, okupacija, puc, izazivanje kraha berze, svetskih epidemije, nestasica neke robe, kurvanje sa dolarom na godisnjem nivou bar 5 puta, laganja o diktaturi u nekoj drzavi kako bi se uvela demokratija za dobrobit naroda...
(umori se)...sve i mnogo toga se konstantno ponavlja a mediji su tu da nam "pomognu" da zaboravimo predhodno (sve zbog profita) i da nam ti isti mediji stalno isponova govore da je civilizacija pocela od juce i da se sve racuna samo od juce dok je nasa generacija ziva (jel toboz istorija je prosla i tu se nema nista nauciti a da je bila dobra trajala bi i danas).....

@kandorus

Koja je to grandiozna vestina da se od gologuzije napravi svetska referenca, mislis da je u pitanju vestina ili nesto drugo.

Ne postoji grandiozna vestina niti celicna muda vec potreba da se za neciji interes nesto uradi i da se uz pomoc interesnih krugova zavrsi posao.
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourhostingaccount.com.



+443 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji27.11.2010. u 21:21 - pre 163 meseci
Citat:
vilil1

vecina stanovnistva je imala servirane informacije koje su odgovarale politickom, drzavnom, rukovodstvu.

Da, da, to je tačno. Eto trubi se kako će popuniti upitnik za par dana i onda kaljavih opanaka pravac EU.

Citat:
vilil1

Lako je danas, sat tv, internet, sve informacije dostupne. Ali onda...

Hoćeš da kažeš da je to sve zahvaljujući izumima onih koji su preporodili KIpar?

Da su postojale mogućnosti i da je elektronika bila na današnjem nivou sigurno bi i zemlja čuda bila uključena u internet isto kao što je elektronika bila dostupna u ono vreme. Glas Amerike na Srpskom se mogao slušati na svakom radio-aparatu sa srednjim talasima, BBC na kratkim talasima pa i glas radio Moskve. Strana štampa je mogla da se kupi u kioscima ili da se poruči a slično je bilo i sa knjigama.
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourhostingaccount.com.



+443 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji27.11.2010. u 21:23 - pre 163 meseci
^ArtCool

Apsolutno veština političara.
 
0

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji27.11.2010. u 21:25 - pre 163 meseci
Citat:
kandorus: ^ArtCool

Apsolutno veština političara.


Koja je podhranjena moci koju daju za svoje interese, finansiski mocne grupe kako bi izgurali svoje ciljeve (uglavnom ekonomsko-monopolisticke strukture).
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.mbb.telenor.rs.



+395 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji27.11.2010. u 22:00 - pre 163 meseci
Citat:
@villi
Tako je. Ali samo zato sto nisu znali za bolje.
Neko je srecan i u curulama, neko bi markiranu obucu, ali ako vecina nosi curule i srecna je u njima, to ne znaci da se bolje zivi.


Ali zato mladje generacije sigurno nikad nece saznati kakvo je "zlo" u vreme bravara bilo kad si mogao da spavas u parku i da budes bilo gde u gluvo doba noci da ti ne fali dlaka sa glave , deca su isla u skolu bez straha da ce neko da ih izbode nozevima zbog navijackog sala ,
da ce im skinuti nove patike , profesori nisu bili samarani od strane ucenika vec su bili autoritet ,
u autobusima su ljudi ustupali mesto redovno trudnicama i starijim osobama ,
grad nije bio blokiran i bio u opsadnom stanju kada je bravaru neko vazan dolazio u goste vec su ljudi nasmejani izlazili na ulice masuci zastavicama ,
rasle su generacije kojima nije bilo bitno da li se vozi yugo, stojadin ili fica vec se cenilo drugarstvo i solidarnost koje se razvijalo i gradilo na radnim akcijama a pritom zemlja gradila... itd .... jos mnogo stvari koje se ne ticu materijalnog (blago)stanja i da li imas izbor da kupis milka cokoladu ili najlepse zeljei sto moras na ponterosso da kupis krpice, kafu i ostale trice i kucine jer je to mnogo vaznije od pravih stvari , zato vam bravar i nije bio bolji. Meni jeste .



Viva lollapalooza
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourhostingaccount.com.



+443 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji27.11.2010. u 22:01 - pre 163 meseci
Citat:
ArtCool

Koja je podhranjena moci koju daju za svoje interese, finansiski mocne grupe kako bi izgurali svoje ciljeve

Na primer za konstantan preporod Kipra, licenciran izum "patriota" i "demokrata" poslednjih 20 godina.

Bravar nije otvarao račune u stranim bankama. A po onome što je u muzeju vidi se i da nije imao nikakve tajne račune.
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji27.11.2010. u 22:15 - pre 163 meseci
Citat:
deerbeer: Ali zato mladje generacije sigurno nikad nece saznati kakvo je "zlo" u vreme bravara bilo kad si mogao da spavas u parku i da budes bilo gde u gluvo doba noci da ti ne fali dlaka sa glave , deca su isla u skolu bez straha da ce neko da ih izbode nozevima zbog navijackog sala ,
da ce im skinuti nove patike , profesori nisu bili samarani od strane ucenika vec su bili autoritet ,
u autobusima su ljudi ustupali mesto redovno trudnicama i starijim osobama ,

Pa sad, ima dosta toga sto si u pravu, ovo za parkove...hm...Ne znam odakle si, koliko godina imas, ali to nece biti bas tako.

U vreme brava, sve kafane, govorim o Beogradu, su radile do 22-23h. Osim dve. I posle 23h, na ulicama je retko ko bio. Vreme do fajronta je u zavisnosti od kafane, bilo ispunjeno, red muzike, red tuce...

