Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...
(TOP topic, by 1OXB)
Strane: << < .. 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 961120 | Odgovora: 3152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...16.04.2012. u 15:32 - pre 146 meseci
Citat:
deks007: To je ranije probano i ista situacija , kada je u Group onda se ima bolja kontrola signala , ali probacu i da pratim tvoja uyputstva jos jednom .


To je mnogo cudno jer izlaz iz laptopa moze da bude slab ali nikad toliko! Pokusaj na desktop racunar da povezes miksetu!






Pozdrav!

Aleksandar.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...16.04.2012. u 16:14 - pre 146 meseci
Koliko je pojačan izlaz iz računara na samim podešavanjima muzičke karte?
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...16.04.2012. u 16:19 - pre 146 meseci
Rekao sam da proveri to.


Kod mene na desktopu imam oko 1- 1.1V na izlazu iz muzicke. Dok sam na najlosijim imao bar po 500mV ali je to sasvim dovoljno za normalno funkcionisanje miksete.





Pozdrav!

Aleksandar.
 
Odgovor na temu

oksanatalijan
Talijan pro light

Član broj: 301620
Poruke: 308
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+23 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...16.04.2012. u 17:58 - pre 146 meseci
Stojke kako dobiješ light spatter strukturu ,tako nešto bi mi odgovaralo za array ?
A ova poslednja fotografija struktura mi se sviđa za subove . kako si to išao i sa čim ?
Za array bi trebao ići sa sitnijom strukturom da mi ljepše sjedne mreža na kutiju i limovi za kačenje .
 
Odgovor na temu

promax
RS

Član broj: 153016
Poruke: 320

Sajt: www.google.com


+49 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...16.04.2012. u 18:21 - pre 146 meseci
Light spatter kao i sve ostale strukture se rade valjkom. Dakle, za svaku strukturnu povrsinu imas i odgovarajuci valjak.
Hm, kazes subovi, e njih sam odradio tako sto sam prvo sjebo jedno 5 kila farbe trenirajuci!
Dok se nisam ustelio da skontam pritisak, diznu, daljinu pistolja od povrsine i brzinu kretanja ruke...e to je sve odprilike uslo u tih 5 kila farbe koju sam prskao po plocama, daskama itd...
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...16.04.2012. u 22:12 - pre 146 meseci
Citat:
44250: Koliko je pojačan izlaz iz računara na samim podešavanjima muzičke karte?


Pravo da ti kazem ta opcija se menja isto kao kada da povecavam li smanjujem zvuk na onom zvucniku dole levo . U Biosu je opcija zakljucana i stoji na 3 - ne mogu da uticem na nju . Laptop je ASUS N53SV-S1832 . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...16.04.2012. u 23:02 - pre 146 meseci
To kod mene nekad hoće da pobudali,jednostavno sve stoji kako treba ali zvuk se podebelo utanji. Onda otvorim "SOUND MAX controle panel" (tako je kod mene upravljanje radom muzičke karte) i pokrenem AUDIO SETUP WIZARD i idem redom do TEST,kad to pokrenem glasnoća se povrati na pravi nivo i opet sve bude u redu neko vrijeme. Ja imam predpojačalo pa mi to ne stvara preveliku muku ali svejedno malo-malo pa to tako uradim. Ne mora da znači da je i kod tebe isto ali besplatno je i bezopasno,ne košta ništa da probaš.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...16.04.2012. u 23:08 - pre 146 meseci
Gde si uzeo predpojacalo , moze i na PP da ne bude reklama . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

promax
RS

Član broj: 153016
Poruke: 320

Sajt: www.google.com


+49 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...16.04.2012. u 23:10 - pre 146 meseci
Nesto mi je tu cudno.
Sto kaze 44250 predpojacalo...
I taj mikser ima predpojacalo, odvrni malo GAIN, i podigni nivo signala. Nesto mi ne lici da Lap-Top zeza. Da li si probao neki drugi izvor zvuka, tipa neki CD plejer ili onaj USB flash plejer, cak i telefon kao imas na njemu audio izlaz mora da radi na tom mikseru!
Ja nema sa cega nisam pustao muziku, signal moze da bude slabiji, ali zato su i napravljena predpojacala da bi to korigovali.

 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...16.04.2012. u 23:23 - pre 146 meseci
Bojim se da cela prica ne ide u pogresnom smeru . Problem se svodi na to da one binove teram sa Crown pojacalom XLS 2500 i jednostavno mora da se pojaca na 9 ili 10 da bi oni poceli da tuku , kao da tom pojacalu fali nemam pojma ni ja sta da pobudi drajvere . Indikator na pojacalu kao da i ne treperi ... Kada budem u prilici moram to snimiti kamerom jer ovako ja verovatno ne znam da objasnim . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

promax
RS

Član broj: 153016
Poruke: 320

Sajt: www.google.com


+49 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...16.04.2012. u 23:38 - pre 146 meseci
Pa to onda menja stvar, ako je rec o snagasu...

Vidi ovako, vezi snagas sa balansiranim kablovima, sa onih XLR kenon konektora.
Ako to kacis sa nekim cincevima ili mono TRS (banana) konektorima, onda si sam pola signala presekao!
Lap top onda nema veze sa tim uopste!

I jos nesto, vracam se na onu sliku sto si postavio... ona dva kanala gde ti ulazi signal od laptopa, panorame okreni na jednom kanalu skroz levo, a na drugom skroz desno. Da dobijes cist stereo, ovako ti je zbrka, sada dupli mono vozis kao stereo.
I tu ces dobiti malo na signalu. Ali po svemu sudeci, samo mi lici na kablove...

Pozz - Stojke!

 
Odgovor na temu

oksanatalijan
Talijan pro light

Član broj: 301620
Poruke: 308
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+23 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...17.04.2012. u 18:19 - pre 146 meseci
Cao ljudi ,mislim da mi Stojke može pomoći oko ovog .
potrebna mi je sprica za farbanje za varnex farbu nešto tipa sata: http://www.sata.com/index.php?L=1&id=1124
potrebno je da ima regulator za pritisak na bocu da gura gustu varnex farbu .
Ne sjećam se koja ide dizna ali mislim da je 2,5mm
 
Odgovor na temu

promax
RS

Član broj: 153016
Poruke: 320

Sajt: www.google.com


+49 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...17.04.2012. u 18:58 - pre 146 meseci
Pozz

Talijan ako hoces SATA pistolj, evo ti konkretni podaci. Taj set sam ja sebi uzeo za Varnex.

Treba ti JET 1000 B RP on kosta oko 320 evra.
Zatim ti treba i BVD set - dodatak i to ti je oko 250 evra.
Na ovom pistolju prihvat dizni je od 0.8 do 5 mm, dok tebi za Varnex treba dizna 2.0 mm. Mada, diznu odredjuje viskozitet farbe, nekada se desi da treba i veca dizna. U specifikacijama se nalazi viskozitet varnexa.

Ove cene su bile kada sam ja uzimao set, verujem da su i sada slicne.

Ima i alternativnih resenja, ali za to se treba ipak informisati u nekoj prodavnici koja se bavi prodajom opreme za farbanje.
 
Odgovor na temu

oksanatalijan
Talijan pro light

Član broj: 301620
Poruke: 308
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+23 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...17.04.2012. u 19:28 - pre 146 meseci
Stojke ,Sata jeste mercedes za šprice ali mi netreba često kao tebi .
Ti mi reče da si u Zvorniku i Beogradu . dali imaš radionu u Zvorniku da se može ofarbati kod tebe eventualno ?
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2249
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...17.04.2012. u 20:53 - pre 146 meseci
Citat:
promax: Pozz

Talijan ako hoces SATA pistolj, evo ti konkretni podaci. Taj set sam ja sebi uzeo za Varnex.

Treba ti JET 1000 B RP on kosta oko 320 evra.
Zatim ti treba i BVD set - dodatak i to ti je oko 250 evra.
Na ovom pistolju prihvat dizni je od 0.8 do 5 mm, dok tebi za Varnex treba dizna 2.0 mm. Mada, diznu odredjuje viskozitet farbe, nekada se desi da treba i veca dizna. U specifikacijama se nalazi viskozitet varnexa.