Nije bilo kafane u kojoj nije bilo tuca. Pa i u Skadarskim kafanama. Ne bas svakodnevno, ali je bilo. Nozevi, stangle...su radili samo tako. Razlika je jedino sto tada nije bilo pucanja.

P. Sansa, Brod Split...ma da bilo je mirno.

Sada se izlazi u 23h, pa je i normalno da ce u vreme rada restorana biti problema. Kao i tada sto je bilo.

Citat:
grad nije bio blokiran i bio u opsadnom stanju kada je bravaru neko vazan dolazio u goste vec su ljudi nasmejani izlazili na ulice masuci zastavicama

Na osnovu ovoga zakljucujem da nikada nisi bio na "spontanom" doceku. Ovo je daleko od tacnog.

A te floskule tipa tada se cenilo drugarstvo...Ma nije tacno. ni manje ni vise se nije cenilo nego kao danas. He, tada ljudi nisu bili zavidni sto vozis bolji auto, sto setas lepsu devojcicu, nisu gledali da smeste nekome nesto iz pakosti...Ma hajde molim te...
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji27.11.2010. u 22:16 - pre 163 meseci
Ako nemate nista protiv, ja bi' predlozio jedan intermeco :)
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji27.11.2010. u 22:32 - pre 163 meseci
Da znas da je ovaj najbolje opisao sadasnje stanje. I umesto da se akteri trude da prosvijetle situaciju, ako im ne valja, oni traze krivce u onima koji nemaju veza sa njom. Takvi su oni. Tako im Karlos Telekom pomogao.
Citat:
vilil1: A te floskule tipa tada se cenilo drugarstvo...Ma nije tacno. ni manje ni vise se nije cenilo nego kao danas. He, tada ljudi nisu bili zavidni sto vozis bolji auto, sto setas lepsu devojcicu, nisu gledali da smeste nekome nesto iz pakosti...Ma hajde molim te...
Aha. Trojica pijanaca se jednom pobili u kafani i to je dokaz da je stanje u zemlji bilo katastrofalno i da se u njoj lose zivelo. Pa dobro.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji27.11.2010. u 22:42 - pre 163 meseci


Sloboda, bato!
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji27.11.2010. u 22:57 - pre 163 meseci
A evo i prica o nasem ArtCool-u koji zavrce ture za nacionalnu stvar i u glavi mu se desio neki kvar, pa onda voli da za sve sto ga nisu voljele i za citav svet puni kalibar stopedestpet. Takvi su oni.

 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji28.11.2010. u 01:38 - pre 163 meseci
Sta je bilo drugovi patriote, spavate? OK, i ovakvi su oni:

Citat:
...danas su petli cudni
svaka im dlaka smeta
ja ne znam sta je razlog
danas su drugi dani
uglavnom 'spram mog petla
ovo su sve cverglani...


Tako ti je to, sta da radis. Napredak.

 
0

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji28.11.2010. u 02:16 - pre 163 meseci
Pa gotovo je, nema dalje, necemo zvakati isto...sve se ponavlja, ko prepozna bice spasen a ko ne...
 
0

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji28.11.2010. u 07:17 - pre 163 meseci
http://www.blic.rs/Vesti/Tema-...zivecemo--gore-nego-ove-godine

Pročitajte pažljivo ovu vest, ali i ostale naslove vesti na ovoj stranici.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podvlačim crtu.

Bilo je zapaženih tekstova, priloga, kao dokaz da postoji jedno razvijeno kritičko mišljenje na ovu Temu.
Neko je pogrešno shvatio, pa se ustremio na ličnost J.Broza, što je najlakši, ujedno i najprljaviji način obezvređivanja njegovog dela, ali i rezultata rada i poštenog života cele jedne generacije.
To je bar lako, koristeći modernu tehnologiju, a pogotovo, ako se pod nick-om, kao anonimus, dovoljno pismen, uhvati
za taster.
Nije bilo lako stići do ovog nivoa razvijenosti, uložiti čitav životni i radni vek, ali je zato lako rušiti, nipodaštavati,
pljuvati po njima i otkrivati neke, patologijom pokrivene tekstove, podatke, koji bi trebali da nas uvere da smo svi žrtve.

Sve i da jesmo - bilo je lepše/bolje, nego ova sadašnja realnost i demistikovana postavka scene, gde se sve transparentno odvija.
Od te gole scene, gde se čovek nalazi pod stalnim skenerom, praćen mikrokamerama, ugrađenim mikročipovima u sve što nosi u džepu, sa sve , ličnim porukama i pisanjima (čak i na forumu), sa 100+ kanala sa plazma TV-a...gubi se trajno ličnost i njegove emocije, intime postaju opšte vlasništvo.

Traženi su podaci o tome: šta je to bilo bolje exciplite...

Jednostavno.
Svaki dan je bio bolji od prethodnog, videlo se, osetilo u svakodnevnom životu, u komunikaciji sa ljudima, u druženju, u slavljenju praznika, svetaca...bilo je radosti (ako danas uopšte razumete šire značenje tog pojma).
Čovek se predstavljao svojom ličnošću... (inteletualca, radnika, seljaka, đaka itd.) znanjem i poštenjem, a ne džipovima, zlatnim kajlama i satovima, pokretnom i nepokretnom imovinom i ostalim simbolima prestižnog mentaliteta.

Već 2o godina ide voz unazad, mnogi mu zdušno pomažu, svesno i zlobno, jer im je to osveta za nepostignute ciljeve u Brozovo vreme.
Oni, koji imaju osećaj da voz ide napred, pogrešno sede u klupama voza, okrunutim leđima (sa pogledom u pravcu kretanja) da im ne bude muka.
Ali, zato je nama muka od njih.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pozdrav

Edit: ispravka štamparske greške







[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 28.11.2010. u 13:50 GMT+1]
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bravar je bio bolji
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 133760 | Odgovora: 920 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.