Ove cene su bile kada sam ja uzimao set, verujem da su i sada slicne.

Ima i alternativnih resenja, ali za to se treba ipak informisati u nekoj prodavnici koja se bavi prodajom opreme za farbanje.

Kako bi sprica kojom si nanosio BODY nanosila Varnex ?
 
Odgovor na temu

promax
RS

Član broj: 153016
Poruke: 320

Sajt: www.google.com


+49 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...17.04.2012. u 22:11 - pre 146 meseci
@boro

Boro sigurno bi dobro nanosila i Varnex, nisam probao. Ali onda bi opet morao pistolj da se steluje, odnosna dizna, zatim pritisak....
 
Odgovor na temu

oksanatalijan
Talijan pro light

Član broj: 301620
Poruke: 308
87.250.105.*



+23 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...18.04.2012. u 08:52 - pre 146 meseci
Zdravo Stojke postoji li neka jeftinija verzija kompleta za farbanje sa varnex? , dizna je potrebna 2,5 mm javio mi drug iz Slovenije .
Koliko bi bilo para da ti ofarbaš 24 kutije line array ? dali je dovoljno 24 kg za 24 kutije . drug iz slovenije kaže da može 24 kg biti dovoljno .
dimenzije kutije ne znam sad u mm ali oko 690mm širina kutije napred visina 270mm , nazad se nesjećam nisam kod kuće da ti javim precizno 160-170 mm ,dubina kutije 415mm
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...18.04.2012. u 09:02 - pre 146 meseci
Eto sada prostog primera... sto bi nas narod rekao: "Dosla maca na vratanca!"


Ti nas celo vreme ubedjujes u nesto sto i mi sami znamo.... kako je labgruppen bolji od behringera i kako je behringer baceni novac...

Sto sad ti lepo ne kupis taj kvalitetan pistolj nego trazis neku jeftiniju varijantu??




Pozdrav!

Aleksandar.
 
Odgovor na temu

oksanatalijan
Talijan pro light

Član broj: 301620
Poruke: 308
87.250.105.*



+23 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...18.04.2012. u 09:48 - pre 146 meseci
Zato sto mi taj pistolj treba sad i ko zna kad !!! moždsa za godinu dve tri ???
Nadam se da razumiješ , ne proizvodim kutije ,da ih proizvodim na više kao Stojke , kupio bi kazan sa špricom za farbanje ako razumijete o čemu se radi .
Sad po tvome na primjer , ja radim line array ,limove trebam rezati na laser . sad ja trebam kupiti laser za rezanje metala koji košta 50000-100000 eura !!!
Ja kupim einhell bušilicu odradim seriju zvučnika i bacim kad crkne ne popravljam , sa pojačalima je već druga priča , ja radim ozbiljnije poslove gdje to sve mora biti pouzdano
,gdje se nemože reći kad sistem stane ,JBG .
Kupujem varnex zato što hoću to , nemože neka šprica druga , ima Stojke i čovjek to ofarba i problem riješen .
Što si se ti zaljepio za tog behringera kao da ti je neki rođak vlasnik te firme pa je toliko podržavaš !
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...18.04.2012. u 09:56 - pre 146 meseci
Ne podrzavam ga.. a i ti si prvo njega spomenuo kao najlosiju marku...



Nebitno...




Glavna poruka je bila da mi ne zivimo od toga kao sto ni ti od pistolja i nama ce zavrsiti posao i oprema nizeg kvaliteta kao i tebi pistolj



I da se ne vracamo vise na to...



Jedva cekam da vidim taj line array Mislim da ce to biti extra.

Jel mozes da nam postavis neku specifikaciju? Snaga, SPL, disperzija.... i ostalo?



Veliki pozdrav!

Aleksandar.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...
(TOP topic, by 1OXB)
Strane: << < .. 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 961120 | Odgovora: 3152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.